Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למכירה: משהו באמת נדיר

Type34
שימו לב! השרשור הזה בן 6955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נו ואני עדיין מחפש דגם 14, רצוי בגבולות מדינתנו הקטנה

ובמחיר שאינו בגדר השערוריה

ואיך להגיד, נראה לי שזה לא פחות נדיר

מחפש כרמן גיאה - דגם 14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולחשוב שהבסיס היה חיפושית........מכונית מדהימה!!

נו אז...

החיפושית בעצמה מכונית מדהימה לדעתי, ואפילו הפורשה 959 מתבססת על קו שלם של פיתוחים שמוצאם בחיפושית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שאני מזמין עלי התקפה,מה כל כך מדהים בחיפושית,חוץ מהאמינות המוחלטת שלה?למרות שהיא היתה המכונית הנמכרת ביותר בכל הזמנים,היא לא השפיעה על העולם הרכב במאום.הקונספצייה של מנוע והנעה אחורית הוכח כמוטעה.לחיפושית אין ביצועים טובים,המרווח הפנימי מצומצם,היא רועשת ובנוסף גם לא מהנה במיוחד לנהיגה.מכונית מדהימה באמת היתה המיני המקורית,שבדמותה ובצלמה נוצרו כמעט כל המכוניות היום(הנעה קדמית ומנוע רוחבי)ובנוסף היא היתה דוגמא ומופת לניצול חלל ופנימי,והיתה מהנה מאד לנהיגה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום התקפה. אני מוכן לנהל דיון בראש פתוח.

קודם כל, התצורה של מנוע קירור אויר אחורי אולי לא השפיעה על מי יודע כמה מכוניות, אבל משנות השלושים בהן תוכננה החיפושית ועד סוף שנות השישים התצורה הזו הייתה נפוצה מאוד במכוניות קטנות אירופאיות (כל הפיאטים הקטנים, NSU). ואז התצורה של המיני הפכה לנפוצה.

ביצועים? מרחב פנימי? אנחנו מדברים על מכונית משנות השלושים! כמה מכוניות שתוכננו בשנות השלושים אתה רואה על הכבישים היום חוץ מחיפושיות? נאדה. כלום. אף אחת.

זה הקסם שלה וזה מה שמיוחד בה. זו מכונית מעידן אחר שעדיין שימושית ביום יום.

הנהיגה עליה היא חוויה שאולי אינה ספורטיבית כמו נהיגה על רכב מודרני יותר (מיני, נאמר...) אבל היא בהחלט חוויה. חמש שנים נהגתי על חיפושית, והיום כשאני לוקח לסיבוב את החיפושית של אח שלי (שנת 73 שמשרתת אותו כרכב יומיומי) אני נהנה מאוד מהנהיגה בה. נהנה מרעש המנוע המתקתק מאחורי, מתנוחת הישיבה המוזרה והדוושות הארוכות, נהנה מההגה הגדול והדק. פשוט כיף של אוטו.

קשה לי להבין איך אפשר לא לראות ברכב שיוצר בלי שינויים דרסטיים במשך כמעט 70 שנה - אגדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחיפושית (וגם למיני) יש אופי, בניגוד למכונות התפירה המשעממות של ימנו. והם תמיד יזכרו לכל אדם באסוציאציה זו או אחרת.

בעוד 15-20, ששוק הרכב יפול שדוד לרכבים סינים זולים ומגעילים, פתאום כולנו נשב ונדבר על הDL בתור מכונה שמעלה לנו זכרונות, גם מי שמצהיר שזו המכונה הכי מגעילה שנוצרה ולא נוחה, ואז יזכר שאיפשהו בשנות ה90 וה-80 הם נסעו עם המשפחה לטבריה ברכב הזה, ואירוע אחרי אירוע פתאום הי! השד לא כזה נורא למרות הכל.

כבר היום יש גל נוסטלגיה ללאונה דור ראשון, שעד לפני 13-15 שנים שלטה בעולם הרכב למיעוטי יכולת. והגל הזה רק יתגבר עם הזמן.

