Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת טויוטה קורולה

emanueld
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי רכב מצויין, אמין, חסכוני יחסית ל1.6, וGLI זה הדגם המפואר אז גם השוק שלה די פעיל,

.

כל קשר בין קורולה למפואר מקרי בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי רכב מצויין, אמין, חסכוני יחסית ל1.6, וGLI זה הדגם המפואר אז גם השוק שלה די פעיל,

לשם השוואה לי יש 2 פיג'ו, 301 2016 , ולאשתי 208 2014, לחבר הכי טוב שלי שהוא גם שכן שלי, יש קורולה שנת 2011 סאן פלוס, מחזיק אותה כבר 5 שנים עם קילומטראג' יותר מכפול ביחס לרכבים שלי, ואני אהיה כן איתך, הקורולה נוסעת יותר טוב, ממש כמו חדשה ואפילו טוב יותר משתי הרכבים החדשים יותר שיש לנו, אני אסביר במה,

הגיר והמנוע שלה חלקים יותר, הרכב ממש נינוח ושקט, מזגן בליגה אחרת מזה של 2 הפיג'ו, ועלות טיפולים זולה יותר, אין אפילו צקצוק אחד ברכב, שאצלי בעיקר ב208, יש כמה, בעיקר ממשענת היד, לקורולה אמינות מופתית, גם האמינות בפיג'ו לא רעה, למרות שב2 הרכבים כבר נכנסתי למוסך בגלל תקלות (אך לא משביתות),

המחיר של הטויטה אולי קצת יקר, אתה יכול לקנות רכב חדש יותר במחיר הזה, אך תאמין לי שאם אתה רוצה רכב איכותי וטוב שישרת אותך נאמנה לטווח ארוך ואפילו תוכל למכור בקלות, לך על הקורולה הזו, כמובן וללא קשר לרכב הזה שמצאת, אל תוותר על בדיקה במוסך.

אתה מתחייב על הדברים שכתבת? שהוא ישרת אותו לטווח ארוך יותר מאשר רכב אחר צעיר ב-3-4 שנים? ושהוא ימכר בקלות עוד כמה שנים?

מה זה שוק פעיל? לא מעט אנשים יעדיפו "להתפשר" על רכב אחר מודרני יותר, אפשר למצוא יפניות וקוריאניות (אם מתעקשים עליהן בכל זאת) מודרניות יותר ולא פחות אמינות כנראה, צעירות יותר, בטיחותיות יותר ומאובזרות יותר במסגרת התקציב. יש אולי כמה אנשים שנעולים על הטויוטה הזאת (רכב בינוני למדי שלא ברור למה מוערץ כל כך בארץ), שמוכנים לשלם כל כך הרבה כסף על רכב ישן, מיושן ובינוני.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם השוואה לי יש 2 פיג'ו, 301 2016 , ולאשתי 208 2014

זו לא השוואה טובה.

אתה משווה מכונית מיני (208) ומיני משפחתית (301) שיועדה במקור למדינות עולם שלישי למשפחתית סטנדרטית.

עריכה: מאיפה הגיע הסמיילי הזה ?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הכוונה שלי בדגם מפואר, היא רמת אבזור הכי גבוהה לאותו דגם, מ3 רמות בהיצע, וממש לא התכוונתי לפאר של גג פנורמי, כסאות אלקנטרה עם מסאג'.

לגבי הקורולה, המון מועצות משתמשות בעיקר בטויוטה, וזה כולל משטרה עיריות ומה לא, לא בגלל שהוא רכב בינוני אלא בגלל שמדובר ברכב טוב מאוד, אמין מוצלח, ובעל עמידות גבוהה, אז לא מבין מה בדיוק התרחש כאן שהקורולה בעיניכם כזו גרועה, מהניסיון שלי לפחות והסובבים, האוטו פשוט מעולה ושווה כל שקל, למרות שהוא יקר.

לגבי ההשוואה, אני לא בוחן רכב ואני בטוח שעין חדה יותר עם ידע רב בתחום, ימצא לא מעט מגרעות על הרכב, אך אני בתור נהג סטנדרטי שגם אוהב לנהוג(בפן הרגוע והנוח), וזה שמתיחס לרכבים שבהישג ידו, יכול לת חוות דעת השוואתית קטנה לגבי 3 הרכבים האלה, שגם עולים בערך אותו דבר, ומזה לא ראיתי מניע מההשווה הזו, ייתכן מאוד שאני טועה, במידה וכן ןבזה פגעתי בציפור נפשו של חבר פורום אחד או יותר, אז מתנצל מראש זו לא הכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה המציאו את המילה מאובזר, מלשון אבזור.

מבחינתי הקורולה לא גרועה, אלא בינונית ברוב התחומים (נוחות, ביצועים, צריכת דלק, אבזור, בטיחות במודל הנ"ל) ולפחות מבחינת אמינות היא עושה את העבודה ,

וגם הטיפולים לא יקרים.

