Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי חיוב נזק בעת החזרת רכב לחברת ליסינג

שימו לב! השרשור הזה בן 2075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה למביני נורמות וחוקי הליסינג שבינינו:

החזרתי רכב ליסינג תפעולי מלא לחברת אלבר, לאחר 3 שנים של שימוש. הרכב היה במצב מצויין למעט מספר שריטות בודדות וחסרות משמעות (בפגוש לדוגמא). חברת אלבר עשתה הליך שמאות בלי ליידע אותי או את החברה שאני עובד בה ומשכה מחשבון הבנק סכום שערורייתי של אלפי שקלים, כאשר מחייבים דברים כמו ניקוי ריפודים, או שריטה על הפגוש במאות שקלים. כאשר פניתי לחברה שלחו לי דו"ח שמאי וצילומים של הנזק לכאורה. ביקשתי להפגש עם נציגי החברה אולם נאמר לי שהתיקון כבר נעשה ולכן אין לי אפשרות לערער או להביא שמאי מטעמי.

בדקתי בחוזה והיו אמורים לתת לי אופציה לשמאי. פניתי לחברה וקיבלתי תשובה מסננת, איימתי בתביעה ואמרו שיגיבו לתביעה אם וכאשר. סירבו לתת הסברים לסכומים או לספק חשבוניות תיקון ("אלבר אינה חייבת להעביר חשבונית תיקון לרכב")

שאלתי היא כזאת: מהי הנורמה בתחום הליסינג? האם שריטה זניחה על חלקו הנמוך של הפגוש הקדמי מצדיקה החלפת פגוש על חשבון הלקוח? מה נחשב בלאי סביר לאחר 3 שנים? מה עם לכלוך על המושב? האם ניקוי במאות שקלים מחוייב? איפה עובר הגבול ואיך אפשר להגן על עצמך בסוף תקופה?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכל תלוי בחברה שבה אתה עובד.

אצלנו יש השתתפות עצמית על נזק של 400 שח.

לרוב מחכים לסוף תקופה ומשלמים 400 שח גלובלי על כל הנזקים שהיו ב3 שנים.

אם בהסכם הליסינג כתוב שאתה יכול להביא שמאי תתבע.

מה גם שהם בטח שמו חלקים מקוריים. או ששפצו ורשמו כאילו הוחלף.

לפי חוק לרכב בן 3 שנים לא חובה לשים חלק מקורי.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה. מעניין אותי לדעת אם אנשים חוו דברים דומים עם חברת אלבר. פניתי לפניות הציבור שלהם וזה מה שקיבלתי בתגובה:

"תשובות נמסרו לך על ידי הגורמים הרלוונטיים."

אלה התשובות שקיבלתי ע"י הגורמים הרלוונטיים (מנהל תיק הלקוחות):

"אלבר אינה חייבת להעביר חשבונית תיקון לרכב.

המשך יום טוב."

אני בטוח שישנם עוד אנשים שחוו יחס דומה וטוב יהיה לחבר בין מקרים כדי להפסיק את ההתעמרות הזאת.

מי שחווה, מי שמכיר מישהו שחווה - אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תערב את קצין הרכב של החברה במידה וישנו.

ותאסוף את כל המסמכים ותמונות לפני אם יש לך.

ותגיש תביעה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו יש השתתפות עצמית על נזק של 400 שח.

לרוב מחכים לסוף תקופה ומשלמים 400 שח גלובלי על כל הנזקים שהיו ב3 שנים

לדעתי, הם יכולים להיות קטנוניים, ולגבות 400 ש"ח על כל מוקד נזק.

כדי להפסיק את ההתעמרות הזאת.

להפסיק לקחת רכבים בליסינג. לא ראלי אולי, אבל צמצום המגמה של הליסינג, אולי יעשה טוב לאלה שכן חייבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור לשלמה, קשור לחברה שלך ולהסכם שלה מול שלמה.

יש חברות שמשלמות ביטוח יומו על כל רכב, ודוחות הנזק הם לתיעוד בלבד.

איפה קצין הרכב שלך? מדוע לא פונה אליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה קצין הרכב שלך? מדוע לא פונה אליו?

אנחנו חברה קטנה, פחות מעשרה אנשים ואין לנו קצין רכב. הם מנצלים גם את העניין הזה היטב. ללכת לעו"ד עולה גם הרבה ולא בטוח שמשתלם. יש לנו עוד רכבים שמסיימים התקשרות בחודשים הקרובים והאנשים ממש חוששים ממה שיקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מחייבים דברים כמו ניקוי ריפודים

האם תוכל להרחיב בעניין הזה? מדוע נדרש ניקוי ריפודים?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שזה לא מקרה חד פעמי, גם בחברה שבה עבדתי בעבר קרה מקרה דומה, חברה קטנה. עמית לעבודה שלי החזיר רכב בליסינג של אלבר, הרכב חזר לא במצב של 0 ק"מ כמובן, אבל עם בלאי שנראה סביר והגיוני לתקופה של 3 שנים, שריטות/דפיקות קטנות אנכיות ממישהו שפתח דלת בחניה, שריטה בפגוש מחניה, מושבים מלוכלכים (ברמה שניתנת לניקוי) בגלל כל מיני מצבים של ילדים עם אוכל בתוך אוטו וצבע שדהה בעקבות שהייה בשמש הישראלית.

חייבו את החברה באלפי שקלים על תיקונים, צביעה וניקיון שהוא לא הבין בכלל מאיפה זה בא לו פתאום. כל העניין הזה היה נראה כמו נסיון לסחיטת כספים חסרת רסן. אחרי המקרה הזה הוא איבד אמון בכלל בחברות ליסינג וקנה אוטו פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, ומדוע החיוב ישירות מולך ולא מול החברה? מול איש קשר נניח?

יחסוך לכם הרבה כאב ראש.

אני האיש קשר שנקבע לנושא. יש לנו מספר חד ספרתי של רכבי ליסינג דרכם. לא רצינו להשקיע בקצין רכב בשביל זה אבל לא ציפינו להתנהגות מתעמרת ברמה כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם תוכל להרחיב בעניין הזה? מדוע נדרש ניקוי ריפודים?

סתם כי הם יכולים. המושב היה קצת מלוכלך אבל שום דבר יוצא דופן וניתן לניקוי ללא בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היה סיפור דומה אתם. הוחזר רכב ליסינג בן 3 עם נסיעה נמוכה ובמצב סביר לגמרי, חוייבנו ב-3000 ש"ח על כל מיני פיצ'יפקעס . נראה שזה אחד ממוקדי הרווח של החברה

.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...