אלה מכונות שמזכירות לנו תקופות אחרות, יותר כיפיות בחיים. ולא בגלל ששינו משהו גראנדוס בעולם הרכב. וזה מה שעושה להם את האופי.

אופי שבחיים לא יהיה ליונדאי אטוס, 323, לליאנה, פוקוס, קוואליר, אוואו ועוד רכבי קופסא משעממים.

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלחיפושית (וגם למיני) יש אופי, בניגוד למכונות התפירה המשעממות של ימנו. והם תמיד יזכרו לכל אדם באסוציאציה זו או אחרת.

בעוד 15-20, ששוק הרכב יפול שדוד לרכבים סינים זולים ומגעילים, פתאום כולנו נשב ונדבר על הDL בתור מכונה שמעלה לנו זכרונות, גם מי שמצהיר שזו המכונה הכי מגעילה שנוצרה ולא נוחה, ואז יזכר שאיפשהו בשנות ה90 וה-80 הם נסעו עם המשפחה לטבריה ברכב הזה, ואירוע אחרי אירוע פתאום הי! השד לא כזה נורא למרות הכל.

כבר היום יש גל נוסטלגיה ללאונה דור ראשון, שעד לפני 13-15 שנים שלטה בעולם הרכב למיעוטי יכולת. והגל הזה רק יתגבר עם הזמן.

אלה מכונות שמזכירות לנו תקופות אחרות, יותר כיפיות בחיים. ולא בגלל ששינו משהו גראנדוס בעולם הרכב. וזה מה שעושה להם את האופי.

אופי שבחיים לא יהיה ליונדאי אטוס, 323, לליאנה, פוקוס, קוואליר, אוואו ועוד רכבי קופסא משעממים.

מה שבטוח לאקסנט יש אופי... והרבה...

(ואני בטוח שיש שיחלקו עלי אבל כך אני חושב.).

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיפושית היא(באנלוגייה)כוסברה מוטורית-או שאתה אוהב אותה או שאתה שונא.לגבי התצורה של מנוע והנעה אחורית-עובדה שפולקסווגן בעצמם נטשו את הקונספצייה הזו,ופיתחו את הגולף,מכונית חשובה באמת,שהיתה הקומפטית המודרנית הראשונה(חוץ מהרנו 16 הנהדרת,אלא שהיה לה מנוע אורכי).הן החיפושית והן המיני היו מכוניות פוליטיות,שנולדו כתוצאה מתכתיבים(של היטלר,ימ"ש במיקרה החיפושית)או אילוצי משבר הדלק של 56(המיני).

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצועים? מרחב פנימי? אנחנו מדברים על מכונית משנות השלושים! כמה מכוניות שתוכננו בשנות השלושים אתה רואה על הכבישים היום חוץ מחיפושיות? נאדה. כלום. אף אחת.

זה הקסם שלה וזה מה שמיוחד בה. זו מכונית מעידן אחר שעדיין שימושית ביום יום.

הנהיגה עליה היא חוויה שאולי אינה ספורטיבית כמו נהיגה על רכב מודרני יותר (מיני, נאמר...) אבל היא בהחלט חוויה. חמש שנים נהגתי על חיפושית, והיום כשאני לוקח לסיבוב את החיפושית של אח שלי (שנת 73 שמשרתת אותו כרכב יומיומי) אני נהנה מאוד מהנהיגה בה. נהנה מרעש המנוע המתקתק מאחורי, מתנוחת הישיבה המוזרה והדוושות הארוכות, נהנה מההגה הגדול והדק. פשוט כיף של אוטו.

קשה לי להבין איך אפשר לא לראות ברכב שיוצר בלי שינויים דרסטיים במשך כמעט 70 שנה - אגדה.

הוצאת לי את המילים מהפה.

איך אני אוהב את האנשים שבאים ואומרים"לחיפושית אין ביצועים מרשימים"/היא לא עושה אפס למאה ב3 וחצי שניות...

