Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקור מקצועי במפעלי המסננים לרכבים של חברת MAHLE

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

שלום רב לכל חברי הפורום והמנהלים.

אתמול בבוקר יצאנו מהמלון ונסענו למפעל של mahle בעיירה סנט מיכאל. המפעל בעיר זו הוא אחד מ-170 המפעלים שלהם בעולם והוא מפעל המסננים הגדול ביותר באירופה למסננים. במפעל מועסקים כ-2600 עובדים. המפעל הוקם ב 1969 בתור בית מלאכה קטן והתפתח להיות המעסיק הגדול באיזור.

מארחינו הדגישו כי לאחר איזור מסוים יילקחו הטלפונים מאיתנו וזאת כדי למנוע צילומים במקומות החושפים סודות טכנולוגיים ולכן לא יכולתי לצלם מעבר למה שהרשו לי.

הובילו אותנו לאורך שלושה פסי יצור מההתחלה ועד הסוף כאשר בפס יצור מסנני שמן לדוגמא ראינו את גלילי המתכת וגלילי הנייר באיזור חומרי הגלם כאשר הם נכנסים לסדרת מכונות ובסוף התהליך יוצא מסנן שמן מושלם וצבוע ואז נכנס למכונה לבדיקת אטימות של 15 שניות בסיום הבדיקה המסנן נכנס למדפסת גדולה ומקבל חותמת של אחד מיצרני הרכב השונים. במו עינינו ראינו מותגים כגון סוזוקי רנו מרצדס פולקסווגן ובמוו.

אנקדוטה קטנה בנוגע למסנן השמן: בניגוד למסנני שמן באיכות ירודה חיבור הנייר של קרב הסינון מתבצע בשיטת חיכוך אולטרה סוני ללא דבק וזאת כדי למנוע שחרור של חלקיקי דבק שעלולים לחדור למערכת השימון. בפס יצור מסנני האויר צפינו בנייר הסינון שמגיע בגלילי ענק עם מנוף ונחתך למידות המסנן הרצוי שכרגע בייצור.

בתחילת התהליך הנייר שצבעו לבן בהיר עובר קיפול לצורה שכולם מכירים ולאחר הקיפול הוא נכנס לתנור מיוחד שאורכו כ 15 מטר. ביציאה מהתנור הנייר משנה צבעו לכתום כהה. הוסבר לנו שמטרת התנור הינה שיפור החוזק המבני של הנייר. בהמשך, הנייר נכנס לתוך תבנית שיוצקת את המסגרת של המסנן מחומר PU פוליאוריתן. לאחר מכן המסנן נארז ונוסע במשטח לאחד ממפעלי הרכב השונים.

פס היצור השלישי שראינו זהו מתחם הפלטיק שבו מכונות ענק יוצקות חלקי פלסטיק שונים כגון: בתי מסנן שמן, בתי מסנן אויר, כונסי אויר סעפות יניקה, כיסויי מנוע עליונים ותחתונים.

ביקרנו ב "חדר נקי " שבו מיוצרים מסנני סולר ובנזין כאשר בחדרים האלו לפי דרישות יצרני הרכב יש חובה לרמת ניקיון גבוה מאד יחסית לפסי ייצור כדי למנוע אבק ולכלוך בתוך המסננים .קיים גם "חדר נקי" ברמת ניקיון גבוה יותר שמייצר מסנני סולר מיוחדים . לחדר זה כמובן לא נתנו לנו להיכנס אבל צפינו בחלון בעובדי יצור עם חלוקים לבנים וכובעים מיוחדים כדי למנוע כל אפשרות של לכלוך בייצור וזאת כמובן לפי הדרישות המדוייקות של יצרן הרכב הספציפי.

בנוסף, קיבלנו הרצאה מעניינת מאד של כ-שעתיים על מוצרי החברה, בקרת האיכות והתרומה שלהם לחינוך מקצועי במפעל לנערים ונערות מרחבי אוסטריה.

תרגישו חופשיים לשאול שאלות. רון.

