Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת טויוטה קורולה

emanueld
שימו לב! השרשור הזה בן 2107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היתרון הבטוח של הקורולה הוא שכשיגיע הזמן תוכל להיפטר ממנה מהר ולא משנה באיזה מצב היא תהיה

וזאת בזכות כל האנשים שנתקע להם בראש "קורולללללה"..............

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי דעתי בלבד:

שים אמינות בצד, לא אמרתה כלום. אז תשים גם דלק בצד ותקנה פונטיאק בונביל תיסע על כורסאת אמריקן קומפורט חשמלית תרגיש בשמיים.

מייסבים/חיישנים/משולשים/משאבת דלק/משאבת מים/והרשימה עוד ארוכה, בטויוטה אתה בכלל לא נוגע בדברים האלה.

הונדה סיוויק, הברקה יפה, רק חבל שצריך לשלם 6 אלף ביטוחים ולא 3.5(רק ההפרש בביטוחים מכסה לך רביעיית צמיגים מצבר וטיפול.), שלא נדבר על טיפולים וטיימינג, בטויוטה אין רצועת טיימינג, לא נוגעים בזה ולא במשאבת מים שמחליפים כי כבר מפרקים ולא במייסבים ומותחנים ש מחליפים כי מפרקים.ולא במזרקים שיום אחד בהיר בא להם להיסתם פתאום. תתקשר לשאול כמה עולה טיפול קטן/גדול לסיוויק במורשה. ואחרכך תתקשר לשאול במורשה טויוטה ותשווה מחירים.

אם תשים אמינות בצד אז מי יקנה יפני\קוריאני, כולם ייסעו על רכב אירופאי.

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של דוגמא הפונטיאק...

בקשר לסיוויק, אם אתה מכיר את העלויות, לא מתווכח אבל למה נדבקת לסיוויק שהוא גם יקר יחסית לתמורה, חסר רכבים אחרים?

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של דוגמא הפונטיאק...

בקשר לסיוויק, אם אתה מכיר את העלויות, לא מתווכח אבל למה נדבקת לסיוויק שהוא גם יקר יחסית לתמורה, חסר רכבים אחרים?

מיצובישי לנסר?

גיר 4 הילוכים שגורם למנוע לעבוד על טורים גבוהים רוב הזמן, מה שגורם לרעש בנסיעה, צריכת הדלק מוגזמת ואפילו דגם ה 1.8 סוחב פחות טוב מקורולה 1.6 . ואם כבר קנית אחת, נראה אותך מוכר (ולא למגרש).

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.8 לא סוחב פחות טוב מקורולה.

וגם ללנסר יש מחיר מכירה, בדיוק כמו שקנית ב 20 אלף ₪ פחות מאותו השנתון של קורולה, ככה גם תמכור בהתאם. רק מי שיש לו תקציב מוגבל, יכול לקנות בו לנסר הרבה יותר חדשה . ומפני שגם לטויוטה יש בלאי של שנים, כמו לכל רכב אחר, לרכב חדש יותר קיים יתרון.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השאלה? האם הלנסר 1.5 טובה מהקורולה? לא. אבל לא בהרבה.

היא עולה כמעט חצי באותו שנתון, אז לפחות לי אין שאלה מה עדיף.

תוסיף על מה שנאמר יפה מעלי - תרוויח שנתונים רבים באותו תקציב, הרבה יותר בריא (לדעתנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי לנסר?

גיר 4 הילוכים שגורם למנוע לעבוד על טורים גבוהים רוב הזמן, מה שגורם לרעש בנסיעה.

בדיוק כמו הקורולה שפות"ש מתייעץ בנוגע אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטומט 4 הילוכים בקורולה וגם בלנסר? אל תתן לעובדות לבלבל אותך.

מספר פעמים ניסיתי להבין מה "ההתלהבות" מהקורולה מהדורות הקודמים ולא הצלחתי - אין בה ערך מוסף שמצדיק תשלום כמעט כפול על פני אימפרזה או לנסר מאותו שנתון או 20-30% מעל מאזדה 3, הוא פחות טוב מהסיוויק במחיר דומה.

יחד עם זאת, אני חייב לציין שהדור האחרון, לפחות לטעמי, הוא מהפכה באיכות הדגם (עדיין עם מחיר מופרז כיד 2 ביחס למתחרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רכב מצויין, אמין, חסכוני יחסית ל1.6, וGLI זה הדגם המפואר אז גם השוק שלה די פעיל,

לשם השוואה לי יש 2 פיג'ו, 301 2016 , ולאשתי 208 2014, לחבר הכי טוב שלי שהוא גם שכן שלי, יש קורולה שנת 2011 סאן פלוס, מחזיק אותה כבר 5 שנים עם קילומטראג' יותר מכפול ביחס לרכבים שלי, ואני אהיה כן איתך, הקורולה נוסעת יותר טוב, ממש כמו חדשה ואפילו טוב יותר משתי הרכבים החדשים יותר שיש לנו, אני אסביר במה,

