Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אור אדום ושוטר ללא מדים - האם עליי לחשוש?

שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

היום בתל אביב, בסביבות השעה 22:00, שוטר ללא מדים, על קטנוע פרטי, ככל הנראה בדרכו הביתה (פרשנות שלי), החליט לעצור אותי בצד מכיוון שטען שנכנסתי לצומת באור אדום וסיכנתי את העובדים והשבים (ואותו - לכן הוא החליט לפעול).

כמובן שלא היה ונברא. לצערי, אין שום מצלמה בצומת הזו (אחת הצמתים באבן גבירול).

ההרגשה שלי היא שהשוטר רצה לעשות דווקא - אך מכיוון שאני לא נוטה להסתבך עם אף אחד, עצרתי כבקשתו בצד, כמאה מטר אחרי הצומת.

השוטר, שהיה עם ג'ינס וחולצה מכופתרת, הציג לי תעודת שוטר (שאני מודה שלא בחנתי אותה בכלל כי הייתי די מבוהל מהסיטואציה - מעולם לא קיבלתי שום דו"ח! - ואני בן 25) ודרש שאתן לו את הרישיון שלי. כמובן שלא סירבתי, כי אתם כבר מבינים עד כמה אני "חנון" בקטעים האלה. השוטר הניח את רישיון הנהיגה שלי על מושב הקטנוע שלו, וצילם אותו עם הסמארטפון האישי. לאחר מכן, הוא צילם גם את לוחיות מספר הרכב. מדובר בסיטואציה שנערכה פחות או יותר כ-3 דקות. בה רק שוחחנו בעל פה ולא נכתב שום דבר. אני בקושי דיברתי בה, מפני שהייתי די מבוהל, והייתי חסר מילים כיוון שזו פעם ראשונה עבורי.

אותו שוטר, איננו שוטר תנועה, אך לדבריו הוא ידאג למסור את התמונות לקולגות שלו, על מנת שינפיקו דו"ח, שישלח בדואר.

דינה של עבירת חציית רמזור באור אדום, לכאורה, הנה 1500 שקלים ו-8 נקודות.

במידה ואכן יגיע הדוח הביתה - מה עושים? כיצד הייתם פועלים? האם עליי להשלים עם הגזרה? הרי ממה שאני מבין, מתוך רפרוף חפוז באינטרנט, בבית המשפט המילה של השוטר חזקה ממילתו של האזרח.

כלומר, סיכויים גבוהים כי בית המשפט יקבל את גרסתו של השוטר, גם ללא שום הוכחות מצורפות (והרי אין לו כל הוכחות, למעט זוג עינייו שטוענות מה ראו).

האם ייתכן וקיים 'קייס' משפטי כלשהו שאוכל לשלוף בבית המשפט בבוא ביום - אם אכן, אותו שוטר יקיים את הבטחתו להעביר את הפרטים שצילם?

אני מודה ש-1500 שקלים ו-8 נקודות לא ימוטטו אותי כלכלית; אך במקרה הנ"ל אין להם שום הצדקה.

אשמח לשמוע את דעתכם.

תודה רבה מראש.

עריכה אחרונה על ידי dodi88
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ מה שהבנתי מהפורום פה והאנשים, שוטר לא חייב להיות בתפקיד או להיות שוטר תנועה כיד לתת לך דו"ח, אמרו לא פעם ולא פעמיים ש לשוטר יכול להיות שנגמרו לו הפנקס דו"חות ועוד הרבה אפשרויות.

אם אין לך הוכחות שהוא לא צודק, זאת אומרת, אין לך מצלמה דרך שמראה שלא עברת אדום... לא מאמין שיש לך מה לעשות, אתה תמיד יכול לקחת עורך דין ולנסות לצאת מזה, אבל לך תדע מה יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילה שלך מול מילה שלו

השופט מאמין למילה שלו, אלא אם תוכל להוכיח אחרת.

נקודת המוצא של השופט

אין לשוטר הכרות אישית איתך לכן אין לו סיבה להתנכל לך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, אם אתה משוכנע ב200% בצדקתך, תנסה לעלות הכל על הכתב, מבחינת השתלשלות הארועים. תבדוק את תזמון הרמזורים. תרשום איפה עמד השוטר עם הקטנוע בעת שחצית הצומת וכד'. אם יגיע הדו"ח, תוכל לבקש להשפט .

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון זה מילה שלך נגד מילה שלו. אם אין לך שום צילום של האירוע יהיה לך קשה מאוד להוכיח את זה בבית משפט. תמיד אפשר לנסות לערער לפני שהולכים לבית משפט. קודם כל תחכה לקבל את הדו"ח, אולי הוא סתם ניסה להפחיד אותך. אם תקבל תנסה לערער.

בנוסף, אם מדובר באזור בעל הגבלת מהירות של יותר מ-50 קמ"ש תבדוק אם היה רמזור ירוק מהבהב לפני שהוא הפך לצהוב ואז לאדום. במידה ולא - יש לך קייס לביטול הדו"ח גם אם עברת באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דברים מנוגדים :

1. שוטר שמציג בפניך תעודת מינוי (תעודת שוטר) - עבורך הוא שוטר לכל דבר ודבר. לא חשוב אם הוא במדים או לא.

