Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנייה ראשונה, תקציב 80 אלף.

Eardrum
שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה,

בן 23, מתחיל לימודים בקרוב.

עד עכשיו נהגתי על דייהו לאנוס שנת 2001 שקיבלתי במתנה לפני כמה שנים.

רוצה לקנות רכב בפעם הראשונה. ישמש אותי ואת בת הזוג שלי, לנסיעות בעיר אריאל (הרבה עליות), ופעם בשבוע נסיעה דרומה וחזרה. סה"כ ק"מ בחודש - בין 800 ל-1000.

התקציב הוא 80 אלף. מעוניין לקנות רכב דרך עסקת מימון, עם מקדמה של 10,000 ש"ח ותשלום חודשי של עד 800 ש"ח.

אני עד לא מזמן הייתי די סגור על קניית פיקנטו חדשה מהחברה, אבל הומלץ לי לברר על רכבים ישנים יותר, שהם לאו דווקא חדשים, כדי לחסוך הרבה כסף (ואז חשבתי על איביזה משנתון ישן יותר)

אז אמנם התקציב הוא 80,000, אבל אני אשמח מאוד גם לשים כמה שפחות ומוכן לגמרי להתפשר על עניין השנתון.

כמה נקודות:

- אוטומט.

- מרווח יחסית. אני די גבוה ולא אוהב את הרכבים הקטנים מידי, דוגמת C1, 108 וכו'. פיקנטו עוד הייתה בסדר יחסית.

- צריכת דלק. לא הכי חשוב שיש, אבל בהחלט חשוב יותר מהביצועים.

- בטיחות - הכי חשוב.

- אבזור - לא באמת משנה לי, אני רק צריך מערכת BT שאוכל להתחבר מהפלאפון, כל מה שמעבר זה בונוס.

גודל רכב - לא קטנות מאוד דוגמת C1, 108 ודומיהן, וגם לא מאזדה 3 (מבחינת גודל) ודומיה. משהו באמצע.

רכב חדש? משומש? ליסינג? כמה כדאי להשקיע מבחינת תקציב לשימושים שלי? האם יש כיוון אחר לרכישה שלא חשבתי עליו?

המון המון תודה,

אליחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הלאנוס לא עושה בעיות למה לשדרג ? גם כך כבר הרכב לא שווה הרבה, אתה סטודנט אוטוטו ותגלה ששכר הלימוד גבוה, יש עוד הוצאות מסביב (דיור/כלכלה וגם בת זוג,שצריך לצאת לבלות איתה..) ולא בטוח שזה הזמן להשקיע 80,000 ש"ח מיותרים.

ב 50-60,000 ש"ח אפשר לקנות סופר מיני/משפחתומטית בת 5 ,שתשרוד יפה 5-6 שנים עד השדרוג הבא.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לשדרג? מלאנוס? מ-2001?!? בגלל:

- בטיחות

- נוחות

- אמינות

- אבזור

ובערך כל השאר, כולל תחושה של רכב ולא עגלה מזעזעת.

רכב ב-80 נשמע גדול על התקציב שלך בכמה מספרים. כל שנה אתה מחזיר פחות מ-10,000₪, ואחרי 3 שנים תהיה חייב עוד יותר מ-40,000₪ (כן, כולל המקדמה). וזה אחרי שכמעט 40,000₪ נמחקו לך במהלך 3 השנים האלו.

אם אתה יכול לגייס סכום ראשוני גבוה יותר (נניח, 20-25) אפשר למצוא משהו סביר, אחרת כנראה תצטרך מימון. הבעיה שמימון לרכב משומש יהיה יקר יותר מאשר לרכב חדש.

למה לא ידני? יכול מאוד לעזור לך למצוא רכב אמין וחסכוני בתקציב נמוך יחסית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדמה של 10000 + תשלום של 800 ש"ח לחודש לא יכסו את ירידת הערך של הרכב + הריבית, ובסוף התקופה אתה עשוי למצוא את עצמך עם רכב ששווה פחות מיתרת ההלוואה להחזר.

