Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלק מוטורס, לא הגזמתם? [תמחור מוצרי ושירות BMW]

Speedool
שימו לב! השרשור הזה בן 1837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נגוזו תקוותיי שעם העברת נציגות במוו בארץ מקמור לדלק מוטורס, יחול שינוי בניהול המותג בארץ.

בתחילה זה נראה טוב:

1. ייצוב השוק - נקבעו מחירונים נוחים יותר ללקוח, תוך הפחתת אווירת ה"שוק" של הנחות בנות עשרות אחוזים בחדרים האחוריים כפונקציה של מידת תגרנות הלקוח ובית המרכול.

2. הנגשת השירות - בין אם ע"י שוברי טיפול חינם במעמד הרכישה, בין אם ע"י מבצע "טיפול שלישי חינם", ובין אם ע"י הנחה קבועה לחברי מועדון. הטיפול נותר יקר, אבל לקוחות נאמנים מצאו עצמם בסופו של דבר משלמים "סביר" לרכב יוקרה בארץ.

בשולי הדברים נציין כי לכולנו ברור שאין הצדקה למחיר גבוה יותר לרכבי יוקרה עבור מסנן אוויר או שמן של חברת MANN או MAHLE המספקים מסננים באיכות זהה לכלל יצרני הרכב באירופה, אבל נניח לזה כעת.

לצערי, דלק מוטורס לקו לאחרונה בקמוריזם מפושט.

מבחינתי מדובר במחלה סופנית, לפחות בכל הקשור אלי כלקוח.

1. מחירוניהם זחלו אט אט אך בבטחה כלפי מעלה, זאת ללא שום פרופורציה לשער מטבע, וליחס העלויות בין הארץ וחו"ל של רכבי במוו.

דוגמא מובהקת היא גרסה בסיסית של סידרה-1, אשר רכשתי בשנת 2012 במחיר של גולף 1.4 ע"פ מחירון שבשגרה, כשלמעשה נמכרת כיום במחיר דומה (הפחתה של 25,000 ש"ח) רק במבצע "לילה לבן" במבחר מוגבל. נכון שמאז מחירון הגולף התעדן מעט, אך לא במידה המצדיקה את ההפרש המוגזם הקיים כיום בשגרה.

דוגמא או לא, עובדתית עוד הצלחתי בשלהי שנת 2014 לרתום את כישורי התגרנות שלי ולסגור עסקה על סדרה-2, אך כיום גם לאחר 3 ניסיונות לא הצלחתי להגיע עימם לסגירה. לכל מצקצקי השפתיים אומר כי מבחינתי יש לי דרך לאפיין עבור עצמי את הקו האדום שלי, שעובדתית בעבר בכ"ז הצליח להיות בחפיפה עם הקו האדום של היבואן, וכיום לאו.

2. במוו סידרה 2 נדרשת לטיפול תקופתי - 48,000 ק"מ.

הקורא מתבקש כעת להתיישב... - הצעת מחיר דלק מוטורס לשמן מנוע, מסנן שמן, מסנן אוויר, מסנן מזגן, מצתים - 2244 ש"ח לאחר הנחה בת 7%.

הבה נפרט:

- מחירון המסננים כפול מהעלות ברכישה ישירה של תוצרת MANN ו- MAHLE בארץ או באיביי.

- מחיר שמן ליקווי מולי לא סינתטי (טכנולוגיה סינתטית - ולא נרחיב על זה כעת) לא פחות מ- 400 ש"ח לאחר הנחה בת 7%.

- מצתים - עלות כפולה מרכישה עצמית. כמו כן, אף אחד לא ישכנע אותי שמצתי אירידיום יש להחליף בקילומטרז' כזה (רובו בינעירוני), לא צ'מפיון מוטורס (שינו ל- 30,000 ברכבי ואג) ולא דלק מוטורס. מדובר בניצול ההזדמנות לעשוק את הלקוח בחסות איום על אובדן אחריות. מאפיוזיות ללא שום גורם לאומי מפקח האמור להגביל התפרעות מונופולים כזו.

