Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזון גלגלים בזמן החלפת צמיגים

טריגו
שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אתמול הלכתי להחליף 4 צמיגים לרכב.

אחרי הסרת צמיג ישן, הרכבת החדש וניפוחו הבחור הכניס כל אחד מהגלגלים למכונה שבודקת איזון.

ממה שאני הבנתי, המכונה מסובבת את הגלגל מהר ויודעת להגיד באיזו נקודה צריך להוסיף משקולת (ובאיזה משקל) כדי שהגלגל יהיה מאוזן.

יש לי שתי שאלות על התהליך:

1. בפעם הראשונה המכונה הראתה 15-5, הבחור הוסיף משקולת לצד שמאל, המכונה הראתה 0-5. שאלתי אם הוא הולך להוסיף גם משקולת של 5 בצד השני והוא ענה שאין צורך, ש-5 ומטה זה בסדר. האם זה נכון?

2. בגלגלים אחרים שמתי לב שהמכונה לא ממש מדוייקת. ניצלחתי את הזמן שהבחור הלך להרכיב גלגל (והיה גלגל נוסף במכונת האיזון) כדי להפעיל אותה מספר פעמים - על אותו גלגל - ללא כל שינויים. בכל פעם קיבלתי תוצאות שונות. 35-15, ואז 30-15, ואז 35-20, ואפילו 25-5.

אני מנסה להבין האם המכונה תקולה, או שזה התהליך והדברים האלו לא ממש מדוייקים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהם יודעים מה הם עושים

על תנסה ללמד מישהו את העבודה שלו, האוטו נוסע תקין?

אין רעידות בהגה?

אני לא מנסה ללמד מישהו איך עושים את העבודה שלו... להיפך, אני מנסה ללמוד על העבודה שלו.

מאוד מסקרן אותי להבין איך זה עובד ובגלל זה אני שואל כאן מומחים לעניין.

וכן, הרכב נוסע תקין, לר הרגשתי רעידות בהגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעלי מקצוע יותר קפדנים ויש כאלה שפחות. למשל, לפני שבוע החלפתי זוג צמיגים. באיזון של אחד מהם, אחרי הוספת משקולת, המכונה הראתה שעדיין צריך להוסיף עוד 5 גר' באותו המקום. הבחור הוריד את המשקולת הראשונה ובמקומה הרכיב אחת אחרת, יותר גדולה ב 5 גר'.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאשר עד שהמכונה תראה 0-0. כל מצב אחר ארגיש מייד בנהיגה.

צריך לחזור על האיזון כל מספר חודשים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאשר עד שהמכונה תראה 0-0. כל מצב אחר ארגיש מייד בנהיגה.

צריך לחזור על האיזון כל מספר חודשים.

ומה עם העובדה שהמכונה מראה מספרים שונים כאשר מפעילים אותה כמה פעמים על אותו הגלגל בלי שינוי במשקולות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שהם יודעים מה הם עושים

על תנסה ללמד מישהו את העבודה שלו, האוטו נוסע תקין?

אין רעידות בהגה?

זה שמישהו "בעל מקצוע" לא אומר שהוא לא עושה טעויות או לפעמים עושה דיאגנוסטיקה שגויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שמישהו "בעל מקצוע" לא אומר שהוא לא עושה טעויות או לפעמים עושה דיאגנוסטיקה שגויה.

קשה לי להאמין שבאיזון גלגלים

הם יעשו את זה, הרי הלקוח יחזור כול פעם

והם צריכים לפרק ולהרכיב. לא כולכך שווה מבחינת הזמן שלהם.

as i walk through the valley of the shadow of death

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים לגבי 'אל תלמד בעל מקצוע לבצע את עבודתו'.

רוב הפנצ'רמאחרים מתעצלים לעשות איזון, כי כבר ככל הנראה אין להם כוח.

יש כאלה שעושים סימן על הצמיג ועל הג'אנט, ואז מחזירים את הצמיג למקום בטענה שזה יענו אותו מקום בדיוק.

ואם הגלגל לא היה מאוזן מלתחילה?

יש כאלה שעושים איזון מבלי להוריד משקולות קיימות, בקיצור חפיפניקים.

אני תמיד עומד להם על הראש עד שיעשו איזון נורמאלי 0-0.

אפשר לחשוב עד כמה זה כבר מכביד עליהם.

נדיר לפגוש כאלה שעושים הכל לפי הספר, וגם זה תלוי באיזה יום תפסת אותו.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש את הפנצ'ר מאכר שלא רוצים לאזן, הם מסמנים עם גיר איפה הצמיג ישב מול הוונטיל, וככה מחזירים אותו בול למקום, ולא עושים איזון, בדר''כ בתיקוני פנצ'ר. ואז אתה אומר למה לא איזנת, הוא אומר לך זה תוספת 20ש''ח רוצה?

אן שלא מאזנים בכלל, ורושמים בקבלה תיקון פנצ'ר+איזון, אתה שואל אותו, הוא אומר לך הוא בדק, או שהוא אומר שהצמיג גמור ולא יעזור איזון, בקיצור הם עצלנים, צריך לפתוח עיניים וללחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שמץ באיזון גלגלים - אבל לא לשכוח שלכל מכשיר מדידה יש סטיה, וסביר שגם אם קיבלת איזון מושלם מדידה נוספת או שתיים ימצאו סטיה כלשה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שגם אם המכונה מראה 0-0 אז זה אומר שבאמת הגלגל מאוזן, מי יודע אם בכלל המכונות האלו עוברות כיול תקופתי, שכן כל מכשיר מדידה חייב בו. לראיה פותח השרשור קיבל תוצאות שונות באותה בדיקה מבלי לשנות כלום. אני מכיר מקומות שעושים הכל לפי הספר, אך גם שם מי יודע אם המכונה מכוילת...

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או להבדיל תיקון פאנצ'ר בגרמניה שעולה 37 יורו לתיקון בורג במרכז הסוליה. התיקון עצמו לקח 45 דקות שבו נבדק כול הצמיג הברגים בתי הברגים וכניראה עוד כמה דברים שפיספסתי. האיש מקצוע אמר שהוא מחוייב לתקן הצמיג ברמה שאותו צמיג יצא מהמפעל ( כמובן בלי השחיקה). עכשו תגידו מי אתם מעדיפים שיתקן לכם את הפנצ'ר המטוס?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2080 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...