Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט איביזה 1400 ידנית, 2011, 108 אלף קילומטר, בעיות בהנעה המוסך לא מוצא את הבעיה

DanielL
שימו לב! השרשור הזה בן 2107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי סיאט איביזה שנת 2011 1400 ידנית, 108 אלף קילומטר, האוטו מטופל אך ורק בצ'מפיונס המוסך המרכזי, אוטו שמור מאוד, לאחרונה החלה לעשות בעיות בהנעה בעיקר לאחר חזרה לאוטו לאחר נסיעה (?!).

לקחתי את האוטו לצ'מפיונס לאחר שממש פעם אחת כבר לא הסכימה להניע בכלל, (פעמים קודמות הניעה לאחר דקה,שתיים), הנעתי בדרדור (ידנית).

במוסך אמרו שהבעיה היא בשסתום מסוים? ועלה לי העניין 1700 ש"ח, החלפת שסתום (?) והיוון חיישן (?)

אמרו שהכל פיקס וסע לשלום בהתחייבות.

נסעתי ולאחר שבוע להפתעתי שוב נתקעתי עם האוטו! מנסה להניע לא מצליח, שוב דרדור וישר אליהם, הם יושבים שם על האוטו שעות, לא מוצאים את הבעיה, אין שום נורה חייב לציין, ועל הדרך גם אמרו שבכל מקרה היה צריך את התיקון הקודם לפי המחשב שלהם! (1700 לפח סתם).

אמרו לי להשאיר את האוטו אצלהם כמה ימים ויגיע "מומחה" שיפרק את כל המערכת הזרקת דלק ויבדוק קצוות חוטים, מחשב, מזרקי דלק וכולי.

קראתי קצת באינטרנט וראיתי שלפני שנים הייתה באמת בעיה לפולסווגן עם המזרקי דלק במנועי TDI אבל שלי לא כזה, שלי מנוע רגיל, בנוסף כשהאוטו מניע הוא נוסע חלק לחלוטין אין שום בעיה לא לתת קיק, שום בעיה של הזרקת דלק שמורגשת בנסיעה ככה שאני פחות מפחד שזו הבעיה כי לא נראה ככה אבל מפחד שהם ידחפו לי את זה והבנתי שמדובר על אלפי שקלים!

שוב אציין רק שאין שום נורה, כאשר אני מניע בדרדור האוטו נוסע חלק, זה תמיד קרה לאחר נסיעה ולא לאחר לילה שהאוטו עמד והנעתי בבוקר, המצבר חזק (יש סטרטר תמיד ובדקו את המצבר) הבעיה החלה לפני כחודש ממש בקטנה ובטאץ' השני מיד היה מניע והחמיר ממש לפני שבועיים.

אשמח לדעת מה זה יכול להיות לפני שמחר יחזרו אלי מהמוסך עם ה"אנליזה" שלהם וההצעות מחיר המופרכות שלהם?

האם יש מה לעשות עם ה1700 ש"ח שכבר שילמתי וחירטטו אותי? (שוב מדובר בצ'מפיונס המוסך המרכזי ולא איזה מוסך חאפר).

יש לציין שעל כל הבדיקה הוא כבר אמר לי שלא אשלם דבר וכשימצאו את הבעיה נתקדם משם כך שהם מודעים לכך שטעו אבל לא היו מוכנים לתת לי רכב חלופי לעבודה ונאלצתי להשכיר רכב, למרות שהתחייבו לי שהבעיה טופלה ובאחריות.

תודה מראש וסליחה על החפירה, פשוט אובד עצות שהמוסך לא זיהה מה הבעיה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אולי זה ישמע טיפשי...

את הסטרטר הם בדקו?

אם לחץ הדלק, מזרקים תקינים, ורק בדרדור אתה מצליח להניע אולי שם הבעיה.