היות והרכב כבר אינו באחריות, והיות וכל הסיפור של רצון טוב כבר נכשל מבחינתי נחרצות מול צ'מפיון-מוטורס בעבר, ואינו צפוי להיות שונה מול דלק -מוטורס שאימצו גישה זהה,

אזי ההחלטה:

אופציה אחת: לבצע בעצמי - הכי טוב, אבל אני כבר מפונק וקצר בזמן.

אופציה שנייה (שנבחרה): רכישה עצמית של שמן מוטול x-max בתקן LL-01 (חשוב!), וביצוע הטיפול במוסך מומחה (מוסך בימר) עם פילטר אוויר של MANN ופילטר דלק של MAHLE. פילטר מזגן הוחלף ב- 30,000 - נבדק ונמצא נקי. מצתים אחליף בטיפול הבא ב- 60,000 (לידיעה - המוסך המומחה לא מחליף לפני 90,000).

סה"כ - חלקים ועבודה - כ-700 ש"ח. גם בהפחתת מסנן מזגן ומצתים מהצעת המחיר של דלק מוטורס, מדובר בהפחתת 50% לפחות מהעלות המקורית.

סיפור נלווה שאשמח לקבל לגביו פרטים:

בעת בקשת הצעת המחיר מדלק מוטורס, ציינתי שאולי ארצה גם להחליף רפידות קדמיות.

לתדהמתי סירב יועץ השירות לתת לי מחיר בתואנה שזה נקבע רק במהלך הטיפול.

כשלחצתי עוד טיפה, שהרי מדובר בסה"כ ברפידות שלהן מחירון קבוע ובזמן עבודה שלו גם קוד קבוע, קיבלתי ממצמוץ העיניים והתזוזה בחוסר נוחות בכסא את התחושה שמישהו מנסה לטמון לי פח.

אז חלפה בראשי התובנה שלמיטב זכרוני יכול מוסך לעכב אצלו רכב מטעמי בטיחות.

כלומר, אם אכן כך, אזי השיטה היא ללכוד את הפראייר התורן ברשת, ואז לתקוע לו מחיר מופרך או לכל הפחות לחייב אותו במחיר מופרך על עבודת פירוק ובדיקה, שאחרת לא ישחררו לו את הרכב.

נסתי משם כל עוד נפשי בי, ומצאתי כאמור מזור במוסך מומחה מומלץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ב.מ.וו זה מותג פרימיום, ולקוחות של רכבי פרימיום הם אנשים שמשלמים. אתה לא יכול לקנות ב.מ.וו ולצפות שעלות טיפול או תיקוןן יעלה לך כמו במאזדה או בסוזוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כמו מאזדה, אבל לא פגאני.

זו כולה במוו.

יתכן והפילטר עולה יותר מנניח קורולה, אבל לא פי 2.

הוא לא עשוי מלבלב חמוסים.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהומה על לא כלום, באמת.

א. זה לא ממש חדשות חדשות שמוסכי יבואן יקרים ושאפשר להשיג בחוץ מחירי טיפול טובים יותר - אף אחד לא מחזיק אותך.

ב. אתה מתלונן על זה שהם לא משחקים איתך, שהם לא "מתגמשים איתך" למחיר קו אדום שלך - בזמן שזה מוכיח יבואן שלא נופל למשחקים סטייל שורק הכרמל.

ג. לגבי רצון טוב היבואן הזה ידוע דווקא בגישת הפרו לקוח. אתה זה שהחלטת שלא תקבל רצון טוב, לא הם.

ד. כמו שכבר אמרו לך - בחרת לרכוש רכב יוקרה אבל לצפות להוצאות כמו של קורולה. רצית יוקרה? זה המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב.מ.וו זה מותג פרימיום, ולקוחות של רכבי פרימיום הם אנשים שמשלמים. אתה לא יכול לקנות ב.מ.וו ולצפות שעלות טיפול או תיקוןן יעלה לך כמו במאזדה או בסוזוקי.
בס"ד

תשובה לא לעניין, בגלל שקנית רכב יוקרה (סה"כ ב. מ. וו סידרה 1), זה לא אומר שאתה צריך לקבל השחלות על כל ביקור במוסך.

