Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוטציה בין הצמיגים

dudisab11
שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

את ספר הרכב קראת? זה כתוב שם וגם איך לעשות ומתי.

רוטציה כן צריך לעשות ובהתאם לבקשת היצרן/סוג הצמיגים או מערכת ההינע (כפולה וכו') בהתאם לסוג.

אבל תודה ששאלת שאלה גנרית על רכב דמיוני כלשהו ללא דגם, שנתון וכו'.

קרא את ספר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ותודה לעונים,

הרכב שלי עוד מעט שנתיים על הכביש האם כדאי או חשוב לעשות רוטציה בין הצמיגים?

אם זה משנה לך אז מיציבושי אוטלנדר 2016

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, קראת את התשובה בכלל? לי זה לא משנה, זה משנה לך כי הרוטציה נקבעת על ידי היצרן, סוג הצמיגים ומערכת ההנעה שיש ברכב, בכל רכב זה שונה ובהתאם לסוג הרכב.

שוב, קרא את ספר הרכב, יש לך עמוד שלם שמדבר על רוטציה עם תמונות ומתי לעשות.

*** זה נמצא בעמוד 342 בקובץ PDF דיגיטלי שמצאתי באתר היבואן (ספר הרכב), בסעיף 10-14 תחת "תחזוקה" - ניחשת נכון, בספר הרכב.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, קראת את התשובה בכלל? לי זה לא משנה, זה משנה לך כי הרוטציה נקבעת על ידי היצרן, סוג הצמיגים ומערכת ההנעה שיש ברכב, בכל רכב זה שונה ובהתאם לסוג הרכב.

*** זה נמצא בעמוד 342 בקובץ PDF דיגיטלי שמצאתי באתר היבואן (ספר הרכב), בסעיף 10-14 תחת "תחזוקה" - ניחשת נכון, בספר הרכב.

היה יותר פשוט כבר לכתוב מה כתוב שם...

הפורום פה נועד לעזור אחד לשני לא לחנך...

אבל זו רק דעתי.

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב שלי (ניסן טידה) כתוב לעשות רוטציה

בטיפול האחרון כשפירקו לי את הגלגלים שאלתי את המוסכניק אם הוא עושה רוטציה?

והוא ענה לי:

אסור!!! לעשות רוטציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RTFM. זה א-ב.

דגם מלא כששואלים שאלה בטכני, זה ג-ד.

בשאלה כזו, המינימום זה גם לרשום קילומטרז' כי אם יש לך אוטו שלא זז שנתיים אז כנראה שלא תועיל במיוחד הרוטציה.

הפורום נועד להרבה דברים, אבל לשאול בו שאלות סתומות בהכרח יביא לקבלת תשובות סתומות.

אה, כן. RTFM.

עריכה

מכונאי לא יכול על דעת עצמו להחליט אסור או מותר בניגוד לדעת יצרן הרכב. זה לא רציני.

כמובן שסוג הצמיגים גם כן משנה לעניין זה. צמיגים עם כיווניות כפולה זה דבר אחד, צמיגים סימטריים דבר אחר.

אם היו לך צמיגים רחבים מאחורה וצרים מקדימה, מן הסתם אסור...

ובאמת, הכל נמצא בספר. הכל.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי, לאו דווקא זהה למה שכתוב בספר היא לא לבצע "רוטציה" שמתכוונת בדרך כלל החלפה בהצלבה אלא פעם ב 20.000 אלף ק"מ להחליף גלגל קידמי שמאלי עם אחורי שמאלי וגלגל קידמי ימני עם אחורי ימני.

זה רלוונטי לרכב 2 על 4 הנעה קידמית. צמיגים קידמיים נשחקים מהר יותר מאחוריים, החלפה כנ"ל תאפשר ניצול טוב יותר של כל הסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה יותר פשוט כבר לכתוב מה כתוב שם...

הפורום פה נועד לעזור אחד לשני לא לחנך...

אבל זו רק דעתי.

Sent from my LG-H840 using Tapatalk

אז הייתי צריך גם לעשות לו העתק הדבק, להוריד את התמונה, להעלות לשרת וכו', מה... משעמם לי בחיים? לא אני צריך את הרוטציה.

הפורום נועד כפי שכתבו, לאנשים שכותבים את מלוא דגם הרכב, שאלה מלאה, את כל הפרטים ולאחר שקראו בספר הרכב, לא הבינו משהו ומחפשים את הידע והמקצועיות והנסיון חיים והנסיון המעשי, של האנשים.

