Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרת מסע C4 פיקאסו/קקטוס דיזל: משאבת אוריאה

save

פוסטים מומלצים

איציק, סליחה אם פגעתי ברגשותייך . זה יום של סליחות.

בכל מקרה המוסך היה צריך לקבל ok בשיחת טלפון של דקה וחצי למרלו"ג . זו בטח לא השיחה הראשונה שהם מקבלים בנושא המיכל. למה לטרטר לקוח על תקלה ידועה. למה למלא אוריאה ולשלוח אותו הביתה ?!

אתה רואה לקוח נאמן במוסך , אתה מגיש לו חשבון על דבר כזה מבלי שפנית ליבואן ?!

למה לא הסבירו ללקוח מה קרה ומה לעשות ? זה לא התפקיד שלי.

הלכו לאיבוד כבר כמה ימים שבהם הרכב מושבת סתם (הלקוח מפחד לסוע עם נורית מנוע).

בכל מקרה כתבתי ללובינסקי שיתערבו במהרה כי יש לי חשש שהמוסך לא אקטיבי בנושא. מקווה שלא ימשכו אותו ימים עם תשובה ושיאשרו את ההחלפה

אתה סוחב את הדיון למקומות אישיים שאין להם שום קשר לדיון בפורום, אני לא נפגע ולא נעלב - אין לי מניות בלוביסנקי, לא מטפל שם, ואין לי שום קשר ישיר או עקיף אליהם - אני "סתם" מכיר את המערכת מבפנים, הרבה יותר טוב ממך.

אתה חושב שלובינסקי זה העסק שלך בבית בחצר האחורית, יאללה - נרים טלפון למרלוג ונשחרר לו ת'חלק של ה 7000 שח בחינם כי החלטת שזו תקלה שמוכרת שהם צריכים לממן חינם.

לובינסקי זה לא העסק שלך ואם אתה חושב שאתה יודע איך לנהל עסקים, לך תתמקצע ותתחיל לשווק את עצמך בחוץ.

בענף הרכב יש כללים מקובלים והשירשור הזה מראה עד כמה הם חשובים וקריטיים במקרה של בעיות בתום תקופת האחריות.

עצתי לאריה היא לפעול כמו שהסברתי לו בשירשור ולהימנע מהעיצות שאתה נותן לו. הטיפול של לובינסקי במקרה שלך ושל אריה הם שונים לחלוטין - למרות שמדובר באותו הרכב בדיוק ולכאורה באותה התקלה בדיוק.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 660
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איציק ,ברור לי שהמקרה שלי שונה. תקרא שוב את הודעה 109 בשרשור זה. מעולם לא ציפיתי לאחריות של רצון טוב.

אני רציתי מידע טכני כדי לדעת איזה חלק תקול. פשוט פניתי לגורם הלא נכון .רק הטעו אותי.

אני אוהב להבין מה הבעיה , מה הגורם ומה צריך לתקן כדי למנוע השנות הבעיה . סטייה אישית.

בחלקים שידוע שהם תקלה סדרתית לפעמים היצרן משתתף בחלק מהעלות ועל זה שאלתי. .ראיתי את זה קורה עם מנוע ה THP גם אם הרכב כבר הרבה מחוץ לאחריות ולא טופל "כנדרש" (כלומר טופל מחוץ למוסכי הרשת). היבואן ספג לפעמים 20% מהעלות .היה גם מקרה של 50% .

לגבי התקלה הזו באוריאה : כן זו תקלה מוכרת. הם הודו בזה בדיעבד. בטח יותר מוכרת מאז שפורסמה פה בפורום ;)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הנני בעלים של

פיקאסו דיזל מנוע 2.0 HDI BLUE, שנתון נובמבר 2015. עומד בפני סיום אחריות. בבדיקה מהרישומים שלי, באוקטובר 2017, לאחר 36046 ק"מ מילאו לי בטיפול השנתי 10 ליטר אוריאה (110 ש"ח לאחר הנחה של 10%).

ברוה"ש נסעתי לים המלח והנורה נדלקה עם התראת אוריאה "כמו בספר" של טווח 2500 נסיעה עד השבתת הרכב. להערכתי הייתי עם כ - 47000 ק"מ. כמכיוון שהייתי מודע לנושא, לא הייתי בלחץ אז לאחר שבוע נסעתי למוסך. כל התנעה הרכב התריע על העניין, למיטב זכרוני ללא התראות מנוע אחרות.

במוסך מילאו לי המיכל ו"סע לשלום".

לפי התיאור הנ"ל - האם אני בדפוס של תקלה לגבי המילוי השני?

כמו כן, האם יש עניין לבקש מהמוסך החלפת המיכל לחדש במסגרת האחריות?

אחרון חביב - כתובת המייל שנמסרה לגבי הפולני היא גם לגבי רכיבי סיטרואן? והאם מתכתב באנגלית?

d

עריכה אחרונה על ידי Buki
/
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הפולני מתכתב באנגלית גם לגבי סיטרואן.

במוסך לא יחליפו כלום בלי נורית תקלה דולקת .

אתה כן יכול לבקש פקק חדש עם נשם (אם טרם קיבלת) .הפקק עולה רק כמה שקלים . אולי זה יעזור...

כמו כן אם אתה שם שיבדקו אם יש קריאות שירות שטרם ביצעת (עדיף שתתקשר אליהם לברר)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנני בעלים של
פיקאסו דיזל מנוע 2.0 HDI BLUE, שנתון נובמבר 2015. עומד בפני סיום אחריות. בבדיקה מהרישומים שלי, באוקטובר 2017, לאחר 36046 ק"מ מילאו לי בטיפול השנתי 10 ליטר אוריאה (110 ש"ח לאחר הנחה של 10%).

