Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב 7 מקומות - 80K (נטיה לפיקאסו)

calcar
שימו לב! השרשור הזה בן 2069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב 7 מקומות (4 ילדים קטנים, כולל זוג תאומים).

מחיר: חשבתי על סדר גודל של 80K, למרות שיש גמישות מסויימת.

הרכב ישמש בעיקר לנסיעות קצרות. משער שפחות מ-10K ק"מ בשנה.

מחפש רכב אמין, מרווח (יחסית), שעבר את הנפילת מחיר הראשונית (הגדולה).

מתכנן להחזיק אותו כמה שנים טובות.

כרגע המועמדת העיקרית שלי היא פיקאסו C4.

ב-80K אפשר לקבל שנת 2015 עם כ-60K ק"מ (דגם קומפורט, בנזין 1.6)

האם הרכב עונה על הדרישות להערכתכם?

המלצות/אזהרות ספציפיות לגביו?

יש כמה רכבים מדגם אקסלוסיב, שעולים כ-10K יותר. הרושם שלי הוא שאין באמת הבדלים גדולים שמצדיקים את הפער. האם אני מפספס משהו?

אם יש לכם המלצות לרכבים אחרים שנראים לכם יותר רלוונטים, גם אשמח לשמוע.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדלים בין דגם הקומפורט לאקסקלוסיב הם לא רבים, אבל משמעותיים לדעתי. ההבדלים הם שדרוגי בטיחות, חיישנים סביב כל הרכב, מערכת התראה פיזית בחגורה על סטייה מנתיב, בנוסף יש בקרת שיוט אדפטיבית, מלצמת רוורס, וגם שדרוגי נוחות, התנעה בלי מפתח, מסך דיגיטלי עליון משודרג.

לדעתי שווה להוסיף את הכסף עבור הדגם היקר יותר, אבל זו דעתי.

חלופות אחרות הן פורד S-MAX, טויטה ורסו, פורד גלאקסי, אבל בסכום שציינת אני לא מכיר רכב שנותן תמורה כמו הפיקאסו מבחינת מרווח, אבזור ונוחות, אבל בכל מקרה תבדוק טוב את ההיסטוריה של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות!

אני עדיין לא סגור לגבי האקסקולסיב... נראה מה ההפרש בפועל.

לגבי גרנד סניק - ראינו אותו. אשתי הרגישה שהוא צפוף לה.

אני משער שגם לאור הצפי בעיקר לנסיעות קצרות הדיזל מאבד מהיתרון שלו.

לגבי C4 - אני תוהה מה המשמעות של ק"מ - ז"א, האם כדאי לחפש רכב עם ק"מ יותר נמוך או לחלופין ניתן להתפשר על ק"מ ולקבל מחיר יותר זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הבעיה העיקרית ברכבי ה 7 מקומות היא הצפיפות במושבים האחוריים, הן מבחינת מרווח רגליים והן מבחינת נוחות גישה. לפני שאחת רוכש כדאי שתבדוק את זה . נושא נוסף שכדאי להתייחס אליו הוא האמינות וצריכת הדלק. רכבים גדולים נוטים להיות צרכנים גדולים של דלק, לכן עדיפה גרסת הדיזל היותר חסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה כאן שום יתרון בדגם דיזל ( נסיעות מעטות וקצרות ), בדיוק מה שמסנן חלקיקים לא אוהב וגם גיר רובוטי כמו שיש ברנו גרנד סניק לא אוהב וטורבו לא אוהב ( לא בדגם בנזין ולא בדיזל )

לסוג הנסיעות הזה עדיף רכב עם מנוע אטמוספרי / היברידי, ללא טורבו ועם גיר אוטומטי רגיל/ רציף.

אם רנו גרנד סניק מרגישה לכם צפופה, גם בפיקאסו לא תהיה לכם הרגשה יותר טובה.

למשפחה עם 4 ילדים קטנים גרנד סניק לא צפופה בכלל. צריך רק לסדר נכון את המושבים.

במקומכם הייתי קונה רנו גרנד סניק בנזין 2000 סמ"ק וגיר רציף הכי חדשה , שזה 2013 והיא עולה כ 60 אלף שקלים.

אם אתם רוצים רכב יותר מרווח, תסתכלו לכיוון קיה סורנטו בנזין. כאן מדובר ברכב יותר גדול, עם בגאז' גדול ומזגן אחורי. צריכת דלק גבוהה לא פקטור במקרה שלכם.

