Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קודנית (של איתוראן) פתאום לא עובדת/לא מקבלת את הקוד

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

יש לנו קודנית של איתוראן, פשוטה של 4 ספרות וכוכבית

עבדה בצורה תקינה מ 2013 ועד היום.

מכניס את הקוד - היא לא מוכנה לקבל (צפצוף של שגיאה, לא אישור).

התקשרתי לאיתוראן, ביקשו פרטים מזהים, אמרו שאכן זה הקוד שמופיע להם במחשב (אז זכרתי את הקוד הנכון).

בסוף לימדו אותי שיטה להניע את הרכב בלי קודנית (מספר סיבובים עם המפתח, בסוויץ', ואז אפשר להניע).

ניסינו לדרוך את הקודנית דרך לחיצה ארוכה על כוכבית (*) לא עזר.

כרגע הרכב בכלל לא מניע כי אי אפשר לדרוך את הקודנית (אולי עם השיטה שלימדו אותי יניע,

אבל אני אנסה את זה רק ביום שאני אסע מיד עם הרכב למרכז שירות).

האם יש למישהו רעיון עד שאקבע תור למרכז שירות איתוראן בקרית גת? אתקשר אליהם רק ביום ראשון,

אולי עד אז מישהו יצליח לתת פה איזה רעיון / מניסיון, ויחסוך לי את ההגעה אליהם.

שאלתי אם זה יעלה כסף התיקון, והיא אמרה שכן, כי כבר אין לנו אחריות.

אז יש לי 2 אפשרויות.

1 - לעשות אחריות (16₪ בחודש, אמרה שאין התחיבות) ואז אני משלם רק על העבודה.

2 - להגיע בלי אחריות ואז אני אשלם גם על העבודה וגם על החומרים או עוד משהו (לא הייתה הכי ברורה, אבל יהיה יותר יקר).

מוזר שבצורה פתאומית פתאום הקודנית לא קולדת את הקוד :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע באיזה רכב מדובר אבל,קודנית פשוטה לא עולה יותר מ 300-400 ש"ח ואפילו ברף העליון הגזמתי.

גש למתקין אביזרי רכב,שיבדוק אם ניתן לאפס את הקודנית ואם לא,ההחלפה שלה תעלה פחות מהטרטור והתשלום של איתוראן.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חבר,

יש לנו כבר איתוראן, אנחנו מחוייבים שיהיה איתוראן פעיל (ביטוח לאומי מחייב + ביטוח רכב).

הם הפנו אותי למרכזי שירות שעובדים אתם (יש באתר שלהם רשימה). יש לי גם בקרית גת את קרן אור בלמס.

בגלל שיצא לי לקרוא פה בעבר כל מיני קודים של טכנאים, ושיטות, אז חשבתי עד שאצור קשר (יום א')

אולי יוכלו לתת לי פה איזה שיטה, משהו.

מלבד השיטה שלימדו אותי עם המפתח, שאני לא מנסה אותה כרגע. אלא שומר את הניסיון ליום שאפשר ישר לנסוע למרכז שירות.

אם הייתי יכול? הייתי מוותר בכלל על הקודנית הזאת :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני סובל מאותו מקרה כמוך. ביצעתי חידוש לפוליסה שלי לא מזמן לרכב החדש שלי (A3 2013) וביטוח ישיר חייבו אותי במערכת איתור פעילה. למזלי הייתה כבר מערכת כזו ברכב, וכל שהיה נדרש ממני היא להפעיל אותה (ניחא, 50 ש"ח בחודש). דחפו לי גם אחריות (עוד 16 ש"ח בחודש, כמו שציינת) ופתאום בסוף השיחה ציינו שיש בעיה עם הסים במערכת וצריך ללכת למרכז שירות.

כמו שאמרת - אתה משלם על השעות עבודה שלהם! זה פשוט חוצפה. ביררתי עם המרכז שירות והם רוצים שהרכב יישאר מ-8 בבוקר אצלם עד סוף יום ואפילו יומיים כדי לתקן את הבעיה הזו כי צריך לפרק את כל המערכת כדי לבדוק מה התקלה.

