Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממשיכים לרכוש רכבים עם גיר רובוטי?

Michael01
שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני קורא כאן וגם שומע ממקומות אחרים על כל כך הרבה בעיות אמינות קשות בתיבות הילוכים רובוטיות, של הרבה יצרנים.

תקלות שמשביתות את הרכב ועולות אלפי ועשרות אלפי שקלים לתיקון.

אז אני לא מצליח להבין איך עדיין יש אנשים שקונים רכב עם גיר רובוטי, זאת נראת לי כמו טכנולוגיה חדשה ולא בשלה עדיין.

למה שמישהו ירצה להתגלח על כל הטעויות של היצרנים עד שיצברו מספיק ניסיון כדי לייצר גיר רובוטי אמין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחליף רכב כל 3 שנים,שהגיר חדש ועדיין באחריות אז למה לא?

הגירים(כשהם עובדים) מצוינים, בעיקר הdsg,

פועל מעולה וגם חסכוני בדלק ביחס לאוטומט רגיל.

האם הייתי רוכש רכב עם גיר רובוטי יד שניה? ממש לא.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטגורית הסופר מיני יש לך בחירה בין רכבים אמינים כמו יאריס,i20, ריו אבל עם מנועים עצלים או שיש לך בחירה בין רכבים חזקים משמעותית כמו הקליאו והאיביזה אבל עם גיר רובוטי.

אחרו נסיעה בהם אישית הייתי קונה איביזה או c3למרות ה dsg באיביזה כי הרכב הרבה יותר מהנה מיונדאי או יאריס.

כי אם אני משלם 100 אלף אני רוצה להנות מהרכב.

כמו כן יש יוצאי דופן כמו הסיטרואן c3 או ה208 שהם גם זריזות אבל עם גיר פלנטרי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הבחור^ ואוסיף שבד''כ האנשים שקונים רובטי חדש ומתכוונים להחזיק הרבה זמן או שקונים רובוטי יד 2, לא קוראים בפורומים וקונים רכב רק בגלל שכנוע של איש המכירות במגרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהרכב חדש, מיילא. אין בעיות יש אחריות הכל טוב.

(הרי אתה לא באמת חושב שקונצרן כמו VW יוציא רכב שלא נעים לנהוג בו נכון?)

מה שלי לא ברור זה למה הרכבים האלו לא צונחים במחירון לאחר 3 שנים ביחס לאחרות בסגמנט שלהן.

הרי שהפוקוסים והפיאסטות גם היו רובוטיים והם בניגוד לגרמניות נשחטו במחירונים ובסחירות שלהם.

אז אלא אם התשובה היא שההוא שקובע מחירונים, איך נגיד בעדינות, טועה בהערכת רכבי VAG אל מול רכבי פורד אני לא רואה סיבה משמעותית אחרת.

מצד שני, אני הייתי מצפה שגולף ידנית הייתה צריכה להיות הצלחה שיווקית מסחררת, ועדיין היבואן לא מייבא אותן באופן סדיר. הוא, סביר להניח, מבין קצת יותר ממני מה הולך ומה לא הולך. אז כנראה שיש דברים ש אנחנו לא לגמריי מבינים בשוק הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, הדעות מתייחסות למה שאתם קוראים ויודעים פה בפורום. אבל הפורום הוא פסיק יחסית לציבור הרחב.

הנה- חמי עכשיו החליט שהוא רוצה ג'יפון חדש, אחרי הרבה שנים של רכבים משומשים. מגיע לו. אז פנה אלי שאעשה לו סדר ואציע לו אופציות. בכל מה שנוגע לרכבים, הוא הישראלי הטיפוסי, שזה רוב הקהל- צרפתיות לא אמינות, יפניות כן, ובין היתר - אין כזה דבר "פלנטארי", "רובוטי" או "רציף". יש "ידני" או "אוטומט". שאגב, זה בסדר, אדם בן שבעים שלא מעורה ברכבים לא אמור לדעת את ההבדלים. אז הסברתי לו על ההבדלים וממה צריך להזהר או לקחת בחשבון, והיום הוא מיודע יותר - מה שלא היה מקודם.

