Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובה למלא שמן לפילטר חדש בעת ההרכבה?

klasa
שימו לב! השרשור הזה בן 2106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה..

האם בזמן מילוי שמן השמן אינו עובר דרך הפילטר?

שאלה למרק, בפולקסוואגן ג'טה 2011 מנוע 1.6 מנג'ר אחרי טיפול בפתיחת סוויץ לפני התנעה הנורית שמן נכבת לאחר שנייה ואני מדגיש לפני התנעה..

תקין לחלוטיין. המנורה תדלק אם לחץ השמן נמוך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מכל המכוניות שהיו לי, פורד פוקוס 2.0 זה האוטו היחיד עם פילטר שמן אנכי שמאפשר מילוי שמן לפני ההרכבה. ברוב המכוניות הפילטר מותקן בזווית כזאת או אחרת, מה שהופך את עיניין המילוי ללא רלוונטי.

גם במונדאו ולכן, ממלא כי זה נוח וקל.

שאר הרכבים זה או מהצד או מלמעלה מה שהופך את כל העניין לבאמת לא רלוונטי וחסר טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגולף דור 4 מנוע 2.0 לדוגמא כדאי למלא את המסנן בשמן ואז להבריג אותו (המסנן מוברג בזווית שבה ההברגה כלפי מעלה ולכן שמן לא נשפך) זהו מסנן גדול המכיל כ חצי ליטר שמן ומניסיוני נורת הלחץ שמן כלל אינה דולקת כאשר מבצעים כך וזה אמנם זניח, אך כאשר ניתן, אני מעדיף למלא אפילו מעט כדי לא לגרום להנעה יבשה אפילו לשתי שניות. אם זכרוני אינו מטעה אותי, אני מצבע את זה כי כך רשום במדריך של היינס.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן ראיתי, מדליקים את הרכב 5 שניות מכבים, מדליקים 10 שניות מכבים, מניעים וסע.

בשיטה הזו אין שום תועלת ממשית. אני לעולם לא נתקלתי במוסכניק שעושה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה..

האם בזמן מילוי שמן השמן אינו עובר דרך הפילטר?

שאלה למרק, בפולקסוואגן ג'טה 2011 מנוע 1.6 מנג'ר אחרי טיפול בפתיחת סוויץ לפני התנעה הנורית שמן נכבת לאחר שנייה ואני מדגיש לפני התנעה..

לא צריך את מרק כדי להבין איך עובד מנוע וחיישניו.

כשאתה ממלא שמן אתה שופך אותו על המנוע והוא יורד לאגן השמן שבתחתית, ולכן בעצם פעולת המילוי אתה משמן חלקים מהמנוע (בעיקר את איזור הקאמשאפט והשסתומים).

במנוע יש משאבת שמן ששואבת שמן מאגן השמן אל תוך הפילטר ומשם לדיזות שמפוזרות ברחבי המנוע, החיישן נמצא לרוב או אחרי המשאבה או אחרי הפילטר. כשהמנוע כבוי - החיישן מקבל חשמל, אבל המנוע לא מסתובב ולא מניע את המשאבה (היא מכאנית ומסתובבת בהתאם למהירות סיבוב המנוע) ולכן אין לחץ שמן באיזור החיישן, או בשום איזור אחר - כי אין משאבה מסתובב שתבנה לחץ.

לכל הלחוצים, אם פעם בשנה המנוע יעבוד במהירות סרק עם לחץ שמן טיפה נמוך לשניה וחצי לא יקרה לו כלום, זה לא מנוע פורמולה 1 עם טולרנסים של מיקרונים.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך את מרק כדי להבין איך עובד מנוע וחיישניו.

אופן או צורת העבודה של מנורת לחץ שמן ברכבי קונצרן VAG מעט שונה משאר הייצרנים.

אצל רוב הייצרנים מנורת לחץ שמן נמוך לא כבית לפני התנעת הרכב במצב ON של הסווי'ץ או בזמן ההתנעה לכן הבחור אפנה את השאלה אלי.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל הלחוצים, אם פעם בשנה המנוע יעבוד במהירות סרק עם לחץ שמן טיפה נמוך לשניה וחצי לא יקרה לו כלום, זה לא מנוע פורמולה 1 עם טולרנסים של מיקרונים.

