Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי חברת טרייד אין ורכב שמזמן נמכר.

יונתן ד.
שימו לב! השרשור הזה בן 2106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקווה שאני במקום הנכון, חייב התייעצות.

לפני כ-3 שנים בערך מכרנו את רכבנו דרך טרייד אין ולקחנו רכב אחר. שילמנו על ההפרש והכל..יצאנו לדרך.

מגרש הטרייד אין הבטיח והתחייב לעשות העברת בעלות לרכב הישן, אך לא עשה זאת, ולא עדכן אותנו בכך.

לאחרונה קיבלנו ממשרד התחבורה דרישת תשלום עבור טסטים לרכב אותם הם כמובן לא ביצעו במהלך השנים, ומשום שאנו עדיין בעלי הרכב, קיבלנו אותם. מדובר על בערך 3000 שקלים.

פנינו אליהם מספר פעמים, והם טוענים שהרכב עבר גריטה ואנחנו יכולים ללכת למשרד התחבורה ולהוציא רישיון כתום.

הם גם טענו שמשרד התחבורה יבטל את התשלום עבור הטסטים שהיו במהלך השנים ולא שולמו.

ראשית - הצלחנו להוציא מכתב מהטרייד אין שבאמת הרכב נגרט על ידם (כי אני לא סומך שהם באמת גרטו אותו..)

שנית - האם המגרש יכול לברוח מאחריותו לשלם את הטסטים שהם לא טרחו לשלם (וגם לא להעביר את הבעלות על הרכב כפי שהבטיחו בעת חתימת החוזה)?

הטרייד אין טוען שמשרד התחבורה דורש את התשלום אבל יש "הליך נגד העניין" ולא נצטרך לשלם - אני לא מכיר הליך כזה, ומצד שני גם לא בא לי שיהיה לי חוב במשרד התחבורה בגללם.

הצעד הבא שלנו זה לפנות למשרד התחבורה שוב ולראות אם הם יכולים לבטל את החוב בעזרת האישור מהטרייד אין - אם לא, לחזור אליהם ולדרוש שישלמו את הטסטים (כי אין בעיה הליך בנושא) - ואם לא, הצעד הבא זה תביעות קטנות מול הטרייד אין שלא טרח להעביר בעלות כפי שהבטיח, ויותר מזה - לא עדכן שהרכב בכלל נגרט.

מה דעתכם?

האם יש הליך כזה באמת מול משרד התחבורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה ברור כמו שציינתי. מה שכן - מעניין אותי האם אכן יש הליך נגד משרד התחבורה בעניין של ביטול תשלום רטרו על טסטים לרכב שנגרט.

לפי מה שבדקתי בעבר היה, היום לא. הטרייד אין אומר אחרת, משרד התחבורה אומר אחרת.

מישהו יודע על זה משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנינו אליהם מספר פעמים, והם טוענים שהרכב עבר גריטה ואנחנו יכולים ללכת למשרד התחבורה ולהוציא רישיון כתום.

הם גם טענו שמשרד התחבורה יבטל את התשלום עבור הטסטים שהיו במהלך השנים ולא שולמו.

ראשית - הצלחנו להוציא מכתב מהטרייד אין שבאמת הרכב נגרט על ידם (כי אני לא סומך שהם באמת גרטו אותו..)

?

ומה יקרה אם פשוט תלכו ותורידו את הרכב מהכביש, ולא תשלמו?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות:

הורדנו את הרכב כבר מהכביש, הוצאנו רישיון כתום (למרות שזו הייתה אחריות הטרייד אין). סכום הטסט לא התבטל כמו שנאמר לנו ע"י הטרייד אין - לא מפתיע. הם (הטרייד אין) טוענים שיש עתירה בנושא - אני לא מצאתי כלום ונשמע לי לא אמין, במיוחד לנוכח העובדה שמצאנו שהם לא אמינים עד כה.

Taipan - ברור שיש. החוק לצידנו בעניין, אני פשוט מנסה להימנע מהגעה לבית משפט איתם. אם נצטרך להגיע לשם, יצטרכו להסביר למה לא העבירו בעלות למרות שהם חתומים על כך, ולמה הם גרטו את הרכב ולא אמרו לנו לפני (כשאנחנו עוד בעלי הרכב) ולמה לא שילמו טסטים במהלך התקופה - שזו אחריותם.

אין כאן ספק שהרכב נמכר להם ובתמורה לקחנו אחד אחר, הם לא יכולים לתרץ את העניין, חוץ מלומר שזה חוסר אחריות מבחינתם ולשלם (אם נגיע לבית משפט שכאמור אני מנסה להימנע מזה..)

ברגע שמכרנו להם את הרכב הם היו אחראים על הדברים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מאוד ברור בנושא הזה, האחריות על העברת הבעלות היא על המוכר (הבעלים של הרכב). אנשים מתעצלים וסומכים על הקונה שיעשו את זה בשמם ואז מתחילות כל הצרות. באותה מידה שמקבלים דרישות תשלום על טסטים או עבירות תנועה, חלילה גם הרכב יכול להיות מעורב בתאונת פגע וברח ואחרי זה לך תוכיח שמכרת אותו לפני שלוש שנים. אפשר לחסוך את כל הווג'ראס הזה ולבצע העברת בעלות פשוטה בזמן המכירה וזה הכל ולא לסמוך על הקונה

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר במכירה לאדם פרטי. מדובר במכירה למגרש. כשאדם פונה לנותן שירות מקצוען בתחום, הוא מצפה, כמה מפתיע, לקבל שירות.

