Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאלו מכם שגרים בבניין קומות, איך אתם שוטפים את הרכב לבד

שימו לב! השרשור הזה בן 2085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יורד עם דלי מים מהבית.

לרוב יש גם למטה, בגינה, ברז מים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ערכת "מקלחת שדה" 8 ליטר שיש לה גם מרסס סבון (לא עושה קצף אבל כן מרסס מים מדוללים עם סבון שעושים עבודה לא רעה ואני משתמש בסבון שיש בו קצת ווקס על בסיס קרנובה)

מספיק בשביל להרטיב את הרכב פעם אחת עם סבון ואז שניים שלושה מעברים מלאים על כל הרכב כולל החישוקים שאותם אני מנקה עם ג'ילדה קטנה שאני שוטף אח"כ במים היטב עד השימוש הבא.

מגבות מיקרו פיבר ורק בסוף אחרי שהורדתי את כל האבק ייבוש עם ג'ילדה ומגבת פיבר יבשה.

אני ממש לא מהפאנאטיים וסווירלים והולוגרמות לא מפריעות לי יותר מידי אבל כן אוהב שהרכב נקי, מבריק ומוגן באוטם צבע או ווקס.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרניק ידני נטען HYDROSHOT מבית WORX.

+ שלושה ג'ריקנים 20 ליטר= 60 ליטר.

+ 2 דליים בשיטת 2 דליים.

+ אביזרי וחומרי שטיפה.

וזהו, מסודר לשטוף בתנאי בניין\ שטח.

עולה לא מעט כסף, אבל שווה כול שקל כי אני שוטף כמו אחד ששוטף עם צינור מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בבניין קומות ובו חניון תת קרקעי. יש לי מחסן צמוד חנייה אז שם אני מאחסן את הדברים. לצערי אין מקור מים בחניון, והוועד בית נעל את הצינור כיבוי אש כי אנשים השתמשו בו לשטוף את הרכבים/החניות שלהם (ומה יקרה בעת אסון? אלוהים יודע).

חשוב לציין שהרכב שלי נשטף בתדירות שבועית, והתהליך שלי לא יעבוד לכל אחד כי הוא כולל נטו שטיפה ידנית עם ONR. יש מקרים בהם תמיד חייב גרניק, והתהליך הזה מיועד למי שהרכב שלו בדרך כלל נקי ולא כולל יותר משכבות אבק ומעט לכלוך. בכל אופן, זה התהליך שלי:

1. לוקח דלי מהמחסן, עולה לקומת קרקע, ממלא אותו במים מהחדר זבל וחוזר למטה.

2. מוסיף ONR לפי הדילול המתאים, מערבב, וזורק כפפת מיקרופייבר לבפנים. עובר על כל הרכב עם ספרייר שכולל חומר pre-wash מדולל (בהתאם לרמת הלכלוך על הרכב) כדי "לרכך" את הלכלוך הקשה לפני השטיפה (בדרך כלל משקיע יותר באיזורים נגועים כמו שלשלת ציפורים וכד').

3. מתחיל בשטיפה כאשר אני טובל את הכפפה בתוך הדלי, סוחט מעט (עד לרמה שהיא מטפטפת אבל לא יותר מדי), ומתחיל לעבור על פאנל בצורה נורא איטית ומדוייקת, בלי יותר מדי לחץ שמופעל כלפי הפאנל, רק כדי "לנגב" את האבק והלכלוך וליישם את ה-ONR עליו. אין צורך להפעיל לחץ כי ה-ONR ייפרק את הלכלוך והוא ייתפס במגבת בשלב הייבוש.

4. ברגע שסיימתי לעבור על כל הפאנל, לוקח מגבת (אני אישית משתמש במגבת עצומה של Chemical Guys), פורס אותה על הפאנל, לוחץ ומרים. היא אוספת את כל המים ולא משאירה סימנים. אם יש לכלוך עיקש אני לוקח מגבת קטנה אחרת, קצת יותר "אגרסיבית" מבחינת ה-GSM ועובר נקודתית על אותה נקודה. בשלב זה אני לא משקיע יותר מדי בניגוב המים כי אני מתכנן לעבור אחר כך על כל הפאנלים עם חומר הגנה שכולל עוד מטלית.

5. ממשיך לעשות את אותו התהליך על כל פאנל ופאנל.

6. ברגע שסיימתי לעבור את כל הפאנלים כולל ייבוש, אני פותח את כל הדלתות, המכסה מנוע, הבגאז' ועובר על כל הפתחים ומוודא שאין בהם גם מים. לדברים כמו ספי דלתות וכו' אני לוקח את הספרייר הייעודי שלי שכולל חומר APC מדולל 1:10, עובר איתו עליהם ומנגב עם מטלית.