לי הייתה בעיה דומה (כן... שוב הפיג'ו המפורסמת), אתה רוצה להניע ו... יוק אין כלום, פעם כן ופעם לא, בסופו של עניין הסתבר שזה היה הסטרטר.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאין לי מושג מה הם בדקו ואם הם בדקו את הסטרטר, הכוונה בסטרטר לחוטי הצתה וכהל?

בפעם הקודמת הם פשוט חיברו למחשב ואמרו שבעים בשסתום וצריך להחליפו וכך עשו, והיוון חיישן מסוים, אם הבעיה הייתה בסטרטר המחשב שלהם היה מזהה?

כרגע המחשב שלהם לא מזהה שום בעיה ובספק אם פעם קודמת זיהה, לפי דעתי סתם חירטטו אותי ודפקו אותי, ו"המומחה" שלהם מחר יפרק לי את כל המערכת הזרקת דלק וכל מה שצריך לברור מה הבעיה, ואני דואג שסתם ימציאו לי שזה המזרקי דלק מה שלא נשמע הגיוני אם האוטו נוסע חלק ומניע בדרדור ולאחר ההנעה נוסע פיקס נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מחשב לא יודע לזהות בעיה בסטרטר, הוא כן יודע לזהות תערובת עניה/עשירה מה שיכול להצביע על בעיה כלשהי במע' הדלק.

כיוון שהמחשב לא מצביע על בעיה כזאת, אולי עדיף לנבור במקום אחר.

בכל מקרה, בפעם הבאה שהם באים אליך עם קביעה כזו או אחרת, תבקש לראות בעיניים את הבעיה, בין אם זה במחשב ובין אם זה משהו שאפשר לראות בעיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מחשב לא יודע לזהות בעיה בסטרטר, הוא כן יודע לזהות תערובת עניה/עשירה מה שיכול להצביע על בעיה כלשהי במע' הדלק.

כיוון שהמחשב לא מצביע על בעיה כזאת, אולי עדיף לנבור במקום אחר.

בכל מקרה, בפעם הבאה שהם באים אליך עם קביעה כזו או אחרת, תבקש לראות בעיניים את הבעיה, בין אם זה במחשב ובין אם זה משהו שאפשר לראות בעיניים.

מחר הם צריכים לחזור אלי עם מסקנות, ככל הנראה המחשב זיהה איזשהי בעיה במערכת הדלק ולכן הם החליטו להחליף את השסתום (?) שעדיין לא ברור לי כל כך מה זה השתסום הזה n80 אם אני לא טועה.

כשהם חוזרים אלי עם מסקנה במידה והם אומרים משהו וזה נשמע יקר מדי או לא נשמע הגיוני, מה כדי לעשות?

בכל מקרה מדובר בצ'מפיונס שזה המוסך המרכזי, אין לי מושג לאן כדי עוד לפנות?

הפחד הכי גדול שהם סתם יגידו שזה קשור למזרקי דלק כי הבנתי שפה מדובר על אלפי שקלים לא מעטים ושבכלל זה לא מרגיש ככה לאור כך שהאוטו לאחר הנעה רגילה או בדרדור בכל מקרה נוסע חלק, האם אני צודק?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אתה יכול לפנות למוסך רון בת"א, הוא אחד המומלצים של הפורום, ומומחה לגרמניות.

בכל אופן, אם הם קובעים להחליף משהו עח סמך משהו לא ברור, אני חושב שעדיף לקבל חוות דעת נוספת מוסך רון.

לאחר מכן תעשה את השיקולים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה שסתום? יש לך קבלה? שסתום דפוק במנוע לא יאפשר לך להניע בכלל, אתה תנסה ותנסה ולא משנה מה, לא תצליח, כי יש בעיה ב'מערכת הנשימה' של המנוע (גם מה זה שסתום דפוק? הלך הקפיץ שלו? מה הייתה בדיוק הבעיה?).

