Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרת מסע C4 פיקאסו/קקטוס דיזל: משאבת אוריאה

save

פוסטים מומלצים

בקצרה: הכל התחיל ב 2/6/2018 בעת נסיעה משפחתית רגילה נדלקו לפתע שתי נורות : בדוק מנוע + נורית אוריאה.כאמור גראנד פיקאסו דיזל מודל 2015 מצוייד במנוע BlueHdi 2.0 ופעם ראשונה עם מערכת הפחתת פליטה עםDPF משולב עם אוריאה (SCR) .

הרכב בן 38 חודשים כ 57K ק״מ. כלומר מחוץ לאחריות.בלוח התצוגה הופיעה הודעה : Emission fault . prevented starting in 1100km ועוד הודעה כללית לגשת למוסך עם Engine Fault

חיברתי לסורק : תקלה P20E8 . כנראה משאבת אוריאה ופירוש ההודעה היא שהמחשב ישבית את הרכב אם התקלה לא תתוקן תוך 1100 ק״מ. נורית תקלה ראשונה לרכב שלי.

האוריאה דרושה לשם פירוק הגזים הנפלטים מהמנוע ובכדי לעמוד בתקן זיהום של יורו6 (למי שלא מכיר).

נסעתי הביתה : מילאתי אוריאה עד הסוף זה לא שינה כלום (היה גם ככה חצי מלא וגם נשפך לי קצת חומר).

למחרת התייצבתי במוסך היבואן (ב.ג. מוסכים 2000 בתל אביב) לאבחון התקלה. ביקשתי מהם רק לבדוק מה תקול .

יום ראשון ,מוסך היבואן עמוס,סיימו רק בצהריים את האבחון: המיכל נפגע בתאונה ולכן צריך להחליפו. גם נתנו הצעת תיקון: כ 10000 ש״ח (העתק ההצעה מצורף).

fix-offer-urea-blanked.jpg

הודיתי למוסך שילמתי 351 ש״ח לבדיקה ונסעתי לעבר השקיעה כאשר מונה ההשמדה עצמית ממשיך לרדת . ראוי לציין לטובה את אדיבות איש הקבלה בב.ג. 2000.

אה … כן , הוא גם נתן לי פקק אוריאה עם שסתום לחץ בחינם!

למי שלא רוצה לקרוא הלאה: המיכל לא נפגע בתאונה ואני חושש שיש תקלה במשאבות אוריאה בדגמי Picasso הראשונים עם מערכת SCR ולכן החלטתי לכתוב פה שרשור לבאים אחרי (לא שנמכרו פה הרבה כאלו) אבל הרכבים עכשיו מתחילים לצאת מאחריות וזה המבחן האמיתי.

עלות התיקון לא זולה כלל.היקף הבעייה לא ידוע.

מסתבר שאותה מערכת אוריאה שמותקנת בפיקאסו 2.0 מותקנת גם בקקטוס דיזל ובעוד מספר דגמי דיזל של הקונצרן .

מסקנות:

1. למחזיקים/קונים פיקאסו כזו: תוודאו שברכב מותקן המק״ט המשודרג. מאד פשוט לבדוק: רק להתכופף ולהציץ מאחורי גלגל ימני אחורי (שם המיכל) . במיכל הישן המק״ט מוטבע בצד ימין בגדול. במיכל החדש המק״ט מוטבע בתחתית המיכל בקטן. אין לי מושג מתי היצרן שינה את המיכל (שירות לקוחות לא נידב מידע)

2. שירות לקוחות לובינסקי היה מאד מהיר ויעיל אבל אם היצרן לא מגבה אותו , אין לו באמת יכולת לעזור.

3. הרמה המקצועית של ב.ג. 2000 ... אין מילים.

4. פעם באיזה פוסט כתבתי שמערכות SCR כאלו מעלות את אחוז התקלות. לא ידעתי אז כמה צדקתי.

