Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטביה או מאזדה 3?

Matan Moshe
שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט בקניית רכב משפחתי בין סקודה אוקטביה דגם אלגנס ,2014, יד 2, נסע 85,000 ( יד ראשונה ליסינג ) לבין מאזדה 3 2014, נסע 50,000 יד ראשונה פרטית. שניהם נמכרים באותו מחיר , איזור ה60,000.

בין היתר חשוב לי עלויות טיפולים, דלק , אמינות, בטיחות, ואבזור.

אשמח לשמוע את דעתכם, כמובן שאם יש המלצה על רכב אחר אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 תהיה אמינה יותר אבל צפופה יותר, לא תיארת האם אתה בעל משפחה, ילדים וכו'.

בנוסף, בגרסת ה-spirit המאזדה מאובזרת להפליא ומנוע ה-2000 זריז יחסית למנועים נטולי טורבו.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 עדיפה בהרבה כיוון שאמינה יותר, כיפית לנהיגה יותר, אולי פחות זריזה מהסקודה מעט אבל כחבילה היא מעולה.

לסקודה בגאז ענק והיא מרווחת מהמאזדה, לשיקולך באם ללכת עליה עם נושא האמינות של הגיר שלה, במיוחד אחת יוצאת ליסינג.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 עדיפה בהרבה כיוון שאמינה יותר, כיפית לנהיגה יותר, אולי פחות זריזה מהסקודה מעט אבל כחבילה היא מעולה.

לסקודה בגאז ענק והיא מרווחת מהמאזדה, לשיקולך באם ללכת עליה עם נושא האמינות של הגיר שלה, במיוחד אחת יוצאת ליסינג.

לא רק בגיר בעייתי,גם לא מעט מעבר לזה.

האוקטביה מלאה בתקלות מגוונות יחד עם שאר רכבי הקונצרן (VW SEAT SKODA)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655791-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%91%D7%99%D7%94-2015

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 3 אמינה יותר. אוקטביה חוויתית יותר. אני אוהב את מנועי הטורבו והכח הזמין ותא המטען הענק של הסקודה ולא הייתי מתבלט, על כן אני עם סקודה רביעית,

ואולם, כל אחד עם מה שמתאים לו. אם מאזדה, אז כחובב רכב אני ממליץ על דגם ה 2.0 ליטר הכי מאובזרת שאפשר. אחלה אוטו.

למצוא אקזמפלר שמור מאוד עם נתונים מעולים בלבד ולא להתפשר. גם אם עולה קצת יותר.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר למוניטין של הדגם, למזדה 3 הספציפים גם נתונים טובים יותר.

אוקטביה, שיצא לה שם של רכב בעייתי גם ככה, הייתה שלוש שנים אצל מישהו שלא אכפת לו מהרכב (במקרה הטוב, במקרה הגרוע גם התעלל בו) וטופלה (אם טופלה) במוסכי הסדר של חברת ליסינג בחלקים תחליפיים, טוב אם במשהו שמזכיר איכשהו את שגרת הטיפולים של היצרן.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות מaלb בלי איכות לחובבי רכב אזי מאדה 3.

רכב איכותי עם תא מטען ענק, מרווח מאחור, יציב על הכביש ואיכותי בכמה רמות מעל המאזדה בדשבורד,דלתות וכיו''ב עם מנוע טורבו שמשאיר אבק למאזדה, אזי תבחר באוקטביה-רק תחפש אחת בשנתון גבוה ולא מליסינג עם מעט ק''מ בשל סבירות לאמינות פחותה יותר מהמאזדה עקב הטכנולוגיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאוקטביה יש גם מנוע בעייתי ואוכל שמן וגם גיר בעייתי שבטוח בשלב מסויים ידרוש ממך הוצאות של אלפי שקלים.

לא הייתי מתלבט מידי ולוקח את המאזדה 3. אלה אם אתה מספיק מזוכיסט כדי לקחת קצת יותר חווית נהיגה תמורה לאי אמינות מוחלטת.

DILLER, קצת נסחפת. זאת בסך הכל אוקטביה 1.2 לא OCTAVIA RS.

