Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה על משפחתית מוגדלת, מיניוואן או SUV למשפחה 2+3 עד 70,000 ש"ח

גאגי
שימו לב! השרשור הזה בן 2042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אנחנו משפחה עם 2 ילדים בני 5 ו- 3 ובקרוב ילד שלישי ואני מחפש את הרכב הבא שלנו.

אנחנו לא נוסעים הרבה. בעיקר בסופי שבוע לטיולים (שבילים לבנים בעיקר) וקמפינג. בלי נסיעות לעבודה במהלך השבוע. כמו כן מתכנן להחזיק לזמן ארוך (כמה שיסחוב), אנחנו לא נוטים לתחלופה מהירה כל עוד לא צריך לשדרג.

מבחינת סדרי עדיפויות:

1. רכב גדול ומרווח שיוכל להכיל 2 כסאות ילדים + סלקל, עם תא מטען מכובד (בשאיפה שיוכל לפעמים להכיל גם את הכלב שישמח להצטרף - מדובר בסוס קטן במשקל 40 ק"ג).

2. אמין ובטיחותי.

3. חסכוני (יהיה נחמד אבל פחות רלוונטי כי כפי שאמרתי לא נוסעים הרבה).

התקציב כאמור 65-70 אלף. אני לא כ"כ מכיר וכשהתחלתי לחקור זה רק בלבל אותי. מצד אחד אנחנו נוטים לפונקציונליות אז משפחתית גדולה כגון ה- i30CW, קיה סיד (האם הן מרווחות מספיק ל- 3 מאחורה) או מיניוואן אמין יכולות להתאים ולהיות חסכוני יותר לטווח הרחוק, מצד שני אנחנו קורצים לכיוון ה- SUV, משהו בסגנון האאוטלנדר או סובארו XV או פורסטר שגדולים, בטוחים ונוחים(?) יותר גם אם הם פחות חסכוניים בדלק. אני מאמין גם שרכב שמסוגל לקצת יותר "שטח" (לא "שטח אמיתי") ישדרג לנו את הטיולים.

אשמח להמלצות בקטגוריות הנ"ל ולאיזה שנתון כדאי לכוון בהנחה שעומד בתקציב (אפשר לגרד עוד 5K אבל לא יותר). האם יש שנתונים מהם כדאי להתרחק וכו'.

האם יש עוד פרמטרים להתחשב בהם כגון עלות ביטוח וכו'?

בתודה מראש,

גאגי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקפיץ עם כמה תובנות ושאלות חדשות...

אז לאחר עוד חפירה בפורום המועמדים הפוטנציאליים שלנו ללא סדר עדיפויות הם:

1. טויוטה ורסו

2. סיטרואן C4 פיקאסו או גראנד פיקאסו (האם ה-5 מקומות מספיקה? האם תא מטען מספיק?)

3. רנו גראנד סניק - אמנם קראתי שכבר ללא הבעיות ה"צרפתיות" החל מ- 2014 אבל עדיין נושא כוויה מרנו ישנה.

4. קיה סיד - האם מרווח מספיק מאחורה?

עדיין מפנטז על:

4. אאוטלנדר- האם 5 מקומות מרווחת מספיק?

5. פורסטר - כנ"ל

ועכשיו לכמה שאלות:

1. מעוניין לצמצם ל-2-3 אופציות לבדיקה. אני לא כ"כ מעוניין להתחיל לחפור ביד 2 ו"להתפזר" בבדיקות ומעדיף לקנות בטרייד אין באזור הצפון עד מרכז צפוני (אני מחליף מאזדה 3 אקטיב 2006) - האם לובינסקי, קרסו, אוטודיל הם אמינים? ממי להימנע? לאן עדיף ללכת? האם יש המלצה בדגמים אלו על מישהו אחר?

2. לאיזה שנתונים אני מכוון באופציות הנ"ל? לפי מה שראיתי זה 2014-2015 למיניוואנים ו- 2012-2013 לג'יפונים. האם יש בעיות ידועות בשנתונים אלו?

3. חסכוני בדלק פחות קריטי בנסועה הנמוכה שלי אבל חסכוני בעלויות - טסט+ביטוח, אמינות, עלויות חלפים כן משמעותי - האם יש עדיפות לאחת האופציות? בכמה האאוטלנדר והפורסטר יותר יקרים?

4. אני איש גבוה יחסית 1.90+ . איזה רכב יותר מתאים לי מבחינת הנוחות?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתמקד בשלושת הרכבים הראשונים שרשמת. נסיעת מבחן תעזור לך להחליט סופית . כולם שם טובים לצריכך. תעזוב את הקשקאי, האוטלנדר,קיה סיד וכו. הם צרים מדי להושבת שלישייה ברצף בכסאות בוסטר.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה טרייד אין?

ממה שכתבת, התקציב מוגבל וחבל להפסיד על עסקת טרייד . למעשה, את המאזדה שעדיין שווה משהו תמסור חינם ( או במקרה הטוב במחיר שחיטה ) - עדיף למכור לבד ולבוא עם מזומנים בלבד.

כל שלושת המיניוואנים מתאימים לטיול שבילים כמו מאזדה 3, לא יותר מזה. הפגוש הקדמי של טויוטה ורסו נמוך וצריך להזהר ממדרכות אפילו בגובה רגיל. אבל 3 מושבי בטיחות ייכנסו בשורה השניה.

