Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמה ראשונה - סוני a6000

Mech Morphix
שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי צעד וקניתי מצלמה. נמאס לי לנסות לצלם הכל בטלפון ואני לא מרוצה מהתוצאות. אחרי חפירה קצרה וניסיון בתחומים שונים החלטתי לנסות להקטין את תיק הנשיאה למינימום (אחרת הציוד נשאר בבית) ורכשתי סוני אלפא 6000. קיט עם עדשה 16-50.

הצילומים שאני רוצה להתמקד ולהשתפר בהם זה בעיקר אנשים, הבנתי שאני צריך לרכוש בתור צעד ראשון עדשת Prime (?) ושהעדשות של סוני לא שוות את המחיר, לכן מתאם ועדשה של חברה אחרת. לא מחפש להשתגע כרגע במבחינת הוצאות.

אודה לעצות וכיוונים.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ה16-50 בטוח מספיק טובה בשביל ללמוד את הטכניקה. PRIME תקנה כצעד שני, כשתרצה תמונות חדות יותר ועם DEPTH OF FIELD צר יותר.

לא הייתי מתעסק עם מתאמים - זה סתם עוד משהו לסחוב, ולפעמים יהיו בעיות עם התקשורת בין המצלמה לעדשה (אוטופוקוס וכו').

גם העדשות של סוני לא כאלו יקרות - הנה דוגמא לפריים זולה עם ביקורות מעולות: https://www.bhphotovideo.com/c/product/1001008-REG/sony_sel50f18_b_50mm_f_1_8_lens_black.html

העניין הוא שיש כמה דרכים לצלם אנשים. יש צילומי פורטרט, שכמעט תמיד נעשים עם עדשות ארוכות יחסית (במצלמה שלך זה יהיה 35 מ"מ ומעלה, ועדיף 50 מ"מ או יותר). יש צילומי סיטואציות שיכולים להיות עם כל עדשה - מעדשה רחבה בשביל זוויות מעניינות, דרך עדשות בינוניות לפורטרטים כאמור ועד עדשות טלהפוטו שמאפשרות לך לצלם בלי להכנס לתודעה של המצולם. אין סוג אחד של צילום אנשים.

העדשה הספציפית שלך מאפשרת טווח טוב ושימושי של אורכי מוקד.

כרגע אני מציע לך להשאר עם הציוד הנוכחי ופשוט לצלם כמה שיותר, ולקרוא כמה שיותר מדריכים וטיפים. תוך כמה חודשים תבין מה אתה אוהב, תפתח את הסגנון שלך ותבחר ציוד מתאים. אני דווקא מאוד מכיר בחשיבות של ציוד הצילום - פשוט אתה עוד לא יודע מה נכון בשבילך, אז קח את הזמן.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״לא שווה את המחיר״ - תלוי.

באופן ספציפי, עדשת הקיט של הסוני סבבה, הרבה הרבה יותר טובה מעדשות הקיט המקבילות

ב-XLR של קאנון, סתם לדוגמה. לצילום אנשים, צר לי,

היא עלולה לאכזב אותך, עומק שדה לא מספיק רדוד.

אני נשכתי שפתיים וקניתי את ה-35 מ״מ ומאז מצלם אך ורק איתה.

לפורטרטים יש את ה-50 שגם תעלה לך הון

אבל לפי כל הסימנים מדובר באחת העדשות החדות ביותר אי פעם,

מכל יצרן, בקטגוריה הזאת.

דעתי האישית והבלתי מחייבת: מה שזול עולה ביוקר.

מצורף קרופ משמעותי בסגנון הצילום השנוא על פאלו, ב-f1.8 / iso 2500

עריכה מספר מיליון:

- לגנותי ייאמר שהיו לי כמה שנים טובות של ניסיון עם 50 מ״מ של פעם על פילם רגיל, וזה מה שחיפשתי.

- לצילום ילדים נעים בזריזות בתנאי תאורה לא טובים - אין תחליף לפריים. לא מעלה לפה מתוך פרטיות.

36493325334_93e06f71ed_o.jpg

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודה לעצות וכיוונים.

אתה לא צריך לקנות כלום, בנתיים.

אם אתה רוצה לצלם, חפש מדריכים שיסבירו לך איך לצלם פורטרטים, אנשים בתנועה ועקרונות הצילום הכלליים (איך חושפים נכון, מהו צמצם, מהו תריס, מה זה ISO, איך הם משפיעים על הצילום, עקרונות הקומפוזיציה, ועוד). וכמובן, קרא את הספר של המצלמה שלך. כולו.

כשתבין מספיק כדי לדעת מה אתה רוצה לקנות, תקנה.