אז ביטוח ישיר בעצם מצפים שלמרות שאני משלם מעל 50 ש"ח בחודש, כולל אחריות, אני אלך למרכז שירות, אשאיר את הרכב שלי שם ליומיים, בזמן שיפרקו לו את הצורה רק בשביל שמערכת שאני לא רוצה בה אפילו תהיה קיימת ברכב?

אז אמרתי לא תודה וביום ראשון אני מתקשר לבטל את הביטוח. קיבלתי כבר הצעה דומה יחסית מחברה אחרת שלא מחייבת מערכת איתור - ממליץ לך לפעול גם כך!

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה אומר?

אני מקווה שאתה סתם מלחיץ אותי, ושזה לא באמת ככה.

מצד אחד, זה מה שהיא אמרה (וכתבתי את ההודעה לפני שכתבת את שלך - שאכן 'אתה תשלם לפי שעת עבודה').

מצד שני, לא הגיוני שטיפול על קודנית שלא מזהה קוד / משתגעת, שיקח טיפול יותר מכמה דקות?

אבל, אני מדבר מחוסר ניסיון מוחלט במוסכים ועם בעלי מקצוע מתחום הרכב.

בכל אופן, לגבי ה 16₪, נראה שאין ברירה. אם לא רוצים לשלם ביקור - צריך לעשות את האחריות. נקווה שאכן אין התחייבות.

אני אולי אנסה בהתחלה לשמוע מחיר בלי אחריות, ואז לשאול כמה יעלה עם אחריות.

או שמלכתחילה כבר יגידו לי תשמע אין אחריות, זה עולה ככה, רוצה תעשה אחריות זה יעלה לך כך וכך.

חבר המליץ לי להתקשר ל'ידידים' (ארגון כזה) אבל אני מבין שאין קשר לקודנית שלא עובדת ואליהם. הם סוג של עזרה ראשונה.

עריכה:

מקס, בשביל זה אני צריך לפרק את הקודנית.

תכף ארד לאוטו אצלם כמה תמונות, תוכל להגיד לי איפה ללחוץ? לא רוצה לשבור אותה פשוט.

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי super-man
נוספה הודעה של מקס.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלחץ, המקרה שלי הרבה יותר גרוע משלך - כנראה ששלך יסתכם בפירוק של הקודנית והתקנה מחדש. בכל אופן שים לב שאין צורך לרוץ להוסיף את האחריות לפני התיקון. צריך לבדוק עם המוקד של איתוראן אם האחריות אכן מכסה את התקלה שלך. באם ולא, לגשת למרכז שירות לתקן ואז להוסיף אחריות (למרות שנראה לי שהיא לא מכסה כלום, אבל ניחא).

לגבי השעות עבודה - זה אכן כך. האחריות מכסה את הנזק במידה ונגרם, אבל לא את שעות העבודה של המרכז שירות כי הרי בסוף המרכז שירות נותן שירות לאיתוראן - הוא לא כפוף אליהם בשום צורה אז יש בזה היגיון מסוים.

אני אישית לא מתכוון להשאיר את הרכב שלי יומיים לצורך פירוק והתקנה של מערכת שאני לא רוצה בה אז אני מבטל את הפוליסה שלי. אבל ניכר שמדובר בנזק קטן אצלך. בקר במרכז שירות, תבדוק מה העלות פחות או יותר וזמן עבודה ותעשה את החישובים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ה"טריק" שלימדו אותך זה פשוט להכניס את הקוד שלך דרך הסוויץ' וזה עובד.

ולאחר נסיעה האיתורן נדרך שוב.. כולמר לי ניתן להניע בלי להכניס שוב את הקוד דרך הסוויץ'

אז זה אומר שכל המערכת תקינה ויש לך בעיה רק בלוח מקשים,

לי במערכת של פוינטר שהייתה בעיה דומה (לסירוגין) אז במסגרת הטיפול הרגיל במוסך מורשה יבואן

החליפו את הלוח מקשים בעלות של 110 ש"ח ומאז זה עבד.