אפשר להגדיל את התקציב ולקנות טויוטה פריוס פלוס. היא תשמור על הערך הרבה יותר טוב מרכבים צרפתיים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר להגדיל את התקציב במעט, הייתי מתכוונן על אאוטלנדר. יש היצע גדול בשוק באיזור ה-90-100, ומדובר על מנוע אטמוספרי פשוט.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר יותר צפוף ופחות פרקטי למשפחה עם 4 ילדים +כיסאות בטיחות מאשר כל מיני וואן, כולל טויוטה ורסו הצפופה.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו במצב מאוד דומה.

(מצטער על "גניבת השרשור" - השרשור הזה מלפני חודש. לא ברור למה פתאום הגיבו אליו, אבל דווקא מתאים לי :) )

האם הפריוס פלוס יותר מרווחת מהגרנד סניק?

ואיך הוורסו ביחס אליהם?

אנחנו מתכננים להחזיק ברכב כמה שנים טובות, אז חשובה לנו האמינות של הרכב ומעדיפים שמחיר הטיפולים (שיגיעו) יהיה סביר.

בקיצור - נטיה למשהו יפני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריוס פלוס מרווחת יותר מורסו ופחות מגרנד סניק.

פריוס+ הכי יקרה בין שלושתם.

היא גם מרגישה חלשה יותר, בעיקר בעליות. אבל בשלושת הרכבים אותו הפרינציפ - 3 מושבים נפרדים בשורה השניה שניתן להזיז כל אחד קדימה/ אחורה לטובת השורה השלישית.

ברגע שיש ילד אחד עד גיל 8-9, וסך הכל 6 נוסעים, ניתן להסתדר בכל אחד מהרכבים, גם בוורסו.

באאוטלנדר השורה השניה מחולקת בצורה פחות מוצלחת ל 3 נוסעים. ולמרות שהרכב נראה חיצונית הרבה יותר גדול, בפנים הוא פחות פרקטי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אמינות 2 הטויוטות דומות?

אני רואה שבאזור 90K ניתן לקבל

ורסו 2015 עם 50K-75K ק"מ

פריוס פלוס 2014 עם 100K ק"מ

בהנחה שאני מתכנן להחזיק את הרכב לעוד כ-100K, יש הבדל מהותי או ששניהם יספקו אמינות טובה?

אגב, אני רואה בחתימה שלך שיש לך verso 2016. אפשר לשאול למה בחרת בו ולא הלכת בעצמך על הגרנד סניק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי טויוטות צפויות להיות אמינות מאוד.

ורסו עם 50-70 אלף קילומטרים זה רכב ממש חדש.

לא בחרתי רנו כי בנזין כבר לא נמכרה ודיזל עם גיר רובוטי ( שלא רציתי). אנחנו גם לא נוסעים הרבה כולם ביחד , אין לנו כיסאות תינוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו הכי מתאים הוא זה שבפתיח, הוא מרווח, נוח וחזק. לגבי אמינות לא יודע, אבל גם לא יודע באותה מידה על אמינות של וורסו ( זוכר שקראתי כאן על איזו וורסו שעושה בלגאן, לא עושה אותה עבורי אמינה פחות מהפיקאסו, גם לא יותר ). נדמה לי בכל הכבוד הראוי שאפשר כבר להשתחרר מהסטיגמות האלו, אלו ששבויים בהן פשוט מפסידים מכוניות טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות:

מבחינת אבזור הורסו מאוד מיושנת, ומרגישה עתיקה. בנוסף, קשה למצוא ורסו עם ק"מ נמוך.

אלא אם כן אתה נוסע הרבה, אני לא רואה סיבה לשלם את התוספת היקרה עבור הפריוס, מה גם שאומרים שהיא משעממת לנהיגה.

בתור חובב סיטרואן, אני חושב שכדאי לך ללכת ולראות את המרווח והאבזור של הפיקאסו. הם לדעתי ברמה אחרת מעל מרבית ה-7 מקומות בשוק. בנוסף, לאור המוניטין הרגע בהגזמה כלפי הסיטרואן, ניתן להשיג אותם במחיר נמוך ב-20% מהטויוטות, זה הפרש משמעותי, שבסוף גם מפצה על ירידת הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...