כאן זה לא גוגל ואם אני בדיוק בחצי דקה מצאתי את ספר הרכב באתר של היבואן הישראלי (רשמתי ספר רכב מיצובישי אאוטלנדר) ותוך שניה אני נמצא בקובץ ה PDF ושם בתוכן העניינים ראיתי את נושא הצמיגים, אני חושש שהדעה שלך עם כל הכבוד, שגויה.

עכשיו חינוך או לא, כותבים לבן אדם תשובה ואיזו תשובה הוא מחזיר? זה זלזול באנטלגנציה וזלזול באנשים שעונים לך מזמנם הפנוי בפורום.

כי כאילו... הכל רשום בספר, כן? :wink:

ברור לכולנו שאם היה משהו לא מובן בספר, היה מועיל כבודו לצלם מה לא ברור, להעלות תמונה, לכתוב בפירוט וכן הלאה.

הבן אדם שואל את מה שבדיוק רשום בספר רכב, בוא לא נעשה צחוק מעצמנו ואם שאלות כאלו ימשיכו, אחרים לא יענו.

בספר הרכב שלי (ניסן טידה) כתוב לעשות רוטציה

בטיפול האחרון כשפירקו לי את הגלגלים שאלתי את המוסכניק אם הוא עושה רוטציה?

והוא ענה לי:

אסור!!! לעשות רוטציה.

כפי שכתבו, המכונאי שלך הוא לא סמכות בכלל, אין לו שום סמכות לקבוע שום דבר.

למה? זה פשוט, היצרן עצמו כתב בספר הרכב מה צריך ומה לא צריך לעשות, הכל מוסבר בספר הרכב והשקיעו שם מליוני דולרים בפיתוח וכתיבת הספר והנפקתו, המינימום זה לקרוא את מה שכתוב שם.

מוסכניק שהגיע לעבוד וספק אם בכלל עשה הנדסאי רכב, יגיד לי מה טוב ומה לא טוב שהיצרן לא יודע? ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העברתי את הצמיגים הקדמיים אחורה, הרגשתי שיפור בנוחות ושיכוך מהמורות טוב יותר משמעותית.

מדובר על צמיגי גודייר פרפורמנס פולניים שעברו בקושי 10k.

זה הפתיע אותי לגמרי, לא ציפיתי לזה.

אגב, גיליתי שהצמיגים שעברו קדימה לא היו מאוזנים(רעידות מעל 90 קמ"ש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אז הצמיגים האחוריים ייתיבשו לפני שישחקו.

תצטרך להחליף אותם עקב יובש ולא עקב שחיקה, תזרוק סתם צמיגים יבשים עם שחיקה נמוכה, לא ניצלת אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים כן ולפעמים לא, כי יש את הזמן והתייבשות הגומי.

בלי רוטציה יצא לך להחליף את הקדמיים בגלל שחיקה (ק"מ) למרות שעדיין יהיו טריים מבחינת זמן ויובש.

ואת האחוריים בגלל התייבשות (זמן) למרות שעדיין יהיה עליהם הרבה בשר.

עם רוטיציה - אתה יכול להגיע לשחיקה זהה בכל הרבעייה , גם מבחינת זמן וגם ומבחינת ק"מ.

והכי פשוט זה להחליף מתישהו באמצע חיי הצמיגים את הזוג הקידמי עם האחורי , ימין לימין ושמאל לשמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העברתי את הצמיגים הקדמיים אחורה, הרגשתי שיפור בנוחות ושיכוך מהמורות טוב יותר משמעותית.

מדובר על צמיגי גודייר פרפורמנס פולניים שעברו בקושי 10k.

זה הפתיע אותי לגמרי, לא ציפיתי לזה.

אגב, גיליתי שהצמיגים שעברו קדימה לא היו מאוזנים(רעידות מעל 90 קמ"ש).

אני מקפיד לעשות איזון בכל רוטציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך הרבה שנות עבודה עם לקוחות למדתי כמה דברים:

הרוב המוחלט, 99%, לא קוראים את ספר הוראות ההפעלה של הציוד.

לקוח מתקשר למוקד/תמיכה טכנית/ספק הציוד, שואל שאלה ורוצה לקבל תשובה ממוקדת למה ששאל.

לרוב זה כתוב בספר הוראות ההפעלה.

אם נציג תמיכה טנכנית מפנה את הלקוח לספר, הלקוח נעלב וחושב שקיבל שרות לא טוב. מתקשר שוב ומבקש נציג תמיכה אחר.

אם לא יקבל תשובה, בסוף יעבור למתחרה שכן יענה בטלפון לכל השיגעונות.

לכן, הדעה שלי מזמן מגובשת. לא מנסה ללמד את אף אחד, גולש בפורום הוא כמו לקוח. או נותן תשובה מלאה בגוף ההודעה או קישור ישיר, או כלום. לדעתי ככה עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...