Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת לגבי קניית יונדאי I10 מבאדג'ט

פצפצ
שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סביר להניח שלא תהיינה בעיות רציניות ברכב בשנים הקרובות א-ב-ל קח בחשבון שיש מצב שאתה תהיה "יד אחרונה", וזה היה מטריד אותי יותר מנושא האחריות, כי כלי הרכב הללו פשוטים ואמינים מאד.

ולגבי אגדת ה"אחריות" רכב פשוט כמו זה בן 4-5-6-7 שנים שמטופל כיאות, בד"כ אין לו תקלות משמעותיות - המשמעות של האחריות במקרה זה היא בעיקר פסיכולוגית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההסברים והסבלנות, אני באמת אקח את העניין לתשומת לבי.

בנושא אחר וכללי לגבי כל רכב ליסינג שהוא-נהוג שנציג של הליסינג מגיע איתי לבדיקה העצמאית או שאני מפקיד פיקדון ונוסע לבד? כדאי לא לומר לחברת הליסינג לאן אני נוסע לבדוק כדי שלא יתאמו מראש עם הבוחנים שם? יכול להיות מצב שהם יגידו שהם לא מוכנים לבוא למכון בדיקה מסוים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי אגדת ה"אחריות" רכב פשוט כמו זה בן 4-5-6-7 שנים שמטופל כיאות, בד"כ אין לו תקלות משמעותיות - המשמעות של האחריות במקרה זה היא בעיקר פסיכולוגית.

כשהעסקה כוללת 3 טיפולי תחזוקה חינם אצל היבואן בשווי של כמה אלפים חביבים זה קורץ בכל זאת.

בלי קשר,בעיקר בגלל העובדה,שיותר מסביר להניח,שהוא יהיה היד האחרונה של הרכב לא הייתי קונה.

חוץ מזה,מדוע שחברת ההשכרה תתעסק עם רכב שעבר החלפת מנוע ולא תעביר אותו לסוחר רכב ? יש פה כמה סימני שאלה,שכדי שלא יעברו לסימני קריאה עבור פותח הנושא וכל אלו בשילוב העובדה,שלא מדובר על רכב נדיר במחוזותינו ולא קשה למצוא רכב שמור, אני בהחלט ממליץ לחפש רכב אחר,שעבר פחות ידיים ופחות חיים קשים.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה-העיסקה בוטלה אחרי ריב איתם, בפירוט-למטה:

הגעתי לסוכנות היום, בדקנו את הרכב, עברנו על מספר ליקויים קוסמטיים שהמוכר אמר שיתקן ועברנו למשרד לאחר שדרשתי ניירת.

דרשתי לראות את היסטוריית הטיפולים השוטפים ואת התיעוד של טיפול החלפת המנוע וכמו כן את רישיון הרכב.

הכל נמסר לי חוץ מרישיון הרכב-"אין לנו פה רישיון מקורי, רק צילום" -אהה! כאן נדלקה נורית קטנה. אוקיי, מבקש לראות את צילום הרישיון, דרשתי לראות את הרישיון הכי עדכני עם הטסט הנוכחי. רואה את הרישיון ורואה שבמספר הידיים כתוב "00" - אהה! עוד נורית נדלקה. כאשר הייתי במקום בפעם הראשונה וחתמנו על הגילוי הנאות בו אני מתחייב לשלם דמי העברה של 500 ש"ח במידה ומבטל את העיסקה בלי שהוכחתי פגם מהותי במידע שנמסר לי על מצב הרכב לבין מצבו האמיתי, נאמר לי שהרכב יד שניה! נאמר לי שהוא היה רכב השכרה שנקנה לאחר מכן באופן פרטי ולאחר מכן אותו לקוח החזיר במסגרת טרייד אין ועל זה חתמנו בגילוי הנאות. שואל אותם איך יכול להיות שכתוב "00" ברישיון אם הרכב היה יד שניה ונאמרות לי תשובות מגומגמות של "כנראה הוא קנה את הרכב והחזיר אותו לפני שהייתה העברת בעלות, העברת בעלות לוקחת 14 ימים" וכל מיני תירוצים. כמעט בלעתי את זה, אמרתי להם שבסדר, בואו רק נפתח את מכסה המנוע ונראה שהמספר של המנוע תואם לזה שברישיון ונצא לנסיעה למכון הבדיקה.