5. כל החסכון של דיזל ירד לטמיון בהחלפה אחת של מיכל אוריאה. אפשר לצחוק על dsg7 אבל גם לפיקאסו יש עיזים בקנה...

ועכשיו באריכות (למי ששרד עד פה): כאמור כשהגעתי בצהריים לקחת את האוטו ממוסך היבואן ,ראיתי 3 מוסכניקים מתייעצים בליפט. אח״כ כאמור באו ובסבר פנים רציני והסבירו לי שהמיכל נפגע מתאונה ויש להחליפו. הסברתי להם שאני לא זוכר שום תאונה מאחור. לקחו אותי והראו לי שכמה מצלעות הקירור המקיפות את המיכל מכופפות ואחת מהן אפילו קצת קרועה.
    fin-torn_S.jpg fin-torn-angle2_S.jpg

אמרתי להם שזה נראה כמו שיפשוף מדרכה לכל היותר. אמרו זה המצב וזו הצעת התיקון שלנו.לקח לי עוד יומיים להביא שמאי מהביטוח שקבע חד משמעית: אין פה תאונה ואין סימני נזק אמיתי . מה שכן , הוא אמר שחסרים 3 ברגים להצמיד את מגן הפלסטיק האחורי לרכב וחבל.

החלטתי לפנות לחוו״ד שנייה. ביקשתי ממוסך אחר שיפרק את המיכל ויאבחן את התקלה הפעם כשאני לידו.פירקו את מגן הפלסטיק .הכניסו ג׳ק מתחת למיכל. נתקו צינורות והורידו מיכל לאט. מה היתה ההפתעה לגלות על המיכל מברג Wurth משומש אך במצב טוב.
    אולי בגלל זה לא החזירו במוסך היבואן את כל הברגים?בכל מקרה הרווחתי מברג מוזר (מברג עם ראש V שחולץ ברגי פלסטיק).
    lost_screw_driver_S.jpg
    עשו בדיקת לחץ למיכל (עם עשן) . המיכל שמר על לחץ יציב. כלומר המיכל לא סדוק. בדקו גם את הצמות, את הצינורות המובילים למיכל ואת המזרק אוראיה : הכל תקין. מה תקול ? המצוף. המצוף הוא חלק פנימי במיכל ואינו נגיש (אלא אם תנסר אותו). אקדח אויר לאחד הפתחים והמצוף שוחרר. המיכל הורכב חזרה וככה נסעתי שבועיים והכל בסדר עד ששוב נדלקה הנורית. שוב התחיל טיימר השבתה של 1000 ק״מ.
    פניתי לשירות לקוחות של לובינסקי במייל.
    חזרה אלי בחורה מאד נחמדה (ליאורה) תוך 24 שעות (שאפו לשירות לקוחות באמת הפתיעו לטובה פה). הסברתי לה את המצב. הסברתי לה מה עברתי במוסך היבואן .(דיאגנוזה בעייתית, שמנסים למכור לי מגן אש למיכל למרות שיש לי כבר אחד תקין . שמנסים למכור לי מזרק אוריאה למרות ששלי תקין, שמחזירים רכב שלא סגרו בו את כל הברגים וגם משאירים ללקוח מברגים באוטו).
    אמרתי לה שאני רוצה להחליף רק את המצוף . הבעייה: המצוף אינו נמכר בנפרד אלא רק המיכל השלם. אין לו אפילו מק״ט רישמי.
    מה שכן, חדי העין שביניכם יכולים לראות שמק״ט של המיכל עצמו השתנה בזמן האחרון. (כבר לא מסתיים ב 080 אלא ב 280 וזה אכן מיכל שנראה קצת אחרת). שירות הלקוחות לובינסקי חזרו אלי ואמרו לי שאין להם שום מידע על תקלה במצוף, במשאבה או במיכל אוריאה ולכן לצערי לא יוכלו להשתתף בעלות התיקון הצפוייה. טוב, זה גם לא מפתיע. הרכב חודשיים מחוץ לאחריות.בדקתי גם באתר הבריטי ואכן אין קריאת שירות בנושא הזה (היה משהו אחר שטופל בב.ג. מוסכים 2000 לגבי צמה של מיכל אוריאה שגרמה לזה שנורית ״חסר אוריאה״ נשארה דלוקה גם אחרי מילוי, אבל זה כאמור לא המקרה).