הגיר והמנוע שלה חלקים יותר, הרכב ממש נינוח ושקט, מזגן בליגה אחרת מזה של 2 הפיג'ו, ועלות טיפולים זולה יותר, אין אפילו צקצוק אחד ברכב, שאצלי בעיקר ב208, יש כמה, בעיקר ממשענת היד, לקורולה אמינות מופתית, גם האמינות בפיג'ו לא רעה, למרות שב2 הרכבים כבר נכנסתי למוסך בגלל תקלות (אך לא משביתות),

המחיר של הטויטה אולי קצת יקר, אתה יכול לקנות רכב חדש יותר במחיר הזה, אך תאמין לי שאם אתה רוצה רכב איכותי וטוב שישרת אותך נאמנה לטווח ארוך ואפילו תוכל למכור בקלות, לך על הקורולה הזו, כמובן וללא קשר לרכב הזה שמצאת, אל תוותר על בדיקה במוסך.

אתה משווה את ה301 לקורולה..

אין קשר בין שני הרכבים.

אתה מוזמן לנסוע עם 2014 308 וקרוב ל200000ק"מ ולהרגיש איך הרכב נוסע,שקט וחזק כמו ביום הראשון,מעבר לכך שמעולם לא הייתה שום תקלה.

הקורולה רכב מאד מאד בסיסי,הפרמטרים של נוחות נסיעה,התנהגות כביש,בידוד רעשים,כל זאת ברמה נמוכה מהמקובל בסגמנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם רוב הדברים של רון.

ה-308 עולה על הקורולה ברוב הפרמטרים.

אבל - הדור החדש של הקורולה נתן קפיצת מדרגה בכל הקשור לנוחות נסיעה ובידוד רעשים. מניסיוני האישי בלבד, בשני הפרמטרים האלה הקורולה כבר מעל הממוצע. המרווח פנים שלה שהיה טוב עוד לפני, השתפר יותר (ה-308SW תנצח גם פה).

צריכת דלק? הקורולה "ניצחה" אסייתיות אחרות עם מנועים אטמוספריים אך מול המטורבתים ידה לרוב על התחתונה והשוק כבר עבר ברובו לשם.

התנהגות, כוח, עיצוב? יוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך שחר, אין בה שום דבר שמצדיק את התשלום המופקע שדורשים עליה, רכב בינוני ותו לא.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסה להבין את פשר התגובה, מבנה בסיסי ללא שינוי משנות ה80? נראה לי שקצת הגזמת..

אם היו מלמדים בבית הספר את תורת האבולוצייה, היית מבין למה הוא מתכוון.

הוא התכוון שלדוגמה: דור - 4 דומה לדור - 5 שדומה לדור 6 אבל דור 4 לא דומה לדור 6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להמחשה:

קורולה 93 - 1.6 עם איזור 120 כ"ס, 16 שסתומים, נזרקה רב נקודתית, גיר אוטמטי 4 הילוכים.

אירופריים באותה תקופה:

1.6 עם איזור 80-90 כ"ס, 8 שסתומים, הזרקה חד נקודתית או קרבורטור, בקושי יש גיר אוטומטי.

קורולה 98: 1.6 עם איזור 120 כ"ס, 16 שסתומים, הזרקה רב נקודתית, 4 הילוכים.

אירפאים - יישרו קו, הזרקות רב נקודתיות, עדיין לרוב 8 שסתומים, הספקים של 1.6 באיזור 100 כ"ס.

קורולה 2001: 1.6 עם איזור 120 כ"ס, 16 שסתומים, הזרקה רב נקודתית, 4 הילוכים.

אירופאיים-מעבר הדרגתי ל 16 סתומים, הספקים באיזור 110 כ"ס.

קורולה 2003: .1.6 עם איזור 120 כ"ס, .הזרקה רב נקודתית, 16 שסתומים, 4 הילוכים.

אירופאיים כנ"ל.

קורולה 2009: 1.6 עם איזור 120 כ"ס, הזרקה רב נקודתית, 16 שסתומים, 4 הילוכים.

אירופאיים: תחילת שימיש במנועי טורבו, הזרקה ישירה, Downsizing.

קורולה 2013 ומעלה 1.6 עם 130 כ"ס, הזרקה רב נקודתית, 16 שסתומים, גיר רציף.

אירופאיים - שימוש במנועים בנפח קטן הפך להיות נפוץ, הזרקה ישירה, בחלק מהמקרים חזרה למבנה 8 שסתומים. שימוש במנועים תלת צילינדריים במקום 4 צילינדריים. תיבות רובוטיות או פלנטריות מרובות הילוכים, Stop & Start, ניתוק חלק מהצילינדרים בעומס נמוך ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...