Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקור מקצועי במפעלי המסננים לרכבים של חברת MAHLE

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

שלום לכולם,

הוזמנתי לביקור בשני מפעלים של חברת MAHLE הגרמנית. הביקור ייערך במשך השבוע הבא בין התאריכים 16-19 ביולי, ובמהלכו אבקר במפעלי המסננים לתעשיית הרכב ואוכל להתרשם מהטכנולוגיה, התפעול, האיכות והפיתוח של החברה בתחום המסננים לתעשיית הרכב. הביקור ייערך בשני מיקומים:

1. המפעל בשטוטגרט

2. המפעל בעיר Michael באוסטריה

כידוע, חברת MAHLE היא חברת ענק העוסקת במגוון תחומים בתעשיית הרכב לרבות תרמו-דינמיקה, ניהול דלק, ניהול מערכות אוויר ומיזוג קירור וחימום ועוד...

כאחת מ-20 הספקים הגדולים בעולם (OEM) וכשותפת פיתוח לתעשיית הרכב, MAHLE מציעה פתרונות חדשניים בסינון אוויר ומערכות יניקה, מיזוג אוויר, יעילות דלק, ניהול תרמו-דינמי ונוחות נהיגה מיטבית.

החברה תומכת ביצרנים בפיתוח של דורות רכב חדשים, וכמובן שיפור מתמיד של יישומי ייצור. הוכחת ההנהגה הטכנולוגית שלה נראית בהצלחות במוטורספורט - בין אם בפורמולה 1 או בלה מאן. יתר על כן, המוצרים החדשניים שלה משמשים יישומים ברכבת, בים, ובחלל. הם גם מספקים סדנאות תיקון ושיפוץ מנועים עם מוצרים של MAHLE באיכות ציוד מקורי.

בעולם הסינון באפטרמרקט לחברה יש שני מותגים עיקריים (מלבד היותם OEM):

MAHLE ORIGINAL – באופן כללי, זהו סימן היכר לכלל מותרי החברה החתומים על ביצועים ואיכות לפי המפרט המקורי של יצרן הרכב.

KNECHT FILTER – מותג ייעודי לתחום המסננים לרכבים, מבין המובילים באירופה, הידוע בהתאמה, פונקציונאליות, באיכות ובביצועים לפי המפרט של יצרן הרכב.

נראה שיהיה מעניין! אעדכן בהמשך עם תמונות ורשמים.

Capture.JPG

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• ספונסר פורום

עד לפני כשנתיים הנציג של חברת mahle בארץ היה חברת "זוקו שילובים" לאחרונה הייצוג בארץ

עבר לחברת "פרומט סחר"שהיא בעצמה אחת החברות בקבוצת זבדה .

בין החברות הנוספות בקבוצת זבדה ניתן למנות את "גל אור" את "שר אביזרים" את חברת "בודי פרטס"ועוד .

חברת פרומט היא בעיקרון יובואן של שמנים ותוספים לרכב.

בין המותגים שהם מייצגים נמצא את ליקווי מולי ,וולף ,יורו לוב ,קיקס ,מגווין ,פרסטון,אמריקן איגל ועוד .

לאחרונה התרחבה גם לתחום מסננים לרכב עיי קבלת הייצוג של חברת mahle .

המטרה של החברה בהתחברות עם mahle לתת חבילת טיפולים שמבוססת על שמנים

רב תקניים של liqui moli ומסננים של mahle .

הביקור בגרמניה מאורגן וממומן עיי חברת פרומט והוא כולל כ20 לקוחות של החברה

אני אישית מאד אוהב את המוצרים של מאלה ואני עובד איתם המון שנים עוד עם

היבואן הקודם ולכן מאד מסקרן אותי לבקר במפעלים ולראות את הייצור .

מבטיח לעדכן מהשטח .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן למושג OEM.

בעולם הרכב מקובלת הטרמינולוגיה הבאה:

OEM - Vehicle manufacturer such as VW, Toyota, FCA, Ford etc.

Tier-1- Direct supplier for the OEM such as Bosch, Continental, Denso, Mahle

Tier-2 - Direct supplier for the Tier-1 such as Qualcomm or Mobileye

(מצטער על האנגלית, הסתבכתי עם הימין/שמאל באפליקציה )

בתעשיות אחרות המשמעות של OEM לפעמים שונה אבל בתעשיית הרכב OEM הוא יצרן הרכב עצמו.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן למושג OEM.

תיקון על תיקון.

אם ייצרן כמו בוש או דנסו מייצרים עבור קונצרן VAG מחשב ניהול מנוע הייצרן נחשב ייצרן OEM.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

תבדוק את עצמך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע טוב מאוד את משמעות המושג OEM ומדוע טבעי לנו להתייחס לבוש (לדוגמא) בתור ה OEM של מחשב ניהול המנוע. הרי הם בעצם היצרן המקורי של הרכיב ולא פורד (לדוגמא...).

אבל... ופה בעצם האבל הגדול. עבור אנשים שעובדים בתוך תעשיית הרכב יש רק משמעות אחת למושג OEM - הכוונה היא ליצרן הרכב עצמו. אם תסתכל איך MAHLE מגדירים את עצמם באתר שלהם, תראה את המושג 'TIER-1' כיוון ש MAHLE הם ספק ישיר של יצרני הרכב.

אני שכיר של אחת מאותן ספקיות משנה וכנראה שבגלל זה הרגישות לשימוש הנכון בעולם המושגים של התעשיית הרכב.

