Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכרי רכבים חסרי סבלנות

Menro
שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רגע, אז לאיזה רכב מותר להציע הצעות בטלפון/ואטסאפ ולאיזה אסור? איבדתי את קו המחשבה :puzzled:

יש מחירון לירוי1, הוא קובע סחירות רכבים בשוק ואחוזי הפחתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 134
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למוכר שמבקש מחיר מסויים כי זה לדעתו בערך מה ששווה הרכב אחרי בדיקה במחירונים ועסקאות דומות (בהנחה והוא לא סתם מפליץ מחיר) זה לא רציני, זה לא מעליב אותו שהרכב האהוב שלו שווה פחות בעינך, אתה פשוט זורק לו מחיר נמוך ממה שהוא התכוון להתחיל במשא ומתן עוד לפני שראית את הרכב ובטח כשתבוא לראות את הרכב תוריד לו עוד במחיר על כל מיני ריג'קטים שתמצא כי איזה ערובה יש לו שהמחיר שזרקת עוד לפני שראית את הרכב זה באמת מה שתשלם? אין.

בגדול אין לו ערובה, מצד שני גם לקונה אין ערובה שמה שהמוכר תיאר אכן קיים והרכב לא קיבל כמה "מכות חניה" בעבר והוא לא יבזבז שעתיים נסיעה לחינם. בכלל אם כבר מישהו נמצא בעמדת נחיתות בעסקה הזו זה הקונה.

בגדול בסופו של יום הכל תלוי ברכב תלוי במוכר ותלוי בקונה. אם המוכר אמין אז מה שהוא מתאר בטלפון/מודעה זה מה יש. כקונה אתה יכול לתמחר את הרכב עוד לפני שראית אותו.

ככל שהרכב ישן יותר זה בעייתי יותר. קשה לתמחר רכב ישן בלי לראות אותו וקשה לא פחות לתאר מצב של רכב ישן בלי להראות אותו, אבל לתמחר מאזדה 3 בת שנתיים נניח בטלפון? אם המוכר אמין והתאור שלו מחובר למציאות אין שום בעיה להגיש הצעה. אם אחר כך הגיע הקונה וגילה כמה עובדות חדשות על הרכב אני לא חושב שזו אשמתו אם הוא יוותר על הרכב/לא יסכים לשלם את המחיר שנסגר.

אם מישהו יציע לי הצעה מעליבה בטלפון אני אגיד לו לא תודה. לדעת אם הוא רציני או לא זה סיכון שאני לא אקח כי אצטרך להסכים ולראות אם הוא בא לקנות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש, אוטו לא קונים בטלפון ויש גם גבולות הגיוניים למיקוח. אם אני מפרסם ב 50 אין לך מה להציע לי בטלפון 30 כי התשובה שתקבל זה לך תחפש. אם אתה רציני אז תבוא, תבדוק ותיתן מחיר.

כשאתה קונה/מוכר רכב אתה יודע שתבזבז זמן ויבלבלו לך את המוח סתם. ככה זה בכל סוג מסחר ואם אתה לא מוכן לקבל את זה לך תשדוד בנק ותקנה חדש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיקוח יש גבולות הגיוניים אולי, אבל אתה לא יכול לדעת מראש איך ההגיון של אנשים עובד.

לפעמים ההגיון של המוכר גורם לו לקבל הצעות שאדם אחר היה אומר שהן לא הגיוניות, ולפעמים הוא גורם לו לסרב להצעות שכל אחד אחר היה חושב שהן הגיוניות. לא קרה לך אף פעם ששמעת על עסקה בדיעבד ואמרת וואלה זה זול לא חשבתי אפילו להציע כזה מחיר?

כשבנאדם נוסע במיוחד לראות רכב ומבזבז לפעמים יום עבודה הוא משקיע לא מעט. נראה לי מאוד הגיוני שהוא ידבר על המחיר בטלפון כי לך תידע איפה ההגיון שלו נמצא ואיפה של המוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המחיר רשום במודעה. אם אתה לא מוכן לשלם אותו פחות או יותר במידה והכל טוב עם הרכב, אל תתקשר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב. אנחנו כבר לא בשנות ה-80 שאתה קונה סובארו DL ומוכר את הזכות שלך ביותר כסף לתור של אנשים שקנו את העיתון ב-5 בבוקר.

שוק היד שניה עובד היום קצת אחרת. הקשר בין המחיר הראשוני במודעה למחיר הקניה הוא בהרבה מקרים מקרי בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיקוח יש גבולות הגיוניים אולי, אבל אתה לא יכול לדעת מראש איך ההגיון של אנשים עובד.

לפעמים ההגיון של המוכר גורם לו לקבל הצעות שאדם אחר היה אומר שהן לא הגיוניות, ולפעמים הוא גורם לו לסרב להצעות שכל אחד אחר היה חושב שהן הגיוניות. לא קרה לך אף פעם ששמעת על עסקה בדיעבד ואמרת וואלה זה זול לא חשבתי אפילו להציע כזה מחיר?

כשבנאדם נוסע במיוחד לראות רכב ומבזבז לפעמים יום עבודה הוא משקיע לא מעט. נראה לי מאוד הגיוני שהוא ידבר על המחיר בטלפון כי לך תידע איפה ההגיון שלו נמצא ואיפה של המוכר.

עם היגיון כמו שלך אין סיכוי שאמכור לך רכב בלי קשר למחיר.

