Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכרי רכבים חסרי סבלנות

Menro
שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרקש, אחד כמוך שמתקשר ועוד ממרחק שעתיים נסיעה מצווה להסכים למחיר בטלפון וכשיגיע להגיד לו לא.

מחיר סוגרים אחרי שרואים את הסחורה וגם חותמים על ההסכמה. בלי חתימה הכל כלאם פאדי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כבר בנית לי אישיות. יפה.

את הטרנטה שלי קניתי דווקא בדרך אחרת לגמרי.

בכל מקרה אני לא בונה אישיות לאף אחד על סמך תגובות בפורום או על חוקים מונפצים להתנהלות נכונה בטלפון. אם קונה ינסה להשיג מחיר בטלפון בכיף ולגיטימי, רק שלא יצפה שהמחיר ימשיך לרדת משם בנפילה חופשית.

אולי קונים כאלה הם נדירים יותר, אבל הם קיימים.

עם כמה ששוק היד 2 קשה היום עדיף לתת צ'אנס מאשר לשלם עוד חודש ביטוח.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עזוב מחירון, רכב במחיר שלא שייך למציאות לא ימכר. למוכר יש את הזכות לבקש כמה שבא לו ולהישאר עם הרכב לנצח. לא חסרים אנשים שעושים את זה כדי "לבדוק את השוק" ויש כאלה שבאמת מאמינים שהסוויפט 95 של סבא שווה 15 אלף. זכותם.

כקונה, אף אחד לא יתייחס אליך ברצינות כשאתה מציע מחיר על רכב משומש שבחיים לא ראית במציאות. גם מאזדה 3 בת שנתיים זה לא "ראית אחת - ראית את כולן".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אתה עושה הכללות סתמיות.

אני לא בא לחנך את מי שרוצה לקנות ממני רכב ולא לעשות לו ניתוח אישיות. אם הוא רצה לתת לי הצעה בטלפון וקיבלתי אותה אני מראש הבהיר לו שזה המחיר ושלא יבוא כדי להמשיך להתמקח ליד הרכב. מתאים אחלה. לא מתאים ביי. לא התפקיד שלי להגיד לו איך קונים רכב או לנתח מי עומד מולי.

יש מצב שהוא יגיע ויפר את ההבטחה אז? יש מצב גם שמוכר התגלה כרמאי אז? יש מצב שגם קונה שעונה לפרופיל הקונה המושלם שלכם התגלה כבלוף אז?

אין פה שום חוקיות ותפסיקו להעביר פה קורס בניתוח אישיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ניתוח אישיות אלא ניסיון להסביר לך איך מסחר בכלל עובד. כל מה שאתה מסכם בטלפון שווה לת%ת. רק מה שתסכם ותחתום עליו שווה משהו.

כבר מכרתי רכב גם בטלפון (לא מזמן) והעסקה היתה סגורה רק אחרי שהקונה העביר מקדמה וסוכם זכרון דברים בווצאפ. אד שאין הסכם כתוב הכל פתוח מכל הצדדים ולכן כל הניסיונות שלך להסביר למה זה בסדר לנסות לשחוט מוכר בטלפון לא רלוונטיות בכלל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע אני לא יודע מה אתה רוצה. מה הקשר בין התגובה שלך למה שאאני טוען?

איפה טענתי שאם סגרת עם מישהו מחיר בטלפון זה אומר שהרכב נמכר?

ברור גם שעסקה מסתיימת רק לאחר שיש מסמך כתוב, מה זה קשור? מה קשור איך מסחר עובד?

חוץ מזה אתה קצת סותר את עצמך, אתה אומר שלא תעשה עסקה עם אדם שסוגר מחיר בטלפון כי הוא לא רציני, ולאחר מכן אתה מעיד שלא מזמן עשית עסקה כזו.

כל שאני טוען הוא שלהגיד קונה שמציע מחיר בטלפון הוא לא רציני זו טענה חסרת משמעות. להגיד "מהנסיון שלי עם קונים שהציעו מחיר בטלפון הם לרב התגלו כלא רציניים" פה יש אמירה עם משמעות.