המוכר שואל אותי "לאיזה מכון תרצה לקחת אותו" ואמרתי לו "מכון XXX" שזה אותו המכון שלפני יומיים הוא אמר לי "אפשר לקחת את הרכב לכל מכון חוץ מהם, אנחנו לא עובדים איתם" ומאז בדקתי אותו בהרבה פורומים וביקורות בדפי זהב ובגוגל ומסתבר שהוא מכון כל כך אמין, שכל הסוחרים בסביבה ממש מפחדים ללכת לשם בכל מיני תירוצים שהוא לוקח לכל בדיקה שעות, וכו' וכו'. הבנתי שזה בדיוק המכון שאני רוצה כדי להיות רגוע, והבנתי את זה דווקא אחרי שבדקתי בבית למה הוא אמר שהוא לא עובד איתו ומסתבר שזה תירוץ ידוע של כל הסוכנויות בסביבה(אמיתי!!!). אז הוא התחיל בהתעקשויות של "אבל אמרתי לך מראש שלשלם לא הולכים, אנחנו לא עובדים איתו! אין מצב שנלך לשם, תקח אותו לאיזה מכון אחר שתרצה אבל לשם אנחנו לא הולכים לא משנה מה" אמרתי לו שעם כל הכבוד, זה לא משנה לי שהוא לא עובד עם המכון כי אני זה שעובד עם המכון ואני זה שמשלם על הבדיקה ולכן אני אלך לאיזה מכון שאני בוחר ורוצה ואסור לו לומר לי לאן ללכת ולאן לא ללכת. הוא אמר שמבחינתו הוא לא מוכן ללכת לשם בכל מחיר, אמרתי לו שאם ככה נבטל את העיסקה מייד. הוא אמר שבסדר ושרק אדע שהוא הולך לחייב אותי ב500 שקל דמי העברה בגלל ש"אמרתי לך בעל פה ביום שהזמנו את האוטו שאנחנו עובדים עם כל המכונים חוץ ממנו ואתה הסכמת. אם היית אומר לי שאתה רוצה לבדוק את האוטו שם אז מראש לא הייתי מזמין לך את הרכב, אתה צריך להבין שיש לנו איסור חמור בכל הרשת ללכת למכון הזה!! פשוט אסור לנו לעבוד איתו!". אמרתי לו שזה שהוא אמר לי שאני לא יכול ללכת לשם והסכמתי לא אומר שזה היה חוקי, כי אסור לו להגיד לי דבר כזה, והבנתי את זה רק בדיעבד כשעשיתי שיעורי בית, והסכם שהוא לא חוקי איננו תקף ולכן הוא מוזמן לחייב אותי בכיף ב-500 ש"ח של דמי ההעברה אבל התביעה שלי מולם בבית המשפט אחר כך תעלה להם הרבה יותר. גם אמרתי לו שזה רק מראה בעיניי שיש לו מה להסתיר לגבי האוטו אם הוא יוצא בהצהרות שלא היה מזמין לי את האוטו אם היה יודע שאלך לבדוק שם. הוא אמר לי "בהצלחה עם עורכי הדין שלנו". בשלב זה מנהלת הסניף התערבה כדי לנסות להרגיע אותי ולגרום לי אולי לא לבטל ואמרה שאני חייב להבין שמדובר במכון ספציפי שבודק במשך שעות כל פרט ופרט באוטו(נו, מעולה, זה בדיוק מה שאני רוצה!!!) ואסור להם לשחרר נציג מכירות ולהשאיר את הסניף ריק לכל כך הרבה זמן. שהיא ממש לא פוחדת מהתוצאות והיא מתחייבת לתקן כל ליקוי שיימצא בדיוק כמו במכונים אחרים. אמרתי שאם זו הבעיה (זמן הבדיקה) הייתי משאיר להם פיקדון ונוסע לבד והם התעקשו שאסור להם לעשות דבר כזה. היא גם אמרה שבעל המכון הספציפי הזה עושה נסיעות מבחן על האוטו שנבדק ואסור להם מבחינה ביטוחית לתת לזה לקרות. אמרתי לה שאין בעיה ותבטלו את העיסקה כמו שאמרתי קודם. היא אמרה שבגלל שחבל לה שאחשוב שהם רמאים אז היא מוכנה שאלך למכון הזה אבל רק בתנאי שזה לא יותר משעתיים. דקה אחת יותר משעתיים ומורידים את האוטו מהליפט וחוזרים לסוכנות. אמרתי לה שמבחינתי אני כבר לא הולך לקנות מהם כי אני אצא בהרגשה רעה וחוץ מזה אסור לה להגיד לי כמה זמן להיות בבדיקה של האוטו, היא צריכה לקחת כמה שתיקח. וכך סיימנו.

