Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צורת מימון לרכב

Mitlabet12
שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אני רוצה ליקנות רכב חדש ויש לי התלבטות איך לממן אותו

יש לי 40K מזומן והשאלה היא האם לקחת רכב חדש מהחברה במימון או לקחת הלוואה בבנק לרכב חדש

עכשיו חשבתי גם לקחת הלוואה מהבנק וליקנות רכב יד1 שנת 2017 נגיד הלוואה של 50K

ביחד יש לי 90K את ההלוואה להחזיר ב36 תשלומים ובסוף שלוש שנים לסיים ולמכור תרכב ללא סכום שנישאר

כמו במימון רכב מהחברה ואז לעשות את אותו הדבר

ככה יש לי רכב חדש שלא אמור להיות בו בעיות ואני יכול להחליף רכב כל שלוש שנים במחיר די סביר

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנק מוכן לתת לך הלוואה לרכב משומש בתנאים טובים, ואין לך בעית החזרים חודשיים של 50 אלף ב36 תשלומים, לך על זה - הכי טוב אחרי 3 שנים לא להשאר חייב עשרות אלפי שקלים ( הלוואת בלון ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהלוואה לרכב חדש ברוב המקרים בנק יתן הלוואה בריבית אטרקטיבית יותר במיוחד אם הלקוח אינו בעייתי.

במקרה כזה,צריך לבדוק גם תנאי מימון מול היבואן,שלפעמים נותן הטבה - מימון ללא ריבית/ריבית נמוכה בתנאי שאתה לא בא עם רכב לטרייד אין.

אם מדובר על השוואה בין בנק לבין חברת מימון ברכב חדש,הבנק יהיה עדיף שוב בכפוף להיותך לקוח טוב.

ברכב משומש,צריך לעשות השוואה בין הצעה מהבנק לבין חברות המימון ,בהן רוב החברות יקרות יותר בד"כ.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד ככה השאלה היא האם ליקנות נגיד יונדאי I30 שנת 2016 ב90K עם הלוואה של 50K או לקחת מהחברה חדשה ב130 באמצעות מימון של היבואן או הבנק?

אני רוצה להחזיק את הרכב משהו כמו שנתיים ואז לעלות בשנתון

וגם איך הרכב I30 מבחינת מכירה אחרי שנתיים זה רכב בעל ביקוש כשהוא בן שלוש או ארבע שנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לוודא: אתה מבין שאם רכב חדש עולה 130,000 ואותו רכב בן שנתיים עולה 90,000, אתה מפסיד רק בירידת ערך 40,000 ש"ח בשנתיים? שזה כל ההון העצמי שלך? אתה באמת רוצה לשלם סכום כזה? כל שנתיים? על יונדאי i30? ד"א, חיפוש קצר ביד2 מראה שהמחיר המבוקש על i30 מ-2016 הוא סביב 85, אני מניח שמחיר סגירה קרוב יותר ל-80 מאשר ל-90.

לגבי ה-i30 חדשה, מדובר בדגם חדש לגמרי עם מנוע וגיר חדשים, אני אישית הייתי קצת חושש מרכישה של רכב כזה שלא במסגרת ליסינג. לך תדע אם לא יהיו שם תקלות כאלו ואחרות.

לדעתי, פשוט תקנה רכב עם הסכום שיש לך. מיצובישי לנסר, קיה פורטה, ניסאן נוט (הקודמת) יכולים להיות רכבים סבירים בסכום הזה, עם ירידת ערך נמוכה משמעותית ולא כל כך הרבה תקלות.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אני לא רוצה אבל אני גם לא רוצה לקחת סיכון בלקנות רכב בן 5 ומעלה ולקוות שהרכב ישרוד לי שנתיים או שלוש וגם אז להיתקע עם רכב "זקן" שיהיה קשה למכור

וגם אם אני לא טועה רכב מאבד כל שנה בערך 10K חוץ מרכב שיצא מהחברה שהוא מאבד בשנה הראשונה 30K בערך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה.