מחזק את ההמלצות מלמעלה שתנסה להגיע למתקין קרוב אליך, ואם מתחילים למרוח אותך אז תעבור למתקין הבא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fraysa, תודה, טיפ חשוב: לבדוק לפני רכישה אחריות - אם האחריות אכן מכסה את התיקון המדובר.

אני מאחל לך שתצא בנזק קטן, או אפילו בכלל בלי נזק (כספי הכוונה, כן?), ואכן לא נשמע רעיון טוב להשאיר

את הרכב למספר שעות רק בשביל זה. אולי שווה לעשות סקר שוק, ולמצוא ביטוח שיסכים לבטח עם אמצעי מיגון אחרים. בהצלחה!

קורולה, אכן זה הטריק. אתה לוקח את הקוד, ופשוט עושה אותו עם מפתח.

אם מישהו ירצה לדעת להבא. נגיד הקוד 1234?

אז סוויץ פעם אחת, ואז פעמיים, שלוש, וארבע. ואז לנסות להניע.

מעודד מה שאתה כותב, כי זה מראה שמהערכת לא נדפקה/נהרסה. אלא רק הלוח מקשים.

ננסה את מה שמקס מציע, אולי יעזור.

מקס, הנה מספר תמונות, אם אפשר הדרכה בבקשה איפה ללחוץ בשביל לפתוח את הכיסוי שלה? שלא אשבור בטעות.

ואז יהיה לי שם קונקטור פשוט לנתק ולחבר, זה הכל?

אם זה אכן יפתור את התקלה, אתה גדול!

20180706_152602.jpg

20180706_152610.jpg

20180706_152623_1.jpg

20180706_152639.jpg

20180706_152659_1.jpg

20180706_152733_1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי מקס, לצערי לא מצליח. ניסיתי עם מברג כזה:

[ATTACH=CONFIG]506705[/ATTACH]

גם עם מברג אחר, לא מצליח. יש את ה -2 חורים האלה, שנראה שצריך להכניס לשם מברג.

אבל אני מכניס, לא קורה כלום.

חשבתי אולי ללחוץ אותם לאחד הצדדים?

אבל גם לא מצליח (אולי כי אני עושה כל פעם צד אחד, רק עכשיו חשבתי על זה. אולי צריך עם 2 ידיים בו זמנית?

ארד לאוטו אנסה, אבל אני בספק, כי יש עוד משהו שמחזיק בצד ואת אותו דבר שיש למעלה יש למטה)

באסה. בניתי על זה שאני אנתק את החיבור שם אחבר - שלום על ישראל :-(

[ATTACH=CONFIG]506706[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]506707[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Superman -

רד ותפתח את הפאנל הזה, תרים את המגרעות למטה בצד העליון ובצד התחתון תוריד למטה .

עם שני ידיים תתמרן אותו החוצה .

יאללה, תן בראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Save - תודה, אתה אכן חוסך לנו כסף, כמו הכינוי שלך. שומר לנו על הכיס :wink:

באיתוראן אמרו לי שהמחיר שאנחנו משלמים (50₪) הוא המחיר הכי זול, וזה אחרי הנחת נכים (רכב של ביטוח לאומי, ביקשו תג נכה בפקס).

מקס - אני חייב, תכלס מבאס לוותר ככה לעצמך, וגם סה"כ לפתוח פאנל. לא איזה מדע טילים.

אבל אני מפחד להרוס, ואז לבוא למרכז שירות עם פאנל הרוס. אח"כ אני בכלל אשלם כפול.

אני אנסה פעם אחרונה, אתחיל מלמעלה, 2 מברגים

אם הפאנל יפתח לי מלמעלה, השאר זה כבר שטויות. רק שיפתח. יורד לנסות פעם נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים שבשיחת טלפון וקצת מיקוח אפשר לרדת באיתוראן ל ₪35 לחודש. לא חייבים להתקע ב ₪50 . איתוראן פעיל כמובן.

סתם טיפ...

תודה על הטיפ! אנסה (בהנחה שאשאר עם הדרעק הזה).

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...