2. כתבת שהשוטר הנ"ל יעביר את התמונות לקולגות שלו, והם ירשמו לו דוח -אם זה המצב, לא הייתי דואג יותר מדי.

במידה וזה שוטר - הוא יכול לרשום את הדוח לבד (אלא אם אינו מוסמך, למשל שוטר מג"ב). אולי זה מתנדב מתלהב (ניחוש פרוע לאור הכרות עבר עם החומר האנושי שמתנדב במשטרה ) -שוטר סביר לא ירשום דוח על עבירה שלא ראה במו עיניו, אחרת הוא עלול לאכול קש בבימ"ש.

אמנם יש סיכוי מסויים להגשת דוח עפ"י תלונת אזרח - אך אז אותו אדם חשוף לתלונה פלילית בגין התחזות לשוטר (בהנחה שזה לא שוטר שאינו מוסמך לרשום דוח תנועה).

בכל מקרה - תמשיך בחייך כרגיל. אולי תקבל דוח. ואולי לא (אני מהמר שלא תקבל דוח).

במידה ותקבל את הדוח בדואר, אז הייתי ממליץ לך להקפיץ את הפוסט עם עדכון (מקווה שלא אתבדה :-) )..

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך, שוטר יכול לעצור אותך גם בבגד ים ספידו עם שיזוף מוגזם... אין שום קשר בין הלבוש של שוטר לבין הסמכות שלו. בכל מקרה אתה חייב לציית להוראותיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עוד לא יודע מה תהיה גרסתו של השוטר.

העובדה שהוא לא שוטר תנועה יכולה לעזור, אם אינו בקיא בפרטים הדרושים לכתיבת דו״ח כדי להוכיח את יסודות העבירה.

יתכן שכבר בשלב הראשון יוחלט לא לכתוב דו״ח המבוסס על תלונתו כי יגלו שחסרים פרטים מהותיים (היכן הוא היה, האם עמד או נסע, מאיזה כיוון, באיזה רמזור הוא הבחין, האם תקינות הרמזור נבדקה, מהיכן אתה הגעת, באיזה מרחק מהצומת היית כשהתחלף הרמזור, נתיבים, רכבים נוספים ביחס למיקומך, נוסעים נוספים ברכב).

ובמידה ויגיע דו״ח יהיה ניתן לבחון אותו.

עד אז מה שאמליץ לך לעשות הוא לשבת ולכתוב את מה שאתה זוכר מהארוע, ולדייק כמה שאפשר ממה שאתה זוכר (בהתאם לרשימה למעלה). זה נקרא הקפאת זכרון, עשה זאת בהקדם כל עוד הכל טרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים.

קראתי והחכמתי, כמובן שאזכור להקפיץ את האשכול במידת הצורך על מנת לעדכן אתכם בהתפתחויות.

השוטר הנ"ל, בוודאות איננו שוטר תנועה - כי אני זוכר אותו אומר לי את זה.

תודה רבה פעם נוספת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים.

קראתי והחכמתי, כמובן שאזכור להקפיץ את האשכול במידת הצורך על מנת לעדכן אתכם בהתפתחויות.

השוטר הנ"ל, בוודאות איננו שוטר תנועה - כי אני זוכר אותו אומר לי את זה.

תודה רבה פעם נוספת!

ממה שאתה מתאר זה בטח בלש מתלמד שרוצה להוכיח את עצמו, וחושב שמה שיקדם אותו זה דו"ח תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית לא הייתי נכנס כרגע ללחץ.

הסיכוי שיגיע דו"ח במקרים הללו הוא נמוך בכל מקרה- בדר"כ הוא כבר מסופק מעצם המעמד.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסכם

יש סיכוי שתקבל דו"ח, הסיכוי לא גבוה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי במוטיבציה של השוטר - הוא צריך לגשת ללשכת התנועה, לכתוב את כל הנסיבות ( את המרחקים, מיקומו ביחס לרכב שלך ועוד - דוח רמזור אדום לא כזה פשוט ).

העובדה שהיית "חנון" מולו בהחלט מורידה מהמוטיבציה להמשיך עם זה האלה, והשוטר יכול להסתפק בכך שהשאיר אותך במתח.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה - למה שאעצור לאזרח רנדומלי בקטנוע אזרחי?

כלומר, במידה והייתי פותח הדיון ופשוט הייתי ממשיך לנסוע, מה השוטר הנחמד היה יכול לעשות?

הרי אין סיבה בעולם שאעצור לכל אזרח שמסמן לי... אולי מדובר בעבריין שרוצה להרביץ לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר עומד ברמזור ו "אזרח" על קטנוע מציג לך תעודת מינוי - בשבילך הוא כבר לא אזרח, ואם תתחיל לנסוע, תואשם בעבירה נוספת, יותר חמורה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...