מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5
    חדש בפורום (< 41 הודעות)

לאופנוענים-עזרה ברכישת כלי ראשון

שלום
    נהג רכב 15 שנה, עובר לדו גלגלי. חשבתי לקנות ככלי ראשון את קוואסאקי 250 ולאחר שנה וקורס נהיגה ללימוד(ולא מעבר טסט) לעבור לאותו כלי 400.
    למעשה לצרכי כלי זה ייתן מענה מלא, והסיבה לרכישת נפח קטן פשוט לא לקפוץ מעל הפופיק כי ברור לי שיש ללמוד אופנוע וזה לא רכב. ואלם ב-400 יש כמה אלמנטים שיעזרו לי כמתחיל כמו לראות באיזה הילוך אתה- פשוט לכאורה ולמתחיל לא כל כך. , בנוסף המשקל והגובה זהה
    האופנוע נבחר בשל גובה תנוחת ישבה שהכי הייתה לי נוחה וסך הכל קל עם כוח ואיכות נסיעה שאהבתי.
    מאחר ואני רוכש כלי חדש
    האם יש באמת יתרון בקניית 250 קודם, מנסה למצוא את הדבר הנכון למתחיל ביחד עם קטע כלכלי
    רוב הנסיעות מרכז ופעם+ בחודש באר שבע, ירושליים

דעת יודעי דבר ומנוסים תתקבל בברכה כמו כן שיפורים לכלי כגון החלפת מראות או כל דבר שאינני יודע וזה הרבה.

נערך לאחרונה על ידי MICHAEL.ROM : 02/07/18 ב-23:13 סיבה:: טעות בפורום

2. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

בעניין: אולי יעניין אותכם גם

מוביל דעה הסימלון של ZX2.0

בעניין: לאופנוענים-עזרה ברכישת כלי ראשון

לדעתי אין באמת בעיה להתחיל עם נפח של 400. היתרונות של 250 הם ביטוח זול יותר, אחזקה (לרוב) זולה יותר, חסכוניים יותר בדלק לרוב אבל לא תמיד וזולים יותר לקנייה.
    אתה מדבר על קניית כלי חדש אבל יש הבדל משמעותי בקנייה של חדש 250 מול 400. מה התקציב שלך?
    למה דווקא ואפנוע ולא קטנוע? אתה מודע להבדלים ביניהם? מוכן לחיות עם החסרונות של האופנוע על פני קטנוע?
    לי היה CBR250 ונסעתי איתו בינעירוני קבוע ללא שום בעיות ובחסכון בדלק. גם לחיפה הוא הגיע מספר פעמים וגם היה 3 פעמים בנס בתקופה שהיה איתי. שום בעיה בכלל.

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות)

לפות"ש השרשור: אני רוכב על בסיס יום יומי כבר עשרות שנים. עשרות. על מה לא רכבתי? על מפלצות ספורט, על קטנועים, על אספנות.
    הכל.
    טפו טפו טפו, ראש של דג, פרסה של סוס, חמסה וחמסה וכו', נפלתי עם דו גלגלי רק פעם אחת, במהירות 10 קמ"ש בעיר.
    אני זוקף זאת אך ורק לדברים הבאים: שלווה פנימית (כלומר לא להשוויץ ולהיכנס לתחרויות אגו), וויתורים, הבנה של המתרחש בכביש כמה שלבים קדימה, וויתורים, ראייה כללית של הדינמקיה בכביש והבנתה, וויתורים ולקחת בחשבון שכווווול הנהגים שמסביבך יעשו עכשיו (ולא אח"כ, או עלולים לעשות, אלא עכשיו) את הבלתי הגיוני. אה, וגם וויתורים.
    מה שאני מנסה להגיד זה שלא משנה עם מה תתחיל, 250, 400 או 1400, העיקר שיש לך רקורד מכובד של נסיעה באוטו בכבישי ארצנו ואת החינוך העצמי המוקפד שתיארתי לעיל.