התפקיד של מוכר רכב הוא לא להתעסק בניחושים או חינוך, התפקיד שלו הוא למכור את הרכב במחיר הכי גבוה שהוא יכול ומהר ככל האפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי עסקה על רכב ללא מנוע עם סוחר. זו לא עסקה רגילה ולא רכב פרטי.

מה שאני אומר זה שאתה רוצה לנהל מו"מ בטלפון ואני אומר לך שזה לא שווה כלום כי זו עדיין לא עיסקה ואין לזה שום תוקף משום צד. אין במו"ב הזה כלום חוץ מלנסות לשפר נקודת פתיחה במו"מ ואת זה כלמעט כל מוכר מריח מקילומטרים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מוכר מבקש מחיר הזוי שלא קשור למחירונים הקיימים בשוק, אפשר להתקשר אליו להגיד לו שהמחירון הוא חצי ממה שהוא מבקש ולתאם ציפיות.

אך אם המחיר המבוקש תואם למחירונים זה חוצפה לטלפן ולהגיד "שמע, אני בא עם כסף מזומן (ולנקוב בחצי מחיר)".

היותר חוצפנים זה אלה שמגיבים להודעת מכירה (בפורמים בהם זה ניתן), אומרים שאין שוק לרכב, הרכב הוא בכלל "עגלה" ונוקבים בסכום שברור שכל הכוונה זה סתם לעצבן והעיקר להרוס את המכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי במרחק מהרכב.

אני לא אסע ממטולה לבאר שבע לראות רכב רק כדי לגלות שהמוכר אומר כי זה המחיר, לא מוריד שקל ולא משנה מה.

אם המוכר מפרסם רכב ב 70,000 ואילו אני חושב ש 62 אלף זה המחיר שאני מוכן לשלם בהנחה והתמונות והפרטים במודעה משקפים את המציאות, אוודא עם המוכר מראש לפני שאני נוסע מרחק רב.

כמובן, רכב שמפורסם ב 70 ולדעתי שווה 30, לא אטרח אפילו להתקשר.

מוכר שמסכם בטלפון למכור במחיר מסויים ואז חוזר בו כאשר הקונה מגיע, לדעתי יש סיכוי שימצא את עצמו מוכר את הרכב במחיר המוסכם או משלם פיצוי עבור בזבוז הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס, כמו שלקונה יש את הזכות לשנות את דעתו ליד הרכב כך גם למוכר.

אתה גם מדבר על אותם 10% פלוס מינוס שעליהם אני דיברתי ובכל מראה בשביל שום רכב לא הייתי נוסע שעתיים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות לגיטימי שמוכר ישנה את דעתו ליד הרכב. על סמך מה, על סמך הפרצוף של הקונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
שוב אתה עושה הכללות סתמיות.

אני לא בא לחנך את מי שרוצה לקנות ממני רכב ולא לעשות לו ניתוח אישיות. אם הוא רצה לתת לי הצעה בטלפון וקיבלתי אותה אני מראש הבהיר לו שזה המחיר ושלא יבוא כדי להמשיך להתמקח ליד הרכב. מתאים אחלה. לא מתאים ביי. לא התפקיד שלי להגיד לו איך קונים רכב או לנתח מי עומד מולי.

נניח והסכמת להצעה שלו בטלפון, מאיפה הביטחון להתנות שאין מה להתמקח אחרי שראה את הרכב? אולי הוא מצא שיש פגמים שלא רואים בתמונות?

אתה סתם ממציא כל מיני תנאים משונים שלא טובים למוכר ולקונה כדי לתמוך בטענה שלך שזה רציני להציע מחיר בלי לראות את הרכב. יכול להיות שרק במקרים ספציפיים זה יעבוד, במיוחד ברכבים ישנים ובסכומים נמוכים כי אין הרבה סיכון. ככה סתם על רכב גנרי קשה להאמין.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס, כמו שלקונה יש את הזכות לשנות את דעתו ליד הרכב כך גם למוכר.

