Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש הערות על שיטת הניקוי

שימו לב! השרשור הזה בן 2119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה רכשתי רכב מסוג BMW X1 והתייאשתי ממכוני שטיפה, שיטת השטיפה :

מעבר על הרכב עם גרניק > מעבר עם מיכל סבון בגרניק.

מנגב את הסבון > עובר שוב עם הגרניק > מייבש עם מטליות מיקרופייבר.

מספר שאלות -

התהליך תקין ?

רציתי לדעת האם אפקטיבי ריסוס הסבון או שכדאי לעשות זאת בשיטת הדליים?

כיצד ניתן לייבש ולנקות את מטלית המיקרופייבר מבלי לעבוד עם 10 מטליות בו זמנית?

אשמח לקישור של שמפו טוב.

תודה רבה לעוזרים, קראתי שרשורים שנפתחו בעבר והיה חסר לי מעט מידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יובל, ברוך הבא ותתחדש, אחלה רכב.

כלל ברזל - אף פעם לא לשטוף את הרכב במכוני שטיפה. לא ארחיב יותר מדי - אבל מדובר במכונות שכוללות ברובן כלים אגרסיביים ולא נקיים שפשוט שורטים לך את הרכב כמו סכין חד. תחשוב שאני ואתה במכון שטיפה. המכונה שוטפת את הרכב שלי עם כל הכלים. אתה מגיע מיד אחרי. כל הסמרטוטים, המברשות וכו' מלאים באבק ובלכלוך שלי וכל זה עף על הרכב שלך. לא נעים, נכון? מה גם שראיתי כל כך הרבה מכוני שטיפה שמתמשים במטאטא לפזר את הסבון על הצבע, מה שמוסיף לחגיגת השריטות והכי גרוע... המטליות שהם משתמשים בהם לא עוברות תחלופה וכשהן נופלות בטעות על הרצפה העובדים פשוט מרימים אותן כאילו כלום וממשיכים. אוי, הריח של הג'ילדה. בהה.

מבחינת התהליך, מדובר בתהליך "pre-wash" שנועד להוריד לכלוך "קל". רוב הלכלוך על הרכב שלך יהיה לכלוך "קשה" שממש דבוק על הצבע, מה שידרוש ממך להשתמש בכפפה ייעודית כדי לעבד את הסבון ולהוריד את הלכלוך בצורה אגרסיבית יותר. אתה יכול לעשות את זה, זה ייקל עליך בתהליך השטיפה "האמיתי" כי זה יוריד את רוב הלכלוך ולוקח ממש מעט זמן. חשוב לשים לב לכמה דברים:

1. יש להשתמש בסבון הקצפה ייעודי למיכל לגרניק. יש לך המון אופציות, מוזמן לחפש באינטרנט. שים לב שחשוב לעקוב אחרי ההוראות מאחורי הבקבוק כי צריך לתת לחומר מספר שניות עד דקה או שתיים לעשות את העבודה בפירוק הלכלוך לאט לאט ורק אז צריך לשטוף כדי להוריד את שאריות הסבון.

2. יש להשתמש במטליות מיקרופייבר איכותיות בתהליך הניגוב. מטליות לא איכותיות יהיו לך לא נוחות לסחיבה נוחה על רטוב ו"ייתקעו" לך כשאתה מנגב. מטליות טובות יהיו נוחות לשימוש, לא ייארגו מים עד כדי כובד ולא ישאירו סימני ניגוב. לשאלתך - אין צורך להשתמש ב-10 מטליות לניגוב הרכב. מגבת ייעודית אחת יכולה להספיק לך בהנחה שהיא גדולה מספיק.

3. לאחר תהליך ה-pre-wash חשוב לשטוף בשיטת שתי הדליים כדי להוריד את הלכלוך הקשה. מניח שאתה מכיר כבר את העבודה כי אתה מכיר את המונח. בגלל שיש לך גרניק זה הופך את העבודה לאפילו קלה יותר. לא צריך תנועות אגרסיביות מדי, מעבר קל על כל פאנל לאט לאט עם כפפת מיקרופייבר ייעודית יעשה את העבודה.

בהצלחה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה אחי,מעריך את זה.

שאלה קטנה נוספת -

סבון הקצפה שאני משתמש בו ב-Pre wash אמור להיות שונה משמפו לרכב שאני משתמש בו ? זה לא אותו דבר?

אשמח לקישור למגבת גדולה אם יש לך מושג איפה כדאי לרכוש אחת כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית משתמש המגבת mammoth של Chemical Guys (ניתן למצוא באוטוסטור). היא גדולה, אבל נורא עבה. לא יודע אם יהיה לך סבלנות לעבוד איתה. אבל תלך אליו, יש שם היצע גדול של מגבות ייבוש. תחפש מסוג וואפל.

מבחינת סבון ההקפצה אין הבדל, אבל אתה פשוט צריך סבון שמקציף הרבה. Maxi Suds של Chemical Guys מקציף בצורה מעולה, יש אותו גם באוטוסטור עם ניחוח דובדבן ממש נחמד.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטת השטיפה שאני עובד לפיה כתורה:

ג'אנטים + צמיגים (תמיד בהתחלה)

ספי דלת

iron decontamination

pre wash עם אקדח קצף (5 עד 10 דק תלוי בשמפו, בזמן הזה אני ממלא את הדלי עם הסבון לשיטת 2 הדליים)

מוריד את כל ה pre wash שנשאר על האוטו

שוטף עם 2 דליים

ואז אני עושה מעבר עם לחץ נמוך על האקדח מים כדי להוריד את רוב המים (כן שמעת נכון) כי הרכב שלי עם ציפוי אז זה פשוט עף ממנו ולא משאיר מלא טיפות

עובר עם QD ומגבת (המגבות האהובות עלי-> Gyeon silk dryer ו Feynlab twisted).

0 streaks.

ספי דלת עם מגבת משלהם.

ג'אנטים עם לחץ אוויר או עם מגבת רק לג'אנטים.

יש כמה QD's אהובים עלי אז אני עושה mix ביניהם.

אגב, לצערי מקסי סודס הוא לא ממש טוב לטעמי אני מעדיף את honeydew הוא הרבההה יותר טוב בצורה ניכרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NFS , יש לך גנרטור נייד כשמגיע ללקוח? או שאתה חייב מקור מים? משתמש במשאבה עם דלי או משהו כזה? או עובד רק בשיטת נו רינז?

אני לא מגיע ללקוחות בדרך כלל הלקוח מגיע אלי.

אבל אם אני כן צריך להגיע למקום אחר אז הגרניק שלי בעל משאבה פנימית אז הוא יכול לשאוב ממקור מים חיצוני (טאנק מים או דלי אחר דלי אחר דלי).

לא דוגל בשיטת הנו רינס כי זה פשוט לא עובד. Sorry for breaking the myth :) זה פשוט לא להעריך את העבודה שהושקעה ברכב עם כל שעות הקורקציה שדרוש במקצוע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2119 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...