Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקרת שיוט Vs בקרת שיוט אדפטיבית

LoveSound555
שימו לב! השרשור הזה בן 2125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לקבל הסבר מה ההבדל בין בקרת שיוט רגילה לבין בקרת שיוט אדפטיבית.

אצלי ברכב קיימת האפשרות: CRUISE CONTROL בקרת שיוט ומגביל מהירות.

רוב הסרטונים ביוטוב הם על בקרת שיוט אדפטיבית וראיתי סרטון אחד בעברית שמסבירים מה זה ואיך זה פועל,

אין לי את הרכב המופיע בסרטון, ובאתר היבואן במפרט הרכב שלי יש X ליד השורה של בקרת שיוט אדפטיבית, מה שאומר שאין ברכב אופציה כזאת בכלל, אבל כן יש לי בקרת שיוט רגילה.

מה שאני רוצה לדעת זה מה ה - CRUISE CONTROL בקרת שיוט ומגביל מהירות שיש לי יכול לעשות או לא לעשות לעומת הבקרת שיוט האדפטיבית,

תודה רבה.

* לפי מה שאני מבין זה שבבקרת שיוט רגילה הרכב לא יסע לאט אחרי הרכב מלפנים במידה ויהיה ולא יעצור עצירה מלאה מאחורי רכב אלא פשוט יטפס עד למהירות שציינתי בלי קשר לזה שיש רכב מקדימה או לא?

אם דוגמא שמתי 50 קמ"ש ויש רכב מקדימה אז אני צריך להיות עם רגל על הברקס או איך זה עובד?

עריכה אחרונה על ידי LoveSound555
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט אדפטיבית בגדול תתאים את מהירות הרכב בשני מצבים.

א - אם אין רכב מקדימה למהירות שקבע הנהג.

ב - אם יש רכב מקדימה למהירות מתאימה כדי לשמור מרחק קבוע מהרכב מקדימה, אם הרכב מאט או מאיץ בקרת השיוט האדפטיבית תעשה זאת גם כן (לגבי האצה כמובן תקף אך ורק עד המהירות שהוגדרה).

לגבי הרכב שלך זה לא תקף, אתה יכל לעשות שני דברים :

א - לקבוע מהירות מסויימת שעליה הרכב ישמור עד להתערבות שלך (בלימה וכו...)

ב - אתה יכל לבחור להגביל עד למהירות מסויימת, נניח 100 ק"מש והרכב לא יתן לך לעבור אותה לא משנה כמה תלחץ על הגז.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה שיש לי זה שאני יכול לקבוע מהירות מסוימת והרכב יסע במהירות הזאת בלי שאני אלחץ על הגז? ואם אני צריך לעצור זה כבר התערבות שלי בלחיצה על הברקס.

ועוד משהו קטן, אם התערבתי ולחצתי על הברקס \ עצירה מלאה אז הבקרת שיוט תחזור לפעולה עם התחלת הנסיעה או שצריך להפעיל\להגדיר מחדש?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לחצת על הברקס, בקרת השיוט מתנתקת ולא חוזרת עד שתפעיל אותה שוב באמצעות לחיצה על הכפתור.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר:

בקרת שיוט על מנת להפעיל אותה:

ללחוץ על מתג ההפעלה, או להזיז את הידית לon ברכבי ואג

לאחר מכן ללחוץ על set כדי להגדיר את המהירות לשיוט, עכשיו הרכב יסע לבד על המהירות שהגדרת.

במידה והוגדרה מהירות, למשל מאה קמש, ועצרת, ברגע שתמשיך לנסוע ותלחץ על כפתור הresume הוא יחזור ל100 קמש-המהירות האחרונה שהגדרת

מגביל מהירות כפי שכבר ציינו לא נותן לך להאיץ מעבר למה שהגדרת

בקרת שיוט אדפטיבית מזהה רכב/תמרור הגבלת מהירות ומאיטה בהתאם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עצרתי את הרכב ברמזור והפעלתי בעמידה את הבקרת שיוט מחדש הרכב לא יתחיל לנסוע לבד עם עזיבת הרגל מהברקס \ לתת גז בקטנה או שזה לא עובד ככה? וצריך להפעיל את המערכת מחדש רק אחרי שהתחלתי לנסוע כמו שרשמת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אני נזכר עכשיו אצלי זה מתחיל מ-30, הסבירו לי פעם על הבקרת שיוט אבל לא הבנתי כל כך איך זה פועל, פעם אחת הפעלתי את האפשרות בעמידה וראיתי שזה מתחיל מ-30 וישר כיביתי.

אני מבין שזה פחות לנסיעה בעיר ויותר מחוץ לעיר.

אז תודה רבה לכולם, קיבלתי את המידע שרציתי בנושא :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ספר הרכב שלך קראת?

תרוויח מהקריאה שלו הרבה יותר מאשר לשבת ברכב וללחוץ על כפתורים שאתה לא יודע את תפקידם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי אם יש בקרה שיוט אדיפטית עם גיר ידני. איך הוא יעצור את הרכב? המערכת מוציאה את הגיר לניוטרל ומפעילה את הבלמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי אם יש בקרה שיוט אדיפטית עם גיר ידני. איך הוא יעצור את הרכב? המערכת מוציאה את הגיר לניוטרל ומפעילה את הבלמים?
מאט את הרכב, אבל מתנתק אם הסל"ד נמוך מדי

https://www.autotrader.com/car-news/heres-how-adaptive-cruise-control-works-manual-for-281474979852771

אם שואלים אותי, זה חסר פואנטה על רכב ידני. מצד אחד אתה רוצה לשלוט בהילוכים בעצמך, מצד שני אתה רוצה שהאוטו יאיץ ויאט לבד. או שיהיה גיר אוטומטי, או שלא צריכה להיות בקרת שיוט אדפטיבית.

כמו לאכול חזיר, אבל להפריד בין בשר וחלב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאט את הרכב, אבל מתנתק אם הסל"ד נמוך מדי

https://www.autotrader.com/car-news/heres-how-adaptive-cruise-control-works-manual-for-281474979852771

אם שואלים אותי, זה חסר פואנטה על רכב ידני. מצד אחד אתה רוצה לשלוט בהילוכים בעצמך, מצד שני אתה רוצה שהאוטו יאיץ ויאט לבד. או שיהיה גיר אוטומטי, או שלא צריכה להיות בקרת שיוט אדפטיבית.

כמו לאכול חזיר, אבל להפריד בין בשר וחלב.

כאחד שהוציא מעל 1000 שקל כדי שתהיה לו בקרת שיוט, מה?

אין קשר בין שליטה בתאוצה לבין שמירה על מהירות קבועה במשך עשרות קמ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לבקרת שיוט רגילה, התכוונתי לאדפטיבית.

למרות שגם בקרת שיוט רגילה, מתפקדת יותר טוב עם תיבה אוטומטית, שמחליפה הילוכים לבד כשצריך להאיץ או להאט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...