7. עובר על השמשה הקדמית, האחורית והחלונות עם חומר ייעודי לניקוי שמשות (אני משתמש ב-SpeedGlassCleaner של Koch Chemie, חומר נהדר - נדרש רק להתיז ולנגב).

8. עובר על כל פאנל עם חומר הגנה בשם ProtectorWax, גם של KochChemie (הריח שלו מחרמן, והוא חומר שנותן ברק מפגר). גם, כל מה שנדרש הוא ליישם ולנגב. בגע שאני מסיים את כל הרכב והמגבת ספוגה בו אני משתמש בחומר שנשאר במגבת לעבור על החלונות והשמשות. הוא גם הידרופובי אז זה תמיד נחמד.

9. בוחן את העבודה שלי, מתקן טעויות במידת הצורך, מצלם ומתגאה בה.

10. במידה ויש לי זמן - מתחיל לעבוד על הבפנים, אבל זה לפעם אחרת.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי פעם הייתי מוריד דליים מהדירה. לפעמים לבד ולפעמים מבקש עזרה מהמשפחה.

כיום יש לי גישה לברז המים של הבניין ולכן אני ממלא שם. התהליך כולל מילוי של דלי (או שניים לשימוש בשיטת ה2 דליים למקרה שהרכב מאוד מלוכלך), מילוי של גלון 10 ליטרים (במקרה שלי גלון חדש של דלק שלא הוכנס אליו דלק כמובן-הייתי שמח ל15 ליטרים) ומיכל ריק שכלל בעבר בדין לכביסה, משהו כמו 4 ליטרים לפי זכרוני. אם הרכב מאוד מלוכלך אז אני שופך על הרכב את הגלון דלק והמיכל בדין ורץ מהר למלא מחדש לפני שהמים יתייבשו. הכמויות הללו מספיקות ומספקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרניק ידני נטען HYDROSHOT מבית WORX.

+ שלושה ג'ריקנים 20 ליטר= 60 ליטר.

+ 2 דליים בשיטת 2 דליים.

+ אביזרי וחומרי שטיפה.

וזהו, מסודר לשטוף בתנאי בניין\ שטח.

עולה לא מעט כסף, אבל שווה כול שקל כי אני שוטף כמו אחד ששוטף עם צינור מים.

אהלן, איך הגרניק? עושה את העבודה?

יש אפשרות גם להקצפה על מתאם מתאים?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

opher50,

הגרניק הנטען עושה עבודה מצוינת בשטיפת הרכב. כול היופי שהוא מפיק לחץ חזק ויפה.

מאז שהשתמשתי בערכת שטיפה 12V, סוף סוף אני באמת נהנה לשטוף את הרכב כמו שצריך.

בערכה גם מגיע מיכל מקציף שמתחבר למכשיר. סך הכול מוציא סבון נחמד.

אפשר לשפר את ההקצפה על ידי קניית מקציף אמיתי.

הקצף יהיה יותר רציני כמו בסרטון:

[video=youtube;HT-Bd_eA5F4]

תעבור ל- 4:05

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

סוחב דליים מקומה רביעית ללא מעלית. כבר שנים...

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל, סוחב דליים מקומה 4 ללא מעלית, דליים של 20 ליטר כ"א, ועוד 4 בקבוקי מים של גלון כל אחד.

ממליץ לכם להוריד דליים מהביתה (במיוחד עם יש לכם מעלית) ולא להשתמש בברז של הבניין (זה מתחלק בין כל הדיירים בחשבון מים של דירה - לפחות ככה אצלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בבניין קומות ובו חניון תת קרקעי. יש לי מחסן צמוד חנייה אז שם אני מאחסן את הדברים. לצערי אין מקור מים בחניון, והוועד בית נעל את הצינור כיבוי אש כי אנשים השתמשו בו לשטוף את הרכבים/החניות שלהם (ומה יקרה בעת אסון? אלוהים יודע).

חשוב לציין שהרכב שלי נשטף בתדירות שבועית, והתהליך שלי לא יעבוד לכל אחד כי הוא כולל נטו שטיפה ידנית עם ONR. יש מקרים בהם תמיד חייב גרניק, והתהליך הזה מיועד למי שהרכב שלו בדרך כלל נקי ולא כולל יותר משכבות אבק ומעט לכלוך. בכל אופן, זה התהליך שלי:

1. לוקח דלי מהמחסן, עולה לקומת קרקע, ממלא אותו במים מהחדר זבל וחוזר למטה.

2. מוסיף ONR לפי הדילול המתאים, מערבב, וזורק כפפת מיקרופייבר לבפנים. עובר על כל הרכב עם ספרייר שכולל חומר pre-wash מדולל (בהתאם לרמת הלכלוך על הרכב) כדי "לרכך" את הלכלוך הקשה לפני השטיפה (בדרך כלל משקיע יותר באיזורים נגועים כמו שלשלת ציפורים וכד').