לא לפני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף קרופ משמעותי בסגנון הצילום השנוא על פאלו, ב-f1.8 / iso 2500

העלאה בפורום פוגמת באכות באופן אנוש. אי אפשר ללמוד ממנה כלום.

מעבר לזה, אני חושב שהתמונה דוגמא לעומק שדה צר הרבה יותר מדי (רק העיניים וקצה האף בפוקוס), ורקע מפריע.

לכן עדיף לא להתמכר לטשטוש הרקע. עדיף ללמוד לצלם בלעדיו (כמו שעשו לפני שיצרני העדשות דחפו את עניין הבוקה לציבור הרחב...) ולשתף את הרקע בתמונה באופן מודע, במקום לנסות לטשטש הכל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, בגללך חיטטתי בנבכי הפליקר בחיפוש אחר צילומים שביצעתי עם עדשת הקיט (אולי 10%...). עדשה מעולה, אין מה לומר. אויבו של הטוב הוא הטוב ביותר, אבל באמת שאין לי שום דבר רע לומר על עדשת הקיט, ובהחלט יש דרכים אחרות לצלם פורטרטים/אנשים חוץ מטשטוש הרקע וחידוד העיניים.

לפות"ש - תתחדש ותשתפשף.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל עם עדשת הקיט, כמדומני היא לא גרועה כל כך (לי יש את ה-16-70, אבל שמעתי ממשתמשי סוני שה-16-50 לא רעה).

כשתתחיל להיסגר יותר על תחומי צילום שמעניינים אותך - תשלים עדשות בהתאם.

לאט לאט יוצאות יותר עדשות לסוני, ההיצע עדיין מצומצם ביחס לקנון או ניקון, אבל הוא ישתפר לדעתי עם הזמן (הוא כבר משתפר לאט לאט).

אתה יכול לרכוש מתאם כמו ה-MC11 או מטהבונז ותוכל להינות מהיתרון של עדשות קנון, אבל אל תבנה על זה שכל עדשה תתאים.

העדשות של סוני יקרות יחסית, אבל גם בניקון או קנון משלמים הרבה על עדשות איכותיות, אין מה לעשות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים, אני לפני טיול בלגיה-הולנד אז המצלמה תקבל שפשוף ראשוני כבר שם. בינתיים לומד הרבה ממדריכים ביוטיוב.

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה...

אין המלצה הזו Olympus OM-D E-M10 Mark II

לעומת הסוני שצויינה פה?

בהמשך לשאלה,

אני גם מתעניין בקניית מצלמה ואני חדש בתחום, גם לי המליצו על ה A6000 ואמרו לי שזו המצלמה עם value for money הכי טובה שאקבל.

מה גרם לך לבחור בה ולא במצלמה אחרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נדבר קצת על "איך לבחור מצלמה".

קודם כל, פחות משנה לנו איזו מצלמה אנחנו קונים ויותר איזה System - עדשות, מצלמות, אביזרים - אנחנו מאמצים: יש בעולם כיום חמש "מערכות" כאלו במצלמה עדשה מתחלפת, וצריך להחליט מה מתאים לנו. כולם מצויינים, הבחירה היא פונקציה של צרכים. ההבדלים העיקריים הם בעדשות ובגדלי הסנסור.

1. ניקון: ממוקדים במצלמות DSLR (עם מראה). אין להם Mirrorless. זה אומר שהמצלמות שלהם מעט יותר גדולות משל אחרים. בקרוב יהיו דגמי מירורלס, אבל הם כנראה הולכים לא להיות תואמים למערכת הישנה (סוג עדשות חדש), ולכן זו תהיה למעשה מערכת שישית ברשימה שלנו. גדלי סנסור APS-C וFULL FRAME

2. קנון: ממוקדי DSLR בדיוק כמו ניקון, אבל יש כיום גם דגמי מירורלס. גם כאן אין תאימות של העדשות בין הDSLR למירורלס, אבל יש מתאמים של קנון שעונים על זה. גם כאן מדובר בAPS-C וFULL FRAME.

3. MFT (פנסוניק\אולימפוס): שתי היצרניות מובילות פורמט בשם Micro Four Thirds שהוא בעל סנסור קטן יותר. מירורלס בלבד.

4. סוני: מירורלס בלבד, בגדלי סנסור של APS-C (נגיד הA6x00) וFULL FRAME (האלפא 7\9).

5. פוג'י: APS-C, מירורלס בלבד.

כאן אפשר לראות את גדלי הסנסורים השונים:

camera-sensor-size-12.jpg

וכאן יש הסבר על למה זה משנה.

