Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמירה על מתח מצבר במשך פרקי זמן ארוכים ללא הנעה

קורן בן אשר
שימו לב! השרשור הזה בן 2117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפלואנס שלי תעבור בסתיו הקרוב לשגרה חדשה, במסגרתה היא תעמוד בחניה של ההורים שלי ללא תנועה לפרקי זמן של כחודש - חודש וחצי בכל פעם. החניה פרטית, אך אינה מקורה ונמצאת בחזית בניין דירות, כלומר חיבור טעינה חיצונית בכבלים אינו אופציה. העדיפות היא שהרכב יישאר מכוסה ושתהיה מינימום התעסקות איתו בזמן שאני לא כאן - מעדיף להמנע מלבקש להניע כל שבוע את הרכב ולעמוד בסרק (לנסוע בו בכלל לא על הפרק).

האפשרויות שעומדות בפניי, כפי שאני מבין אותן:

1. לא לעשות כלום, ולקוות שהמצבר יחזיק כל פעם חודש - חודש וחצי (האם ריאלי בכלל?) אחרת, להניע עם כבלים במידת הצורך.

2. לנתק מינוס. האם צפויות השלכות מעבר ל(אולי) מחיקת זכרונות רדיו, נעילת הרדיו (הקוד זמין אצלי) וכו'? אחרת זו האופציה המועדפת.

3. חיבור מצבר גיבוי דרך שקע OBD כמתואר כאן. יש לי על המדף מצבר 18Ah מסוג AGM, ואין לי בעיה לארגן גם מצבר גדול יותר או מצבר נוסף זהה. השאלה עד כמה זה יהיה אפקטיבי בכלל לתקופה ארוכה. מבחינה לוגיסטית, אני יכול להניח את המצבר בתא המטען, ולמתוח חוטים קדימה.

4. חיבור פאנל סולארי + בקר טעינה לשקע OBD כנ"ל. יש לי ניסיון מסויים עם מערכות סולאריות זעירות לשימושים דומים (טעינת מצברים קטנים יחסית) ואני יודע לבחור רכיבים מתאימים. חסרון: אהיה צריך להשתמש בכיסוי חלקי בלבד לרכב (כיסוי "חזיה" לחלון קדמי) מסיבה ברורה. פאנלים סולאריים מאבדים יעילות בצורה דרמטית בטמפ' גבוהות (פאנל בתוך הרכב + כיסוי חלקי). חשש מסויים מאלקטרוניקה סינית מאיביי בטמפ' 50-60 מעלות (שוב - בתוך הרכב ועם כיסוי חלקי).

אשמח לדעות\רעיונות\המלצות. נתונים נוספים: דיזל 2012. הנעה רגילה עם מפתח. מיגון והתקנות - ברכב קודנית בלבד. אין התקנות מקומיות או אחרות נוספות כלשהן. מצבר מוטלו Silver-Calcium 72Ah.

תודה לעונים,

קורן

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

5. פירוק המצבר מהרכב. הנחה שלו בחדר מאוורר בבית. טעינה אחת לשבועיים - שלושה עם מטען מצברים פשוט או אפילו ספק כח 12V מתאים.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק המצבר של ההדק החיובי ולא השלילי. תלמד את ההורים שלך לעשות פעם ואחת, וזהו. זה לא סיפור משמיים.

לגבי טעינה מלוח סולרי, אף פעם לא שמעתי, ואני אשמח לקבל קישור למוצר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בסטודיו דיטיילינג שלי במטען מצברים של CTEK כי ברכב לא זז למשך תקופה של מספר ימים לכן כדי למנוע חוסר נעימות משתמשים במכשיר הזה כדי להבטיח שהרכב יניע :) זה הציל אותי עם e36 ישנה שיש לה זליגת זרם ולא מתניעה אחרי יומיים שלא מתניעים אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק המצבר של ההדק החיובי ולא השלילי. תלמד את ההורים שלך לעשות פעם ואחת, וזהו. זה לא סיפור משמיים.

לגבי טעינה מלוח סולרי, אף פעם לא שמעתי, ואני אשמח לקבל קישור למוצר כזה.

למה חיובי ולא שלילי? בד"ד ממליצים במפורש לנתק קוטב שלילי(!?). בכל מקרה אני אנתק לפני שאסע, ואחבר מחדש כשאחזור.

תחפש באיביי\אמאזון\עליאקספרס, יש זיליון מוצרים תחת שמות כמו car battery solar charger. רוב מה שראיתי - מוצרים סיניים בשקל תשעים, כנראה אפילו ללא בקר טעינה. תכל'ס, זה ממש לא מסובך להרכיב מערכת טעינה סולארית למצבר עופרת-חומצה כך שאין שום צורך במוצרים "ייעודיים" כאלה. קונים פאנל + בקר טעינה בגודל שמתאים להטענת מצבר כזה במתח 12V, ו-voila.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חיובי ולא שלילי? בד"ד ממליצים במפורש לנתק קוטב שלילי(!?). בכל מקרה אני אנתק לפני שאסע, ואחבר מחדש כשאחזור.

