מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2
    נהג צעיר (> 150 הודעות)

התיעצות בקניית כלי דו"ש 125 וההוצאות

אהלן חברים !
    לאחרונה התחלתי להתעניין נורא בתחום , וצצה לי הצעה דרך חבר מכונאי אופנועים על WR125R מודל 2014 ועשה 19 אק"מ והבחור דורש 10K . האם זה מחיר הגיוני וטוב לכלי?
    מה עליות האחזקה של כלי כזה בנוסף לרכב ספורט שכבר יש לי?
    מה עלויות הביטוח לחובה בלבד(הכלי ישמש אותי בעיקר לטיולים ונסיעה קצרה לעבודה כ10 ק"מ ביום) לכן אני לא רואה סיבה לעשות גם מקיף .
    ובמידה ויש לי רישיון B ורישיון C איך הולך התהליך של הוצאת הרישיון A2 בלבד?
    תודה רבה חברים !
    ** חיפשתי מידע בנושא הכלי הזה בפורום אך לצערי לא מצאתי תשובות וודאיות .

2. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

בעניין: אולי יעניין אותכם גם

נהג חדש (> 40 הודעות)

בעניין: התיעצות בקניית כלי דו"ש 125 וההוצאות

לא יודע כלום על הכלי הספציפי.
    ביטוח חובה יעלה כ4000 ש"ח (תבדוק בעצמך את הסכום המדויק עבורך באתר של הפול) ומומלץ מאוד גם צד ג' (~700 ש"ח אם אני זוכר נכון).
    עלויות האחזקה של אופנוע כזה יכולות להיות רציניות (מנוע קטן שדורש טיפולים תכופים ובלאי מואץ בגלל עבודה בתנאים קשים וקילומטראז' מכובד במונחים של כלים כאלה) אבל משום שזה לא כלי ליום יום אז כנראה שזה פחות מהותי. החבר/מכונאי אופנועים צריך לדעת יותר טוב...
    לעניין הרשיון, הוצאה של A2 זה עניין של כמה שעות/ימים למי שיש רשיון B מעל 3 שנים. אתה מוציא טופס ירוק, מחתים אופטומטריסט וניגש למשרד הרישוי לקבל פטור מתיאוריה (אין צורך באישור רופא). אח"כ לוקח כמה שיעורים על טוסטוס אצל מורה (אין מינימום - רק כמה שצריך) וניגש לטסט שמורכב ממבחן שליטה בתוך מגרש (עושים שמיניות, סלאלום, נסיעה איטית בקו ישר והאצה/בלימה - המורה יסביר לך במקום). אין צורך לצאת מחוץ למגרש.
    אחרי שאתה עובר את הטסט, אתה מקבל רשיון שמאפשר לך לנסוע על הכלי הזה. זה נחמד בתיאוריה אבל אם אין לך חבר/קרוב שמסוגל לשבת איתך כמה שעות במגרש ריק עם הכלי הזה אז הסיכוי שלך להשתלט עליו שואף לאפס משום שאופנוע האנדורו הידני הזה שונה מאוד מהטוסטוס העירוני האוטומטי שעליו עושים את הלימוד והבחינה. אלטרנטיבית, יש מורים שמוכנים (בתשלום נוסף) ללמד אותך אחרי הטסט לרכב על הכלי שלך אבל אתה צריך לברר איתם מראש ולדאוג להוביל את הכלי למגרש שלהם. אלטרנטיבה נוספת תהיה להוציא ישר רשיון A1 על אופנוע ידני שכבר יתן לך את הכלים שאתה צריך בשביל להתחיל לרכב עליו וגם פותח בפניך דלת הרבה יותר רצינית (כשגם הוצאה של A1 לא לוקחת יותר מדי זמן - עניין של כמה ימים).

נושאים דומים

1. Kymco Downtown 125 או Joyride Evo 125
    By Daniel Zaharia in forum ייעוץ ברכישת רכב
    תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 27/02/16, 11:41
  2. תגובות: 22
    הודעה אחרונה: 15/05/13, 15:42
  3. תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 21/04/12, 10:03
  4. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 10/05/08, 23:49
  5. התיעצות בקניית כלי חשמלי. (פטישון)