כל אחד מאלו מביא פורמטים אופטיים אחרים קצת, חוזק אחר, עדשות אחרות ומימדים אחרים. גם המחירים מעט אחרים, למרות שההבדלים (לדעתי) לא מאוד משמעותיים אם אתה לוקח סטאפ דומה מיצרנים שונים. לכל יצרן יש את הפורטה שלו, והבחירה תלויה בצרכים. כדאי לבחור את המערכת הנכונה מוקדם מתוך ראיה לעתיד - אתה רוצה כמה שיותר ציוד תואם ולא למכור הכל ולהתחיל שוב מתישהו באמצע, אבל זה לא קריטי.

בגדול-בגדול, אפשר לחלק את השוק בצורה הבאה (ואפשר להתווכח על כל מה שאני אכתוב כאן):

1. MFT היא המערכת והקלה הקומפקטית ביותר (בגלל הסנסורים הקטנים יותר, שבתורם גוררים אופטיקה קטנה יותר). החסרון של סנסור קטן הוא קצת באפקט הdepth of field (לא מפריע לי בשום צורה - עם F2.8 אני מקבל את כל הDOF שאני צריך, ואם זה לא מספיק אז אני גם מסתובב עם 25mm F1.4); אבל החסרון הגדול ביותר של סנסור קטן הוא הרגישות הפחותה לאור. העדשות זולות יחסית ואפשר לצבור קיט יפה, לשים הכל בתיק מסוגנן ויש לך אחלה ציוד לכל מאורע, ובמיוחד אם אתה מצלם הרבה בחוץ.

בכל פעם שטסתי לקחתי את המצלמה (Olympus PEN-F) עם עדשת פנקייק 14mm בתיק לפטופ שלי; קטנטן ולא מורגש בכלל.

אגב, נושא ייצוב התמונה מאוד מפותח בפנסוניק ואולימפוס. הרבה מהמצלמות שלהם באות כבר עם ייצוב סנסור מובנה, והרבה מהעדשות מכילות ייצוב משל עצמן. ייצוב סנסור מובנה + עדשה פריים קטנטונת ולא מיוצבת עושה פלאים.

מבחר העדשות גדול למדי, מאחר ושני היצרנים תורמים את חלקם. התחלתי מניקון (D5200) ורק אח"כ עברתי לMFT בשביל שיהיה סטאפ קטן יותר, ועדשות זולות יותר (יותר עדשות בשביל אותו כסף, יאי).

2. פוג'י: הכי מוגבל מבחינת מצלמות ועדשות; אבל יש למצלמות שלהם cult following בגלל תפעול נוח וכיפי. הX100T זו מצלמת היפסטרים נהדרת, עם מראה רטרו ותפעול אנלוגי.

3. ניקון\קנון: שתיהן מצלמות מעולות ומבחר אינסופי של עדשות, חדשות וישנות. אם אתה רוצה צילום כצילום ולא כמשהו לעשות על הדרך בטיול או באירוע, כנראה שלכאן אתה שייך.

4. סוני: טכנולוגיות מתקדמות מאוד - הA9 שלהן מאיימת בצורה ישירה וברורה על ספינות הדגל של קנון וניקון. מבחר אופטיקה שמוגבל בעיקר לסוני עצמם ולZeiss (יקר טילים), אבל מצויין.

דבר אחרון הוא אופי הצילום. אני מצלם המון את הילדים, ופעם ב- איזה אובייקט דומם או נוף. לצילום כזה אתה רוצה מצלמה רגישה לאור (כי מצלמים הרבה בבית ואתה רוצה חשיפה קצרה), הרזולוציה פחות מעניינת, ייצוב תמונה פחות מעניין (כי הילד זז הרבה) ומערכת הפוקוס חשובה מאוד. באופן אירוני זה בדיוק מה שהMFT לא טובות בו, אבל יוצא לי בסדר. כנראה שכאן הA6500 תהיה מצויינת, או אולי פוג'י כלשהי.

אם אתה מצלם בתנאי אור טובים, או מצלם חפצים שלא זזים הרבה - או מבוגרים פחות תזיזתיים - אז MFT זו מערכת נהדרת. אם אתה מצלם נופים, MFT (בגלל הסנסור הצנוע) תתן לך אפשרות לזום אימתני במעט כסף, מקום ומשקל.

אם אתה רוצה לצלם אקשן, תפזול לכיוון קנון וניקון.

אין מצלמות גרועות ולכן אין בחירות גרועות. בסוף חשוב שזו תהיה מצלמה שכיף להחזיק ביד ולתפעל - זה תורם המון.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה המאוד מושקעת.

אני התחלתי את דרכי בעולם הצילום ביום ראשון השבוע.

עד היום הכל היה דרך הטלפון.

אני כנראה אלך על מצלמה ללא מראה.

השאלה מה לקחת.

