Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרופורציות של שאננות...

עכבRון
שימו לב! השרשור הזה בן 6960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחד השרשורים פה התיישב לי באיזו פינה של החומר האפור ולא הפסיק להציק לי.

הטענה שם היתה, עד כמה אפשר להעמיס על רוכב GS, מעבר לקסדה ומעיל וכפפות? לכאורה מה צריך יותר? שכן בסופו של דבר, כפי שנטען שם לא זה מה שימנע החלקה.......

הטיעון הזה קפץ לי היום לראש, שעה שצעדתי לאוניברסיטה וחזרה. למה, אתם שואלים? פשוט מאוד בגלל 3 רוכבים שונים לחלוטין, שכשהסתכלתי עליהם, קפץ לי המושג הזה של פרופורציות של שאננות.

ליד החניון לכלכלה (למי שמכיר, אונ' ת"א) עקף אותי GPZ ועליו עלם צעיר. קשה לומר שהיה יום חם מדי, מה שלא "מסביר" את העובדה שפריט המיגון היחיד שהיה עליו, היתה קסדה "איכותית" מהסוג שיורשים מהשכן שפעם נסע על ווספה.

בעוד אני ממשיך וצועד (כן כן..הולך ברגל זוכרים ?:roll: ), ממש לפני שנכנסתי לאונ' ליד שער 5, ראיתי רוכב קטנוע שנועל את השרשרת...הוא לבש מעיל טורנדו עם מיגונים משולבים (עד כמה ששמעתי מעיל לא רע) ובצד גם הבחנתי בקסדה סבירה וזוג כפפות.........

אז מה ההבדל, מה נותן את הפער בשאננות? הכלי? הגיל? אינטליגנציה? מה גורם לאחד להעריך את השלמות הגופנית שלו ולשני לשחק בה כאילו היתה עוד טופס לוטו שבועי?

את היום המהורהר הזה סיימתי בדרך חזרה, כשניסיתי לחצות מעבר חציה בכיכר שליד הרכבת, היכן שהירידה לאיילון דרום. בשעה שאני בחצי המעבר חתכה אותי בחורה רכובה על קטנוע. כן אני מודה גם העובדה שהיא על קטנוע ואני ברגל הכעיסה אותי וגם העובדה שהיא חתכה אותי.....(אבל אחרי שניה היה לי קשה לכעוס, למראה החוטיני המבצבץ מהגינס המשתפל) למעט קסדה שוב גם היא לא לבשה דבר, אפילו לשאריות גופיית הבטן שלה היה קשה להגן על משהו:-) ושוב אני שואל? למה?......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחד השרשורים פה התיישב לי באיזו פינה של החומר האפור ולא הפסיק להציק לי.

הטענה שם היתה, עד כמה אפשר להעמיס על רוכב GS, מעבר לקסדה ומעיל וכפפות? לכאורה מה צריך יותר? שכן בסופו של דבר, כפי שנטען שם לא זה מה שימנע החלקה.......

הטיעון הזה קפץ לי היום לראש, שעה שצעדתי לאוניברסיטה וחזרה. למה, אתם שואלים? פשוט מאוד בגלל 3 רוכבים שונים לחלוטין, שכשהסתכלתי עליהם, קפץ לי המושג הזה של פרופורציות של שאננות.

ליד החניון לכלכלה (למי שמכיר, אונ' ת"א) עקף אותי GPZ ועליו עלם צעיר. קשה לומר שהיה יום חם מדי, מה שלא "מסביר" את העובדה שפריט המיגון היחיד שהיה עליו, היתה קסדה "איכותית" מהסוג שיורשים מהשכן שפעם נסע על ווספה.

בעוד אני ממשיך וצועד (כן כן..הולך ברגל זוכרים ?:roll: ), ממש לפני שנכנסתי לאונ' ליד שער 5, ראיתי רוכב קטנוע שנועל את השרשרת...הוא לבש מעיל טורנדו עם מיגונים משולבים (עד כמה ששמעתי מעיל לא רע) ובצד גם הבחנתי בקסדה סבירה וזוג כפפות.........

אז מה ההבדל, מה נותן את הפער בשאננות? הכלי? הגיל? אינטליגנציה? מה גורם לאחד להעריך את השלמות הגופנית שלו ולשני לשחק בה כאילו היתה עוד טופס לוטו שבועי?

את היום המהורהר הזה סיימתי בדרך חזרה, כשניסיתי לחצות מעבר חציה בכיכר שליד הרכבת, היכן שהירידה לאיילון דרום. בשעה שאני בחצי המעבר חתכה אותי בחורה רכובה על קטנוע. כן אני מודה גם העובדה שהיא על קטנוע ואני ברגל הכעיסה אותי וגם העובדה שהיא חתכה אותי.....(אבל אחרי שניה היה לי קשה לכעוס, למראה החוטיני המבצבץ מהגינס המשתפל) למעט קסדה שוב גם היא לא לבשה דבר, אפילו לשאריות גופיית הבטן שלה היה קשה להגן על משהו:-) ושוב אני שואל? למה?......