ברוה"ש נסעתי לים המלח והנורה נדלקה עם התראת אוריאה "כמו בספר" של טווח 2500 נסיעה עד השבתת הרכב. להערכתי הייתי עם כ - 47000 ק"מ. כמכיוון שהייתי מודע לנושא, לא הייתי בלחץ אז לאחר שבוע נסעתי למוסך. כל התנעה הרכב התריע על העניין, למיטב זכרוני ללא התראות מנוע אחרות.

במוסך מילאו לי המיכל ו"סע לשלום".

לפי התיאור הנ"ל - האם אני בדפוס של תקלה לגבי המילוי השני?

המילוי הראשון היה אחרי 36000 ק"מ? אתה בטוח? לא מלאו בטיפול הראשון?

אצלי (מנוע 1.6) צריכת אוריאה היא כ 0.7 ליטר ל 1000 ק"מ. ליטר ל 1000 ק"מ במנוע 2.0 נראה הגיוני.

אם אחרי המילוי ההתראה נעלמה - אין תקלה.

מיכל אוריאה 10 ליטר עולה 36 ש"ח בתחנות דלק, אתה יכול לקנות משפך ולמלא לבד. זה לא פוגע באחריות כיוון שזה מוגדר "טיפולי נהג", כמו מילוי דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המילוי הראשון היה אחרי 36000 ק"מ? אתה בטוח? לא מלאו בטיפול הראשון?

אצלי (מנוע 1.6) צריכת אוריאה היא כ 0.7 ליטר ל 1000 ק"מ. ליטר ל 1000 ק"מ במנוע 2.0 נראה הגיוני.

אם אחרי המילוי ההתראה נעלמה - אין תקלה.

מיכל אוריאה 10 ליטר עולה 36 ש"ח בתחנות דלק, אתה יכול לקנות משפך ולמלא לבד. זה לא פוגע באחריות כיוון שזה מוגדר "טיפולי נהג", כמו מילוי דלק.

אנא אערף, קראתי בפורום פוסטים על כך שאוריאה בתחנות דלק נמצא הרבה זמן בשמש ומתגבש, וזה עלול לדפוק את המנגנון. אז 120 ש"ח במקום 36 זה הרבה יותר, אבל לא ירושש אותי. אם חלילה יילך באוטו מנגנון יקר של אלפי ש"ח, במקרה הזה אני כבר עשוי להיות חשדן לעלויות כפי שהיבואן דורש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי שיצרן אוריאה שם תאריך תפוגה על הבקבוקים האלה בהנחה שזה יעמוד בשמש. ככה שסיפור השמש אינו נורא בטח אם בחרת מיכל שיוצר לפני חודש/חודשיים . אתה תמיד יכול למצוא משאבת אוריאה למשאיות ולמלא לתוך ג'ריקן משלך.טרי ,טרי מתוך הנביעה.

בהחלט מכיר את השמועה שבמוסך היבואן מוכרים אוריאה גולד שזו תמיסה "משופרת" שהותאמה בדיוק למנוע שלך !

זה בנוי על אותה אגדה בשם דיזל פרימיום (נפוץ באירופה).

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנא אערף, קראתי בפורום פוסטים על כך שאוריאה בתחנות דלק נמצא הרבה זמן בשמש ומתגבש, וזה עלול לדפוק את המנגנון. אז 120 ש"ח במקום 36 זה הרבה יותר, אבל לא ירושש אותי. אם חלילה יילך באוטו מנגנון יקר של אלפי ש"ח, במקרה הזה אני כבר עשוי להיות חשדן לעלויות כפי שהיבואן דורש.
אני נוסע הרבה, בשנתיים מלאתי כבר 6 מיכלים של 10 ליטר. קונה בתחנות דלק, מסתכל על תאריך ייצור של המיכל. לא בעיה למצוא מיכלים שיוצרו לפני שבועיים - שלוש. גם אם השמועה נכונה, לא מאמין שקורה משהו לאוריאה בזמן הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה ₪120 למיכל 10ל' אוריאה זה מרשים. אם תכנס לאתר פיג'ו הבריטי תראה שהם נותנים שירות מילוי אוריאה ב £9.90 . כולל הנוזל (מקורי של PSA) . ככה זה בכל מוסכי הרשת שם. תאמין לי הם לא מפסידים.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

רוצה להמליץ למכר על פיקאסו דיזל 2015-16;

מה למעשה צריך לבדוק בקשר למיכל?

עריכה: ראיתי בהודעה הראשונה בשרשור.

ובכן, במקרה שברכב המוצע למכירה נמצא המיכל הישן, מה מומלץ/נדרש לעשות טרם רכישה?

עריכה אחרונה על ידי TDI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ברכב נמצא עדיין מיכל אוריאה ישן , תחליף לפקק חדש (גם נמצא בתמונות בהתחלה) .לך תדע, אולי זה יציל לך את המשאבה. בלי נורית תקלה המוסך לא יחשוב אפילו להחליף מיכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שיחליפו. היה עליו ריקול שקט. אם לא יחליפו לך פקק , שלח לי בפרטי כתובת למשלוח , אני שולח לך פקק חינם (הפקק עלותו בחוץ כ 5€

יש להם במוסך שקית של פקקים כאלו.)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אם בפקקים עסקינן, לקחתי את הפקק וניסיתי לנשוף דרכו. בכל הכח . לא יוצא אויר.

באיזה לחץ הדבר הזה אמור לשחרר אויר ? אני תוהה אם הפקק עושה משהו.

אני שוקל לקדוח בפקק חור קטנטן.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...