Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשר לעשות ביטוח על מי שאינו בעל הרכב?

shmuel3058
שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני מעוניין להשאיל לחבר את הרכב שלי לתקופה, אבל אני חושש ממקרה של תאונה ח"ו שצריך לתבוע את הביטוח, הרי שאני מפסיד העדר תביעות והביטוח להבא יהיה יותר יקר.

האם אפשר לעשות את הביטוח ישר על שמו ואם יש תביעה זה על השם שלו?

נ.ב. הבנתי שחברות הביטוח לא מבטחות השאלה בתשלום גם אם זה הביטוח, אני מוכן לשלם את הביטוח עם האשראי שלי אבל אני רוצה שמי שרשום בפוליסה לא יהיה אני, האם זה אפשרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה נכון שאני חייב לשלם על הביטוח בגלל שאני בעל הרכב? או שאם הוא ישלם על הביטוח זה עדיין לא מגדיר שימוש בשכר?

ובעצם השאלה אם אסור לקחת שום הוצאה אפי' בסיסית ביותר או שיש קריטריון בחוק מה מותר ומה אסור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות ביטוח "כל נהג מעל גיל X"

לא נראה לי שתשלום על ביטוח זה הפרה לסעיף של אין להסיע בשכר, כי לא אתה זה שמקבל את התשלום.

אבל איני עו"ד אז נחכה לתשובה מאחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי הסעיף של להסיע בשכר מתייחס לביטוח החובה במקרה של פגיעה בנוסעים שמשלמים על הנסיעה.

ויש סעיף נוסף שמתייחס לפגיעה בצד ג' או ברכב עצמו ע"י נהג שמשלם על השימוש, ובחלק הזה השאלה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכן הביטוח הנוכחי שלי (מאוד מומלץ בפורום) דורש זיקה בין בעל הרכב לבין בעל הפוליסה (משפחה קרובה, בני זוג, שותפים עסקיים וכו') חברים זה לא זיקה.

לסוכן הקודם לא הייתה שום בעיה שהפוליסה לא על שם בעל הרכב.

כך שהכי טוב לברר עם הסוכן.

(לדעתי הסוכן הנוכחי נצמד להוראות והקודם לא)

מדובר בפוליסה צד ג'. בביטוח מקיף בעל הרכב צריך לחתום במקרה של שיפוי, ושאין כפל ביטוחים (שלא תקבל פעמיים שווי על אותו רכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המוצדקת היא לגבי היעדר תביעות במקרה של תאונה, וההצעה שלך לא פותרת את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הרכב שלנו היה רשום על שם דודי והביטוח על אבי,

אבל כאן נכנסו לעניין המשפחתיות ו Eily כבר ענה על זה...

מומלץ לבדוק מול חברות הביטוח, אם אינך נשוי ו Eily צודק בקשר לעניין היחסים

ואחד מכם צריך לקנות משהו בסכום הגדול מ 2000 שקלים בזמן הקרוב (נראה לי?, צריך לבדוק ע"פ חוק)

תוכלו לבדוק האם אופציית הידועים בציבור תופסת במקררה זה, אבל יש כאן יותר מידי הסתברות

וגם קצת לא חוקי לפי דעתי.

זה אני - הדמיון המופרך שלי - והרבה שטויות, זה יכול להיות לא חוקי במידת ההתחזות, אז... לא לוקח אחריות,

וסתם מעניין אותי אם השטות הזאת תתפוס בכלל ושווה לכם את כאב הראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל חברות הביטוח מוכנות לכך, הפוליסה רק על שם בעל הרכב ברשיון הרכב. יש חברות ,כלל למשל שמוכנות לעשות ביטוח ,לדוגמא:בת ואבא. הרכב רשום על שם הבת והאב עושה ביטוח. כל חברה והמדיניות שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח עושים על שם בעל הרכב, לא על שם הנהג.

אם אתה רוצה אתה יכול לעשות את הפוליסה עם נהג יחיד על השם שלו. ובמקרה של תאונה יהיה אפשר להציג שהוא היה הנהג ולא אתה ואולי יתחשבו בך, למרות שמניסיון שלי זה לא יעניין אף אחד.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוכן הביטוח הנוכחי שלי (מאוד מומלץ בפורום)

מיהו אותו סוכן ביטוח מומלץ? אני צריך לדבר איתו לקראת סוף תקופת הביטוח שלי. אפשר בפרטי אם זו בעיה לרשום כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...