ההיגיון של כל מוכר נמצא במסגרת של כ 10% מהמחיר המפורסם וכל דבר מעבר לזה לא ייעשה בטלפון. אם החמוכר יגיע למסקנה שהמחיר גבוה מידי הוא יתקן במודעה ואם אתה מתכוון להתקשר ולבלבל את המוח תחסוך לא ולמוכר א הזמן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מכיר את כל המוכרים ויודע בדיוק איך הם פועלים ומה ההגיון שלהם...

כנראה שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי יהיה מוכן להוריד מחיר בטלפון אם הוא קובע מחיר ריאלי לדעתו?

האם בן אדם אמור לשנות את דעתו ככה ללא סיבה אמיתית?

ולמה מצפה הצד השני? לאדם אמין שלא סגור על עצמו?

לקסוס IS300h, אורה 03 Pro300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמור? מי שמראש תימחר ביוקר.

אתם מדברים כאילו אנחנו חיים באוטופיה, כולם מתמחרים את הרכב שלהם בצורה הגיונית.

יש המון מוכרים שחיים בסרט כמו המון קונים שחיים בסרט.

כל שני וחמישי נפתח פה שרשור "לא מצליח למכור את הרכב", לפעמים אלו רכבים עם אחלה שוק מעניין למה...

אם הרכב מעניין אותך עדיף להתקשר לבנאדם ולהעמיד אותו עם המציאות ולא לתת לו להתייבש חודשיים. אם הוא נעלב או לא זו לא בעיה של הקונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המוכר אמור לסמוך על דעתו של הקונה? גם הקונה מדבר מתוך פוזיציה.

אם המוכר לא מתמחר נכון רק הזמן שעובר יכול להחזיר אותו למציאות.

דווקה הסוחרים יודעים למשוך קונים עם הצאות מפתות (זה העבודה שלהם), רק חבל שבכל זאת לא תקבל את מה שחשבתה.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

האם המוכר אמור לסמוך על דעתו של הקונה?"

אפשר לשאול על אותו משקל האם הקונה אמור לסמוך על דעתו של המוכר.

תשמע אנחנו טוחנים פה מים.

אם המוכר לא סומך על הקונה ולהפך לא תהיה עסקה. זה לא ממש משנה איזה רכב זה ובאיזה מחיר.

אתם מנסים לתת פה חוקיות ברורה לכאן או לכאן ולאפיין בצורה חד משמעית קונים ומוכרים בשוק על סמך כלום. אני טוען שאין חוקיות ברורה ולא כל המוכרים והקונים שווים.

אם אף פעם לא ניהלתם משא ומתן בטלפון אז או שאתם יודעים תמיד כמה הרכב שלכם שווה (נדיר מאוד אם כי אפשרי), או שהזמן ניהל איתכם משא ומתן והוריד את המחיר. ההבדל היחיד בין ניהול משא ומתן עם הזמן לאיזה קונה בטלפון הוא שהאגו פחות נפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיק הכוונה שלי - לא המוכר ולא הקונה צריכים לסמוך על דעתו של השני - בשביל לסגור עסקה יש מו"מ ואי אפשר לנהל מו"מ בטלפון כי הקונה לא רואה על מה הוא מנהל מו"מ. אי אפשר להעריך אוטו משומש מבלי לראות אותו. אז כל הצעה שמוכר יקבל בטלפון לא תהיה רצינית - הקונה פשות רוצה ניקודת פתיחה חדשה ונמוכה יותר למו"מ.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בוקר טוב. אנחנו כבר לא בשנות ה-80 שאתה קונה סובארו DL ומוכר את הזכות שלך ביותר כסף לתור של אנשים שקנו את העיתון ב-5 בבוקר.

שוק היד שניה עובד היום קצת אחרת. הקשר בין המחיר הראשוני במודעה למחיר הקניה הוא בהרבה מקרים מקרי בהחלט.

אז למה בכלל לרשום מחיר במודעה אם כל אחד מומחה לשמאות רכב על סמך 2.5 תמונות באיכות תחת דרך האינטרנט? לרשום מחיר הזוי במודעה זה לא פחות הזוי מלהתקשר ולהציע מחיר לפני שבכלל ראית את הרכב. אם המחיר במודעה "הזוי" לטעמך, למה להתעקש ולהתקשר לאותו "תמהוני" ולהתחיל לנסות לשכנע אותו לרדת במקום לעבור לרכב הבא. למה לדעתך הוא יסכים בטלפון מיד למכור לך למרות שבמודעה ביקש הרבה יותר ממה שהצעת?

כמו שכתבתי קודם, אתה חושב שזה נורמלי להתקשר לחנויות ולהציע להם מחירים נמוכים יותר לכל מיני מוצרים שאתה רוצה? במסעדה אתה מצהיר שאם לא טעים, אתה משלם רק 70%? ממחיר המנה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא אנשים מבקשים מחירים הזויים. לפעמים גם המחירון הוא הזוי ביחס למצב השוק. לפעמים לטובה לפעמים לרעה. למה להתקשר למישהו שמבקש מחיר הזוי? לא יודע אני לא עושה את זה אני נותן לתמהוני להתייבש.

יש אנשים אחרים שלא מזיז להם יותר מדי מה התמהוני יחשוב, מתקשרים אליו ומחברים אותו למציאות. אחרי זה התמהוני חושב שהם לא רציניים.

אולי לא תעשו אף פעם עסקה עם מישהו שנתן לכם הצעה בטלפון. זה לא אומר שהוא לא היה רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...