Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קארוק Style מנוע 1 ליטר TSI או מנוע 1.6 TDI דיזל

meir_gi
שימו לב! השרשור הזה בן 2003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני דיי נעול על הקארוק ורציתי את דגם ה TSI 1.5 אבל אין במלאי לפחות לשבעה חודשים. יש את דגם ה 1 ליטר ואת הדגם החדש עם מנוע הדיזל 1.6. אני מתלבט בין שתי האפשרויות ואשמח לעצתכם.

מנוע הבנזין בעל מומנט של 20.3 קג"מ ומנוע הדיזל בעל מומנט של 25.4 קג"מ. שני המנועים עם הספק מירבי של 115 כ"ס. נתוני התאוצה מ 0-100 קמ"ש הם של הבנזין 10.7 שניות ושל הדיזל 10.9 שניות, כלומר הדיזל מעט יותר איטי.

חשוב לי רכב שיאיץ יחסית מהר ואני מתלבט בין שני הדגמים. בנסיעת מבחן על דגם הבנזין, התאוצה היתה סבירה, ודגם הדיזל אינו בארץ ולכן לא יכולתי להתנסות.

הרכב בליסינג כך שצריכת הדלק פחות רלוונטית עבורי.

איזה מנוע לדעתכם יספק לי תחושת תאוצה (צבירת מהירות) טובה יותר? על מה הייתם הולכים? האם אופי פעולת מנוע הבנזין יהיה משמעותית מעודן יותר מהדיזל? מה לגבי רעש הטירטור של הדיזל בנסיעה עירונית במהירויות נמוכות? האם מטריד?

כאמור, נושא התאוצה חשוב לי. מה אתם ממליצים?

היום אני נוהג בגולף 7, 125 כ"ס ואני מרוצה מהתאוצה שהוא נותן (מומנט 20.4 קג"מ עם תאוצה של 9.1 שניות מ 0-100 קמ"ש).

נהגתי ב 3008 אקטיב עם מנוע דיזל 120 כ"ס והיה נחמד (מומנט של 30 קג"מ אבל נתון תאוצה של 11.6 שניות, כלומר מומנט חזק יותר מהקארוק, אבל הרכב איטי יותר, כנראה בגלל הגיר), אבל חוסר באיבזור בטיחות אקטיבי מלא (יש רק בלימה אוטונומית) הוריד את הרכב מהפרק. לאטקה 1.4 ליטר לא התחברתי.

לא רוצה לעבור את ה 150,000 ש"ח בגלל שווי שימוש.

אשמח לדעתכם

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מניח שנהגת ב3008 לפני יותר משנה, כי כעת האקטיב מגיעה גם עם התראה על סטייה מנתיב מקורית.

לקארוק יש יתרון של בקרת שיוט אדפטיבית שאין ב3008 אקטיב, אלא רק בפרימיום ומעלה.

נהגתי על הקארוק ליטר טורבו אבל לא על הדיזל, הרגיש זריז יחסית אבל לא בדיוק עוצמתי.

ממה שאני מכיר בדיזל , אני מניח שהוא ירגיש חזק יותר מהבנזין, לפחות ביחס ל1.0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזל קיים גם ברמת גימור סטייל? כי מהכתבות על ההשקה שלו לא היה ברור לי אם כן, ובמידה ולא, קח בחשבון שרמת גימור זה גם נתון.

נכון שמנוע זה חשוב וכו', אבל יש אנשים שמעדיפים לגור בפריפריה בדירה גדולה מאשר בתל אביב בדירה קטנה.

אלו ההבדלים:

[h=5]רמת גימור STYLE (בנוסף על האבזור ברמת גימור AMBITION)[/h][h=5]אביזרי תפעול[/h]

• מערכת Kessy – כניסה והנעה ללא מפתח
  • תאורת "אווירה" פנימית מסוג Led עם 10 צבעים לבחירה
  • הגה קטום בעיצוב ספורטיבי
  • פסי נשיאה בגג הרכב בגימור כרום
  • מושבים קדמיים עם כוונון התמיכה בגב התחתון

[h=5]אביזרי בטיחות[/h]

• פנסים קדמיים Full LED עם מערכת תאורה אדפטיבית (AFS), פנסי ערפל קדמיים LED, תאורת פנייה סטטית
  • מצלמה אחורית מקורית

[h=5]מערכת מולטימדיה וקישוריות[/h]

• מסך בגודל "8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסת הקארוק 1.6 דיזל החדשה מגיעה גם ברמת אבזור סטייל במחיר של 150 אלף ₪ (מחיר זהה לסטייל 1 ליטר בנזין וזול בעשרת אלפים ₪ מהסטייל בנזין 1.5).

