Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג מימוני VS תפעולי (או אולי בכלל רכישה)

aviel-bs
שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניינים להחליף את האוטו (מאזדה 3, 2008)

ולהתקדם הלאה.

עלו בפני שתי אפשרויות (בדקתי לגבי הרכבים רנו קליאו,i20,והונדה ג׳אז-התשלומים על כולם די דומים).

עכשיו, בדקתי לגבי ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. וזה מה שהצלחתי להבין מהנתונים, אבל לא הצלחתי לגבש דעה.

1. ליסינג מימוני:

מקדמה 10K (אין חובה לשים מקדמה,אבל תשלום ראשוני של 10K שאין לי בעיה לשים, יוריד לי כל חודש 100₪ בתשלום החודשי).

עסקה למשך 36 חודשים, כאשר לאחר 36 חודשים אני מקבל על הרכב מחיר מחירון (טרייד אין) בניקוי של 12% (כמובן...) ועם הסכום הזה אני מתקדם לרכב הבא, ללא מקדמה חדשה, ופשוט עובר הלאה. החיסרון-ביטוח וטיפולים עלי (כמו המצב שאני נמצא בו כרגע).

2. ליסינג תפעולי:

מקדמה 7,900₪ תשלומים ותשלומים בגובה דומה למשך 36 חודשים. פה המחיר כולל גם ביטוח וטיפולים ולאחר 36 חודשים אני מחזיר את הרכב ובזה תם הקשר מול החברה (התקדמות לרכב הבא כרוכה במקדמה חדשה).

אני ממש מתלבט בין השניים, היתרון בראשון זה שהמקדמה היא די חד פעמית (יותר מזה..אמרו לי שבמידה ומחיר הרכב בסיום התקופה גבוה מהיתרה שנשאר לי לשלם הרווח הולך אלי/משמש כמקדמה לרכב הבא ומוריד לי עוד יותר את התשלומים).

והיתרון בשני זה ביטוח וטיפולים שלהערכתי שווים כל חודש כ-450₪.

ולאור כל זה, אולי בכלל עדיף לרכוש רכב וזהו? הבעיה היא שהתקציב שלי עומד על כ50K לאחר כל המתיחות.

תודה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לזה שהביטוח הוא צד ג' וחובה.

לא מקיף. לפחות בחלק מהחברות.

לא לגמרי מדויק - אם הרכב רשום על שם חברת הליסינג, ובמקרה תאונה אתה משלם השתתפות עצמית כלשהיא, ולא את מלוא עלות התיקון, לא מעניין אותך אם החברה מבוטחת על הנזוק או לא. מה שמשנה זה מה הכיסוי שאתה כלקוח סופי מקבל.

לגבי הליסינג ה"מימוני". לא לגמרי ברורה לי העיסקה:

1. אם הרכב רשום על שמך, ה"ליסינג" הוא מכבסת מילים לעסקת מימון רגילה שים לב שהמקדמה וההחזרים צריכים לכסות את ירידת הערך בתקופת העיסקה. כלל האצבע הוא שכדי ירידת הערך תכוסה בוודאות אתה צריך שגודל ההחזר יהי לפחות 1.66% מערך הרכב כחדש לחודש (אם שמת מקדמה אתה יכול להפחית בהתאמה)

אם ההחזרים נמוכים יותר, סביר להניח שתמצא את עצמך בסוף התקופה עם יתרה להחזר אחרי מכירת הרכב.

2. אם הרכב רשום ע"ש חברת הליסינג, בד"כ בסוף התקופה אתה מחזיר את הרכב, אין שום טרייד הרכב חוזר לחברת הליסינג (לפעמים יחייבו אותך בנזקים לרכב אם היו)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לזה שהביטוח הוא צד ג' וחובה.

לא מקיף. לפחות בחלק מהחברות.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

לא לגמרי מדויק - אם הרכב רשום על שם חברת הליסינג, ובמקרה תאונה אתה משלם השתתפות עצמית כלשהיא, ולא את מלוא עלות התיקון, לא מעניין אותך אם החברה מבוטחת על הנזוק או לא. מה שמשנה זה מה הכיסוי שאתה כלקוח סופי מקבל.

לגבי הליסינג ה"מימוני". לא לגמרי ברורה לי העיסקה:

1. אם הרכב רשום על שמך, ה"ליסינג" הוא מכבסת מילים לעסקת מימון רגילה שים לב שהמקדמה וההחזרים צריכים לכסות את ירידת הערך בתקופת העיסקה. כלל האצבע הוא שכדי ירידת הערך תכוסה בוודאות אתה צריך שגודל ההחזר יהי לפחות 1.66% מערך הרכב כחדש לחודש (אם שמת מקדמה אתה יכול להפחית בהתאמה)

אם ההחזרים נמוכים יותר, סביר להניח שתמצא את עצמך בסוף התקופה עם יתרה להחזר אחרי מכירת הרכב.

2. אם הרכב רשום ע"ש חברת הליסינג, בד"כ בסוף התקופה אתה מחזיר את הרכב, אין שום טרייד הרכב חוזר לחברת הליסינג (לפעמים יחייבו אותך בנזקים לרכב אם היו)

כמו שנאמר ע"י zvit אכן לא מעניין אותי הכיסוי כי ממה שנמסר לי בחברה, אני משלם השתתפות עצמית מסויימת, והעסקה מסתיימת ואני גם מקבל חלק יחסי של המקדמה.

לגבי המימון-זה אכן כנראה מכבסת מילים כי הרכב באמת רשום על שמי, פשוט יש התחייבות מצידם שבמידה והאוטו תקין ולא עבר תאונות הם קונים בחזרה ומבצעים טרייד-אין לרכב החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקובע הוא מצבך הכלכלי הנוכחי והתחזית שלך לזמן סיום העסקה.

עסקת ה"ליסינג המימוני" כרוכה בנעלם גדול - הסכום שתקבל תמורת הרכב בסיומה. "מחיר המחירון" בעוד 3 שנים אינו ידוע, ומעבר לכך אתה צריך להוסיף לירידת הערך (בחישובים שהמליץ לך zvit) עוד 12%. לפיכך אם אם תחזיר את הרכב בעוד 3 שנים והמחירון יהיה 60% ממחיר הרכישה (בוא נהיה אופטימיים) הרי שירידת הערך שתספוג לא תהיה 40% אלא 47.2%. כמובן שאם יהיו נזקים שיתגלו בשמאות שלאחר ההחזרה הנזק שלך יהיה יותר גדול.

רמזת שאתה מסוגל לתת מקדמה של 10,000 ש"ח - סה"כ זהו סכום קטן מאד. אם אני מעריך את מצבך הכלכלי לפי המשפט הזה לדעתי אם המאזדה הקיימת אינה בעייתית מבחינה טכנית הייתי נשאר אתה, ואם היא בעייתית הייתי מנסה להתקדם לרכב יד שניה קצת יותר חדיש, אבל לא להכנס להרפקה של רכב חדש באחוזי מימון גבוהים. ואת ההלואה הייתי מנסה לקחת בבנק - האם בדקת את האפשרות? יש לכך לא מעט יתרונות (בהלואה ל-5 שנים הרי שבעוד 5 שנים הרכב יהיה שלך, בלי בלונים שמתפוצצים בפרצוף), והחשוב ביותר - תגובת הבנק לבקשת ההלואה תתן לך רמז טוב לרמת הסיכון שלך. אם ההצעה תהיה יקרה מומלץ לסגת מכל הרעיון של החלפת הרכב או להסתפק בהתקדמות הדרגתית מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...