אתה גם מדבר על אותם 10% פלוס מינוס שעליהם אני דיברתי ובכל מראה בשביל שום רכב לא הייתי נוסע שעתיים.

לא בדיוק.

אין חובה בחוק בעסקה לרכישת רכב שהיא תהיה בכתב בלבד.

כל עוד יש גמירות דעת, הפרטים החשובים מוסכמים (דגם, מצב, קילומטרז', מחיר וכו') גם לרוכש אין זכות לשנות את דעתו.

ההבדל הוא שהנזק למוכר מרוכש ששינה את דעתו כל עוד זה נעשה בטווח זמן של כמה שעות קטן לעין שיעור מרוכש שנסע לטיזנשלוח ובזבז חצי יום חופש.

כל עוד ניתן להוכיח את הדברים, עקרונית החוזה בר אכיפה.

בתור מוכר, לא הייתי מתרגש מקונה שנעלם, ואני גם לא מפסיק לפרסם כל עוד הרוכש לא מגיע עם הכסף, ואני גם אומר את זה לרוכש. מכרתי מספיק דברים ביד-2 (לאו דווקא רכבים) כדי להבין שיש הרבה קשקשנים שאומרים ב-9 אני אצלך ואז בולעת אותם האדמה.

אבל אם מוכר עושה תרגיל כזה לרוכש שמגיע מרחוק, יכול להיות שתבער בעצמות הקונה האמביציה ללמד את המוכר לקח.

בכל אופן, את הרכב הנוכחי של בת הזוג קניתי מב"ש כאשר אנחנו גרנו בהוד השרון.

בשביל רכב טוב, מוכן לנסוע. אבל סיכמתי בטלפון עם המוכר מראש שאני יכול לשלם 65 ולא 70 כפי שהוא ביקש, בהנחה והרכב 1:1 כמתואר.

כך היה וכך שולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Slowride אם הסכמתי להצעה טלפונית זה כי אני בטוח שתיארתי את הרכב בצורה אמינה ומקיפה ושאין שום דבר שפתאום התגלה.

אם כבר משהו פתאום התגלה זה כי המוכר "שכח"/שכח מזה וזו גם בעיה שלו לא?

באם הקונה יעשה בדיקה אני אסביר לו מראש שלא מעניין אותי מה הבוחן יגיד ואם הוא סוגר מחיר בטלפון שלא ינסה להמשיך להוריד.

ברור שקשה יותר לבצע עסקאות כאלה. ברור גם שכשאתה עומד מול המוכר ומגיש לו הצעה והוא רואה כסף על השולחן זה משחק תפקיד משמעותי, אבל זה לא אומר שצריך לבטל לחלוטין אנשים שמציעים עסקאות בטלפון, ולא הייתי מכליל איזה כלל גורף עליהם.

מה שאני טוען לאורך כל הדיון זה תמכרו את הרכב שלכם ואל תמציאו תאוריות או תנסו לחנך אנשים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כל שאני טוען הוא שלהגיד קונה שמציע מחיר בטלפון הוא לא רציני זו טענה חסרת משמעות. להגיד "מהנסיון שלי עם קונים שהציעו מחיר בטלפון הם לרב התגלו כלא רציניים" פה יש אמירה עם משמעות.

זה מתחלק לשניים.

טיפוס 1: מציע מחיר לא ריאלי. הוא בחיים לא יעבור את שלב הטלפון (או את ההודעות שכולכם אוהבים :twisted:) כי הוא מחפש מציאה.

טיפוס 2: ישאל "יש על מה לדבר?" לכאלה אני עונה שבוודאי שיש, רק בגבול הטעם הטוב. נותן להבין את הטווח בלי לנקוב מספר.

באופן אישי, כל הקונים שלי היו טיפוס 2. מטיפוס 1 לא שמעתי מעולם חוץ מאותו טלפון.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...