המוסך רוצה להרוויח? אין בעיה, אבל אל תהיה חזיר.

התנהלות גרועה מצד המוסך/יבואן.

הפלוס היחידי שיש למוסך מורשה יבואן מול מוסך שהוא לא, זה רק האחריות שיש לרכב, וגם לגבי זה הם לפעמים מוציאים את המיץ.

הרכב עבר את גיל אחריות היצרן, אין צורך להמשיך לטפל שם, אלא אם כן המחיר תחרותי.

לגבי המומחיות? יש מוסכים טובים ויש כאלה שלא.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך רוצה להרוויח? אין בעיה, אבל אל תהיה חזיר.

התנהלות גרועה מצד המוסך/יבואן.

מאיפה אתה יודע כמה הוא מרוויח על כל חלק? מאיפה אתה יודע מה עלויות התפעול שלו, מה העלויות הקבועות, מה הדרישות שיש עליו? היו אין ספור שרשורים על זה. יכול להיות שהם חזירים ויכול להיות שלא, אבל ממחירים בחו"ל אין לך שום דרך לדעת את זה, על אחת כמה וכמה לקבוע מה יהיה מחיר ראוי ו"לא חזירי".

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מאיפה אני יודע?

דוגמא קטנה: פלג בודד לרכב שלי (מנוע אקובוסט 2.0) אצל דלק עולה 140 ש"ח, אותו פלג מפורד אנגליה עולה 28 ש"ח, לי בתור צרכן ולא יבואן, נמשיך?

פילטר אוויר ומזגן, עלות של כל אחד מהם בארץ 200 ש"ח, פורד אנגליה? סביב ה-40 ש"ח, ויש עוד עשרות דוגמאות.

עכשיו יקפצו כל החכמים מה לגבי המשלוח?, היבואן מייבא בקונטיינרים ולא בבודדים, כך שעם הוספת עלות המשלוח עדיין זה לא מצדיק עלויות כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי...

התחלת בלהגיד ש"איזה יופי שהפסיקו עם ההתמקחויות סטייל שוק שהיו בזמן קמור" ואז המשכת עם "איזה חארות הם שלא זרמו איתי על ההתמקחות סטייל שוק שלי".

התלוננת על זה שהטיפול היה יקר ואז החלטת לא לקנות שני חלקים שאמורים להיות מוחלפים ובכך הפחתת את המחיר של הטיפול...? אמ... נו שיט...? ונו שיט2 שלקנות לבד יעלה פחות מאשר במוסך...? בלי קשר לאם זה במוו או לא.

למעשה, אם אתה שילמת 700 שקל על הטיפול (שוב, רק עם חלק מהחלפים), התמחור של דלק הוא דווקא בסדר. סתם לדוגמא - אם אני הייתי מחליף סט בלמים, טיימינג ועושה טיפול קטן במוסך מורשה, הייתי יוצא עם קנס של כ-6200 שקל (ברקסים 2200, טיפול 700, טיימינג 1400, עבודה כ-1000 ומע"מ 900). עשיתי את כל זה במוסך מומחה (חוץ מהברקסים שהחלפתי לבד) ויצא לי טיפול כ-500, טיימינג 1200 ובלמים 830. כל זה כולל עבודה וכולל מע"מ.

מוסכים מורשים לוקחים מחירים גבוהים (לרוב. לא כולם. טלח. לכאורה). לא ב.מ.וו, לא דלק, לא לרתוח. הכל בסדר.