כשאתה אומר שהרכב לא מניע זה אומר שיש שקט טוטאלי? אין רעש של סטארטר? (סטארטר הוא מנוע חשמלי קטן שמסובב את המנוע בשביל שהוא יתחיל לעבוד (כל מנוע בנזין - ברגע שתתן לו חשמל (כלומר תתן להזרקת הדלק שלו חשמל) ותסובב אותו - הוא יתחיל לעבוד, אם עדיין לא הבנת, בהצלחה בגוגל וביוטיוב).

אז כאמור - אם אין רעש של סטארטר הבעיה היא או בסטארטר עצמו, או ברכיב חשמלי, כלשהו בדרך - לא קשה לאבחן את זה יותר מדי, בטח לא במוסך יבואן שאמור כבר להכיר את כל התקלות השונות בדגם שלך.

אם יש רעש של סטארטר אבל האוטו לא מניע ורק בדרדור כן, יש בעיה אחרת שיתכן וקשורה לחיישן כלשהו ויתכן ועדיין קשורה לסטארטר עצמו או למצמד שלו.

בכל אופן - לא רואה איך שסתום דפוק יתבטא בהנעה בלבד ולא יתבטא בנסיעה

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה שסתום? יש לך קבלה? שסתום דפוק במנוע לא יאפשר לך להניע בכלל, אתה תנסה ותנסה ולא משנה מה, לא תצליח, כי יש בעיה ב'מערכת הנשימה' של המנוע (גם מה זה שסתום דפוק? הלך הקפיץ שלו? מה הייתה בדיוק הבעיה?).

כשאתה אומר שהרכב לא מניע זה אומר שיש שקט טוטאלי? אין רעש של סטארטר? (סטארטר הוא מנוע חשמלי קטן שמסובב את המנוע בשביל שהוא יתחיל לעבוד (כל מנוע בנזין - ברגע שתתן לו חשמל (כלומר תתן להזרקת הדלק שלו חשמל) ותסובב אותו - הוא יתחיל לעבוד, אם עדיין לא הבנת, בהצלחה בגוגל וביוטיוב).

אז כאמור - אם אין רעש של סטארטר הבעיה היא או בסטארטר עצמו, או ברכיב חשמלי, כלשהו בדרך - לא קשה לאבחן את זה יותר מדי, בטח לא במוסך יבואן שאמור כבר להכיר את כל התקלות השונות בדגם שלך.

אם יש רעש של סטארטר אבל האוטו לא מניע ורק בדרדור כן, יש בעיה אחרת שיתכן וקשורה לחיישן כלשהו ויתכן ועדיין קשורה לסטארטר עצמו או למצמד שלו.

בכל אופן - לא רואה איך שסתום דפוק יתבטא בהנעה בלבד ולא יתבטא בנסיעה

היי,

1. יש לי קבלה, מק"ט השסתום: B6Q0906517 והשם שלו זה n80 ולפי מה שהוא אמר לי זה שסתום זיהוי או משהו כזה שקשור בהתנעה של הרכב.

בנוסף גם עשו הוה חיישון N80.

2. יש רעש בניסיון הנעה ורעש חזק, לכן גם אמרתי שזה לא המצבר ובדקו את המצבר. אז כנראה שהבעיה לא בסטרטר.

כרגע הבנתי מהם שהם יפרקו את כל המערכת הזרקת דלק לבדוק מה הסיפור? האם זה קשור? שוב רק אתאר את הבעיה:

הרכב לפעמים מחליט שלא להניע למרות שיש סטרטר חזק, זה התחיל במשהו מינורי כבר בניסיון השני מיד הניע ותוך שבועיים הגיע למצב שפתאום באמצע היום אני בא להניע והוא נותן סטרטר חזק ולא מניע אלא רק בדרדור. אציין שהוא נוסע חלק ושהאוטו ידני.

במוסך לא הצליחו לעלות על הבעיה ואמרו בפעם הראשונה שהמחשב מראה שזו בעיה בשסתום הזה שתיארתי והחיישן הזה ולכן החליפו (קשור בהזרקת דלק) אבל שוב לא הייתה בעיה במהלך הנסיעה ככה שאני מניח שסתם דפקו אותי. (?)

