Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אגרת רישוי וביטול רישום - רכב שהורד מהכביש בצורה לא מוסדרת

שימו לב! השרשור הזה בן 2090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שנים מכרתי את הרכב שלי לפירוק.

המכירה נעשתה בצורה חאפרית לגמרי: קיבלתי אלף שקל במזומן ומסרתי את המפתחות.

חשבתי שמכיון שהרכב הולך לפירוק, לא אחדש את הרישוי, ולא אצטרך לשלם עליו עוד כלום.

בתמימותי, עקב חוסר הבנה איך הדברים עובדים, אף סיכמתי עם הקונה, שהוא יעשה את תהליך העברת הבעלות, נתתי לו את הרישיון ומסמך ייפוי כוח, ושכחתי מהעניין.

שלוש שנים אחרי, מסתבר שהעברת הבעלות מעולם לא בוצעה...

קיבלתי מכתב גבייה ממשרד הרישוי על סך כ-4417 ₪ - אגרות רישוי לשנים 2016-2018.

שאלותיי הן:

1. האם יש הצדקה לתשלום הזה? יצויין שמדובר ברכב משנת 1995. כך שבכל מקרה לא היו מחדשים לי רישיון לאחר שנה של הפסקה. אז על מה בדיוק אני נדרש לשלם?

2. מה אני יכול לעשות מכאן ולהבא? לדווח על הורדה מהכביש? או אולי בכלל על גניבה?

3. איך אני מנתק את עצמי מהרכב הזה, או מגן על עצמי במקרה ומישהו ישתמש בו (בהנחה שהוא לא מפורק) ויהיה מעורב בתאונה / יצולם על ידי משטרה / כביש 6 / שב"כ / וואט אוואר?

יצויין כי הקונה הוא בן אדם אלמוני שמעולם לא היכרתי (הגיע אלי דרך לוח מכירות), הוא טיפוס מוזר והזוי, שלא לומר מפוקפק. מאז שהעיסקה בוצעה הוא אינו משתף פעולה, טוען שאינו זוכר כלום, מכחיש שהוא עשה פעם עיסקה כזאת... קיצר - אין עם מי לדבר. ואני יוצא מתוך הנחה שכל פתרון שיימצא יהיה חייב להיות חד-צדדי.

אנא עזרתכם. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היה במצב נסיעה?

הדרך היחידה שלך "לנתק" את עצמך מהרכב הזה הוא לבצע הורדה מהכביש במשרד הרישוי.

לגבי החוב למשרד הרישוי עבור 3 שנים, כדאי לשאול את הפקידים במעמד ההורדה, תוך ציון העובדה שהרכב נמכר לברזל.

באופן עקרוני, כאשר מוכרים רכב לברזל (קרי גרוטאת ברזל), יש להוריד את הרכב מהכביש במשרד הרישוי, לקבל אישור על כך (טופס אדום/כתום), כמו גם להוריד את לוחיות הזיהוי של הרכב ולגנוז אותן.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב היה במצב נסיעה?

הדרך היחידה שלך "לנתק" את עצמך מהרכב הזה הוא לבצע הורדה מהכביש במשרד הרישוי.

לגבי החוב למשרד הרישוי עבור 3 שנים, כדאי לשאול את הפקידים במעמד ההורדה, תוך ציון העובדה שהרכב נמכר לברזל.

באופן עקרוני, כאשר מוכרים רכב לברזל (קרי גרוטאת ברזל), יש להוריד את הרכב מהכביש במשרד הרישוי, לקבל אישור על כך (טופס אדום/כתום), כמו גם להוריד את לוחיות הזיהוי של הרכב ולגנוז אותן.

הרכב היה (טכנית) במצב נסיעה.

אני מבין שבהורדת רכב צריך להצהיר שלוחיות הרישוי הוסרו והושמדו.

בסיטואציה שלי הצהרה כזאת בלתי אפשרית. האם זה לא יהווה מכשול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא אגרות רישוי,אם ה"קונה" יעבור עבירות תנועה ויקבל דוח"ות אתה בבעיה קשה יותר, המתן לדעות נוספות מה עושים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שנים מכרתי את הרכב שלי לפירוק.

המכירה נעשתה בצורה חאפרית לגמרי: קיבלתי אלף שקל במזומן ומסרתי את המפתחות.

חשבתי שמכיון שהרכב הולך לפירוק, לא אחדש את הרישוי, ולא אצטרך לשלם עליו עוד כלום.

בתמימותי, עקב חוסר הבנה איך הדברים עובדים, אף סיכמתי עם הקונה, שהוא יעשה את תהליך העברת הבעלות, נתתי לו את הרישיון ומסמך ייפוי כוח, ושכחתי מהעניין.

שלוש שנים אחרי, מסתבר שהעברת הבעלות מעולם לא בוצעה...

קיבלתי מכתב גבייה ממשרד הרישוי על סך כ-4417 ₪ - אגרות רישוי לשנים 2016-2018.

שאלותיי הן:

1. האם יש הצדקה לתשלום הזה? יצויין שמדובר ברכב משנת 1995. כך שבכל מקרה לא היו מחדשים לי רישיון לאחר שנה של הפסקה. אז על מה בדיוק אני נדרש לשלם?

2. מה אני יכול לעשות מכאן ולהבא? לדווח על הורדה מהכביש? או אולי בכלל על גניבה?

3. איך אני מנתק את עצמי מהרכב הזה, או מגן על עצמי במקרה ומישהו ישתמש בו (בהנחה שהוא לא מפורק) ויהיה מעורב בתאונה / יצולם על ידי משטרה / כביש 6 / שב"כ / וואט אוואר?

יצויין כי הקונה הוא בן אדם אלמוני שמעולם לא היכרתי (הגיע אלי דרך לוח מכירות), הוא טיפוס מוזר והזוי, שלא לומר מפוקפק. מאז שהעיסקה בוצעה הוא אינו משתף פעולה, טוען שאינו זוכר כלום, מכחיש שהוא עשה פעם עיסקה כזאת... קיצר - אין עם מי לדבר. ואני יוצא מתוך הנחה שכל פתרון שיימצא יהיה חייב להיות חד-צדדי.

אנא עזרתכם. תודה!

יש הצדקה לתשלום מבחינת משרד הרישוי כי מבחינתם הרכב לא הורד מהכביש, אבל אחרי שנתיים על רכב מיושן לא מחדשים לו את הרשיון אז מכאן עשויה לבוא לך ישועה כלשהי.

לך למשרד הרישוי הסבר להם את המצב ותמצאו שם את הפתרון.

העובדה שלא נרשמו דוחות תנועה או כביש 6 או כל מיני כאלה , מעידה כי אכן הרכב פורק על ידי "הרוכש האלמוני"

מניח כי תצהיר שלך יספק אותם תוך תשלום חלקי של הנדרש ממך.

אל תזניח כי אחרי דרישה בא גם העיקול

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...