Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי רכב מקרסו טרייד אין ובנסיעה הביתה הלך המנוע

shmuel3058
שימו לב! השרשור הזה בן 2115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמואל,

ראשית-לא חרגת מכללי הפורום ולכן לא בוצעה שום עריכה בפוסט שלך.

לגופו של עניין - ברור שנראה לך 'הוגן' שהם יבואו לקראתך. ברור שנראה שלך ש as is לא אמור לכסות מקרה קצה.

הלכת להתייעץ עם אנשים ברחוב וכולם אמרו לך שהקורולה זה רכב מהולל. היית מגיע לשאול כאן היו מכוונים אותך בדיוק לתקלה הזו, או המגיב הראשון או המגיב השני. ועדיין אתה לא לוקח את האחריות על עצמך אלא מחפש אנשים שיחלקו עימך את האחריות - במקרה הזה האנשים האחרים ברחוב ששאלת אותם.

אישית, אני האחרון שהיה ממליץ לך להתקשר עם קרסו באיזו התקשרות עסקית אחרי שנכוותי מהם ברותחין, לפני הרבה מאוד שנים - הספיק לי. הבנתי. למדתי את הלקח. לא מתקרב לשם. אבל למה אתה מחפש אנשים שישאו עימך באחריות?

מה עם "פאק, טעיתי, אכלתי אותה, אני ורק אני נושא באשמה. אשמח לקבל את עזרתכם איפה מומלץ לתקן?"

קיבלת החלטה, חתמת על מסמך, אתה מבין (או לא) שלא נעשה כאן נסיון מכוון להונות אותך.

מכאן עושים החלטות מושכלות - איך נכון לתקן. איפה לתקן. לתקן ולמכור? לתקן ולהישאר? למכור את הרכב במחיר שחיטה, לספוג את ההפסד ולעבור הלאה? וכד'.

שים את מה שהיה מאחוריך ואל תשחית על זה יותר כאב לב ועצבים.

'לא תוכל לשנות את העבר, תוכל להשפיע על העתיד'. ( מתוך ספר הציטוטים הגדול של דיסקוטידי5 שעדיין לא ניתן להשיג בשום חנות)

למרות שהעברנו עליך ביקורת, לפעמים נוקבת - כולנו כאן בעדך ולטובתך.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם זה מאוד קר, אבל לקוח שקונה רכב ב10-15 אלף, שסיכוי אפסי שהוא יטפל במוסכי הרשת(גם יצרן אחר, וגם רכב ממש ישן), נמצא בתחתית של התחתית של רצון היבואן לבוא לקראתו.

עולם העסקים במהותו הוא עולם קר. הרצון לבוא לקראתו לא ינבע בשום צורה מאכפתיות ללקוח אלא רק משיקולי כמה יעלה לי ומה אקבל בתמורה. זו הסיבה שהצעתי מסלול שלא עולה לקרסו טרייד אבל נותן תמורה ומקבלים WIN WIN במקום LOOSE LOOSE שיש כרגע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולם העסקים במהותו הוא עולם קר. הרצון לבוא לקראתו לא ינבע בשום צורה מאכפתיות ללקוח אלא רק משיקולי כמה יעלה לי ומה אקבל בתמורה. זו הסיבה שהצעתי מסלול שלא עולה לקרסו טרייד אבל נותן תמורה ומקבלים WIN WIN במקום LOOSE LOOSE שיש כרגע.

כשמדובר בהחלפת מנוע לרכב ישן, זה הרבה יותר מורכב ממה שזה נראה. מניסיוני כשמחליפים מנוע ברכב ישן מאד יש תמיד עוד כמה אלפים שצצים להם "על הדרך", שלא לדבר על בלבול המוח שקשור במציאת מנוע מתאים, הרכבתו (בתקווה שהמנוע ה"חדש" לא דפוק בעצמו) עלות ההחלפה במקרה זה סביר שתהיה יקרה יותר משווי כל העסקה, ובסוף הלקוח עדיין יצא בתחושה שדפקו אותו. במקרה דנן זה נשאר loose loose רק שקרסו יתעסקו בזה ויקוו שהלקוח ישלם את העלות לפחות...