WhatsApp Image 2018-07-19 at 13.58.56.jpegWhatsApp Image 2018-07-19 at 13.58.57.jpegWhatsApp Image 2018-07-19 at 13.58.58.jpeg

עריכה אחרונה על ידי מוסך רון

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רון היקר. תודה על השיתוף וההעשרה של הפורום. ויופי של שיתוף של החוויה. אני יכול להעיד אישית, כאיש תעשייה בתחום הרכבים, על חברת MAHLE שהם בהחלט שם דבר בתעשיית הסינון לרכב ואני מאמין גדול במוצרים שלהם בהן בסינון והן בכל שאר החלקים.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ 15 שנים ראית תצוגת השוואה בין מסנן אויר לרכב מקורי ותחליפי

כששני המסננים היו חתוכים ונראה לעין ההבדל ביניהם.

בתצוגה היו גם נתוני המסננים כצפיפות נייר הסינון, כמות האויר שהוא מעביר בזמן נקוב,

% האויר המסונן דרכו וכו' וכמובן שהיה הפרש גדול בנתונים לטובת המקורי.

בזמנו ביקרתי במעבדת אלקטרוניקה לרכב ושם הראו לי, תחת מיקרוסקופ, את חוט הלהט של מד כמות אויר

שנראה פגוע מחלקיקי אבק שנגרם משימוש במסנן אויר לא איכותי ולכן מד כמות האויר הזה "זייף" בפעולתו.

בתודה לרון שהעשיר אותנו ובברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני היצרנים הם מ עשרת הטובים והמובילים בעולם. לטעמי MANN מעט יותר טובים ב AM אך כאשר מדובר במוצר OES (שהיצרן הספציפי מיצר ליצרן הרכב במסגת ייצור הרכב או במסגרת הספקת מוצרים לטיפולים תחת מותג יצרן הרכב) אין הבדל. בשורה התחתונה המחירים השונים נובעים אי שם במעלה הזרם.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוזכר פה קנאכט אז בבעלותי ישנה סקודה שאני מבצע בה את הטיפולים. לפני כ 2 טיפולים אמרתי בוא נשים לה מסנן שמן של קנאכט..המסנן הוא פנימי כמובן והגישה אליו היא מתחת לרכב. בקיצור רק אחרי מלחמה לא קטנה עם המסנן הוא הסכים להיכנס לבית שלו. ההבדל מהמקורי הוא הלבד נייר שדרכו אמור לעבור המוט פלסטיק שבמרכז הבית והוא ממש על המילימטר בקוטר שלו..בקיצור מתיש ומאז אני שם את הפילטר המקורי בלבד שמיתלבש כמו מרגרינה וקנאכט כניראה שכבר לא אקנה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היו בעיות תאימות עם מסנן סולר של קנאכט במגאן. לפילטר הייתה בליטת פלסטיק לכל היקף השוליים שמנעה מהמכסה להסגר כמו שצריך, לבסוף ויתרתי וחזרתי להשתמש במסנן המקורי של פרפלקס.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נסיון הפוך, המסנן שמן של קנכט לסדרה 3 ומסנן האוויר התלבשו הרבה יותר טוב מ mann .

מאור ויגאל, איפה המסננים שקניתם יוצרו?

באמת שאיני זוכר אבל זוכר שזה בהחלט היה מעצבן מאוד שהרכב כבר על הבוקים. גם לאחר שיחה עם חנות החלפים בעניין הם אומרים שזה הבעיות של הקנאכט/ מאהלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נסיון הפוך, המסנן שמן של קנכט לסדרה 3 ומסנן האוויר התלבשו הרבה יותר טוב מ mann .

מאור ויגאל, איפה המסננים שקניתם יוצרו?

לא יודע איפה יוצר, נרכש אצל אבי... לא שהוא אשם במשהו, המק"ט היה נכון.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

נפלת כאן על נקודה מצויינת שמראה את ההקפדה של היצרן הזה על שלמות ואיכות הסינון

כאשר טבעת הלבד הלבנה שבתחתית המסנן היא בעלת קוטר פנימי קטן מעט וזאת כדי לייצר

התאמה מושלמת בין המסנן לבית המסנן ובכך להבטיח את ההפרדה בין הצד הנקי לצד המלוכלך

של בית המסנן .

כדי להכניס את המסנן יש לטבול את טבעת הלבד בשמן למס שניות ואז הוא יכנס בקלות יחסית .

הנקודה הזאת היא פיתוח של חברת mahle שמוגנת בפטנט והיא מופיע בכל סדרת מסנני אקו

של היצרן .

"אקו" מהמילה אקולוגי מתייחס לכל המסננים ללא מבנה פח חיצוני מאחר ואת אלו קל יותר למחזר .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...