מצד שני, די ברור לי שבשיחה בין לקוחות קצה (כמוני וכמוך...) נשמע טבעי להגיד משהו כמו - 'קניתי פילטר אוויר של ה OEM' והכוונה תהייה שקניתי אותו מהיצרן 'האמיתי' שלו.

יאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאיר אתה צודק בהגדרת המילון, אך במונחים היומיומיים גם בחברות שעוסקות בתחום (כמו זו שאני שכיר בה) מול אותם לקוחות קצה אנחנו מגדירים שמות של פרויקטים כ- TIER OEM, OES וגם AM ויש הבדל ברור.

הכוונה ב OEM זה מי שמייצר את הציוד עבור יצרן הרכב ללא כל תיווך וללא כל תכנון צד שני או שלישי כמו שקורה ב TIER.

אם יש מערכת ואתה TIER 1, אז יש יכול להיות שיש גם לך גם ספקים שהם TIER 2 וגם 3, אבל אם אתה מייצר ומתכנן הכל לבד אז אתה ספק הציוד המקורי לרכב מה שנקרא OEM ויש לנו פרוקיטים שמוגדרים ככה גם בהיבט המסחרי וגם התפעולי וגם בהיבט המשפטי מה שנקרא intellectual property ופטנטים או סוד מסחרי וזה בתור ספק TIER לא רלוונטי אלא אם כן היצרן מתכנן לך ואתה רק מייצר לפי מה שהוא דורש.

יש הגדרות מילון ויש איך שהחברות באמת קוראות לדברים בפועל (הלקוחות אפילו בעצמם, גם הגרמניים רחמנא לצלן).

בוא לא נלמד את כל החברים מה ההגדרות המילוניות ונדבר בשפה שכולם יבינו במיוחד שהיא נפוצה גם בקרבי העולם הזה מבפנים.

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע טוב מאוד את משמעות המושג OEM ומדוע טבעי לנו להתייחס לבוש (לדוגמא) בתור ה OEM של מחשב ניהול המנוע. הרי הם בעצם היצרן המקורי של הרכיב ולא פורד (לדוגמא...).

מצד שני, די ברור לי שבשיחה בין לקוחות קצה (כמוני וכמוך...) נשמע טבעי להגיד משהו כמו - 'קניתי פילטר אוויר של ה OEM' והכוונה תהייה שקניתי אותו מהיצרן 'האמיתי' שלו.

יאיר

יאיר, גם אני עבדתי בתור מהנדס תכנון בחברה שמייצרת עבור קונצרן VAG חלקי פלסטיק שונים ואני יודע את כול הניואנסים הקטנים שציינת וסימונים שונים על החלק עצמו המקודדים בצורה כולשהי בכדי לזהות מי הקבלן משנה שמייצר את החלק.

תאכ'לס חברי הפורום הם שועלים וותיקים ויודעים למצוא חלק של ייצרן OEM או Aftermarket בעל מוניטין בתחום ייצור חלקי חילוף לרכב.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ערב טוב לחברי הפורום ולמנהלים,

הבטחתי עדכון ואני מקיים. הגענו אתמול בטיסת אל-על למינכן בשעות הצהריים ופגשנו את מר וינסט וואלט שהוא המנהל הטכני של חברת mahle לאפריקה ולמזרח התיכון. יצאנו באוטובוס קבוצה של כ 20 בעלי מוסכים ומוכרים מהארץ לכיוון שטוטגרט. הגענו למלון מכובד במרכז העיר וצפינו ביחד בניצחון של צרפת.

היום בבוקר יצאנו למרכז הלוגיסטי של mahle שנמצא בעיירה schorndorf כחצי שעה נסיעה משטוטגרט.

קיבל אותנו במקום המנהל המרכז הלוגיסטי מר אלכסנדר ווגנר וערך לנו סיור במקום .

המרכז הזה משמש להפצת כל מוצרי החברה שמגיעים ממפעלים בכל רחבי העולם לשוק האפטרמרקט בלבד. מידי יום יוצאים כ150.000 מסננים לרכב וכ 7,000 ערכות חלקי מנוע. כמו כן, מגדשי טורבו וערכות שיפוץ לטורבו. מדחסי מזגן מתנעים ואלטרנטורים. כיאה למפעל גרמני, התבקשנו להחליף את נעלינו לעלי בטיחות ואפודים זוהרים שסופקו במקום. אלכס ווגנר ציין בפנינו שמחזור המכירות של האפטרמרקט הוא כ 1 מיליארד אירו, כאשר מחזור המכירות הכולל של mahle הינו כ- 13 מיליארד אירו. אלכס הזמין אותנו לארוחת צהריים בחדר האוכל של המפעל ואכלנו יחד עם העובדים במקום.

מחר ניסע לאוסטריה לעיר מיכאל למפעל של mahle כדי לראות את הייצור.

מצרף כמה תמונות

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון היקר, עד כמה שזכור לי, אין זו הנסיעה ראשונה שלך לחול מטעם יצרן, יפה שהגדולים משכילים לפרגן גם למוסכי 'הרד קור', שלא מחזיקים מכונת אספרסו בחדר המתנה ממוזג...

תהנה וחזור במהרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

נראה ונשמע מדהים, אין ספק ש Mahle זו חברת ענק שמייצרת חלפים ברמה הכי גבוהה שיש וכמו שכבר כתבו קודם משמשת כחברת OEM למגוון יצרנים.

תהנה ותשכיל רון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...