Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשמח לחוות דעת על מאזדה 3 2ל מול אוקטביה 1ל בליסינג

s h i n e o n
שימו לב! השרשור הזה בן 2113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני בקרוב מסיים ליסינג עם גולף ( מכונית מדהימה שלא ניתן לקחת אצלנו יותר לצערי) ויש לפני 2 אופציות עדיפות :

1. מאזדה 3 2ל ספורט הצ'בק.

2. אוקטביה 1ל אמבישן.

מעבר להפרשי הגודל הברורים, הגולף שלי היא 1.4 ליטר ולרדת למנוע 3 צילינדר 1 ליטר נשמע לי קיצוני קצת..

אשמח לחוות דעה לגבי 2 האופציות.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד מנוע קטן יותר משודך לגיר רובוטי, מצד שני מנוע אטמוספרי משודך לגיר פלנטרי.

לשניהם יתרונות וחסרונות אבל אם אתה רגיל לטורבו יכול להיות שהאפקט יחסר לך במאזדה.

האוקטביה יותר מרווחת וכעת מגיעה עם בקרת שיוט אדפטיבית שהמאזדה לא מציעה.

המאזדה דינאמית יותר מהסקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מה תוואי הנסיעה שלך? עירוני נטו? משולב? בין עירוני?

אם אתה נוהג המון בעיר ונמצא בסביבת פקקים אז במקרה כזה, גיר פלנטרי יהיה עדיף (מאזדה).

אם אתה נוהג במשולב או בעיר מחוץ לעיר ו/או אתה חובב האצות/עקיפות למינהן ותיבות מחודדות, לך על ה DSG כיוון שנתון המומנט שם מאוד יפה וזה בהחלט מורגש מסל"ד נמוך.

הדבר הכי חשוב? בצע נסיעות מבחן - עזוב מה שאנחנו אומרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהיגה שלי משולבת. אבל ה 1ל לא חלש מידי?

אגב - יש אופציה בתוספת 100 ש"ח לחודש לקחת את המנוע 1.4 ( למרות שעכשיו מתחילים להמליץ לי לחכות לינואר למנוע ה 1.5ל אם אבחר באופציה זו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה1 ליטר ממש, אבל ממש לא חלשה, מניסיון.

לאחי יש אוקטביה כזאת בדיוק, והרכב סוחב ממש טוב בכל מצב.

על הנייר, למאזדה נתונים טובים יותר, אך מכיוון שבסקודה המומנט מתקבל בסל"ד מאוד נמוך הרכב מרגיש מאוד חזק, והגיר הרובוטי מתפקד מעולה (אבל את זה אני משער שאתה כבר יודע מהגולף).

בנוסף, אני לא יודע איזה מערכות בטיחות באות עם המאזדה, אבל בסקודה יש אבזור יפה.

אבל כמו שנאמר, עדיף לעשות נסיעת מבחן אם זה אפשרי, כי לפעמים מה שאחד אוהב השני לא רוצה בחינם.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג ובכלל הייתי מעדיף את האוקטביה מעל הבחינות, הבעיה במקרה שלך שזה מנוע ליטר והוא חלש מידי לטעמי על אחת כמה וכמה במרכב של אוקטביה (לי יש את המנוע הזה באיביזה ועד 2000 סלד הוא פשוט מאוד חלש אלא אם כן אתה מעביר לs)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איבזור הבטיחות הוא שווה ערך כי לשתיהן יש אותו ציון בטיחותי (6).

הפחד שלי הוא בהחלט המנוע. הייתה לי אוקטביה 1.2 ועכשיו גולף 1.4... ללכת אחורה ל 1.0 נשמע לי ירידה משמעותית. הפחד שלי הוא שמאזדה איכות הנסיעה ( רעשים, בולמים וכאלו) לא תהיה באותה איכות גרמנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה 1.0 מחליף את ה 1.2 ולמעשה חזק יותר ממנו (115 כ"ס לעומת 110 כ"ס ב 1.2 וגם נתון המומנט גבוה יותר ב 2.6 קג"מ) כך שאם היה לך 1.2, המנוע הזה חזק יותר ממנו.

מי שרשם שבאוקטביה ב 2000 סל"ד הרכב חלש, כנראה שכחת שב 2000 סל"ד יש לך את מלוא ה 20.5 קג"מ מומנט זמין (לפי המפרט) - הבעיה היא לא במומנט אלה בהספק, 115 כ"ס הם עדיין 115 כ"ס לעומת 165 כ"ס במאזדה לדוגמא (כמעט 45% אחוז יותר הספק).