הייתה לי אחת במשך 3 שנים כרכב ליסינג.חווית הנהיגה באוקטביה 1.2 טורבו זה לא כזה חלום לחובב הגה כמו שאתה מתאר אותה. סתם עוד משפחתית עם מנוע טורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מסתכלים על שתי המכוניות הספציפיות שהוצעו, מה ההתלבטות? המאזדה עברה פחות ידיים, וגם הן סלחניות יותר (לכאורה, כל מקרה לגופו) לעומת ליסינג, אותו שנתון, פחות קמ, אמינה יותר, ואותו המחיר, אז שוב...היכן ההתלבטות כאן?

ניסיון לצייר את המאזדה כחסרת "איכות" לעומת האוקטביה הוא פשוט מנותק מהמציאות. כל אחד רשאי למדוד איכות היכן שהוא רוצה, אם אדם מעדיף שהדשבורד יהיה יותר רך בתמורה לעלויות תחזוקה גבוהות יותר ובעיות אמינות ידועות שגם הן אמורות להיכלל, לדעתי לפחות, במאזן האיכות, שיהנה. כל אחד ותפיסתו שלו. ככה שבהינתן שתי המכוניות שהוצעו, הייתי הולך על המאזדה. כדיון כללי, יש שיקולים אחרים, למרות שגם שם הייתי הולך על המאזדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות מaלb בלי איכות לחובבי רכב אזי מאדה 3.

רכב איכותי עם תא מטען ענק, מרווח מאחור, יציב על הכביש ואיכותי בכמה רמות מעל המאזדה בדשבורד,דלתות וכיו''ב עם מנוע טורבו שמשאיר אבק למאזדה, אזי תבחר באוקטביה-רק תחפש אחת בשנתון גבוה ולא מליסינג עם מעט ק''מ בשל סבירות לאמינות פחותה יותר מהמאזדה עקב הטכנולוגיה

לא הגזמת בכלל...

האוקטביה ממש לא יותר חווייתית מהמאזדה. מלבד מנוע הטורבו שנותן לה מומנט מכובד מסל"ד נמוך. המאזדה מתנהגת משמעותית יותר טוב מהסקודה, יציבה מאוד והיא איכותית מספיק. אולי המשפחתית היפנית הכי איכותית בקטגוריה הזאת. האוקטביה לא איכותית יותר בצורה משמעותית. לא באיכות ההרכבה ולא באיכות הפלסטיקה (יש לא מעט אוקטביות שכבר לא נשארו להם ניקלים בתא הנוסעים). גם היתרון שלה באמינות זה לא בגלל שהסקודה פאר הטכנולוגיה והמאזדה ספרטנית. אמנם המאזדה משתמשת בשיפור וניצול מקסימלי של טכנולוגיות מוכרות, אבל בסופו של דבר זה עובד לא רע.

לגבי מה שעדיף לבחור, האוקטביה מרווחת יותר ותא המטען שלה גדול ושימושי יותר בצורה משמעותית. תא המטען של המאזדה לא מרשים במיוחד ולא נגיש כל כך. הסקודה גם נהנית ממנוע טורבו חלק ובשרני יותר מהמנוע של המאזדה בטווחים הנמוכים של הסל"ד (מתבטא בנסיעה יומיומית).

המאזדה מצידה היא מכונית צפופה יותר ופחות שימושית. מצד שני היא מהנה בהרבה בנהיגה נמרצת בזכות היגוי ושלדה מצוינים, מאובזרת לא רע ומציעה ביצועים טובים מאוד ביחס למנוע ללא טורבו (לעומת מנוע ה-1.2 טורבו של האוקטביה היתרון שלה יתבטא רק בסל"ד גבוה). וחשוב מאוד, היא גם אמינה יותר וקלה יותר לאחזקה. אם אתה בוחר במאזדה, רק עם מנוע 2.0. מנוע ה-1.5 לא מנצל טוב את יכולת הרכב והשלדה.

אישית אם לא הייתי זקוק למרווח ולשימושיות של האוקטביה הייתי בוחר במאזדה 3. אם הייתי צריך את השימושיות, בתור לקוח פרטי הייתי מחפש משהו אחר מאוקטביה (טובה ככל שתהיה). לא הייתי מהמר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...