העובדה שפותש נמנע מלציין את סכום העסקה אומרת דרשני.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, פניתי לקרסו ובאמת ביקשתי והסברתי שנראה לי הוגן שיתנו לי פיצוי כל שהוא אפילו שהם לא חייבים אבל הם בחרו ללכת לפי שורת הדין, אני חושב שזה חבל אבל זו זכותם.

ואני באמת לא מבין את כל המאשימים שיש כאן ניסיון לנצל את הפורום כדי להפעיל לחץ וכל מיני התלהמויות שנרשמו כאן, יש לי מקום אחר להתייעץ?

אם המנהל חושב שיש בעיה בצורת הניסוח של הכותרת הוא יכול לערוך אותה, לא באתי בהאשמות ולא בהשמצות, אני מכיר את קרסו היטב, זו לא פעם ראשונה שאני קונה מהם ושולח אליהם חברים או משפחה.

שאלתי במקרה הקיצוני הזה אם יש מה לעשות, ואם גם מקרה קיצוני כזה נכלל בהגדרה של ה AS IS.

בכל מקרה תודה רבה לכולם, וחבל לי מאוד שרק עכשיו נודע לי שבקורולה המהוללת שהמחירון שלה נושק לשמיים יש בעיה כל כך מהותית, כל אדם ברחוב או מכונאי במוסך ששאלתי אותו על הקורולה גומר את ההלל שזה רכב עם אפס תקלות וכו'..., לכן הייתי בהלם שבעתיים שאפילו נסיעה אחת לא השלמתי... עם קורולה... ולכן זה נראה עוד יותר לא טוב. אבל אם באמת יש בעיה כזאת מסתבר שהם לא ידעו אבל אני עדיין חושב שהיו צריכים לתת לי פיצוי מסויים, בכל זאת זה לא מקרה נורמלי, וזה לא נראה טוב, ואני כלקוח די קבוע עדיין שווה יותר מאיזה פיצוי שייתנו לי.

אבל זו זכותם.

מה זה אומר לקוח די קבוע? האם אתה קונה מספר רכבים בחודש?

יש שוק די פעיל וניסיון של מוסכים בהחלפת המנועים האלה למכוניות האלה.

המחירים נעים בין 3 ל5 אלף ש"ח בלבד... ומקבלים רכב שיכול לנסוע עוד הרבה...

אבל אם אתה באמת רוצה ייעוץ אמיתי , אז תספק קצת יותר נתונים :

כמה ק"מ יש על הרכב?

כמה ידיים הוא עבר?

SUN מליסינג במקור (לא מופיע ברשיון ... צריך להוציא הסטוריה ממשרד הרישוי )

או GLI מיד פרטית במקור?

נכון שמחיר שרכשת בכלל לא רלוונטי לדיון, אבל אם היו מוכרים לך את הרכב הזה ב 15,000 ש"ח ..

אז זה אחרת מאשר אם מכרו לך אותו ב 6 או 7 בלבד..

אם אתה סוחר שרצה לגלגל את הרכב הלאה .. אז ברור שקצת נדפקת.. כי תיקון המנוע יקח כחודש ותפסיד יד בזמן הזה.

אבל אם אתה אדם פרטי שרוצה את הרכב לזמן ארוך.. יכול להיות ששווה לך להשקיע במנוע מיובא..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם בהתחלה חשבתי שמדובר במקרה תמים, השילוב הזה:

הבעיה שאני חתום בחוזה הקניה שבדקתי את הרכב ונמצא תקין לשביעות רצוני, ושהוצע לי לקחת לבדיקה וויתרתי על זה.

השאלה אם יש לי מה לעשות כנגד קרסו במקרה הזה?

הבהיר לי שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רב הנסתר על הגלוי... אולי פות"ש קיבל מחיר כזה, שגם אם יחליף מנוע מכיסו, הסטטוס של 'עסקה משתלמת מאוד' לא ישתנה ?

