Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I10 - לאחר נסיעה, צריך ללחוץ חזק על הברקס בשביל לעצור

chesh
שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיים גם אצלי בסוניק - הגיר אומנם פלנטרי אבל GM תכננו אותו להיות חסכוני עד כמה שניתן ובעמידה הוא יוצא למעין ניוטרל ולכן ההיל הולדר בהחלט מסייע, בלי המערכת הרכב ישר מתדרדר אחורה בעליה. ראיתי את זה בעוד ברכבים עם גיר רובוטי בשנתיים האחרונות.

אם אני עכשיו עומד בעליה תלולה או ירידה ומשלב רוורס, עוזב את הברקס, לא נוגע בגז וישר מנסה ללחוץ שוב על הברקס הדוושה נעולה לחלוטין עד שהמערכת יוצאת מפעילות לאחר משהו כמו 2 שניות או לחיצה על הגז, בזמן הזה גם אורות הבלם האחוריים ממשיכים לפעול ואם זה עליה ממש תלולה הניתוק של המערכת תוך כדי הלחיצה על הגז מורגשת למדי.

לי זה נשמע כמו בעיה כלשהי במערכת הזו, אולי חיישן שאמור לזהות את זווית הרכב (G-SENSOR?) לא מזהה כראוי את השיפוע ומפעיל את המערכת גם כשאין בזה שום צורך.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוודאי שזה קיים ברובוטיות כבר שנים, קיים גם אצלי, אבל לא ידעתי שנכנס גם למכוניות עם גירים פלנטריים. נו, למדתי משהו חדש.

Chesh, אתה מתאר בדיוק פעולה של hill holder, לחיצה ראשונה בשיפוע הדוושה מגיבה רגיל; לאחר מכן, כשהרכב עצר וננעל במקומו, בלחיצה נוספת הדוושה קשה כאבן.

אני גם מכיר שהמערכת הזו לפעמים ממררת את החיים בתמרוני חניה בשיפוע, נדרכת כשלא צריך, ולא נדרכת כשצריך. קרה לי פעמים ספורות בשלוש שנים, לא משהו שאני אישית הייתי קורא לו תקלה. לכן לא הייתי ממהר לקבוע (או לשלול) שיש תקלה. למיטב ידיעתי בהרבה רכבים מדובר במערכת גנרית של בוש שמתלבשת על ה-ESP, אז לא אופתע אם ההתנהגות הזו מתרחשת בהרבה רכבים שונים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מדוע החליטו לעשות את המערכת הזאת כלכך מורגשת בפעולתה.

אותה מערכת קיימת אצלי בסיטרואן והפעולה שלה לא מורגשת לחלוטין בדוושה. כנ"ל בדגמים אחרים של PSA שיצא לי לסוע עליהם..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני בוקי אף הוא התלונן בזמנו שהמערכת ממררת את החיים בזמן תמרוני חניה עם הברלינגו הידנית שלו.

אצלי הפעולה מורגשת מאוד, סה"כ רק פעם או פעמיים בעבר זכורות לי בעיות בזמן תמרוני חניה בשיפוע, המערכת סירבה להדרך בזמן נסיעה קדימה, לא הצלחתי לצאת מהחניה (גיר רובוטי, אין קלאץ', הרכב מתדרדר מייד אחורה), נאלצתי לעשות זינוק עם בלם היד כמו פעם בימים הטובים.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני בוקי אף הוא התלונן בזמנו שהמערכת ממררת את החיים בזמן תמרוני חניה עם הברלינגו הידנית שלו.

הכוונה שלי שפעולת המערכת לא מורגשת כלל בדוושת הבלם. מן הסתם בזינוק בעליה המערכת מחזיקה את הבלם כנידרש וזה מורגש. אבל דוושת הבלם מתנהגת רגיל לחלוטין גם כאשר המערכת דרוכה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כיוון הבעיה כמו ש אורן רשם, משאבת וואקום הבלם, המגבר, הבוסטר.

לבדוק - את צנרת הוואקום , ואת השסתום אל-חוזר + הבוסטר.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי שפעולת המערכת לא מורגשת כלל בדוושת הבלם. מן הסתם בזינוק בעליה המערכת מחזיקה את הבלם כנידרש וזה מורגש. אבל דוושת הבלם מתנהגת רגיל לחלוטין גם כאשר המערכת דרוכה.

אני חוזר בי..

היום יצא לי מספר פעמים לעמוד ברמזור בשיפוע מספיק גדול בשביל שהhill holder ידרך, מתוך סקרנות שיחקתי קצת עם דוושת הבלם.