תבדוק ליסינג פרטי של שברולט ספארק דרך AVIS יצא לך בערך כמו שאתה רוצה, רק שמובטח לך שבסוף התקופה לא תשאר עם בור כלכלי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הלאנוס לא עושה בעיות למה לשדרג ? גם כך כבר הרכב לא שווה הרבה, אתה סטודנט אוטוטו ותגלה ששכר הלימוד גבוה, יש עוד הוצאות מסביב (דיור/כלכלה וגם בת זוג,שצריך לצאת לבלות איתה..) ולא בטוח שזה הזמן להשקיע 80,000 ש"ח מיותרים.

ב 50-60,000 ש"ח אפשר לקנות סופר מיני/משפחתומטית בת 5 ,שתשרוד יפה 5-6 שנים עד השדרוג הבא.

כי הלאנוס מתפרקת, פשוטו כמשמעו. לא סוחבת יותר, פלסטיקה מתפרקת, מזגן לא עובד, צריכת הדלק גדלה משמעותית בזמן האחרון וזה עוד לא הכל. הרכב שירת אותי נאמנה, אבל הגיע הזמן למשהו אחר.

יש לך המלצה לרכב שיוכל לשרת אותי?

תודה רבה!

למה לשדרג? מלאנוס? מ-2001?!? בגלל:

- בטיחות

- נוחות

- אמינות

- אבזור

ובערך כל השאר, כולל תחושה של רכב ולא עגלה מזעזעת.

רכב ב-80 נשמע גדול על התקציב שלך בכמה מספרים. כל שנה אתה מחזיר פחות מ-10,000₪, ואחרי 3 שנים תהיה חייב עוד יותר מ-40,000₪ (כן, כולל המקדמה). וזה אחרי שכמעט 40,000₪ נמחקו לך במהלך 3 השנים האלו.

אם אתה יכול לגייס סכום ראשוני גבוה יותר (נניח, 20-25) אפשר למצוא משהו סביר, אחרת כנראה תצטרך מימון. הבעיה שמימון לרכב משומש יהיה יקר יותר מאשר לרכב חדש.

למה לא ידני? יכול מאוד לעזור לך למצוא רכב אמין וחסכוני בתקציב נמוך יחסית.

למה זה בעייתי להיות חייב יותר מ-40,000 אחרי 3 שנים? בהנחה שאני לוקח עסקת מימון ל-5 שנים, עם תשלום חודשי קבוע?

לגבי עסקת מימון לרכב משומש - לא יכול כרגע לשים יותר מ-10,000 כמקדמה. את התשלום החודשי קיוויתי לפרוס ל-5 שנים ולקבל שקט נפשי עד אז.

מה לגבי ליסינג דרך חברות כמו אלדן, אלבר וכו', בהן הם מציעים רכבים משנים קודמות עם הסטוריה מלאה ושקיפות לגבי המצב של הרכב? האם זהו באמת המצב? ואם כן, האם כדאי ללכת על הכיוון הזה של ליסינג דרך החברות האלה?

המון תודה.

מקדמה של 10000 + תשלום של 800 ש"ח לחודש לא יכסו את ירידת הערך של הרכב + הריבית, ובסוף התקופה אתה עשוי למצוא את עצמך עם רכב ששווה פחות מיתרת ההלוואה להחזר.

תבדוק ליסינג פרטי של שברולט ספארק דרך AVIS יצא לך בערך כמו שאתה רוצה, רק שמובטח לך שבסוף התקופה לא תשאר עם בור כלכלי.

אתה מתכוון לספארק חדשה?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה אחרי חמש שנים? אתה צריך לשלם את יתרת שווי הרכב?