למי שמחפש רכב מA לB היא טובה, אבל אפשר למצוא עוד מקררים שיעשו את העבודה (לנסר, פורטה, I35) שאולי יכנסו בשנתון מעט חדש יותר וגם אולי עם עוד שני הילוכים לשיוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לסכם את זה ככה, הקורולה זה האוטו עם התמורה הטובה ביותר לכסף. שאר המתחרות נופלות ומצטיינות בתחומים אחרים כמו מרווח, אמינות, נוחות, חסכון בדלק, ביצועים. הקורולה משלבת הכל בחבילה אחת ולא נופלת בשום פרמטר. לא סתם המשפחתית הנמכרת ביותר בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכנה המשותף הנמוך ביותר. זו הקורולה.

אוריס עולה עליה עשרות מונים. לא פחות אמינה ולא פחות טויוטה. אבל עזוב. יעזור אם נסביר לך על מתלה אחורי רב חיבורי? לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה האלמותית...אחת המכוניות שעלתה על הפרק בחיפוש האחרון שלי לפני כשנה, כל מה שמצאתי היה עתיר ק"מ, 150K וצפונה. הבודדות שמצאתי עם ק"מ נמוך, ביקשו 15 ו 20 אחוז מעל המחירון. בסוף התפשרתי על SX4 HB 2010, עם ק"מ סופר נמוך (50K). יש פה ושם גם סדאן שמורות, ממליץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי האישית בלבד:

אם אתה מחפש שקט נפשי ואי בילוי במוסכים, לא להתעסק עם תקלות מטופשות, או להיתקע על צידי הכביש, ברגע שיימאס לך ממנה תמיד תוכל למכור עניין של כמה ימים. וזה נכון לכל הטויוטות (חוץ מהרובוטית).

מה תקנה פוקוס 2 ליטר, בדלק תשלם פי 1 וחצי, טיפולים,תקלות,ביטוחים, ולא תוכל להיפתר ממנה, אז מה עדיף?!

ואגב הקורולה 1.6 סוחבת יותר טוב מהפוקוס 2 ליטר, שלא נדבר שהרכב דינאמי מאוד, שלא כמו הפורד הרגשה סרבנית(עושה טובה).

בכל הנוגע ל פרקטיות, אפס תקלות, שקט נפשי רק טויוטה מספר 1. (ו לא רק פה).

רכב בינוני - אכן, משעמם, גם כן, אבל מה אתה מחפש חימום במושבים שופוני גדול ומעסה פרטית, אל תקנה טויוטה.

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לסכם את זה ככה, הקורולה זה האוטו עם התמורה הטובה ביותר לכסף. שאר המתחרות נופלות ומצטיינות בתחומים אחרים כמו מרווח, אמינות, נוחות, חסכון בדלק, ביצועים. הקורולה משלבת הכל בחבילה אחת ולא נופלת בשום פרמטר. לא סתם המשפחתית הנמכרת ביותר בעולם.

בדיוק הפוך!!!

קורולה יד שנייה היא הרכב עם התמורה הנמוכה ביותר לכסף:

תמורת המחיר שלה ניתן לרכוש רכבים צעירים בשנתיים שלוש עם אותה רמת אמינות כמו יונדאי i35, קיה פורטה או קיה סיד המצויידות בגיר 6 הילוכים, נוחות יותר, מאובזרות יטתר ובעלות תא נוסעים איכותי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעת על פוקוס 2 ליטר 2012 ? היא חזקה מהקורולה ומתנהגת כמה מונים מעליה מבחינת כיף בנהיגה. שים אמינות בצד לרגע.

קורולה יעילה בלקחת נהג מנקודה לנקודה, אבל משעממת וקודרת מאוד.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה הערצה לקורולה...

כמו שALONI כתב מעלי, כנראה לא נסעת על פוקוס 2 ליטר, אחד הרכבים היותר דינאמיים שאפשר למצוא עם תקציב כזה בסגמנט המשפחתיות-עממיות. האמינות שלה לא מעולה כמו הקורולה אבל ממש לא גרועה.

הקורולה מהדור הקודם (עד 2013) לא מביאה שום יתרון בשום אספקט על רכבים אחרים.

אמינות? רוב דגמי המשפחתיות של סובארו/מאזדה/סוזוקי/מיצובישי/הונדה לא פחות אמינים, נוסיף גם את ה-i35 מ-2012.

איבזור? יותר גרוע מקורולה קשה למצוא.

צריכת דלק - טובה מהממוצע.

אם ברצוני להיות בעלים של רכב יפני סופר-אמין וכל השאר לעזאזל, אקנה לי מיצובישי לנסר עם מנוע 1.5 בחצי מחיר מקורולה...

אם ברצוני יותר דינאמיות, איבזור וכוח, הונדה סיוויק באותו מחיר לשנתון.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמורה הבינונית ביותר לכסף אולי.

באותו מחיר תוכל לרכוש לאנסר או אימפרזה צעירות בכמה שנים, גם מקררים יפניים משעממים, אבל לפחות צעירות בכמה שנים, אם אתה לא נעול על מותגים מסוימים - אני נוטה להאמין שתוכל לרכוש C4/308/מגאן שיהיו נוחות יותר מהקורולה, גם צעירות יותר, ואם אתה בר מזל אז תקבל במסגרת התקציב גם דגם חזק וחסכוני יותר. יש כמובן את צמד האחיות מבין קיה ויונדאי - הפורטה וה-i35, שמגיעות עם יותר אבזור בטיחותי מקורולה 2010 ועם שני הילוכים נוספים. להמשיך?

הקורולה מכונית בינונית למדי, לא מצטיינת בדבר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...