3. מתחיל בשטיפה כאשר אני טובל את הכפפה בתוך הדלי, סוחט מעט (עד לרמה שהיא מטפטפת אבל לא יותר מדי), ומתחיל לעבור על פאנל בצורה נורא איטית ומדוייקת, בלי יותר מדי לחץ שמופעל כלפי הפאנל, רק כדי "לנגב" את האבק והלכלוך וליישם את ה-ONR עליו. אין צורך להפעיל לחץ כי ה-ONR ייפרק את הלכלוך והוא ייתפס במגבת בשלב הייבוש.

4. ברגע שסיימתי לעבור על כל הפאנל, לוקח מגבת (אני אישית משתמש במגבת עצומה של Chemical Guys), פורס אותה על הפאנל, לוחץ ומרים. היא אוספת את כל המים ולא משאירה סימנים. אם יש לכלוך עיקש אני לוקח מגבת קטנה אחרת, קצת יותר "אגרסיבית" מבחינת ה-GSM ועובר נקודתית על אותה נקודה. בשלב זה אני לא משקיע יותר מדי בניגוב המים כי אני מתכנן לעבור אחר כך על כל הפאנלים עם חומר הגנה שכולל עוד מטלית.

5. ממשיך לעשות את אותו התהליך על כל פאנל ופאנל.

6. ברגע שסיימתי לעבור את כל הפאנלים כולל ייבוש, אני פותח את כל הדלתות, המכסה מנוע, הבגאז' ועובר על כל הפתחים ומוודא שאין בהם גם מים. לדברים כמו ספי דלתות וכו' אני לוקח את הספרייר הייעודי שלי שכולל חומר APC מדולל 1:10, עובר איתו עליהם ומנגב עם מטלית.

7. עובר על השמשה הקדמית, האחורית והחלונות עם חומר ייעודי לניקוי שמשות (אני משתמש ב-SpeedGlassCleaner של Koch Chemie, חומר נהדר - נדרש רק להתיז ולנגב).

8. עובר על כל פאנל עם חומר הגנה בשם ProtectorWax, גם של KochChemie (הריח שלו מחרמן, והוא חומר שנותן ברק מפגר). גם, כל מה שנדרש הוא ליישם ולנגב. בגע שאני מסיים את כל הרכב והמגבת ספוגה בו אני משתמש בחומר שנשאר במגבת לעבור על החלונות והשמשות. הוא גם הידרופובי אז זה תמיד נחמד.

9. בוחן את העבודה שלי, מתקן טעויות במידת הצורך, מצלם ומתגאה בה.

10. במידה ויש לי זמן - מתחיל לעבוד על הבפנים, אבל זה לפעם אחרת.

אם אתה מחנה בתת קרקעי איך אתה מגיע למצב שהרכב מלוכלך אחת לשבוע? לא עדיף לקנות כיסוי איכותי שיחסוך לך זמן וכסף בסופו של דבר? (פחות מ5 דק ביום לכסות ולהוריד, וחסכת שטיפות לכמה חודשים טובים)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחנה בתת קרקעי איך אתה מגיע למצב שהרכב מלוכלך אחת לשבוע? לא עדיף לקנות כיסוי איכותי שיחסוך לך זמן וכסף בסופו של דבר? (פחות מ5 דק ביום לכסות ולהוריד, וחסכת שטיפות לכמה חודשים טובים)

אני משרת בצבא בקבע ואני מתנייד המון בתפקיד. החניון התת קרקעי הוא מושלם, אבל כשאני נמצא בבסיס האוטו חשוף להכל וכבר ביום ראשון לאחר השטיפה בשבת או שישי האוטו מכוסה אבק. האוטו שחור אז זה נורא מבאס אבל לומדים לחיות עם זה. לפחות יש לי את הסופ״ש להתגאות בו :(

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל, סוחב דליים מקומה 4 ללא מעלית, דליים של 20 ליטר כ"א, ועוד 4 בקבוקי מים של גלון כל אחד.

ממליץ לכם להוריד דליים מהביתה (במיוחד עם יש לכם מעלית) ולא להשתמש בברז של הבניין (זה מתחלק בין כל הדיירים בחשבון מים של דירה - לפחות ככה אצלי).

כשהמעלית שבת תפסיק לעבוד נונסטופ מהשעה 16:00 עד מוצאי שבת בשביל דייר אחד ששומר שבת ולא יוצא בכלל מהבית אני אמלא מהברז שלי. עד אז, שיקפצו.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון למי ששוטף בצינור. עם דלי לא מבזבזים מים.

יוצא כמה אגורות בחודש לכל דייר, בטל בשישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...