Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש קיצוני בתא הנוסעים של המכונית - איך אפשר להפחית את הרעש? פורד פיאסטה 2012 אוט'

Ori1
שימו לב! השרשור הזה בן 1834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

קניתי לאחרונה פורד פיאסטה אוטומטית משומשת שנת 2012. לצערי, לא שמתי לב בזמן הבדיקה לפני הקניה עד כמה הרכב רועש. מדובר על רמות רעש בזמן נסיעה שגורמות לי לחשוש לנזק לשמיעה, כאשר אני נוהגת עם חלונות סגורים, ואפילו במהירות נמוכה כמו 50 קמ"ש (והמצב מחמיר ככל שהמהירות עולה).

ידוע לי שיש צורך לבצע איזון גלגלים (קניתי את הרכב לפני כמה ימים, ועדיין לא הספקתי לעשות זאת). לגבי הצמיגים - זוג אחד מ-2016 והשני מ-2017.

האם יש למישהו רעיון מה אפשר לעשות כדי להפחית את הרעש בזמן נסיעה? האם כדאי לי להחליף צמיגים, ואם כן, אז לאיזה סוג? האם איזון הגלגלים יכול להועיל להפחתת הרעש? האם ייתכן שצריך לבצע איזו שהיא אטימה ברכב (והאם יש אפשרות לעשות זאת בסכום סביר - אני לא מעוניינת להוציא על זה אלפי שקלים, בהתחשב במחיר של הרכב).

אודה מאוד לכל עיצה ורעיון לשיפור המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משתמשת בשום מערכת... אפילו לא הדלקתי את הרדיו. אני לא מנסה לחפות על הרעש - אני חוששת שהוא יגרום לי נזק לשמיעה, ולא מנסה בכלל להוסיף רעש אחר (של מוזיקה :wink:).

אתה מניח שבידוד הרעשים הנוכחי ברכב מספיק? איך אתה מציע לברר את הרעש? לאן כדאי לפנות (אני מאזור המרכז)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל המכוניות המודרניות לפחות מ 50-60 השנים האחרונות רמת הרעש במצב תקין לא גורמת נזק לשמיעה.

יש באוטו תקלה. מייסב גלגל מרעיש. או חור במערכת פליטה. או גיר לא מעלה הילוכים. או משהו אחר.

תבקשי ממישהו שנהג בכמה מכוניות שונות לעשות סיבוב על האוטו, אם הוא מאשר שיש רעש חזק מידי, אז למוסך. לאבחן את הבעיה ולתקן אותה. ולעשות טיפול אחרי הקניה על הדרך .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה רכב נהגת לפני כן או האם את נוהגת ברכב נוסף?

ברשותי פיאסטה 2011 אוטומטית ולאחרונה רכשנו רכב נוסף בעל תיבת 6 הילוכים.

מאז שהתחלתי לנהוג גם על הרכב החדש פתאום הפיאסטה נשמעת לי רועשת מאוד בכביש מהיר.

רמת הרעש ברכבי תקינה ואופיינית לרכב בעל 4 הילוכים שכן הטורים במהירות שיוט גבוהים מאלו שברכב בעל 6 הילוכים.

ממליץ לבדוק את הרכב במוסך ולוודא שאין תקלה או מיסב פגום, וכן את מצב הצמיגים (החלפתי צמיגים לפני כשבוע וכעת הרכב משמעותית שקט יותר).

במידה ואת מחליטה להחליף צמיגים ממליץ לא להתפשר, ולרכוש צמיג איכותי (אני רכשתי Hankook K107 195/50/15 v82 במחיר של 300 ש"ח ליחידה כולל מע"מ, התקנה ואיזון).

תוכלי לרכוש Falken ze914 במידה הנ"ל שיעלה קצת פחות וגם הוא אוחז טוב ושקט.

עריכה אחרונה על ידי itziks
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

היי,

דווקא הפיאסטה לא ידועה כרכב רועש מדי (לפחות לא ברמות שתיארת).

