Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני יודע שאני חופר לכם, רוצה להתחיל לחצוב! תעלות בקירות. מורה נבוכים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לחצוב תעלות לחוטיאדה בתוך הקירות בבית. רובם בטון.

ברצפת בטון כבר יצא לי לחצוב, אבל בקיר עדיין לא.

אבקש מדריך פשוט וקל להבנה... החציבה תתבצע עם פטישון רגיל (לא קונגו).

כרגע יש לי אחד סיני מצ'וקמק שלא מיועד לחציבות אבל יכול לעשות את זה, אשתמש בו עד שהעבודה תיגמר או שהוא ימות (המוקדם מבינהם :lol:) ואם יהיה צורך אקנה אחד רציני (מקיטה מצאו חן בעיניי).

מה אני צריך לדעת מראש?

לבדוק מיקום של חשמל ומים בתוך הקיר, יודע שצריך לבדוק.

מה עוד?

מה אני עוד לא יודע?

איך לחצוב בקו ישר? מה יותר נוח, מלמעלה למטה או הפוך? יש יתרונות וחסרונות לכל שיטה, לא יכול לדעת מראש מה יותר יעיל :shock:

איך לחצוב בלי לקלף את הטיח מסביב לתעלה? חיתוך קו גבול עם סכין יפני או חירוץ עם דיסק לפני החציבה?

גודל אזמל אופטימלי\מומלץ? האם הגודל המומלץ משתנה ביחס לתעלה שתשוקע בקיר? (ברור שלא אקח אזמל קטן לתעלה גדולה ולהיפך)

תעלות תקניות- מהיכן קונים?

סגירת התעלות לאחר החציבה- חומר מומלץ? שיטת היישום?

תודה לעונים!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב ציוד מגן טוב (נשמית טובה ומשקפי מגן).

כדי לחצוב ישר שרטט בעיפאון על הקיר את גבולות החציבה. כיוונים וכל השאר זה עניין של נוחות.

עריכה: שלא תוריד עמוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסמן שתי פסים עם עיפרון, אח"כ חותך עם דיסק עד עומק שצריך לחציבה, אח"כ כבר קל עם פטישון רק להוציא האמצע.

רק תקח בחשבון שהדיסק עושה אבק רציני, וגם תשתמש עם סכין יהלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שמדובר על בטון ?

בדרך כלל הקירות עשויים מבלוקים ואז אין בעיה לחצוב.

אם אצלך הקירות מבטון יהיה לך מאוד קשה לחצוב תעלה תקנית שאפשר גם לכסות אותה אחר כך בטיח בעובי סביר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחצבו בדירה הישנה של הורי שהיו בה לא מעט קירות בטון, עשו את זה עם חירוץ בשני הצדדים של התעלה באמצעות דיסק, ואז עם קונגו עם ראש חציבה בצורת חצי סהר שיצר את התעלה עצמה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה סוג חוטיאדה אתה רוצה לחצוב?

מה גיל המבנה?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב ציוד מגן טוב (נשמית טובה ומשקפי מגן).

כיוונים וכל השאר זה עניין של נוחות.

עריכה: שלא תוריד עמוד.

:lol:

ציוד מגן טוב, יש.

בכיוונים שונים, היכולת לשמור על "נתיב" משתנה מקלה לקשה. לכן השאלה עלתה. מלמטה למעלה, מרכז הכובד נמוך והכלי מאוזן יותר. מלמעלה למטה, יותר קל פיזית לחצוב אבל מרכז הכובד משחק לך ימינה ושמאלה, ומוביל אותך עקום.

אני מסמן שתי פסים עם עיפרון, אח"כ חותך עם דיסק עד עומק שצריך לחציבה, אח"כ כבר קל עם פטישון רק להוציא האמצע.

רק תקח בחשבון שהדיסק עושה אבק רציני, וגם תשתמש עם סכין יהלום.

ידוע לגבי כמות האבק. למה דווקא סכין יהלום ולא דיסק ייעודי לבטון? מה ההבדל?

אתה בטוח שמדובר על בטון ?

בדרך כלל הקירות עשויים מבלוקים ואז אין בעיה לחצוב.

אם אצלך הקירות מבטון יהיה לך מאוד קשה לחצוב תעלה תקנית שאפשר גם לכסות אותה אחר כך בטיח בעובי סביר.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

בטוח. רב-קומות, מבחן נקישה וכולי. הרוב זה בטון, בעיקר איפה שאני רוצה לחצוב.

כשחצבו בדירה הישנה של הורי שהיו בה לא מעט קירות בטון, עשו את זה עם חירוץ בשני הצדדים של התעלה באמצעות דיסק, ואז עם קונגו עם ראש חציבה בצורת חצי סהר שיצר את התעלה עצמה.

על ראש חצי סהר לא חשבתי. חשבתי על שטוח. זה אחלה רעיון, תודה.

לאיזה סוג חוטיאדה אתה רוצה לחצוב?

מה גיל המבנה?

Sent from my local bar 3 using catwalk

חוטי חשמל, תקשורת ושל רמקולים. לא בהכרח כולם יחד באותה תעלה. תקן של תעלה לחשמל יהיה אוברקיל לאחרים, ואני מרוצה מזה.

