Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלת נוסע לא נפתחת מבפנים - סיאט איביזה 09

m1011409
שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מדובר בסיאט איביזה 2009, 1.6, 3 דלתות (SC).

היום בעת שנוסע התכוון לצאת מהאוטו, הוא משך בידית מבפנים (בעת שהדלתות היו בנעילה - הדלתות ננעלות אוטומטית אחרי שהרכב מתחיל בנסיעה), והידית זזה 'על ריק'. פתיחת הנעילה לא הועילה, והתאפשרה יציאה רק על ידי פתיחת הדלת מבחוץ.

לאחר שסיימתי את הנסיעה, כיביתי את הרכב ויצאתי לבדוק - ואז גם הפתיחה מבחוץ לא התאפשרה. סגירה ופתיחת הרכב דרך השלט פתרו את בעיית הפתיחה מבחוץ, אך מבפנים עדיין לא ניתן לפתוח את הדלת (הידית מבפנים זזה ולא מבצעת שום פעולה) - למרות ניסיונותיי לסגור ולפתוח מספר פעמים.

אם מישהו נתקל בבעיה כזו ו/או יודע כיצד ניתן לפתור אותה, בהחלט אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב הקודם שלי I30 תקלה דומה קרתה לאחר שכבל מנגנון ידית פתיחת דלת נקרע.

אם יש לך זוג ידיים טובות,אתה יכול לפרק את דיפון הדלת,להגיע לחלק ולהחליף אותו.

אצלי זו היתה מחלה ידועה ברכב (אחת מהן) והחלק הוחלף בתשלום עבודה בלבד (היה אמור לעלות 500 ש"ח כולל עבודה ושילמתי רק 150).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין יש לי חשד כלשהו שמדובר בבעיה חשמלית - כי כפי שכתבתי, הדלת לרגעים גם לא נפתחה מבחוץ. אציין שגם מנגנון הרמת החלונות התנהג מוזר (העלה את החלונות עד הסוף ואז הוריד מעט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנגנון הפנימי של הידית מבפנים נשבר..רק לאחר שתסיר את דיפון הדלת תראה זאת. לא מזמן החלפתי כזו ידית בדיוק עם אותה תופעה גם כן באיביזה. עלות הידית הייתה כ 250 שח אם אני זוכר נכון. תבדוק טוב אם הידית מבפנים הולכת בקלות על ריק או שיש לה התנגדות כלשהיא במשיכה. אם על ריק החלף אותה. העבודה לא מסובכת רק שים לב שאת הדיפון לא למשוך אחוצה אלא להזיז אותו תחילה במשיכה ימינה אם אני זוכר נכון ורק אז הוא ייצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מאור,

הידית הולכת בקלות אך יש התנגדות קלה (כנראה של הקפיץ של הידית). אין סיכוי שמדובר במשהו חשמלי שעשוי להיפתר על ידי איפוס כלשהו? יש טעם לנסות לפרק את דיפון הדלת בטרם קניית ידית חדשה (למשל האם יש סיכוי שהכבל רק ברח מהמגרעת שלו ואין שבר)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שמפרקים דיפון דלת לא ניתן לדעת אם זה קצה כבל סופי (כמו שהיה אצלי) או ידית/בעיה אחרת במנגנון כלשהו שהתפרק.

לא חושב שיש סיכוי כלשהו שזה משהו חשמלי/איפוס יעזור לו.

לא מומלץ לפרק אם אין לך 2 ידיים טובות,יש שם לא מעט חלקים ודי עדינים-אם אתה לא מסתדר גש למוסך.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי מאמין שהידית בסוף תצטרך החלפה כי זה מחלה אצלם. מקסימום כגי לא לגלות באמצע התהליך שזה ידית באמת תקח ידית מחנות חלפים ואם הבעיה לא בה אז תחזיר ללא חיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בדלת קדמית (רכב קופה), לא חושב שבכלל קיימת אפשרות 'נעילת ילדים' ברכב.

אני דיי מאמין שהידית בסוף תצטרך החלפה כי זה מחלה אצלם. מקסימום כגי לא לגלות באמצע התהליך שזה ידית באמת תקח ידית מחנות חלפים ואם הבעיה לא בה אז תחזיר ללא חיוב.

אנסה לבדוק באיזו חנות יש ידית תואמת והאם יסכימו להסדר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלם על הידית אבל תסביר להם שאם לא תצטרך אז תחזיר ותקבל הכסף..יש מדיניות החזרת מוצר שלא השתמשת זה חוק. וחוץ מזה כך עושים מוסכים מול חנויות החלפים וכך גם אני עושה כבר שנים. לא משלם ולוקח בערימות מה שצריך ומה שהשתמשתי אני משלם מה שלא מחזיר ואז הם מחזירים למלאי ללא כל חיוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, זה בתקווה שיש להם את הידית הרלוונטית במלאי, כי אם הם יצטרכו להזמין בשבילי במיוחד, אני מניח שיהיה בעייתי יותר להחזיר.

מקווה שיתאפשר לי לבצע בחמישי/שישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...