כמו שאמרו קודמיי, יכולות להיות הרבה סיבות; מיסב גלגל, צמיגים, תושבת מנוע פגומה ועוד.

את יותר ממוזמנת אלינו לבדיקה ללא עלות כמובן, לחברי הפורום.

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמשיך את דבריו של איציק-

הצמיגים במידה שיש לפיאסטה הם יחסית רועשים וצריך להקפיד על קניית צמיג שנחשב לשקט.

במידה וכאשר תחליף צמיגים כדאי להסתכל על מדד הרעש שמופיע בפרטי הצמיג ולזכור שהפרש של 3db משמעו הכפלה של כמות הרעש.

לצורך השוואה, ההבדל בין הצמיגים (המעולים) שאיציק הציע עומד על הפרש של 3db (כאשר הפלקן ze914 הם השקטים יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד היום נהגתי על סובארו אימפרזה 2006 אוטומטית, מנוע 1.6, ככה שאני רגילה לגיר אוטומטי עם 4 הילוכים בלבד. אני גם לא נוהגת מהר, ככה שאני לא מגיעה לטורים גבוהים כל כך (סדר גודל של 80-90 קמ"ש בנתיב הימני ביותר בכביש מהיר, אחרי המשאיות :wink:, עם RPM ברמה של פחות מ-3000).

האם סוג הצמיגים באמת משפיע כל כך על רמת הרעש? וה- falken יותר שקטים מה- hankook ? או שכנראה יש תקלה מעבר לצמיגים לא איכותיים שהותקנו ברכב? (לפי מה שראיתי הצמיגים הנוכחיים הם "made in chine", לא שמתי לב מעבר לזה מאיזה סוג הם).

איציק - האם המזגן בפיאסטה שלך מקרר היטב? שמתי לב שבפיאסטה שקניתי המזגן מאוד חלש, וכשהוא מכוון לטמפרטורה הנמוכה ביותר (LOW) עם air circulation מופעל, הוא מוציא אוויר קריר אבל לא ממש קר, וכדי שתהיה זרימת אוויר סבירה אני צריכה להפעיל את המאוורר ברמה גבוהה (מעבר ל - 50% עוצמה). אני תוהה אם יש תקלה גם במזגן שדורשת טיפול, או שבכללי בפיאסטה המזגן פשוט נורא חלש (לשם השוואה, בסובארו אימפרזה שנהגתי עליה המזגן היה הרבה יותר טוב מאשר בפיאסטה).

תודה רבה לכולכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד היום נהגתי על סובארו אימפרזה 2006 אוטומטית, מנוע 1.6, ככה שאני רגילה לגיר אוטומטי עם 4 הילוכים בלבד. אני גם לא נוהגת מהר, ככה שאני לא מגיעה לטורים גבוהים כל כך (סדר גודל של 80-90 קמ"ש בנתיב הימני ביותר בכביש מהיר, אחרי המשאיות :wink:, עם RPM ברמה של פחות מ-3000).

האם סוג הצמיגים באמת משפיע כל כך על רמת הרעש? וה- falken יותר שקטים מה- hankook ? או שכנראה יש תקלה מעבר לצמיגים לא איכותיים שהותקנו ברכב? (לפי מה שראיתי הצמיגים הנוכחיים הם "made in chine", לא שמתי לב מעבר לזה מאיזה סוג הם).

איציק - האם המזגן בפיאסטה שלך מקרר היטב? שמתי לב שבפיאסטה שקניתי המזגן מאוד חלש, וכשהוא מכוון לטמפרטורה הנמוכה ביותר (LOW) עם air circulation מופעל, הוא מוציא אוויר קריר אבל לא ממש קר, וכדי שתהיה זרימת אוויר סבירה אני צריכה להפעיל את המאוורר ברמה גבוהה (מעבר ל - 50% עוצמה). אני תוהה אם יש תקלה גם במזגן שדורשת טיפול, או שבכללי בפיאסטה המזגן פשוט נורא חלש (לשם השוואה, בסובארו אימפרזה שנהגתי עליה המזגן היה הרבה יותר טוב מאשר בפיאסטה).