במידה והבעיה הייתה בחיישן המחשב שלהם לא אמור לזהות זאת?

במידה ומחר הם "יזהו" את התקלה ויתנו הצעת מחיר מה מומלץ לעשות?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, מהמוסך חזרו אלי, בדקו כל מה שיכלו במשך 3 ימים, החנו את האוטו בשמש, בצל, אחרי נסיעה, אחרי לילה, בדקו את כל המערכת הזרקת דלק, מחשב, הצתה והם טוענים שהכל תקין, אין שום בעיה ושחושה ימים הוא מתניע להם חלק. לא מצליחים לאתר את הבעיה, מה דעתכם? מה לעשות? לאחר החלפצ השתסום והיוון החיישן 10 ימים האוטו נסע חלק, לאחר מכן חזרה התקלה פתאום, ומאז ארבעה ימים הם טוענים שלא חזרה ושהכל תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר המליצו לך, גש לעוד מוסך לחוות דעת שניה. מוסך רון מאוד מומלץ פה (אין לי ניסיון אישי), הייתי מתחיל שם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התקלה לא קורית בלייב לא אפשרי לתת דיאגנוזה וכל דקה שהרכב במוסך מניע כמו שצריך בכל תנאי זה בזבוז זמן שמשבית גם אותך. קח איתך מישהו מקצועי ברכב וצעשו סיבוב כהוגן ונסה לשחזר את התקלה ואם אם היא קורית אז להתחיל אבחנה ובדיקות במקום. למוסך כניראה אין זמן לבצע סיבוב ארוך ורציני עם הרכב ולחמם אותו כמו שצריך ולכן התקלה לא תקרה.

לגבי השסתום שהוחלף..אם המוסך טען שזה החלק שייפתור את הבעיה ולא ניפתרה אז דרוש כספך חזרה...מדובר פה בלא מעט כסף!

עריכה אחרונה על ידי מאור30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר נאמר - הנה הסבר על החלק שהחליפו לך, מה תפקידו ולמה הוא עלול לגרום לבעיות הנעה.

אני הייתי בודק את הצינורות ואקום.

אבל כמו שכבר אמרו, קח את הרכב - אין מה להשאיר אותו במוסך.

לגבי החלק שהחליפו לך, חיפוש של כמה שניות הניב מידע שמדובר בחלק בעייתי באיביזה 1.4 שגורם בדיוק לתקלה שהצגת, כך שקשה לי להאשים את המוסך, אבל בהמשך לשרשור אחר פה בפורום - שילמת 1700 שקל על חלק שעולה 100 ש"ח באיביי ועבודה שלוקחת (למישהו שקצת מבין עניין) פחות משעה, זה המחיר של ללכת ליבואן.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שיש לך רעיון מה התקלה אם זה קורה בעיקר שהרכב חם? לפי מה שאתה מתאר שצריך לעשות סיבוב ארוך?

האם למרות שהחלק הזה בעייתי והאמת שכן התקלה חזרה פעם אחת בסל הכל 15 יום יש מצב שהחליפו את החלק הנכון? או לנסות להגיע להסדר כספי איתם למרות שקשה לי להאמין שיסכימו למשהו.

אני אקח אותו מחר למוסך רון, אבל כרגע הבעיה לא קיימת, הח טוענים שכל החלקים שבדקו וכל המערכת דלק תקינה, המחשב שלהם מראה שהכל תרין, הם פירקו לבדוק הכל ומבחינצם הכל תקין, טענו שנסעו עליו פעמיים ובנוסף העמידו אותו בשמש, בצל, חיכו לילה, נסעו פעמיים סיבובים וניסו כשהרכב חם, וכלום הכל תקין.

יש למישהו מושג מה יכול להיות הכיוון והאם יכול להיות שלמרות שהחליפו את השסתום הנכון תהיה פאדיחה אחת בכל זאת ותכלס הרכב תקין?

תודה לכל העוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...