לגבי ליסינג לרכבים משומשים, אני לא מכיר פרטים אבל היו פה הצעות מוזרות של ליסינג לא תפעולי, ובעצם שכירות של רכב משומש מחברת ליסינג כשהתחזוקה עליך. אלו הצעות הזויות, כי לא רק שאתה מחויב לתחזק רכב שלא שייך לך, אלא שכמעט בוודאות מדובר ברכבים שחברת הליסינג לא הצליחה למכור, בעיקר עקב אמינות בעייתית (פוקוס דור 3 למשל). אם אתה מכיר עסקה של ליסינג תפעולי מלא לרכב משומש, יהיה מעניין לשמוע פרטים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה אחרי חמש שנים? אתה צריך לשלם את יתרת שווי הרכב?

לגבי ליסינג לרכבים משומשים, אני לא מכיר פרטים אבל היו פה הצעות מוזרות של ליסינג לא תפעולי, ובעצם שכירות של רכב משומש מחברת ליסינג כשהתחזוקה עליך. אלו הצעות הזויות, כי לא רק שאתה מחויב לתחזק רכב שלא שייך לך, אלא שכמעט בוודאות מדובר ברכבים שחברת הליסינג לא הצליחה למכור, בעיקר עקב אמינות בעייתית (פוקוס דור 3 למשל). אם אתה מכיר עסקה של ליסינג תפעולי מלא לרכב משומש, יהיה מעניין לשמוע פרטים.

https://sale.eldan.co.il/car-sale/index.aspx

רכבים כמו שהם מפרסמים בעמוד הראשי שלהם לדוגמה - זה לא ליסינג פרטי? זה לא מה שאני מחפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ליסינג, זה פשוט מכירה. כנראה שאלו היו רכבי ליסינג בגלגול הקודם, אבל אתה פשוט קונה את הרכב, לא חוכר אותו.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ליסינג, זה פשוט מכירה. כנראה שאלו היו רכבי ליסינג בגלגול הקודם, אבל אתה פשוט קונה את הרכב, לא חוכר אותו.

אוקיי, אז מכירה. האם כדאי ללכת לכיוון הזה? כיוון שיש להם אופציה לעסקאות מימון והם טוענים שקיפות מלאה לגבי מצב הרכב? (כל זאת בהשוואה לקנייה מאתר יד 2 לדוגמה).

ואם לא - באיזו דרך כן כדאי לקנות במצב שלי?

המון תודה, מעריך מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון לספארק חדשה?

תודה רבה.

אכן כוונתי לספארק חדשה

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פיקנטו סבירה מבחינתך, אחת כזו משומשת יכולה להיות אפשרות לא רעה. היא לא כל כך חסכונית, אבל אמינה ויחסית לרכב מיני היא בהחלט מוצלחת.

אופציה אחרת יכולה להיות 208 (רק מ-2015, עם המנוע 1.2 החדש), מאזדה 2 מהדגם הקודם (עד 2015, אבל אלו עם ה-6 כריות אוויר) או אולי (אבל תעשה נסיעת מבחן קודם, לא לכולם היא מתאימה) מיצובישי ספייס סטאר.

בקניה מליסינג אתה מקבל מימון ו(סוג של) אחריות, אבל לא תמיד מדובר ברכבים הכי שמורים שיש.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פיקנטו סבירה מבחינתך, אחת כזו משומשת יכולה להיות אפשרות לא רעה. היא לא כל כך חסכונית, אבל אמינה ויחסית לרכב מיני היא בהחלט מוצלחת.

אופציה אחרת יכולה להיות 208 (רק מ-2015, עם המנוע 1.2 החדש), מאזדה 2 מהדגם הקודם (עד 2015, אבל אלו עם ה-6 כריות אוויר) או אולי (אבל תעשה נסיעת מבחן קודם, לא לכולם היא מתאימה) מיצובישי ספייס סטאר.

בקניה מליסינג אתה מקבל מימון ו(סוג של) אחריות, אבל לא תמיד מדובר ברכבים הכי שמורים שיש.