ברור לכולם שאם מישהו כאן נוהג על מנועי 2 ליטר מוגדים עם 36+ קג"ג ו 200+ כ"ס אז הכל ירגיש לו אחרת כן.

מה שכן, נתון התאוצה של האוקטביה בעלת ה 1.0 ליטר הוא כ 10 שניות ולכן זה לא מלהיב וכן, אם אתה נוהג על כביש 6 ונמצא על 110 ורוצה לצאת לעקיפה? סביר להניח שזה לא יהיה כמו אוקטביה 1.4 (150 כ"ס ו ~25 קג"מ), מן הסתם.

שוב, הכל תלוי בתוואי הנסיעה שלך, אם זה משולב עם נטייה יותר לעירוני, נתון המומנט יעזור לך מאוד מאשר המאזדה, כאשר במאזדה תצטרך להגיע לסל"ד גבוה בפי 2 בכדי לקבל את אותו הדבר אבל, היתרון שלה הוא בגיר הפלנטרי שממש מעולה בעיר ובפקקים ועומסי תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע הליטר של הקונצרן חזק יותר מה-1.2 כמו שכבר אמר Automatic1.

נתתי למישהו לנסות את מנוע ה-1 ליטר באוקטביה מבלי להגיד לו מה נפח המנוע (הוא נוסע עכשיו ב-1.2 2015) והוא היה בטוח שגם היא 1.2 אבל טען שהיא מרגישה קצת יותר "נושמת" כנראה בגלל שהיא חדשה יותר. הוא ממש לא האמין שזה רק מנוע ליטר.

גם אחד מהאנשים שעובדים איתי, שהוא קצת פחות מתמצא במנועי הטורבו ושיפור הניצולת שלהם במנועים קטנים (אדם מבוגר), כששאלתי אותו מה לדעתו הנפח של המנוע הוא אמר לי 1.8-2.0 ליטר.

המנוע הזה מאוד נחמד וממש לא מרגיש בנסיעה יומיומית קטן על האוקטביה. התאוצה מכובדת וצבירת המהירות לא מאומצת בכלל. לעומת ה-1.4 של האוקטביה אין מה להשוות כמובן, אבל הוא יספק ברוב המקרים. אגב, גם הצליל שלו במאמץ נחמד בהרבה מה-1.2 לדעתי (רעש מגרגר של 3 ציל' :wink:).

גם מנוע ה-2.0 ל' של המאזדה הוא לא רע בכלל. בנסיעה רגילה האוטו צובר מהירות בסדר גמור, אבל אין לו את הבעיטה בסל"ד נמוך שיש במנוע טורבו. המנוע בעל אופי אחר, קצת כמו פעם. רוצה ביצועים? תדביק את הדוושה. המנוע חובב טורים גבוהים ונשמע שם אפילו קצת "ספורטיבי". ביומיום היא כנראה תרגיש לך חלשה יותר, אבל כשתרצה משתיהן ביצועים, המאזדה תהיה חזקה יותר. בכל זאת 165 כ"ס...

גם הגיר שלה חלק, מהיר ומגיב. במצב D רגיל הוא קצת ממהר לעלות הילוכים, אבל יש לו כפתור SPORT שנותן לו חיים אחרים. הוא גם נותן בלימת מנוע יפה בהאטה במצב הזה (בדומה ל-DSG במצב ספורט). יש אפשרות גם לתפעול ידני כמו באוקטביה, אבל במאזדה הוא לא יעביר הילוך עצמאית בקו האדום.

לגבי איכות הנסיעה, המאזדה טובה מאוד לרכב יפני. אמנם קצת נוקשה אבל מרוסנת טוב מאוד, יציבה ולא מתרסקת. לדעתי לא נופלת בכלל מהסקודה, למעט בידוד רעשי המנוע והצמיגים. פעולת המתלים שקטה מאוד גם.

כמו שכבר אמרו לדעתי תבצע נסיעת מבחן שתעזור לך להחליט. לדעתי בתור מישהו שהגיע ממנועי טורבו מהקונצרן ישתלב כמובן יותר טוב עם האוקטביה. אבל מאוד יכול להיות שאתה תופתע מהמאזדה. בנוסף אם אתה גם חובב נהיגה ומעריך יכולות שלדה והיגוי, אז המאזדה תהיה שותפה טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...