תחפש באיביי\אמאזון\עליאקספרס, יש זיליון מוצרים תחת שמות כמו car battery solar charger. רוב מה שראיתי - מוצרים סיניים בשקל תשעים, כנראה אפילו ללא בקר טעינה. תכל'ס, זה ממש לא מסובך להרכיב מערכת טעינה סולארית למצבר עופרת-חומצה כך שאין שום צורך במוצרים "ייעודיים" כאלה. קונים פאנל + בקר טעינה בגודל שמתאים להטענת מצבר מצבר כזה במתח 12V, ו-voila.

כמה התעסקות ועלות תהיה למערכת כזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתוק המצבר של ההדק החיובי ולא השלילי.

למה חיובי ולא שלילי? בד"ד ממליצים במפורש לנתק קוטב שלילי(!?).

חסר משמעות לחלוטין. כל עוד אחד ההדקים מנותק אין סגירת מעגל חשמלי. ממליצים לנתק את השלילי קודם כדי למנוע מצב שמשהו מקצר בטעות קוטב חיובי מנותק לשילדה או לחלק מתכתי חשוף אחר (ואז יש ניצוצות).

הפתרון האופטימלי הוא לפרק את המצבר מהאוטו ולחבר באופן קבוע למטען מצברים בעל פונקצית שימור טעינה.

כל שאר הרעיונות הם פשרה לכאן או לכאן.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם אני אומר, מניסיון ולא מדובר בניסיון חד פעמי אלא ניסיון של שנים.

לא צריך שום טעינה, מספיק לנתק את המצבר והוא ישמור על רמת טעינה מספיקה להתנעה למשך חודש - חודש וחצי בלי בעיה.

זה נכון רק למצברים תקינים וטעונים, אם המצבר ישן ובלוי אז הוא לא לא ישמור על אותה רמת טעינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר משמעות לחלוטין. כל עוד אחד ההדקים מנותק אין סגירת מעגל חשמלי. ממליצים לנתק את השלילי קודם כדי למנוע מצב שמשהו מקצר בטעות קוטב חיובי מנותק לשילדה או לחלק מתכתי חשוף אחר (ואז יש ניצוצות).

הפתרון האופטימלי הוא לפרק את המצבר מהאוטו ולחבר באופן קבוע למטען מצברים בעל פונקצית שימור טעינה.

כל שאר הרעיונות הם פשרה לכאן או לכאן.

ה CTEK לא דורש ניתוק מהאוטו ומשמר טעינה או מטעין לפי הצורך :) שווה להשקיע 65 פאונד ולחסוך את ההתעסקות וראש שקט ^^

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה CTEK לא דורש ניתוק מהאוטו ומשמר טעינה או מטעין לפי הצורך :) שווה להשקיע 65 פאונד ולחסוך את ההתעסקות וראש שקט ^^

ידוע,

אבל הבחור בפירוש ביקש פיתרון ללא כבלים מחוברים לרכב.

בהמשך לבוקי, גם מהנסיון שלי מצבר מנותק שומר על טעינה למשך חודש וחצי חודשיים בקלות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה התעסקות ועלות תהיה למערכת כזאת?

לשאלתך:

הנה פאנל: http://www.hqsolarpower.com/HQST-10-Watt-12-Volt-Polycrystalline-Solar-Panel-p/hqst-10p.htm

הנה בקר טעינה: https://www.ebay.com/itm/10A-Solar-Regulator-Charge-Controller-10A-12V-24V-Panel-Battery-Charger-CMP12-24/352023208772?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D44039%26meid%3D985cc9b3822241778fbfa5f698f6ac70%26pid%3D100005%26rk%3D6%26rkt%3D12%26sd%3D282613831197%26itm%3D352023208772&_trksid=p2047675.c100005.m1851

זה כל מה שצריך. וקצת חיווט וזהו. זה בחיפוש הכי שטחי. פאנל ובקר בגודל הנ"ל להערכתי יספיקו (אפילו יהיו עודפים) לשימור טעינה במערכת שבה אין צרכן. אני לעתים קרובות מתקין ציוד דומה באפליקציה אחרת לגמרי (מערכות מדידה מטאורולוגיות שעומדות בשטח stand-alone).

רק שבהקשר של השאלה שלי, כאמור, זה פחות רצוי, כי אז אי אפשר לכסות את הרכב בכיסוי מלא.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי השדה החשמלי הוא מפלוס למינוס. אם יש זליגה חשמלית (שהסתברות מאוד נמוכה) שלפחות המטענים ישארו במצבר ולא יאורקו לאדמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, נראה לי שאנחנו מתקרבים למתן פסק דין. מה עם השלכות ניתוק המצבר מעבר לנעילת הרדיו (=לא מעניין)? בוקי, לך בטח יש ניסיון עם הקנגו?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...