מבחירה חופשית. בדיוק מאותו סוג בחירה שגורם להעדיף תחבורה דו גלגלית על פחית.

מוזר כל פעם לגלות שדווקא בקרב רוכבי אופנועים, קבוצה שהבחירה שלה לא טריוואלית ולא בהכרח מתקבלת תמיד בהבנה, יש כל כך הרבה קושי לקבל בחירות שונות של אנשים אחרים.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוכב/רכבת על כלי מסוים?

כן רכבתי....:-D לא כרגע לא רוכב אין לי כסף, מה עלשות.....את הרמיזות תשאיר עם השאננות....

מה השלב הבא? נפגש ונראה למי יש גדול יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רכבתי....:-D לא כרגע לא רוכב אין לי כסף, מה עלשות.....את הרמיזות תשאיר עם השאננות....

מה השלב הבא? נפגש ונראה למי יש גדול יותר?

תקרא את התגובה של הסקוטרמן.

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקוטר, הרשה לי לחלוק עליך. לי נראה שזה דווקא מחוסר מודעות.

הבחירה החופשית רק מציפה את חוסר המודעות מעלה.

למשל, בגלל שחובה לחגור חגורות בטיחות, גם אנשים שאינם מודעים לפעולת החגורה משתמשים בה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר כל פעם לגלות שדווקא בקרב רוכבי אופנועים, קבוצה שהבחירה שלה לא טריוואלית ולא בהכרח מתקבלת תמיד בהבנה, יש כל כך הרבה קושי לקבל בחירות שונות של אנשים אחרים.

סקוטר אין לי בעיה עם בחירה חופשית. בסופו של יום כל אחד חי את חיו ועושה את הבחירות שלו וחי איתן.

השאלה שלי (ועוד לפני בכלל שאלה ששאלו הרבה פילוסופים) למה אדם בוחר בחירות מסויימות כשהוא יודע שבחירה אחרת יכולה להבטיח לו רווח טוב יותר בהשקעה שונה.....הנסיון הוא להבין לא רק לבקר וגם לעורר דיון על משהו שלכאורה נתפס טריויאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מילה בסלע

לדעתי מיגון זה דבר הכרחי

אני לא יורד גם למכולת בלי מעיל קסדה וכפפות

אבל שכל אחד יעשה מה שהוא מוצא לנכון

אני והקליאו כבר לא ביחד

אווווי הגעגועים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להעלות את המודעות! להרבה אנשים אין מושג איזה הבדל יש עם או בלי מיגון...אני תודה לאל לא חוויתי את זה על בשרי, אבל ראיתי דברים שאלוהים ישמור!

תשימו מיגון!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקוטר אין לי בעיה עם בחירה חופשית. בסופו של יום כל אחד חי את חיו ועושה את הבחירות שלו וחי איתן.

השאלה שלי (ועוד לפני בכלל שאלה ששאלו הרבה פילוסופים) למה אדם בוחר בחירות מסויימות כשהוא יודע שבחירה אחרת יכולה להבטיח לו רווח טוב יותר בהשקעה שונה.....הנסיון הוא להבין לא רק לבקר וגם לעורר דיון על משהו שלכאורה נתפס טריויאלי.

בדיוק כמו שיהיה מי שיאמר שתוחלת התשואה של פחית יותר גבוהה מתוחלת התשואה של דו"ג, צא וחשב את התשואה של צעיר בן 20 שנשאר משותק לכל ימי חייו.

יש מי שבוחר לרכב עם קסדת 1/4 כי הרוח ותחושת החופש עושים לו את זה. יש מי שלא מוכן שהאופנוע יכבול אותו למעיל, ציוד, קסדה שצריך ללבוש, לפשוט, ולסחוב כי זה מנוגד למה שהוא מחפש באופנוע. כל הבחירות הללו לגטימיות לחלוטין.

כל אדם עושה את הבחירות שלו, ובמיוחד שהבחירה הזו כמעט לא משפיעה על אחרים, אין לי זכות לשפוט אותה.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להעלות את המודעות! להרבה אנשים אין מושג איזה הבדל יש עם או בלי מיגון...אני תודה לאל לא חוויתי את זה על בשרי, אבל ראיתי דברים שאלוהים ישמור!

תשימו מיגון!!!

אני חוויתי על בשרי!!!

עדיף למגן...

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמי שרוצה ישבור את הראש (זוהי מדינה "חפשית", בסך הכל). שמי שרוצה ישאיר את העור שלו על הכביש.

אבל לא על חשבון הפרמיה שאני משלם בביטוח חובה.