מסקנות:

-תודה על הייעוץ והסבלנות בתשובות, בזכותכם למדתי הרבה דברים שהתעקשתי עליהם מול המוכר ובסופו של דבר בגלל שהוא התעקש לא לתת לי אותם הבנתי שזאת עיסקה גרועה שכדאי לוותר עליה

-הם כרגע חייבו אותי ב-500 ש"ח בגלל שהם כביכול סיכמו איתי משהו שאסור להם לסכם(לא ללכת למכון מסוים-הסכם לא חוקי) לכן מנסה לקבל החזר דרך שירות הלקוחות של הרשת

-אם זה לא יעבוד בדרך הזאת נלך בדרך העובדתית של העובדות היבשות-חתמנו על אוטו יד שניה, רכב השכרה שהפך לפרטי, על זה חתמנו בגילוי נאות, היום ראיתי את רישיון הרכב ובמספר הבעלים כתוב "00" -זה יחד עם חוסר התשובות הברורות שלהם , בדיוק הפגם במידע במצב האוטו בפועל לעומת מה שנמסר לי בגילוי הנאות

-אם אחרי זה הם לא יסכימו להחזיר לי את ה-500 שקל זה כבר יהיה בית משפט מבחינתי

-מדובר בסוכנות מאד גדולה ומוכרת בארץ ולא מגרש סוחרי רכב(אגב זה מה שהמוכר צעק במהלך הוויכוח "מה נראה לך שאנחנו איזה מגרש של סוחרים?") ובגלל זה הפתיעה אותי מאד הקומבינה עם רשיונות הרכב וחוסר הבהירות כמו גם ההתעקשות לא ללכת למכון כזה או אחר ולאבד לקוח פוטניאלי

-נ.ב היה כתוב ברישיון שהאוטו משועבד לבנק לאומי?!?! מה זה הדבר הזה. זאת חברת ליסינג למה שיהיה משועבד?

-אם זה מותר ותרצו, אוכל להגיד לאיזה סניף ספציפי הלכתי ולאיזה מכון בדיקה רציתי ללכת. לא רציתי לפרסם כי לא ידעתי אם זה עובר על חוקי הפורום

כשחזרתי הביתה צלצלתי למכון ואמרתי להם תודה רבה על זה שרק מלשמוע את השם שלהם מוכרי הרכב התפתלו וככה ביטלתי עיסקה שכנראה הייתה מתגלה כגרועה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בשכל,כבר מלכתחילה זה הריח לא טוב ולאחר שקראתי את התיאור הארוך של התלאות שלך מולם זה נשמע עוד יותר לא טוב.

בנושא מכון הבדיקה לפחות הם התנהגו כמו אחרון הסוחרים סוג ג' והלאה,שלא לדבר על רישיון רכב שלא קיים (ניחוש פרוע,הבעלים הפרטיים קנה מהם את הרכב,נסע פחות משבועיים ,הלך מנוע והוא החזיר להם ואמר תודה רבה,קחו את הנבלה).

העברת בעלות ככל הידוע לי לפחות לא ניתן לבטל-עדיין ברגע שהוא קנה מתבצעת ישר העברת הבעלות.

שעבוד- של האדם הפרטי שלקח מהם הלוואה- הם בכל מקרה מתחייבים בחוזה,שהם מסירים אותו תוך שבועיים -21 ימי עסקים.

אתה מקבל רכב נקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט וכל רכבי ההשכרה/הליסינג משועבדים לבנק או חברת נאמנות.

זו בעיה קטנה, היו יותר מידי פאקים באמינות של חברת ההשכרה לפחות במקרה הזה ומבחינתי- שקר אחד או מגלה טפח ומכסה טפחיים- בעיני לא אמין ולא הייתי קונה ממנו גם עגבניה בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון חדש למי שעקב בזמנו אחרי הפוסט ומתעניין מה עלה בגורל המקרה:

צלצלו אלי מבאדג'ט לבשר לי שה-500₪ יוחזרו אלי ושהסניף ננזף משמעתית על התנהלותו הלא מקצועית במקרה הזה(כך לדברי נציג באדג'ט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מאוד שביטלת ולא פחדת מהם. השוק מוצף במכוניות, שילכו לחפש פראייר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...