אוקיי, אבדוק את הכיוונים האלו.

כיוון אחר - מה אתה אומר על ליסינג? תשלום חודשי קבוע, ואחרי תום תקופה החזרת הרכב, לקיחת רכב חדש והמשך תשלום חודשי קבוע?

אכן כוונתי לספארק חדשה

אוקיי, ומה קורה בסוף התקופה? מחזירים את הרכב ולוקחים רכב חדש? האם במקרה הזה צריך לשלם שוב מקדמה על הרכב החדש, או רק להמשיך את התשלום החודשי?

האם ליסינג זה באמת פתרון טוב בשבילי? בתור אחד שלא יעבור את ה-12 אלף ק"מ בשנה?

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי Eardrum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה אתה משלם על הליסינג בסה"כ, לא רק אם התשלום החודשי מתאים לך. צריך גם להבין אם יש צורך במקדמה לעסקה הבאה. אם אתה יכול לחיות עם התשלום הכולל, ומבין את המגבלות (ק"מ מוגבל, אחריות על מצב הרכב בסוף תקופת הליסינג) זו יכולה להיות עסקה סבירה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

גם אני אומר - תיקח ספארק בליסינג פרטי מאוויס אקספרס, כולל חבילת ביטוחים וטיפולים בסיסיים. יעלה 7500 מקדמה וכ - 1000₪ בחודש ( לפני הדלק והטסט ). אחרי 3 שנים תראה מה מצבך, כאשר אתה לא חייב לאף אחד עשרות אלפי שקלים/ מחוייב להתחיל עסקת ממון חדשה .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק כמה אתה משלם על הליסינג בסה"כ, לא רק אם התשלום החודשי מתאים לך. צריך גם להבין אם יש צורך במקדמה לעסקה הבאה. אם אתה יכול לחיות עם התשלום הכולל, ומבין את המגבלות (ק"מ מוגבל, אחריות על מצב הרכב בסוף תקופת הליסינג) זו יכולה להיות עסקה סבירה.

יש מקדמה של 7,500 ש"ח ותשלום חודשי של 741 לתקופה של 30 חודשים. אפשר גם להוסיף 299 בשביל טיפולים וביטוחים.

בסוף התקופה אני יכול או לקנות את הרכב בהנחה, או להחזיר את הרכב ולהתחיל עסקה חדשה עם רכב חדש, בה אני צריך לשלם מקדמה מחדש ותשלום חודשי קבוע.

אם אני הולך על הכיוון הזה, יוצא שאני משלם מקדמה ותשלום חודשי קבוע כמו שתכננתי, אבל לא נשאר חייב בסוף התקופה. ואם החלטתי לאחר תום התקופה לרכוש את הרכב בהנחה, יוצא ששילמתי בסה"כ את מחיר הרכב לפי המחירון כיום.

האופציה השנייה היא לקנות רכב עם מקדמה של 10,000 ומימון של 60 תשלומים, תשלום חודשי של 900 ש"ח (לפני ביטוחים וטיפולים), אך בסוף התקופה הרכב שלי.

מה לדעתך עדיף?

תודה רבה!

+1

גם אני אומר - תיקח ספארק בליסינג פרטי מאוויס אקספרס, כולל חבילת ביטוחים וטיפולים בסיסיים. יעלה 7500 מקדמה וכ - 1000₪ בחודש ( לפני הדלק והטסט ). אחרי 3 שנים תראה מה מצבך, כאשר אתה לא חייב לאף אחד עשרות אלפי שקלים/ מחוייב להתחיל עסקת ממון חדשה .

בהנחה שאני הולך על הכיוון הזה, יכול להיות מצב שבסוף התקופה כדאי באמת לשמור את הרכב ולקנות אותו מהם בהנחה ממחיר המחירון?

ושאלה נוספת - בהנחה שאני כן הולך על הכיוון הזה - הספארק באמת עדיפה על הפיקנטו?

המון תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...