אז בנתיים חשבתי ונזכרתי שראיתי פעם משהו בפורום של בעלי קקטוס בריטיים. חיפשתי שוב ומצאתי.מסתבר שגם שם קרתה אותה בעיה. נורית מנוע+נורית אוריאה נדלקו ביחד וגם שם התיקון היה להחליף את המיכל וזה עלה המון.טוב, זה הדליק לי נורית צהובה. התחלתי לחפש בעלי פיקאסו באיזור. מצאתי מכרים שבמזל קנו מודל ושנתון כמו שלי והתחלתי לשאול אותם.ומה מסתבר: אצלהם החליפו כבר פעמיים מיכל אוריאה (בשנה שנייה ושלישית ובמסגרת אחריות יבואן).עכשיו הם מאד חוששים וחושבים למכור בגלל חוסר אמון. בפעם ראשונה הלך להם המצוף, פעם שנייה הלכה המשאבה והם עם חצי מהקילומטרז שלי. פה נדלקה לי נורה אדומה (בראש, לא באוטו) ומצאתי עוד דיווחים דומים גם בפורום פיקאסו בריטי ועוד אחד בסינגפור… פניתי שוב לשירות לקוחות לובינסקי אבל הם אמרו שלא מתייחסים להודעות בפורום זר. אז הנה לובינסקי: הודעה בפורום עברי .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 660
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמע ישראל.

יש לי קקטוסולר, שנתיים על הכביש, וקרתה לי התקלה המתוארת.

לפני הנסיעה למוסך מילאתי אוראה, לא היה באמת חוסר, היה בערך חצי.

בדרך למוסך כבתה נורת האוראה ונשארה נורת מנוע. כנראה שאכן ישנו קשר למצוף בעייתי/מד מפלס ואין בעיה במיכל או במשאבה.

במוסך בכרמיאל בדקו באחריות את המשאבה של האוריאה ולא מצאו שום דבר בעייתי. בדקו לחצים לפני, אחרי, שרפו קצת סולר.

ביצעו עדכון תוכנה למשאבת האוראה, ואיפסו תקלה.

אצלי בוודאות לא היה שום נזק תאונתי. לא דיברו על שום דבר כזה ולא דרשו תשלום.

חשוב לציין שהדבר קרה אחרי שסיימתי מיכל דלק רע. צריכת הדלק בכל המיכל הייתה גבוהה ב-15%. אחרי המיכל הזה, תדלוק, נסיעה ראשונה והופ. כיף גדול. שרף לי יום שלם במוסך על פארש.

מאז עברו 3 תדלוקים, האוטו תודה לאל נוסע טוב.

נמשיך לעקוב, תודה.

שירות לובינסקי, אני בהחלט מקווה שתרשמו לפניכם את התופעות האלו וצרו קשר עם היצרן למציאת פתרון הולם. מה שאני שומע פה על החלפות מכלולים בעשרת אלפים שקל ברכבים שהם כפסע מרכבים חדשים הוא ממש לא מקובל ולא יעזור לשם שלכם אם גם רכבי הסולר ייתפסו כבעייתיים בשוק. כדאי שתשכילו למצוא פתרון לפני הצונאמי של תקלות שעשוי להגיע!

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה היה קוד התקלה במחשב.. יכול להיות שזה לא בדיוק זה.

דרך אגב כשיש בעיה המערכת מנסה לשרוף סולר כדי לנקות את עצמה ואז באמת צריכת הדלק עולה משמעותית. אותו דבר קורה בצורה נורמלית בתהליך הרגנרציה

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמו לך פקק מילוי כחול עם פורק לחץ לבן במרכזו ? (הפקק הישן כולו תכלת) משתמשים דיווחו שלפעמים הוואקום במיכל לא השתחרר וגרם לעיוות המיכל כלפי פנים ולתקלות.