אי אפשר להמשיך מכאן ברצינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שבאמת מטריד אותו בכמה קניתי את הרכב, הוא עלה לי 10000 ש"ח. 155K ק"מ, יד שניה. אמנם זה מחיר טוב אבל הם התחשבו בזה שהאוטו לא יפה מבחינה קוסמטית, חצי אוטו יפה והחצי השני ממש זקוק לשיפוץ מקדימה עד הפגוש האחורי.

אבל לא משנה, החשדנים תמיד ישארו חשדנים ולהיפך.

עכשיו אני מתלבט אם לתקן את המנוע בעלות של כ 5000 ש"ח כשאני לא יודע מה מצבו של המנוע שיביאו לי וכמה הוא באמת עבר, או לעשות אוברול ולתקן הכל בעלות של כ 3000 ש"ח, וכל החלקים חדשים.

אשמח לחוות דעת מקצועית של המומחים כאן.

לפי מה שהבנתי מהמכונאי הלך הקמשפט והקראנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הטריד אף אחד, בשרשורים מהסוג הזה, המחיר ששילמת הוא נתון חשוב שבחרת להשמיט והשפיע מהותית על התגובות שקיבלת עד כה.

ולעניין, אם זה אפשרי בכלל, הייתי שוקל החלפה למנוע מתקדם יותר שלא סובל מבוצה (הבנתי שהיו דגמים עם "מחלה" ודגמים מתקדמים יותר), ניתן את הבמה ליודעי דבר. בהצלחה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף למנוע מדגם אחר בלתי אפשרי.

לשפץ את המנוע שלך ב3000 ₪ נשמע לי זול מדי. זה כנראה מחיר ל"התחלה" התוספות יגיעו בהמשך.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שבאמת מטריד אותו בכמה קניתי את הרכב, הוא עלה לי 10000 ש"ח. 155K ק"מ, יד שניה. אמנם זה מחיר טוב אבל הם התחשבו בזה שהאוטו לא יפה מבחינה קוסמטית, חצי אוטו יפה והחצי השני ממש זקוק לשיפוץ מקדימה עד הפגוש האחורי.

עכשיו אני מתלבט אם לתקן את המנוע בעלות של כ 5000 ש"ח כשאני לא יודע מה מצבו של המנוע שיביאו לי וכמה הוא באמת עבר, או לעשות אוברול ולתקן הכל בעלות של כ 3000 ש"ח, וכל החלקים חדשים.

אם הלך גל הזיזים וגל הארכובה הלכו גם הצילינדרים. תוסיף לזה שיפוץ ראש מנוע והגעת לסכום יותר מכפול.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור אותו לפירוקיה ותתחיל לבדוק רכבים כמו שצריך לפני קניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמכור אותו לפירוקיה ותתחיל לבדוק רכבים כמו שצריך לפני קניה.

תודה באמת, לא הייתי מסתדר בלעדיך, ובאמת מעניין איך אתה בודק אוטו שעולה 10000 ש"ח, אולי תחכים אותי קצת, בור וטיפש שכמוני.

השאלה שלי עכשיו היא כזאת, יש מכונאי שאני מכיר הרבה זמן, הוא אמר לי שאם הוא ישפץ את המנוע זה יעלה 3000 ש"ח, כדאי? או שיש פעמים שקורים נזקים בלתי הפיכים לחלקים מסויימים במנוע וגם אוברול לא יחזיר את המנוע למצב מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שמי שנותן הצעת מחיר לפני שהכל מפורק, הוא לא רציני. אם הבלוק לא נפגע אפשר לעשות למנוע אוברול מוצלח, אבל סביר להניח שבמהלך העבודה יגלו שצריך להחליף עוד חלקים ואז העלות תהיה גבוהה מההערכה הראשונית.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שצבי אמר. חוץ מהקטע של הלא רציני.

הוא יכול להעריך. אבל זה לא הגיוני לפרק מנוע לצרכי הערכת מחיר בלבד.

מקסימום אם בפירוק תראו שטוטאל-לוס - תשים מנוע מפירוק וזהו.

לדעתי אוברול עדיף כי אין שום ערובה למצבו של המנוע מפירוק וזאת בעיה ידועה במנועים האלה.

אם יעשו אוברול וינקו היטב את המנוע אז באמצעות תחזוקה נכונה תוכל למנוע את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...