דוגמא מתחום אחר - גם הגשת דו"חות מס שנתיים היא באחריות העצמאי, ועדיין רבים מהעצמאים סומכים על רואה חשבון שיעשה זאת עבורם. שם זה נראה לך יותר סביר כי אתה מניח מראש שרוב נותני השירות בתחום הרכב הם לא מקצועיים במקרה הטוב, רשלנים במקרה הסביר, או נוכלים במקרה הרע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מאוד ברור בנושא הזה, האחריות על העברת הבעלות היא על המוכר (הבעלים של הרכב). אנשים מתעצלים וסומכים על הקונה שיעשו את זה בשמם ואז מתחילות כל הצרות. באותה מידה שמקבלים דרישות תשלום על טסטים או עבירות תנועה, חלילה גם הרכב יכול להיות מעורב בתאונת פגע וברח ואחרי זה לך תוכיח שמכרת אותו לפני שלוש שנים. אפשר לחסוך את כל הווג'ראס הזה ולבצע העברת בעלות פשוטה בזמן המכירה וזה הכל ולא לסמוך על הקונה

לכן יש חוזה בין הטרייד אין לבינינו, ואישור מהבנק על העברת הכספים לטרייד אין (אשר מוכיח קניה של רכב ומכירה שלו) - לכן, כן, האחריות במקרה כזה, שלא מדובר על בעלים פרטיים אלא מגרש טרייד אין - היא גם אליהם.

אני אומרי "גם" כי נכון שיכולנו להימנע ממצב שכזה, אני לא טוען שלא, אבל בהחלט יש כאן אחריות מרבית של המגרש. כמו שאמר הבחור מהתגובה הקודמת, זה חלק מהשירות שאתה אמור לקבל מסוכונת טרייד אין, ודרך אגב, הם ציינו שיעשו זאת מספר פעמים והיינו בטוחים שאכן זה קרה (עד שקיבלנו את הטסטים והופתענו).

השאלה המרכזית היא - האם באמת יש חוק או עתירה כלשהי אשר רכב שנגרט אינו צריך לשלם רטרו על הטסטים?

אם התשובה היא לא, הם צריכים לשלם ואם צריך נגיע למשפט לתביעות קטנות. אם כן, נצטרך לראות מה ההליך.

מיותר לציין ששלחנו מיילים למשרד התחבורה, והן בקשה באתר - טרם קיבלנו תשובה. העיקר יש להם מייל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יקרה אם פשוט תלכו ותורידו את הרכב מהכביש, ולא תשלמו?

יעקלו להם כל מה שזז עד שישלמו - כי החוב (מבחינת המדינה) - קיים.

הנושא בעייתי מאד, כי עד כה (במשך שנים) המדינה לא נהגה כך, והמדיניות שונתה כך ביום בהיר אחד מתישהוא השנה.

ממליץ לפנות לאגודה לזכויות האזרח.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי שפשוט אסור לנסוע ברכב עד שמשלמים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעקלו להם כל מה שזז עד שישלמו - כי החוב (מבחינת המדינה) - קיים.

הנושא בעייתי מאד, כי עד כה (במשך שנים) המדינה לא נהגה כך, והמדיניות שונתה כך ביום בהיר אחד מתישהוא השנה.

ממליץ לפנות לאגודה לזכויות האזרח.

אם הטרייד אין לא ירצה לשלם, ומשרד התחבורה לא יענה למיילים והפקסים שלנו - זה מה שנעשה, ואז נלך לבית המשפט לתבוע את הטרייד אין בכך שלא דאג להעברת בעלות ולתשלום החוב (גם לפני וגם אחרי שהודענו לו).

אבדוק את האגודה לזכויות האזרח, השאלה מה באמת הם יכולים לעשות, והאם משרד התחבורה יחזור לביטל רטרואקטיבי. תודה!

vadim6385 - אף אחד לא נסע איתו. הוא שכב במגרש X שנים עד שהם הבינו שעדיף להם לגרוט אותו וקבל כמה שקלים על ברזל. אבל היו כמה מספר ליקויים:

1. לא העבירו בעלות מהתחלה.

2. לא הודיעו לנו שלא העבירו בעלות.

3. לא שילמו טסטים עליו, למרות שידעו שלא העבירו בעלות (משמע יש אצלם בלאגן או שהם עשו זאת בכוונה).

4. לא דאגו לעדכן אותנו שנגרט הרכב בכלל.

עריכה אחרונה על ידי יונתן ד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה העיקרית היא שהטרייד לא העביר לתו סוחר. מאחר שתו סוחר שקול להפקדה של הרישיון הרכב לא היה צובר חובות כלל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...