לגבי החלפים שמחליפים בטיפול ושהוחלט לא להחליף, זה עניין שלך. המוסך המורשה לא מפעיל שיקול דעת - כתוב להחליף, הוא מחליף. אני למשל החלפתי פילטר מזגן פעם ראשונה (נראה לי, לפי איך שהוא נראה) אחרי סביב 100K ק"מ והאוטו אפילו הניע כל בוקר לפני זה. אבל אם הייתי בא למוסך מורשה עם תקלת מיזוג ומבקש לתקן במסגרת אחריות, היו שולחים אותי לשחק על פסי הרכבת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מאיפה אני יודע?

דוגמא קטנה: פלג בודד לרכב שלי (מנוע אקובוסט 2.0) אצל דלק עולה 140 ש"ח, אותו פלג מפורד אנגליה עולה 28 ש"ח, לי בתור צרכן ולא יבואן, נמשיך?

פילטר אוויר ומזגן, עלות של כל אחד מהם בארץ 200 ש"ח, פורד אנגליה? סביב ה-40 ש"ח, ויש עוד עשרות דוגמאות.

עכשיו יקפצו כל החכמים מה לגבי המשלוח?, היבואן מייבא בקונטיינרים ולא בבודדים, כך שעם הוספת עלות המשלוח עדיין זה לא מצדיק עלויות כאלה.

בול מה שדיברתי עליו. אין לך מושג מה העלויות הקבועות של היבואן. אין לך מושג קלוש מה מתוך ה-200 ש"ח הולך על מסים, מה הולך על משכורות, מה הולך על מכון התקנים, מה הולך על חשבונות, מה הולך על אחזקת מלאי שהיבואן מחויב לפי חוק, ומה על דברים אחרים. קנית חלק מרוכל אנגלי שלא מחויב בכלום ולא אחראי על כלום, ואתה מסיק מזה מסקנות לגבי היבואן פה. בפועל, אתה פשוט טועה. מעניין מה אתה עושה בחיים.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה צודק, אבל מצד שני, יש חלפים שמנקנקים אותך כאילו אין מחר. ככה שמאוד קשה להאמין שהיבואנים לא מנפחים מחירים

לאבא שלי היתה בזמנו תקלה בפיז'ו שהסתכמה בפיוז תקול. בלובינסקי לקחו 150 שקל עבודה ו 60 שקל על פיוז(!)

מס על פיוז? הובלת פיוז? מכון תקנים על פיוז? בחייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שטועה בי אבהיר:

1. אין לי בעיה עם החלטה אסטרטגית של היבואן שלא למכור ללקוחות כמוני. זה לגיטימי, וכנראה גם נכון יותר כלכלית. בחלק הזה של הפוסט בסה"כ ניסיתי לעורר את המודעות, וכל אחד יעשה את הטוב בעיניו.

2. לגבי עלות חלקים - לכל מוסך יש את מבנה העלויות שלו, ואת האילוצים הכלכליים שבתוכם עליו לתפקד במדינה בה פועל. יחד עם זאת, מוסך במוו המרכזי במינכן מאד מזכיר את המוסך המרכזי בארץ, הן במראהו, והן בפעילותו, רק עלות החלפים בו הינה חצי מאשר בארץ. לא רוכל או סוחר ברחוב שלא מחוייב בכלום, אלא מוסך מרכזי של היצרן. לטעמי האישי, מהיכרות אישית את עלות המחיה במינכן ובארץ, אינני מוצא לכך הצדקה, גם כאשר חסרים לי נתוני מבנה עלויות.

3. כנ"ל לגבי עלות עבודה - מי יכול להסביר תמחור של פי 5 מעלות העבודה ששילמתי בפועל?

למען הסר ספק, לא רשמתי את הפוסט ע"מ לשחרר לחץ או להתבכיין, אלא כשירות לציבור.

אגב, אני יכול כלכלית לעמוד בכל דרישה של היבואן, אבל ערכית לא אעשה זאת, גם לאחר פקטור "רכב יוקרה" (אפשר לחשוב... כולה במוו סדרה 2 בסיסית...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד אתה צודק, אבל מצד שני, יש חלפים שמנקנקים אותך כאילו אין מחר. ככה שמאוד קשה להאמין שהיבואנים לא מנפחים מחירים

לאבא שלי היתה בזמנו תקלה בפיז'ו שהסתכמה בפיוז תקול. בלובינסקי לקחו 150 שקל עבודה ו 60 שקל על פיוז(!)