המבנה ישן, שנות ה-60 או 70.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהלום חי הרבה יותר. עם דיסק לבטון תצטרך הרבה דיסקים.

אם היית יותר קרוב הייתי משאיל לך קונגו נורמלי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שעלתה לי.. (לא מכוונת לחציבה..:wink: הנוכחית)

אותי לימדו שלא חוצבים בקירות בטון - מחשש להחלשת קיר מבטון, אשר חלק מהתמיכה במבנה.

והתוצאה מכך - החלשת המבנה.

ואני שומע ורואה - אנשים חותכים שוברים וגם מורידים קירות בטון.

האם לפני החציבה, הם מסתכלים במפרט המבנה ובודקים - מדוע הקיר הנ"ל מבטון, ומה תפקידו.

ואני לא מבין.. הם לא חוששים מהחלשת המבנה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשכור מחרצת כמו זאת: https://www.amital-ltd.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=974.

ניתן לכוון את עומק החריץ ונוחה יותר לעבודה מאשר עם דיסק רגיל

קח בחשבון את כמות האבק שתיווצר במהלך העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית נמנע ככל שאפשר מעבודות עם דיסקים והדיסק הגדול ביותר בו אני משתמש זה הדרמל בקוטר של כ-10 ס"מ לערך. דיסק שנשבר תוך כדי עבודה עלול לשסף את העובד... הדבר כבר קרה ולא פעם.אם מדובר ברמקולים אחוריים/סראונד שהם בסופו של דבר משניים, למה לא להשתמש במערכת בלותוס'/אלחוטית?

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהלום חי הרבה יותר. עם דיסק לבטון תצטרך הרבה דיסקים.

אם היית יותר קרוב הייתי משאיל לך קונגו נורמלי.

בדיוק, נראה לי שיהלום יצא לך יותר זול, וגם יותר קל לעבוד איתו כי זה לא נהיה קטן כל כמה שניות וצריך כל הזמן להחליף, ואין צורך לקנות מהיקרים שמיועדים לחתוך שיש וכדומה, כי לקיר מספיק משהו יותר פשוט, באיזור של 50/60 ש"ח.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה, תודה על ההצעה- אבל אני לא שואל כלי עבודה, בדיוק כשם שאני גם לא משאיל את שלי לאחרים- ומאותה הסיבה בדיוק...:wink::mm_yeah: לצערי מניסיון אישי, כלים שלי שמישהו אחר עבד איתם, לא שרדו. לכן אני גם לא מעוניין לשאול ממישהו אחר.

הפטישון שלי יספיק לי או שאקנה אחד חדש.

שאלה שעלתה לי.. (לא מכוונת לחציבה..:wink: הנוכחית)

אותי לימדו שלא חוצבים בקירות בטון - מחשש להחלשת קיר מבטון, אשר חלק מהתמיכה במבנה.

והתוצאה מכך - החלשת המבנה.

ואני שומע ורואה - אנשים חותכים שוברים וגם מורידים קירות בטון.

האם לפני החציבה, הם מסתכלים במפרט המבנה ובודקים - מדוע הקיר הנ"ל מבטון, ומה תפקידו.

ואני לא מבין.. הם לא חוששים מהחלשת המבנה.

אייל.

שאלה יפה ובמקום . לא חשבתי על זה. היכן אני יכול לבדוק את העניין?

אתה יכול לשכור מחרצת כמו זאת: https://www.amital-ltd.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=974.

ניתן לכוון את עומק החריץ ונוחה יותר לעבודה מאשר עם דיסק רגיל

קח בחשבון את כמות האבק שתיווצר במהלך העבודה.

אבק- ידוע :lol:

תודה על הרעיון, אבל אני לא הולך להשאיל כלי כזה ליום אחד לעבודה קטנה יחסית.

אם מדובר ברמקולים אחוריים/סראונד שהם בסופו של דבר משניים, למה לא להשתמש במערכת בלותוס'/אלחוטית?

היהלום לא אמור להיות שביר, זה יתרון נוסף מעבר למה שהסביר לי נהג לילה (תודה, חשבתי שזו הסיבה- איששת את זה). הוא עשוי ממתכת לעומת חומר פריך יותר שממנו עשויים הדיסקים ה"רגילים", ומתכת תתעקם לפני שהיא תישבר כך שהיא הרבה יותר סלחנית לשימוש בכלי הזה למטרה הזו.

מערכת אלחוטית זה רעיון נחמד מאד, אבל לא ישים כרגע- המגבר שלי ישן ולא תומך בזה. וכרגע לא בתקציב להחליפו, כל עוד הוא עובד. אפילו שהתעניינתי בכך לא מזמן, דברים השתנו מאז...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז ידידי, כשאני משאיל כלי לחבר אני יודע שיש סיכוי שהוא ישבוק וזה סיכון שאני לוקח באהבה בשביל חברים. גם לא מאמין שאםילו אם תתאמץ תצליח להשבית כלי כזה https://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=676101

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...