תודה רבה לכולכם.

המזגן בפיאסטה שלי מקרר מצוין! תבקשי במוסך שיבדקו אם חסר גז והאם יש דליפה.

מצב הצמיגים משפיע על רמת הרעש לא פחות ואף יותר מאשר סוג הצמיגים.

צמיגים יבשים הופכים נוקשים עם הזמן וכתוצאה מכך מרעישים יותר.

מתי הוחלפו צמיגים ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: לקחתי את הרכב למוסך, ובמזגן היה חסר גז. המכונאי החליף את הגז ואת מסנן האוויר למזגן. עכשיו המזגן מקרר בסדר (עדיין קצת חלש לדעתי, אבל סביר).

בקשר לרעש - המכונאי עשה סיבוב על הרכב, וגם קרוב משפחה עם נסיון עם כמה כלי רכב עשה סיבוב על הרכב. לדעת שניהם, הרכב אמנם רועש, אבל בטווח שנורמלי לקטגוריה (רכבי מיני/ סופר מיני). אז בעצם הבעיה היא אוזניים רגישות מדי אצלי :cry:... גם אם הרעש נחשב נורמלי, אני לא יכולה לסבול אותו, אז חשבתי על הוספת בידוד רעשים לרכב. ראיתי שיש חומרים ייעודיים לזה, אבל אני לא יודעת להתקין אותם בעצמי. האם מישהו יודע למי אפשר לפנות כדי להוסיף בידוד רעשים לרכב? האם יש אנשי מקצוע שמבצעים כאלה עבודות? חשבתי לנסות להוסיף בידוד לאזור המנוע והגלגלים שלדעתי גורמים לרוב הרעש הבעייתי. האם זה אפשרי? ואם כן, האם מישהו יודע בערך מה העלות?

תודה רבה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בידוד לבתי הגלגלים - עסק די יקר , בספק אם משתלם.

אגב, צמיגים סינים יכולים לגרום לרעש... כנ"ל מדרגות בצמיגים.

אצלי בגולף הרעש עם צמיגי maxtrek אכל לי את הראש, היו מורכבים שבוע עד שיגיעו Falken .

וגם הם לא מי יודע מה שקטים, אבל לא משהו שמוזיקה לא יכולה לפתור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כדאי לבדוק שלא נפל או הוציאו את כרית הבידוד המוצמדת למכסה תא המנוע. שמעתי על מקרים שמוסכים מעלימים אותם וחשיבותם די גדולה.

2. לגבי ההבדל בין הצמיגים ששאלת באחת ההודעות הקודמות - ע"פ נתוני המבחן האירופאי, הפלקן מייצרים כמחצית מהרעש של ההנקוק. מבחינה טכנית, מדידת הרעש מתבצעת מחוץ לרכב במרחק של מס' מטרים מן הצמיג, כך שאת המידה המדויקת של הכמות רעש שהצמיגים עושים בתוך הקבינה מעט יותר קשה להעריך (אך זה נראה יותר מסביר שגם בתוך הקבינה ההבדלים יהיו גדולים).

3. בפיאסטה לתחושתי החלק הפחות מבודד לרעשי כביש הוא דווקא החלק האחורי ופחות החלק הקדמי. הייתי מתחיל ממנו.

4. את חומרי האיטום צריך להניח בצורה חכמה שכן הם שוקלים לא מעט - דבר שיכול להשפיע על ביצועי הרכב.

5. בעיקרון המקומות שמבצעים את ההתקנות האלו הם מתקיני מערכות שמע. שים לב שכאשר משתמשים במושג "איטום" או "השתקה" (באנגלית deathing), הכוונה היא לרוב לשיפור התנהגות התהודה האקוסטית ברכב ולא דווקא לאיטום רעשי חוץ.

לפני שהייתי רץ לבצע התקנות יקרות הייתי מחפש מידע בפורומים האנגליים (שם הפיאסטה היא הרכב הכי נמכר כבר לא יודע כמה שנים ברצף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1834 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...