גרנד סניק בנזין כנראה אופציה הכי נכונה - מרווחת יותר מטויוטה, ללא "הפתעות" של מנועי טורבו של סיטרואן. אבל רנו כזאת די נדירה.

קרסו טרייד אין המקום הנכון לקנות גרנד סניק. יש גם דגם דיזל חסכוני, אבל הגיר הרובוטי בו יותר רגיש .

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון של חברים עם 3 ילדים קטנים ו- 2 שכנים שחיקו אחד את השני ובעלי מבנה משפחה + כלב דומה, הפורסטר תעשה את העבודה.

יהיה קצת צפוף בהתחלה עם הסלקל, אולי צריך להתאים את 2 כסאות הבטיחות למשהו צר יותר.

לשתיים מתוך המשפחות זה רכב שני שמשמש בעיקר לטיולים ולסידורים מזדמנים, בשלישית רכב יחיד.

מבחינת מרווח תא הנוסעים בלבד, ההמלצות על המיניואנים קולעות בול, אין להם ממש תחרות בנושא.

הפורסטר הוא פשרה במרווח של הספסל האחורי אך עם יתרונות אחרים.

דרך אגב, אני בכלל הייתי מחפש סובארו אאוטבק...

עריכה אחרונה על ידי shaharper

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה טרייד אין?

ממה שכתבת, התקציב מוגבל וחבל להפסיד על עסקת טרייד . למעשה, את המאזדה שעדיין שווה משהו תמסור חינם ( או במקרה הטוב במחיר שחיטה ) - עדיף למכור לבד ולבוא עם מזומנים בלבד.

כל שלושת המיניוואנים מתאימים לטיול שבילים כמו מאזדה 3, לא יותר מזה. הפגוש הקדמי של טויוטה ורסו נמוך וצריך להזהר ממדרכות אפילו בגובה רגיל. אבל 3 מושבי בטיחות ייכנסו בשורה השניה.

גרנד סניק בנזין כנראה אופציה הכי נכונה - מרווחת יותר מטויוטה, ללא "הפתעות" של מנועי טורבו של סיטרואן. אבל רנו כזאת די נדירה.

קרסו טרייד אין המקום הנכון לקנות גרנד סניק. יש גם דגם דיזל חסכוני, אבל הגיר הרובוטי בו יותר רגיש .

טרייד אין זה שיקול של זמן ועצלנות. אולי כמו שאתה אומר שווה לעשות את המאמץ.

בכל מקרה כרגע אצל קרסו ראיתי רק 2 בנזין מעל התקציב שלי ו-1 טורבו דיזל, אבל זכור לי שכתבת איפשהו שעם נסועה נמוכה עדיף לא את הדיזל. זה נכון?

למען האמת אני עדיין חושש מרנו, האם יש משהו להיזהר ממנו? השנתונים בתקציב הם 2013 ואולי מציאה של 2014. יש הבדל ביניהם?

יש ביד 2 כרגע גרנד סניק בנזין 2013 עם 120000 ק"מ ב- 50K וכמה טורבו דיזל 2013 עם 130-170 אלף ק"מ סביב 55K ש"ח. נשמע סביר?

דרך אגב, אני בכלל הייתי מחפש סובארו אאוטבק...

איך האאוטבק מבחינת מרווח? האאוטבק הרלוונטיות שאני רואה ביד 2 הן שנתונים 2010 או 11 בלחץ עם קילומטראז' 160000 צפונה. קצת חושש להשקיע ברכב בן 8 עם ק"מ גבוה אפילו אם הוא סובארו.

פורסטר אני רואה 2012-13 בתקציב עם ק"מ זהה. האם סביר להשקיע ברכב 4X4 שכנראה ראה שטח עם 160-200 ק"מ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לא דיזל כאשר רוב הנסיעות בעיר ובפקקים ( בגלל מסנן חלקיקים שלא אוהב סוג כזה של נסיעות )

אם נוסעים מעט אבל בסופי שבוע בכבישים פתוחים, אין שום בעיה עם סניק דיזל. רנו בנזין 2013 עם 120 אלף קילומטרים ב 50 אלף₪ נשמע לא רע. לכמות הנסיעות שלכם הייתי מעדיף אותה ולא את הדיזל עם 170 אלף קילומטרים. דגם בנזין זה יותר ניסאן מאשר רנו ( מנוע וגיר ).

אני לא יודע מה ואיפה ראית אצל קרסו, כדאי לגשת לטרייד ולשאול לגבי המלאי - לא הכל מפורסם ביד 2.

לגבי אאוטבק ופורסטר - תלכו לראות את הרכב ואת המבנה של השורה השניה. יש כיסאות/ בוסטרים שייכנסו ויש כאלה שלא, בגלל המקום הצר באמצע של הספסל האחורי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נוסע בעיר כמעט בכלל, בעיקר סופ"שים נסיעות קצרות-בינוניות בכבישים פתוחים/שבילים לבנים ואחת ארוכה פעם בחודש.

יש דגשים מיוחדים לשים לב בבדיקה של הסניק? איך דגם 2013 מבחינת צריכת דלק, בטיחות ועלויות אחזקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממליץ להתרחק. פשוט לרנו בנזין יש פחות פוטנציאל לתקלות מנוע וטורבו ( אין טורבו ברנו ). אגב, פיקאסו 5 מקומות וסניק 5 מקומות יכולים גם להספיק לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...