נראה על הנייר שגירסת הדיזל סטייל עדיפה, גם חבילת אבזור מלאה, גם מנוע חסכוני יותר וגם כנראה יפתור את הבעיה של חוסר רהיטות מסוים של גירסת ה- 1 ליטר בנזין עקב חולשה מסוימת בסל״ד נמוך (כך לפחות כתבו בכתבות מבחן).

אבל מומלץ שתעשה נסיעת מבחן כדי לבדוק איך מנוע הדיזל מבחינת עידון הפעולה ורעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי דיזל בואג יקרים יותר. ברנו כבר כמה שנים טובות שהמחירים קרובים עד זהים.

השערה בלבד, אולי ירידה קלה בביקוש האירופאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אשאל אחרת:

1.6 דיזל סטייל או 1.5 בנזין סטייל?

ואצלי השאלה מעשית ממש, כי יש לי 1.5 סטייל בהזמנה.

(אגב, אם אני אפנה אותה, לפי הביקוש העצום לדגם הזה, נראה לי שאוכל לפרסם מכרז שיעשיר אותי...:wink:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה כלכלית- הדיזל עדיף- גם זול יותר ברכישה וגם יותר חסכוני בדלק.

מבחינת ביצועים- ה- 1.5 עדיף, למרות שייתכן שהדיזל יהיה נעים יותר מבחינת חלוקת הכוח- יותר כוח זמין בסל״ד נמוך (נראה שהדיזל יכול היה להיות טוב אפילו יותר, במקום כ- 25 קג״מ מומנט בלבד, המנוע הזה יכל להוציא כ- 30 קג״מ מומנט, בדומה למנוע ה- 1.6 דיזל של פיז׳ו ונראה שהגבילו את המומנט כדי לעמוד ברף המקסימלי לגיר עם המצמדים היבשים).

מבחינת אופי פעולת המנוע, אתה צריך לעשות נסיעת מבחן, אבל כבר ניתן לצפות שהדיזל יהיה רועש יותר וגס יותר והבנזין חלק ומעודן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו דיזל, חד משמעית.

ניחוש שלי, אם רוב הקארוקים שנמכרים הם 1 ליטר בנזין יהיה לך גם קצת יותר קל למכור אותו. ע"ע ייטי 1.2 בנזין שהשוק מוצף לעומת הדיזל.

וכן, vw ירו לעצמם בשתי הרגליים ולרודולף דיזל הם ירו בראש. אבל דיזל עדיין עדיף על בנזין צעצוע בכל מה שחשוב. אם הוא עכשיו גם זול יותר, זה בכלל חלום שמתגשם. חבל שתיכף נתעורר ממנו.

עריכה

ראה דירוג של כל הדגמים אצל רוני אהרנוביץ

http://www.netcar.co.il/guide/guide.php?manuf=30&model=1466

ייתרון נוסף של הדיזל, נראה ככה לפחות, זה צמיגים במידה עדיפה של 16", אבל לא מצויין מה רמת הגימור.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני הבנתי מפירוט המפרט של הדיזל שהוא יוצא ברמת גימור AMBITION מינוס? מאיפה הבאתם שהוא יוצא גם ברמת גימור STYLE? ואני לא מדבר על הדיזל הנעה כפולה כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שההודעה לעיתונות של סקודה היתה לא ברורה בלשון המעטה.....ביקרתי אתמול בסוכנות ונאמר במפורש שהדיזל החדש 1.6 מגיע גם ברמת איבזור Style במחיר זהה לבנזין סטייל 1 ליטר....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...