האמירה המקובלת פעם היתה שרכב מאבד 10% מערכו בשנה, בממוצע. כמובן שאין דין סיטרואן כדין טויוטה, וזה גם מאוד תלוי בתחזוקה של הרכב, וכמובן בביקוש ובהיצע לדגם הספציפי.

היום זה כבר מאוד רחוק מהמציאות בדגמים מסויימים.

רכב בן 5 לא אמור להתפרק, בטח לא משפחתית אסיאתית גנרית ופשוטה (בהנחה, כמובן, שמדובר ברכב מתוחזק שלא עשה רבע מיליון ק"מ). כמובן שיכולה להיות לך תקלה או שתיים (או שלוש), אבל עלות התיקון שלהן תהיה נמוכה משמעותית מירידת הערך של רכב חדש (שים לב שמדובר על המקרה הממוצע, אתה תמיד יכול ליפול על רכב לימון).

גם למכור רכב בן 7-8 זו לא משימה כל כך מורכבת (בטח משפחתית אסיאתית גנרית), בהנחה שהרכב מתוחזק, שמור ואתה מבין שהמחירון לא תמיד מייצג את המצב בשוק.

לא מדובר פה באיזה רעיון חדש; זו הדילמה הסטנדרטית של כל רוכש רכב. זה בסדר לגמרי לקנות רכב חדש ולהנות מכל היתרונות שלו. רק צריך להבין מה המחיר שמשלמים (ירידת ערך גבוהה משמעותית), ואם המחיר הזה מתאים לך. פשוט היה נראה לי שלשים כל שנתיים 40,000 ש"ח במקרה הטוב (כמעט 1,700 ש"ח לחודש, בלי ריבית, ביטוח, טסט טיפולים ודלק) עשוי להיות קצת יקר למי שיש לו כרגע 40,000 ש"ח ביד. את זה רק אתה יכול לדעת.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז בוא נגיד אני לוקח הונדה סיוויק האצ'בק שנת 17 ב90 אלף מתוכם 40 שיש לי מזומן והשאר הלוואה מהבנק ל36 תשלומים ואחרי שנתיים אני רוצה למכור אותו הרי שבערך איבדתי 20 אלף בצורה גסה כשאני מוכר אותו אני מוכר אותו ב70 מחזיר לעצמי 40 ואת מה שנשאר להחזיר מהלוואה אני מחזיר מה70 ואז בעצם אני מפסיד את ירידת הערך של הרכב לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה שלך (מכירה ב-70 אחרי שנתיים לא בהרכח נכונה) הרכב כנראה יאבד מערכו יותר מ-20K.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אתה מפסיד את ירידת הערך של הרכב, ואת הריבית על ההלוואה (+ עמלת פירעון מוקדם, אם יש ובמידה ו).

לסיויק לפי יד 2 יש שונות גבוהה במחיר המבוקש לפי שנתון, אני לא לגמרי מבין למה. נראה לי מחיפוש קצר ש-20-25 לשנתיים האלו זה כרגע סכום סביר, אבל צריך לקחת בחשבון שלסיוויק יצא דגם חדש לגמרי ב-2017, וזה עלול לגרום לירידת מחיר גבוהה יותר לדגם הישן בעוד שנתיים (את הדגם החדש מ-2017 קשה לי להאמין שתמצא ב-90, אלא אם תחפש ידני).

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שאני מפסיד על רכב בכל מצב

עכשיו אם אני קונה רכב ישן בן 5 ומעלה שנים אני לוקח סיכון מסיום על התפקוד המכאני של הרכב

ומחיר התיקונים אבל אז אני כביכול משלם פחות ירידת ערך של הרכב

אבל צד שני כשאני קונה רכב בן שנה הסיכויים לבעיות מכאניות לא גבוהים וגם יש אחריות מהיבואן אני חושב

גם ירידת הערך של הרכב פחות מורגשת כי יש הלוואה שאותה אני מחזיר כל חודש בסכום מסויים

גם יהיה יותר קל למכור אותו אחרי שנתיים כי הרכב יהיה בן שלוש ולא 7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי המכירה: אני לא בטוח שיותר קל למכור רכב בן 3 מאשר רכב בן 7.