אתה יכול לומר לי על איזה טולררנסים אתה מדבר ? מיקרונים זה יחידת מידה כלומר אפשר לומר המירווח מאית המילימטר או 10 מיקרון לכן אשמח אם תוכל לצרף מידע רלוונטי והשוואה בין מנוע ברכב פורומלה 1 לעומת מאזדה 3 לגבי הטולרנסים שאתה מדבר עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל רוב הייצרנים מנורת לחץ שמן נמוך לא כבית לפני התנעת הרכב במצב ON של הסווי'ץ או בזמן ההתנעה לכן הבחור אפנה את השאלה אלי.

בתקופה בה חיישן לחץ שמן היה מחובר ישירות לנורה בלוח שעונים, הנורה תמיד הייתה נשארת דלוקה עד להתנעת המנוע.

היום כשלוח השעונים ממוחשב, יש כל מיני וריאציות. נורת לחץ שמן נדלקת לבדיקה לכמה שניות ואז אצל חלק מהיצרנים היא כבית יחד עם יתר נורות הבקרה, אפילו אם לא הנעיו את המנוע.

גם נורה של הגה כוח כבית למרות שמנוע חשמלי של ההגה לא עובד או אם יש משאבה חשמלית היא לא עובדת ולא בונה לחץ כל עוד המנוע כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששמן חם הוא פחות צמיגי ולכן יוצא ביתר קלות גם מלמעלה.

אם כך מדוע לא בודקים מפלס שמן מיד לאחר דימום מנוע

אלא ממתינים שכל השמן יתנקז לאגן? (פעולה שעשויה לקחת כמה שעות).

אותו הדין חל גם על החלפת שמן, התאוריה ששמן חם פחות צמיגי

נכונה בעיקרה אבל פחות רלוונטית למי שמחליף שמן בישראל.

זה לא שאתה עובד ב -20 מעלות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך מדוע לא בודקים מפלס שמן מיד לאחר דימום מנוע

אלא ממתינים שכל השמן יתנקז לאגן? (פעולה שעשויה לקחת כמה שעות).

אותו הדין חל גם על החלפת שמן, התאוריה ששמן חם פחות צמיגי

נכונה בעיקרה אבל פחות רלוונטית למי שמחליף שמן בישראל.

זה לא שאתה עובד ב -20 מעלות...

כי כשאתה מודד את המפלס אתה רוצה למדוד פעם אחת ולא למדוד 10 פעמים אז אתה מחכה שכל השמן יתנקז לאגן.

כשאתה מחליף את השמן אתה שם מיכל איסוף ומחכה שכולו יגיע לשם.

ושמן חם פחות פחות צמיגי זו לא תאוריה ואין צורך להתחכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול גם לאחר כמה דקות לבדוק שמן מנוע שהוא עדיין חם..השינויים במיפלס בין זה לבין בדיקה שלאחר כמה שעות יהיה מזערי עד לא רלוונטי בכלל וייראה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממלאים שמן בפילטר נקודה

רוב האנשים שכן ממלאים זה או כי ככה עשו אבות שלהם סבים שלהם

או לא הבינו נכון את הציור על שימון הגומיה ולא מילוי שמן לתוך הפילטר

כשממלאים את הפילטר השמן שיכנס למנוע לא יעבור סינון דרך הפלטר אלה יוצא ישירות לתוך המנוע

אם בזמן מילוי השמן נכנס חול או כל דבר אחר הוא לא יעבור סינון אלה ילך ישר למנוע

+

האוויר שקיים בפילטר לא יוצא בקלות מהפילטר כי הוא ספוג בשמן

עריכה אחרונה על ידי vic1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממלאים שמן בפילטר נקודה

רוב האנשים שכן ממלאים זה או כי ככה עשו אבות שלהם סבים שלהם

או שכך מומלץ ע"י מכונאי העל ביוטיוב ומשם זה כבר הפך לעובדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...