Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתתפות עצמית - יקרה יותר אם לא מתקנים?

שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח להבין את הלוגיקה של חברות הביטוח.

לפני מספר שבועות בת הזוג שלי שפשפה רכב אחר כשיצאה מחניון. היא מסרה את הפרטים לנהג הרכב שבו היא פגעה ועדכנה את הביטוח שלה. בעל הרכב הנפגע תבע את הביטוח ורכבו תוקן. עד כאן הכל רגיל.

הרכב של בת זוגי הוא ישן שראה קצת (הרבה) מוסך לאחרונה, אז היא החליטה למכור אותו לפירוק ולהורידו מהכביש.

כיוון שכבר בזמן התאונה זה היה הכיוון, היא לא ראתה צורך לתקן את השפשוף ברכב שלה. השבוע מצאנו סוחר שמעוניין ברכב והוא אמור לקנות אותו בתחילת שבוע הבא.

היום, כיוון שהביטוח עדיין לא פנה אל בת זוגי בנוגע לתשלום ההשתתפות העצמית אז היא התקשרה לסוכן לברר מה קורה.

תשובת הסוכן הייתה שהם מחכים לתיקון הרכב שלה גם.

אז היא ניסתה להסביר לסוכן את המצב, והוא אמר שהוא מבין אבל ממליץ לה לתקן את המכה כי:

אם היא לא תתקן את המכה אזי עלות ההשתתפות העצמית היא כמעט 1000 ש"ח,

אבל אם היא כן תכניס את האוטו למוסך אז היא תצטרך להיפרד רק מ600 ש"ח.

אני לא מצליח להבין את החשבון הזה. אודה להבהרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכן לא מבין

במקרה של תאונה בו אתה פגעת בצד ג' , אתה אמור לשלם השתתפות עצמית נניח 1,000 ש"ח וגם רכבך נפגע אתה משלם השתתפות עצמית של 800 ש"ח אבל כיון שמדובר בפגיעה אחת אתה תשלם את ההשתתפות העצמית הגבוהה יותר כלומר "רק" 1000ש"ח

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזה בגלל עניין מוסך ההסדר. ברוב הפוליסות, תיקון במוסך ההסדר גורר השתתפות עצמית מוקטנת. יכול להיות שבמקרה הזה, אי-תיקון של הרכב יגרור השתתפות עצמית רגילה, אבל תיקון של הרכב במוסך הסדר יוריד את סכום ההשתתפות העצמית.

לא טוען שזה הגיוני כמובן, אבל יש מצב שזה ההסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוכן לא מבין

במקרה של תאונה בו אתה פגעת בצד ג' , אתה אמור לשלם השתתפות עצמית נניח 1,000 ש"ח וגם רכבך נפגע אתה משלם השתתפות עצמית של 800 ש"ח אבל כיון שמדובר בפגיעה אחת אתה תשלם את ההשתתפות העצמית הגבוהה יותר כלומר "רק" 1000ש"ח

לא בכל הפוליסות לפחות , אני לא מכיר את הפוליסה עליה אתה מתבסס. אך בכל הפוליסות שהיו לי עד היום התהליך היה ככה.

השתתפות עצמית הסדר בעת הפעלת פוליסה היתה סביב ה 500 שח (הטבת עובדים) עד כ1100 כאדם מן השורה, כאשר השתתפות עצמית זו מותנית בכניסה למוסך הסדר של החברה לתיקון הרכב שלי ומכסה גם את הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתאונה באשמתי לרכב צד ג. , במידה והייתי בוחר ללכת למוסך שלא בהסדר, ההשתתפות עצמית היתה עולה לכ-1600 שח שכוללת את נזקי הרכב שלי ואת צד ג' יחדיו.

לעומת זאת , אם הייתי בוחר , שלא לתקן את רכבי במוסך הסדר או אחר אלא שחברת הביטוח תישא רק בהוצאות הנזקים של צד ג', ההשתתפות עצמית צד ג' היתה עומדת על סכום 1377 שח.

במקרה של טוטאלוסט לרכב המבוטח , הפוליסה לא תגבה השתתפות עצמית אלא תיכנס למיצוי בו אקבל את שווי הרכב. אם במידה והיתה תאונה שהשביתה את הרכב שלי ובמהלכה נגרם נזק לצד ג' , הסכום שאקבל ממיצוי הפוליסה יהיה בקיזוז ה-1377 שח השתתפות עצמית צד ג'.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתתפות עצמית הסדר בעת הפעלת פוליסה היתה סביב ה 500 שח (הטבת עובדים) עד כ1100 כאדם מן השורה, כאשר השתתפות עצמית זו מותנית בכניסה למוסך הסדר של החברה לתיקון הרכב שלי ומכסה גם את הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתאונה באשמתי לרכב צד ג. , במידה והייתי בוחר ללכת למוסך שלא בהסדר, ההשתתפות עצמית היתה עולה לכ-1600 שח שכוללת את נזקי הרכב שלי ואת צד ג' יחדיו.

לא טרחנו לברר בנוגע לתיקון במוסך שהוא מחוץ להסדר.

לעומת זאת , אם הייתי בוחר , שלא לתקן את רכבי במוסך הסדר או אחר אלא שחברת הביטוח תישא רק בהוצאות הנזקים של צד ג', ההשתתפות עצמית צד ג' היתה עומדת על סכום 1377 שח.

זה בדיוק מה שאני לא מבין. אם בוחרים שלא לתקן את הרכב הפוגע מסיבות כאלו ואחרות, אז הרי שאין צורך - לא בשמאי, לא בחלפים ולא בעבודה על הרכב הפוגע.

הייתי מצפה שתהיה הנחה בההשתתפות העצמית או לכל הפחות לא יהיה תעריף יקר יותר. במצב כזה, הביטוח "מעודד" את המבוטח לאלץ את הביטוח לשלם יותר.

הסוכן לא מבין

נכון מאוד, לטענתו הוא גם שאל על הסעיף הזה בזמנו וגם הוא לא קיבל תשובה מניחה את הדעת. אבל אלו הם תנאי הפוליסה - ההשתתפות העצמית במקרה של אי-תיקון הרכב הפוגע גבוהה יותר מאשר ההשתתפות העצמית מאשר ההשתתפות בתיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 3 סכומים להשתתפות עצמית

שניים מהם זה בתיקון הרכב שלך ( מקיף ) תיקון במוסך רגיל השתתפות גבוהה , תיקון במוסך הסדר השתתפות פחותה.

בנוסף יש השתתפות עצמית על התביעה של צד ג'

והבחירה היא ההשתתפות הגבוהה בין השלושה.

מציע

כי תעלה את את תנאי הפוליסה שלך השמט פרטים אישיים.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...