כשאתה מוכר רכב בן 3, אתה מתחרה בכל חברות הליסינג ומגרשי הטרייד אין, שיכולים להציע מימון ואחריות. מעבר לזה, לרוכש של רכב בן 3 יש אפשרות לקבל מימון ולקנות רכב חדש, בדיוק כמו ההתלבטות שלך.

מצד שני, כשאתה מוכר רכב בן 7 אתה לרוב מתחרה במוכרים פרטיים (וגם אם לא, אף מגרש לא ייתן אחריות על רכב בן 7) והקונים הפוטנציאליים לא שוקלים רכישה של רכב חדש כאלטרנטיבה. בנוסף, ברכב בן 7 רמת התחזוקה שהרכב קיבל הרבה יותר משמעותית, אז בהשקעה יחסית נמוכה לאורך תקופת החזקה שלך אתה יכול להפוך אותו להרבה יותר אטרקטיבי במכירה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תרכוש רכבים שנת 2015 כמו סיוויק קיה מיטסובישי המחירים כבר באזור ה 60 K ,ירידת הערך תהיה נמוכה יותר והרכבים אמינים כך שלא צפויות תקלות קשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלת נכון דווקא, הגדרת תקציב, באמצע התחלת להתברבר ולזלוג לסוגי הרכבים עוד לפני שאתה מה הדרישות שלך.

דעתי האישית שלמעט משכנתא לא קונים בכסף שאין.

אני חושב שאתה צריך להחליט על תקציב, שנוח לך מבחינה כלכלית, ולראות מה העלות של זה ואיך זה משפיע על התזרים מזומנים שלך ב3 שנים הקרובות בהנחה שאת הרכב אתה תמכור ב0 שקלים.

להבין שמעכשיו, חתונה קתולית, ב 3 שנים הקרובות מחשבון העו"ש יורד X.

שכירות, משכנתא, חשבונות, ביטוחים, חתונה של הבן, ברית של הבת, הלך מקרר, האישה רוצה מכונת כביסה חדשה כי הישנה עושה ריח לא נעים בבגדים, כל זה לא מעניין את הבנק. ה X יירד כל חודש.

במקרה הטוב (ממש טוב) אתה תשלם, בנוסף למה שלקחת, גם עוד 2% בשנה.

זה אומר שלקחת מהבנק 50 אלף שקל, בשנה הראשונה אתה משלם 1000 שקל רק ריבית,

בשנה השנייה פחות ובשנה השלישית פחות, כתלות בכמה נשאר להחזיר.

ליונדאי חדשה, איך אמרת 130 אלף שקל ? יש לך 40, זה אומר מה ? 90 אלף הלוואה ?

כבר עלינו ל1,800 בשנה הראשונה רק ריביות. עלות הכסף. לפני עמלות חרטוטים נוספים.

אתה הולך לשלם 150 שקל לחודש, בשנה הראשונה, על ה"זכות" להחזיר להם את הכסף שהלוו לך.

תגיד לי משהו, אם YES או HOT מחר מעלים לך את החשבון החודשי ב150 שקל זה סביר מבחינתך ?

אגב אני ממש אופטימי לגבי הריביות. אבל ממש.

לדעתי ב40 יש לך רכבים מעולים.

התקציב הזה גבוה יחסית לשוק היום ותוכל לקנות מפרטי רכבים באמת באמת טובים.

את הכסף תשמור לדברים החשובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה אתה אומר אבל אני יכול להרשות לשלם בחודש אלף ומשהו שקל בשביל רכב שאני יודע שלא יעשה לי בעיות ושיש לי ראש שקט ממנו שנתיים

מה היתם ממליצים לי לרכב ראשון חמש דלתות

שנת 2017 שיהיה די סביר מבחינת כוח 135 כ"ס בערך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...