אצלם בטיולים מעט נוף בעיקר את המשפחה. הילדים.

אם תהיה מלצמה גדולה פשוט אתעצל להוציא אותה ולכן לא אצלם.

יש לי תקציב שבין 2000-3000 ש"ח

אין לי בעיה לקנות באמזון או איביי אם ההפרש גדול

גם במחיר של קנייה ללא אחריות.

סוני? אני מבין שישנה בעיה עם האפליקציה שלהם פה בארץ ולכן עניין העברת התמונות בעייתי.

אולימפוס? נחמד שיש מסך מגע

חשוב לי מאוד צילום מהיר ופוקוס כמעט מיידי.

על מה היית ממליץ לעצמך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי נתן לך תשובה מפורטת - בהתאם לצה שאתה צופה שתרצה לצלם.

יש בארץ שוק יד שניה די מפותח - הצטרף לקבוצות פייסבוק וואטסאפ\טלגרם מתאימות ותלמד על האפשרויות. מקור נוסף לציוד מול הוא ציוד factory refurbished.

נושא המערכת משמעותי - הבן שלי מצלם באולימפוס ואני רכשתי לאחרונה פאנאסוניק, כך שאנחנו חולקים את הזכוכית. אני נמצא כרגע בחו"ל ומשתמש בעיקר בעדשה שהוא רכש לאחרונה. ודרך אגב, כל העדשות שלנו הן פאנאסוניק (לומקיס). אני נמצא כרגע בטיול ובצילומום שמתילב ליתרון העצום של מערכת הייצוב הכפולה (ייצוב הן בעדשה והן בגוף המצלמה) של ה-MFT, אפשר לי צילומים חדים גם בתנאי תאורה ירודים בתוךבניינים.

שים לב שכפי שיש לחברות פילוסופיות שונות בייצור המצלמות כך גם בעדשות - יותר דגש על איכויות אופטיות, על מהירות מיקוד, על משקל ונפח - כל חברה וסדרה עם הדגשים שלה, שמאפשרים התאמה לצרכי הצלם.

אישית המצלמה שקניתי מתאימה לתקציב שלך - סט של MFT מהדור הלפני אחרון (פאנאסוניק DMC-GX85 עם עדשות 12-32 ו-45-150 מ"מ) שנרכשו מאמאזון ארה"ב תמורת כ-700 דולר כולל משלוח ומיסים, אבל יש לשים לב למבצעים שמשתנים כל העת. בבדיקה זריזה - המבצע פעיל כעת. לעלות עליך להוסיף תיק נשיאה ייעודי (יש מבחר עצום בהתאם לצרכים, אבל זה מוסיף כמה מאות ש"ח), פילטרים להגנה על העדשות (כמה עשרות ש"ח ליחידה) ואולי עוד אבזרים כמו רצועת נשיאה, מטען לוללה, סוללותחיצוניות וכו', שוב, בהתאם לסדרי העדיפות שלך.

הבן שלי השתמש עד לאחרונה ב-OM-D-E10 MK II והוא בהליך שדרוג - ל-E5. עשתה עבודה מצויינת ללימוד החומר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על התגובה המאוד מושקעת.

אני התחלתי את דרכי בעולם הצילום ביום ראשון השבוע.

עד היום הכל היה דרך הטלפון.

אני כנראה אלך על מצלמה ללא מראה.

השאלה מה לקחת.

אצלם בטיולים מעט נוף בעיקר את המשפחה. הילדים.

אם תהיה מלצמה גדולה פשוט אתעצל להוציא אותה ולכן לא אצלם.

יש לי תקציב שבין 2000-3000 ש"ח

אין לי בעיה לקנות באמזון או איביי אם ההפרש גדול

גם במחיר של קנייה ללא אחריות.

סוני? אני מבין שישנה בעיה עם האפליקציה שלהם פה בארץ ולכן עניין העברת התמונות בעייתי.

אולימפוס? נחמד שיש מסך מגע

חשוב לי מאוד צילום מהיר ופוקוס כמעט מיידי.

על מה היית ממליץ לעצמך?

על פניו נשמע לי שאחת מהסוני - A6000, A6300 או A6500.

אבל הרשת מלאה במבחנים והשוואות. באמת, מצלמות זה הדבר הכי מסוקר פחות או יותר שיש בעולם כבר שנים.

בכל מקרה אין לי נסיון טוב עם העברת תמונות לטלפון באף מצלמה - זה תמיד איטי ומסורבל - תחבר קורא SD וזהו.

תעשה קצת סקר שוק (מציע לך לפתוח את הקטיגוריה הרלוונטית בB&H) וברגע שתמצא כמה דברים שנראים לך טוב, תחזור לשרשור הזה ונדון יותר לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...