5. 2 חברי הפורום הבאים הודו לירחמיאל על ההודעה המועילה הזאת:

חבר פורום גאה הסימלון של בנצי

אני כרגע מלמד את זוגתי לרכב, יש לנו שלושה אופנועים בחניה, KTM 690 Enduro R, Honda XR650 וקאוואסקי וולקן 900 קאסטום.
    היא התחילה מאפס על הוולקן, אופנוע ששוקל כמעט 300 ק"ג ועם הרבה כוח, אני לא רואה סיבה להתחיל מנפח קטן למעט מגבלות הרישיון הנהוגות בישראל.

כמו שנאמר מעלי, לשמור על קור רוח, לרכב בשיקול דעת וזה לא משנה כמה כוח יש לאופנוע וכמה הוא שוקל.

בהצלחה.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk
    haters will hate

7. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

בעניין: אולי יעניין אותכם גם

נהג חדש (> 40 הודעות)

ציטוט ירחמיאל כתב: הצג הודעה
    לפות"ש השרשור: אני רוכב על בסיס יום יומי כבר עשרות שנים. עשרות. על מה לא רכבתי? על מפלצות ספורט, על קטנועים, על אספנות.
    הכל.
    טפו טפו טפו, ראש של דג, פרסה של סוס, חמסה וחמסה וכו', נפלתי עם דו גלגלי רק פעם אחת, במהירות 10 קמ"ש בעיר.
    אני זוקף זאת אך ורק לדברים הבאים: שלווה פנימית (כלומר לא להשוויץ ולהיכנס לתחרויות אגו), וויתורים, הבנה של המתרחש בכביש כמה שלבים קדימה, וויתורים, ראייה כללית של הדינמקיה בכביש והבנתה, וויתורים ולקחת בחשבון שכווווול הנהגים שמסביבך יעשו עכשיו (ולא אח"כ, או עלולים לעשות, אלא עכשיו) את הבלתי הגיוני. אה, וגם וויתורים.
    מה שאני מנסה להגיד זה שלא משנה עם מה תתחיל, 250, 400 או 1400, העיקר שיש לך רקורד מכובד של נסיעה באוטו בכבישי ארצנו ואת החינוך העצמי המוקפד שתיארתי לעיל.
    זה ממש לא נכון, אני רוכב 20 שנה, ואני יכול להגיד לך בוודאות שיש אופנועים שפשוט לא יסלחו לך בגלל טעות קטנה יש אי ניסיון,
    לדוגמא אופנוע כמו cb500x יהיה ידידותי ומצויין למתחילים, למה!, כי האופנוע קל לשליטה ויש לא מנוע אנמי שלא יזרוק זנב לעולם או יאיים לעולם, ועם ABS ,
    תעלה על כלי סופר ספורט או אפילו אדווינצ'ר או כל כלי גדול אחר ללא ניסיון, אתה יכול למצוא את עצמך מהר מאוד בלי שליטה וזה יכול להיות פתיחת מצערת חזקה מדי ללא היכולת לבלום בזמן, או זריקת זנב, או טעות בהיגוי הפוך, ולמצוא את עצמך בhigh side, בקיצור, פות"ש תתחיל עם אופנוע קטן המיועד למתחילים, אל תוותר על קורס רכיבה, חייב לצבור ניסיון כדי לדעת איך לרכב נכון, ולצאת ממצבים מסוכנים בקלות, זה בגדר חובה.
    בהצלחה.

נושאים דומים

1. עזרה ברכישת רכב ראשון בתקציב של 5-7 אלף
    By dejavuD in forum ייעוץ ברכישת רכב
    תגובות: 6
    הודעה אחרונה: 15/10/09, 16:21
  2. עזרה|ברכישת רכב ראשון עד 15K
    By Magnezy in forum ייעוץ ברכישת רכב
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 21/09/09, 11:54
  3. תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 16/09/08, 21:31