Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר שנפ באוטו דיפו 12 חודשי אחריות למול 24 חודשי אחריות מה ההבדל?

MOSHE972
שימו לב! השרשור הזה בן 2098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחזק את הנאמר מעליי.

מצבר טוב כאורך האחריות שלו.

מקס מצברים מוכרים מצברי FVP עם 24 חודשי אחריות במחיר די טוב. שווה לבדוק.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוש אגב זה בעצם ורטה עם מדבקה אחרת.

גם אנרגייזר ועוד כאלה וכאלה.

אני רכשתי ב-470 את הFVP עם 24 חודשי אחריות והתקנה בבית הלקוח. 60 אמפר.

לא הייתי מתרשם יותר מדי מהמותג. לכל מותג יש סיפורים על מצבר שהחזיק המון שנים וכאלו שהתפגרו מהר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר אחד בטוח, מצברים זה לא 'מדע מדוייק', היו לי הפתעות לטובה ולרעה, גם עם שנפ וגם עם ורטה.

למה כוונתך מצברים זה לא 'מדע מדוייק' ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי שנפ שהחזיר 6 (!!) שנים, אחריו הוחלף בוולטה שמת אחרי 11 חודשים והוחלף באחריות מאז הרכב נמכר, אחרי זה היה לי ברכב כשקניתי אותו וולטה בן שנתיים, הרכב היה אצלי שנתיים כמעט עם אותו מצבר ונמכר. ברכב נוסף מצבר וורטה בן 3 שנים והרכב נמכר שנה אחרי זה ב

עם אותו מצבר.

ברכב של אמא שלי יצא מהמפעל עם מצבר acdelco ב2014, המצבר הוחלף השבוע כשמת בבת אחת לאחר נסיעה קצרה בעיר.

מסקנה, אי אפדר לדעת, כל רכב מעמיס באופן שונה, אלטרנטורים יכולים לזייף ולקצר את חיי המצבר והחום בחוץ גם הוא שובר.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כוונתך מצברים זה לא 'מדע מדוייק' ?

מה שהוא אמר...

שכאשר אתה קונה מצבר אתה לא יודע כמה זמן הוא יחזיק לך.

וזה שתקנה מצבר של חברה x או y זה לא ערובה לשום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי שנפ 46A, החזיק בדיוק שנתיים ומת באחת ובלי שום סימנים מקדימים, החלפתי לשנפ 60A וחשבתי 'יותר חזק = יותר עמיד', גם הוא מת אחרי 26 חודשים.

כרגע עם שנפ 46A (שחור, ללא טיפול), שאוטוטו סוגר שנה שלישית ומתפקד כמו שד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהוא אמר...

שניכם טועים בגדול. מצברים לא נמדדים אך ורק באורך חיים אלא בעוד המון פרמטרים ואספקטים טכניים שראוי להתייחס אליהם בצורה יותר מקצועית מאשר לכתוב "מצברים זה לא מדע מדוייק". זכור לי שמישהו בעבר שאינו בעל השכלה בתחום החשמל/אלקטרוניקה כבר כתב זאת וחלק מחברי הפורום חוזרים על המשפט כמו תוכי מבלי לבדוק לעומק את החומר הטכני בנושא.

כאשר שנפ/וולתא יהפכו להיות ייצרני OEM של מצברים לייצרני הרכב ויעמדו בדרישות ובמפרטים של ייצרן הרכב נחזור לדבר ועד אז תקראו מה היתרונות של מצבר וורטא/בוש לעומת מצבר תוצרת הארץ.

תקראו טוב טוב כיצד בנוי מצבר תוצרת בוש או וורטא ואיזה תוספים הייצרן מוסיף לפלטות בכדי לשפר את אורך חיי המצבר ועמידות בפני זעזועים, פריקה עמוקה, עמידות של המצבר בפני זליגה של האלקטרוליט במידה ומרימים את המצבר בזווית חדה ועוד...

שלום לכם חברים יקרים נדבר בעוד שנה לאחר שתלמדו את הדברים הבסיסים בנושא מצברים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לא מבין מה הקשר בין מה שכתבת למה שדיברנו עליו.

היה לי ורטה כחול שהתפגר אחרי חודשים ספורים.

היה לי גם שנפ שהחזיק קרוב לחמש שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר המצברים שהיו עם אחריות קצרה היו יותר קלים במשקל מאלו עם אחריות ארוכה. שווה לבדוק אם עדין כך.

מצברי וורטה החזיקו אצלי ברכבי אספנות שלוש ארבע שנים כאשר המכוניות נסעו פעמיים בחודש לכל היותר ולפעמים עמדו חודשיים ללא הנעה. לאחת היה דינמו ולא אלטנטור.

מצבר בוש מקורי 100 אמפר החזיק לי עשר (10) שנים וגם אז עוד הניעה את הרכב בעצלנות.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי ששנינו טועים ובגדול רק שלא הבנתי איפה אתה צדקת ומה הקשר בין מה שכתבתי לתשובה שנתת ?

תן לי שנה ורק אז תענה לי :wink:

שניכם טועים בגדול. מצברים לא נמדדים אך ורק באורך חיים אלא בעוד המון פרמטרים ואספקטים טכניים שראוי להתייחס אליהם בצורה יותר מקצועית מאשר לכתוב "מצברים זה לא מדע מדוייק". זכור לי שמישהו בעבר שאינו בעל השכלה בתחום החשמל/אלקטרוניקה כבר כתב זאת וחלק מחברי הפורום חוזרים על המשפט כמו תוכי מבלי לבדוק לעומק את החומר הטכני בנושא.

כאשר שנפ/וולתא יהפכו להיות ייצרני OEM של מצברים לייצרני הרכב ויעמדו בדרישות ובמפרטים של ייצרן הרכב נחזור לדבר ועד אז תקראו מה היתרונות של מצבר וורטא/בוש לעומת מצבר תוצרת הארץ.

תקראו טוב טוב כיצד בנוי מצבר תוצרת בוש או וורטא ואיזה תוספים הייצרן מוסיף לפלטות בכדי לשפר את אורך חיי המצבר ועמידות בפני זעזועים, פריקה עמוקה, עמידות של המצבר בפני זליגה של האלקטרוליט במידה ומרימים את המצבר בזווית חדה ועוד...

שלום לכם חברים יקרים נדבר בעוד שנה לאחר שתלמדו את הדברים הבסיסים בנושא מצברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר של ורטה החזיק אצלי יותר מחמש שנים וחצי ועוד היה יכול לשרוד

אלמלא החלפתי אותו במצבר אחר בבית מרכב שהושבת לאחר שהורכב בו מצבר חדש חודש לפני.

אז עשיתי החלפות כי מילא המצבר שלי היה מוחלף באיזשהו שלב. (באיזה שלב? לא נדע לעולם -לדעתי, היה חוצה את רף 6 שנים)

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2098 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...