אין לי תלונה על לובינסקי , הם עשו מה שהם יכולים בקטע הזה ( ישבו חצי שעה לשמוע את הקיטורים. פנו למחלקה הטכנית לעיצה, חזרו לבדוק מה השתנה) .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא החליפו שום דבר אצלי, אבל אולי אצל הבעלים הקודם. יש שם פקק כחול עם עיגול לבן מלא באמצע.

אגב שמתי לב שהגלגל ספייר היה מורכב הפוך. ליצנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כמו שראית, פירוק והרכבה זה לא הצד החזק שלהם..

בכל מקרה אני חושב שהעובדה שרשום במחשב שבילת יום במוסך בגלל התקלה בזמן אחריות אז יתחשבו בך אם נניח עוד חודש המשאבה תשווק חיים. טפו, טפו , חמסה , חמסה. 3 נקישות על האגזוז

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ריקול על הפקק של מיכל אוריאה.

אצלי בברלינגו 2016 החליפו את הפקק בריקול בטיפול 75.000 ק"מ. הפקק הישן בלי נשם, חדש עם נשם.

פקק ישן:

rps20180423_123822.jpg

פקק חדש:

rps20180423_123838.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי במוסך פרטי לא של היבואן (אחרי התנהלות מוסך היבואן - קשה לסמוך עליהם)

המיכל עולה אצל הפולני 3950 זלוטי (השקל והמטבע הפולני כמעט 1:1 )

טיסת חצות לוורשה עוד כ 240$ כולל מטען עד 23 ק"ג

בארץ אפשר לחסוך קצת לעומת מחיר היבואן.

אין להשיג פה יד2 מפירוקיות עד כמה שנסיתי. הרבה יותר נפוץ באירופה.

ההחלפה עצמה דיי פשוטה. מנתקים את המיכל (כמה ברגים+ צמה+ צינור אוריאה) מרכיבים את החדש בסדר הפוך. ממלאים. שינוי תוכנתי במחשב וזהו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הבאתי פילטרים שונים מהפולני אז במסגרת החלפת מיכל גם עשו לי טיפול 60000.

למשל פילטר סולר מקורי 60 זלוטי. בארץ ₪160 .

המחירים שלו באמת טובים ותודה לפורום שלימד אותי על הפולני...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת טסת לוורשה בעצמך כדי להביא חלקים?!? עוד לא שמעתי על מישהו שהגיע למצב כזה.

אם זה לא היה מצחיק זה היה עצוב. אבל ממש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע... והפולני אפילו לא הכי זול. אצלו זה יוצא כ 900 יורו. אם ,תטוס לגרמניה :

https://www.myparto.com/de/karosserieteile/kraftstofftanks/ORIGINAL-PSA-Tank-Kraftstoffadditiv-Krafstofftank-1-4-HDi-1-6-HDi-9818559280_CI930V213B

אתה קונה את זה בכ 630 יורו רק שלא היה להם זמין במיידי...

המחיר של הפולני כולל 23% מע"מ ונכון שהוא מוכר לנו לא מעט אבל אין החזרי מע"מ. הוא לא חנות תיירים. למרות שבקצב הזה אני צופה שהוא יהפוך למוקד עלייה לרגל . משהו כמו מאומן...

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ריקול על הפקק של מיכל אוריאה.

אצלי בברלינגו 2016 החליפו את הפקק בריקול בטיפול 75.000 ק"מ. הפקק הישן בלי נשם, חדש עם נשם.

פקק ישן:

[ATTACH=CONFIG]506543[/ATTACH]

פקק חדש:

[ATTACH=CONFIG]506544[/ATTACH]

אז כנראה שהוחלף מתישהו אצל הקודם, אותי לא יידעו וזה לא פתר את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...