מס על פיוז? הובלת פיוז? מכון תקנים על פיוז? בחייך.

אני בטוח שאבא שלך לא הגיע למוסך ואמר "שלום אני רוצה שתחליפו לי פיוז" ולקחו לו 210 ש"ח.

אני מניח שאבא שלך בא עם תקלה שהיה צריך לאבחן - ואבחנה היתה בסוף פיוז שרוף.

סביר להניח גם שחשמלאי במוסך באמצע הדרך היה הרבה יותר זול...

עם זאת המוסך בצד הדרך לא מחויב להחזיק יועץ שירות, מחסנאי, מס מינימלי של מוסכניקים, מוסך שהנראות שלו סבירה, לממן אינספור השתלמויות לעובדים ועוד.

לא אומר שהמוסך צדיק, לא אומר שצריך לבחור דווקא במוסך מורשה.

מה שאני כן אומר זה שצריך להפסיק להיות ישראלי יפה נפש, עם גישה של אלעק ד"ר בכלכלה, ואני לא אומר את זה ספציפית לך אלא לאנשים שאוהבים כל כך להתלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה לא אמרתי חצי דבר על עלות העבודה. לאבא שלי אין ידע, זהו מחיר העבודה והכול טוב.

תמחור הפיוז הוא בעייתי בעיני, גם אם אני לא מבין לגמרי את מאזן ההוצאות הכללי של היבואן.

ודבר שני, האם יש לכבודו מידע פנימי לגבי הוצאות היבואן? כניראה שלא, ולכן לא ברורה לי הסנגוריה המוחלטת של מחירי היבואן. ואם המחיר היה כפול ממה שכיום, היית גם טוען את אותו דבר ומסנגר את היבואן?

אני עוד זוכר בזמנו ששמעתי את אותם טענות סנגוריות על חברות הסלולר שעשקו את הלקוחות במשך שנים, היום הרווחים שלהם הצטמצמו פי 3 בערך, והיי איזה פלא, עדיין אפשר להיות רווחיים(גם בלי האינטרנט והטלוויזיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בול מה שדיברתי עליו. אין לך מושג מה העלויות הקבועות של היבואן. אין לך מושג קלוש מה מתוך ה-200 ש"ח הולך על מסים, מה הולך על משכורות, מה הולך על מכון התקנים, מה הולך על חשבונות, מה הולך על אחזקת מלאי שהיבואן מחויב לפי חוק, ומה על דברים אחרים. קנית חלק מרוכל אנגלי שלא מחויב בכלום ולא אחראי על כלום, ואתה מסיק מזה מסקנות לגבי היבואן פה. בפועל, אתה פשוט טועה. מעניין מה אתה עושה בחיים.
בס"ד

אתה שם לב מה כתבתי, קניתי את החלקים מ פ ו ר ד עצמה באנגליה, ולא מאיזה שיכור אנגלי.

מכון תקנים? על מה?, יש תו תקן אירופי לחלקים

מלאי? תנסה לקנות רכיב שהוא לא טיפול שוטף, ולא פעם יגידו לך חכה חודש עד שיגיע מחו"ל ( תפוחים למע' היגוי...).

משכורות? אתה חוטף פעמיים, גם עלות חלק שערורייתית וגם תמחור עבודה לוקה בחסר (שעת עבודה תומחרה ב 370 ש"ח כולל מע"מ).

תעיין ברווחים של חברת דלק (בתור דוגמא...)

ותבין שהם לא בדיוק מחכים לקצבאות של ביטוח לאומי ב 20 לחודש.

נ. ב:

לגבי מה אני עוסק, זה לא קשור לעניין.

מה שכן אני מתעסק עם מע' ותקציבים הרבה הרבה יותר גבוהים מעלות של רכבי סופר פרימיום.

עריכה אחרונה על ידי rotemb

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...