החיפושית נועדה בשביל למדוד 0-100 שנים,לא קמ"ש...

החיפושית לא נועדה בשביל "לתת בראש"/"להרביץ"....

אנשים שוכחים שמדובר ברכב שתוכנן בשנות ה30.. כל מי שלומד על ההיסטוריה של הרכב,נדהם ממנה...

ואני אחד כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן אני אענה לך לפחות על דבר אחד שכל-כך מדהים בחיפושית:

פורשה 911!!!

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאת לי את המילים מהפה.

איך אני אוהב את האנשים שבאים ואומרים"לחיפושית אין ביצועים מרשימים"/היא לא עושה אפס למאה ב3 וחצי שניות...

החיפושית נועדה בשביל למדוד 0-100 שנים,לא קמ"ש...

החיפושית לא נועדה בשביל "לתת בראש"/"להרביץ"....

אנשים שוכחים שמדובר ברכב שתוכנן בשנות ה30.. כל מי שלומד על ההיסטוריה של הרכב,נדהם ממנה...

ואני אחד כזה

כל זה נכון, אבל בכל זאת האוטו שלי מהיר באופן מפתיע. הוא מאיץ די יפה, ומסוגל להגיע ל-120-130 קמ"ש ללא מאמצים מיוחדים.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים אני באמת לא כלכך מבין...

החיפושית היתה חיה, והיא באמת נתנה השראה...וכו' וכו' וכו'....

פעם היה מחשב 286 וגם XT, אז זה אומר שבשנת 2005 צריך שיהיה למישהו כזה?

לא!

אנחנו בשנתון אחר, ואישית בשנת 2005 אני חושב שהחיפושית מכוערת מאוד! ולא מאובזרת ויש בה תמיד ריח מסריח של דלק..זה נכון שהיא מינימום בת 30...אבל עדיין זו עובדה!

ניתן לה כבוד...ונוכל לראות אותה במוזיאונים...אבל אצלי בחניה???

מעדיף רכב שמאיץ טוב..ועם כריות אוויר! ושאין בו ריח של דלק...

אם מישהו קונה אותה מטעמי חיסכון ומטעמי חוסר תקציב, אז זה מובן בהחלט...

אבל מכל טעם אחר......אני באמת לא מבין.

Audi S5 4.2 V8 FSI Quattro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים אני באמת לא כלכך מבין...

החיפושית היתה חיה, והיא באמת נתנה השראה...וכו' וכו' וכו'....

פעם היה מחשב 286 וגם XT, אז זה אומר שבשנת 2005 צריך שיהיה למישהו כזה?

לא!

אנחנו בשנתון אחר, ואישית בשנת 2005 אני חושב שהחיפושית מכוערת מאוד! ולא מאובזרת ויש בה תמיד ריח מסריח של דלק..זה נכון שהיא מינימום בת 30...אבל עדיין זו עובדה!

ניתן לה כבוד...ונוכל לראות אותה במוזיאונים...אבל אצלי בחניה???

מעדיף רכב שמאיץ טוב..ועם כריות אוויר! ושאין בו ריח של דלק...

אם מישהו קונה אותה מטעמי חיסכון ומטעמי חוסר תקציב, אז זה מובן בהחלט...

אבל מכל טעם אחר......אני באמת לא מבין.

כאן זה פורום רכב אספנות. אם אתה לא מבין למה אנשים רוצים לנסוע במכוניות בנות 30 שנה אז מקומך כנראה לא כאן.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

type34/דניאל(אני מכיר את השם בגלל שאני גם חבר במועדון החיפושיות{עוז באגי})

תאמין לי אני יודע למה המנוע של חיפושית מסוגל...יש לי 1303 אל אס...אומנם היא לא במצב נסיעה ,אבל עד לפני שנתיים אחותי הייתה נוסעת עליה והיא אמרה לי שהיא עברה בכיף את ה140 ואפילו פעם או פעמיים את ה160...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...