אכן התחושה היא כאילו כאילו הבוסטר מפסיק לקבל ואקום. לחיצה ראשונה מרגישה רגיל, בשניה הדוושה עולה קצת וכך הלאה עד שבלחיצה הרביעית או החמישית הדוושה מרגישה כאילו אין תגבור כלל. מעניין..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיג אני עומד בעליה, מחזיק את דוושת הבלם לחוצה. לא מרגיש שום דבר שונה. אבל אם אני עוזב את הדוושה ולוחץ שוב במהלך הזמן של פעולת ההיל הולדר, הדוושה בקושי נלחצת. היא קשה מאוד.

נ.ב. בסוזוקי איגניס עם גיר רציף שזה כמו אוטומטי פלנטרי - יש ממיר מומנט, גם יש היל הולדר. הופתעתי לראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדיג אני עומד בעליה, מחזיק את דוושת הבלם לחוצה. לא מרגיש שום דבר שונה. אבל אם אני עוזב את הדוושה ולוחץ שוב במהלך הזמן של פעולת ההיל הולדר, הדוושה לא נלחצת. היא קשה מאוד.
על הלחיצה הראשונה?

אצלי כאמור לוקח כמה לחיצות בשביל להגיע לדוושה קשה לגמרי. ממש אותה תופעה כמו ללחוץ על הדוושה כאשר המנוע כבוי

(קראת את הודעה 23 לפני שהגבת להודעה ישנה?)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר בי..

היום יצא לי מספר פעמים לעמוד ברמזור בשיפוע מספיק גדול בשביל שהhill holder ידרך, מתוך סקרנות שיחקתי קצת עם דוושת הבלם.

אכן התחושה היא כאילו כאילו הבוסטר מפסיק לקבל ואקום. לחיצה ראשונה מרגישה רגיל, בשניה הדוושה עולה קצת וכך הלאה עד שבלחיצה הרביעית או החמישית הדוושה מרגישה כאילו אין תגבור כלל. מעניין..

בדיוק

רק שאצלי זה נדרך גם בחניות רגילות ברוורס ללא שיפוע.

מכאן הסכנה שאמצא את עצמי בתוך רכב אחר, הייתי בכמה מוסכים, אף אחד לא רוצה להתעסק וצנרת הבוסטר נראית חדשה.

זה רק להוציא כסף על צינור בוסטר ולקוות שיפתור את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את הצינור בוסטר, אין קשר.

ההיל-הולדר לא נדרך בגלל צינור בוסטר.

אתה צריך איש דיאגנוסטיקה עם סורק מקורי או תואם מקורי, שיכול להתחבר ולקרוא את את הפרמטרים של המערכת. יתכן שפשוט חיישן הזוית מדווח נתונים שגויים ולכן המחשב חושב שהרכב בשיפוע

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק

.... אף אחד לא רוצה להתעסק וצנרת הבוסטר נראית חדשה.

זה רק להוציא כסף על צינור בוסטר ולקוות שיפתור את הבעיה.

נכון, זה מה שגם אני עשיתי.

במוסך החברה.. אמרו לי אין בעיה - אבל אני הרגשתי בעיה

בהתקדמות איטית ועצירה, ושוב התקדמות ועצירה מספר פעמים.

החלפתי את הצינור עם השסתום על-חשבוני, על-אף כי הרכב היה באחריות.(כ 300 ש"ח)

ואח"כ הבעיה לא חזרה - כנראה אצלי ברכב, השסתום החוזר לא היה תקין.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, זה מה שגם אני עשיתי.

במוסך החברה.. אמרו לי אין בעיה - אבל אני הרגשתי בעיה

בהתקדמות איטית ועצירה, ושוב התקדמות ועצירה מספר פעמים.

החלפתי את הצינור עם השסתום על-חשבוני, על-אף כי הרכב היה באחריות.(כ 300 ש"ח)

ואח"כ הבעיה לא חזרה - כנראה אצלי ברכב, השסתום החוזר לא היה תקין.

אייל.

אייל עזוב את הצינור, אתה סתם מבלבל את הבחור, תקרא את ההודעות המאוחרות שלו שוב.

מערכת הhill holder שלו נדרכת, לכאורה ללא סיבה טובה, וזו הסיבה לתחושה בדוושה. לא צינורות ולא שסתומים.

chesh, רק בשביל לחדד את הבעיה בשביל כולם פה,

כאשר הדוושה מתחילה להתקשות, הבלמים נעולים?

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...