(אז נכון שאנחנו לא בדיוק "משלמים" - ביטוח החובה מסובסד במידה כזו שלמעשה אנו, רוכבי הדו"ג, לא נושאים בתוצאות מעשינו. מי שמשלם - והרבה - הם נהגי המכוניות.

ויום אחד הם ישאלו את עצמם לאן הולכים, נגיד, 20 ש"ח מתוך ה-50 שהם תורמים לביטוח כלי הרכב הדו"ג....

והתשובה - שזה כדי שמישהו יכול לטעון ש"זוהי מדינה חפשית" - לא ממש תמצא חן בעיניהם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שיהיה מי שיאמר שתוחלת התשואה של פחית יותר גבוהה מתוחלת התשואה של דו"ג, צא וחשב את התשואה של צעיר בן 20 שנשאר משותק לכל ימי חייו.

יש מי שבוחר לרכב עם קסדת 1/4 כי הרוח ותחושת החופש עושים לו את זה. יש מי שלא מוכן שהאופנוע יכבול אותו למעיל, ציוד, קסדה שצריך ללבוש, לפשוט, ולסחוב כי זה מנוגד למה שהוא מחפש באופנוע. כל הבחירות הללו לגטימיות לחלוטין.

כל אדם עושה את הבחירות שלו, ובמיוחד שהבחירה הזו כמעט לא משפיעה על אחרים, אין לי זכות לשפוט אותה.

סקוטר מבחינה אחת אתה צודק במאה אחוז .כולנו בחרנו מראש את הסיכון שלנו ,אילו רצינו מקסימום בטיחות כולנו הינו קונים נגמ"ש (עדיף פומ"ה אפילו סמי לא מזיז לה) ,אבל אנחנו בחרנו כלי מסוכן יותר לפחות לגופנו ולכן חס לנו להתיף מוסר למישהו .מצד זה אנחנו צריכים להגיד לכל מי ששואל שירכב איך שבא לו ואיך שהוא מרגיש נוח .מצד שני כל דובר צריך לעודד רכיבה בטוחה ואחראית יותר ורק מן הסיבה שכך אנחנו ניתן לכל מי שרוצה כלים יותר טובים לבחירה . ואם הוא יבחר לרכב בתחנוני בוקסר וקסדת חצי של סבא שלו זו בחירתו והוא בחר אותה בידיעה מלאה שהוא מסתכן ושיש אפשרויות ממוגנות יותר.

כך שלפי דעתי אנחנו צריכים תמיד לעודד את הדרך הבטוחה והאחראית ביותר.לא לכפות לא לחוץ אלה לעודד ולהסביר .בדיוק כמו שנסביר שלא כדאי לישר דיסק בלימה בבית אבל אם אותו אדם חושב שהוא יעשה את זה יותר טוב זו זכותו.

ופינקי עם כל הודאה שלך אני חושב אליך רק דברים יותר ויותר טובים.

Dead but dreaming

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמי שרוצה ישבור את הראש (זוהי מדינה "חפשית", בסך הכל). שמי שרוצה ישאיר את העור שלו על הכביש.

אבל לא על חשבון הפרמיה שאני משלם בביטוח חובה.

(אז נכון שאנחנו לא בדיוק "משלמים" - ביטוח החובה מסובסד במידה כזו שלמעשה אנו, רוכבי הדו"ג, לא נושאים בתוצאות מעשינו. מי שמשלם - והרבה - הם נהגי המכוניות.

ויום אחד הם ישאלו את עצמם לאן הולכים, נגיד, 20 ש"ח מתוך ה-50 שהם תורמים לביטוח כלי הרכב הדו"ג....

והתשובה - שזה כדי שמישהו יכול לטעון ש"זוהי מדינה חפשית" - לא ממש תמצא חן בעיניהם)

מסכים בכל מילה.

למשל הבחורה הזו שחתכה אותי בצומת... יום אחד היא תחליק, משהו קטן, כמה שפשופים. ההורים ילחצו וימהרו לקנות לה פחית, כדי שתוציא את ה"שטויות" מהראש.

ואז עוד כמה שנים כדי להרגיש כמה היא פעם היתה "נועזת", היא תספר על ימי "האופנוענות" שלה וכמה היא יודעת מ"הכרות אישית", כמה זה מסוכן ושיקשיבו לה כי היא מבינה בזה....ובלה בלה בלה....הבנתם את הפואנטה?. אולי נוותר על קסדה כי יש בחירה אישית ? העניין הוא לא לכפות על אף אחד כל דבר. אבל לא לוותר כשהבחירה של אחר עשויה לעלות לי גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DRAT ...תודה על התמיכה.

הטענה שאני מדבר ממקום נוח (לא רוכב כרגע) היא יעילה למי שרוצה להצטדק. אם תעשו מדד תגובות של רוכבים פה תגלו שרוב אלו שהם בעלי כלים לא רחוקים ממני. ואני מסכים הכל מתחיל בחינוך למודעות...כמו כל דבר אחר בחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...