וזה כל העניין- אנשים ימשיכו לקנות VAG עם DSG כי הם לא מודעים למה שאנחנו דנים פה בפורום (VAG זו רק דוגמא, אפשר לצורך העניין לכתוב "לא יקנו צרפתיות").

אגב, בשורה התחתונה; אני חייב לציין שלא פעם - חכמת ההמונים (אפילו שהם ברובם הדיוטות) דווקא עובדת, ויש מספיק דוגמאות כדי שהיא תמשיך להשפיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטגורית הסופר מיני יש לך בחירה בין רכבים אמינים כמו יאריס,i20, ריו אבל עם מנועים עצלים או שיש לך בחירה בין רכבים חזקים משמעותית כמו הקליאו והאיביזה אבל עם גיר רובוטי.

אחרו נסיעה בהם אישית הייתי קונה איביזה או c3למרות ה dsg באיביזה כי הרכב הרבה יותר מהנה מיונדאי או יאריס.

כי אם אני משלם 100 אלף אני רוצה להנות מהרכב.

כמו כן יש יוצאי דופן כמו הסיטרואן c3 או ה208 שהם גם זריזות אבל עם גיר פלנטרי.

גם המאזדה 2 זריזה ועם גיר פלנטרי( שעובד מעולה לדעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף לנאמר מעלי, תתפלא כמה בורות ישנה בקרב הנהגים בכל הנוגע לרכב ולגירים בפרט, לכן אין זה מפתיע.

למשל, אני מורה בקורסים להשלמת בגרויות והתלמידים שהם גם יחסית נהגים חדשים אינם מבינים מהו DSG וכדומה.

כך יצא, למשל, שתלמיד שלי רכש פולו משומשת ב-60k שאחרי כשבועיים החזירה את המכטרוניקס שלה לבורא.

להבא הוא כבר ידע לבחור באופן מושכל יותר (לפחות אם הוא הולך על משומשת).

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לרגע נוציא מהמשוואה את הגיר הידני: גיר הרובוטי הדו מצמדי הוא הגיר הראשון עם כמות העברות תמסורת. לפחות כאשר הגיר חדש, העברות מאוד חלקות ולא מורגשות לפחות בימים הראשונים של הנהיגה (אחרי החלפת רכב עם גיר אוטומט).

בנוסף הוא יעיל יותר אנרגטי וצורך פחות דלק מגיר האוטומט.

הגיר הרובוטי הדו מצמדי אמין יותר במנועי הדיזל לעומת מנועי הבנזין. תחושת הבטן שלי: הגירים האלו יודעים לעבוד טוב יותר עם מומנט גבוה (שנמצא במנועי הדיזל).

בנוסף אני חושב שיש יצרן שיודע לתחזק את הגירים האלו: או יותר נכון, לא יודע בדיוק היכן הכשל בשביל שיהיה אמין עבור רכבים פרטים. עובדתית עבור כלי רכב גדולים הגיר אמין מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק גדול מציבור לא מבדיל בזמן הקנייה בין גיר אוטומט לרובוטי ... יש את זה באדום ?

המוכרנים גם לא מנדבים את המידע אם לא תשאל .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר ידני זה נחמד במדינה שאין בה פקקים כמו בישראל או כשרוצים לנהוג ספורטיבי ולהיות מעורבים בנהיגה. בבוקר כשנוסעים לעבודה באילון זה הרבה פחות סבבה הידני הזה. גיר כפול מצמדים, הוא יעיל וחסכוני מאוד. מעביר הילוכים יותר נכון, מהר וחלק מכל בן אנוש ונהג מקצועי שתרצה. הטכנולוגיה בשלה. היו בשנים הראשונות בעיות כמו בכל טכנולוגיה, בעיקר כל כך משוכללת. כיום בקושי שומעים על זה ושומעים רק כי כשיש כבר איזה תקלה מיד כולם קופצים "אה, אמרנו לכם" כמוצאי שלל רב. ציפור אחת לא מעידה על בוא האביב ואחוז התקלות הוא מינורי לחלוטין ובעיקר משנתונים ישנים. אני מאמין שתוך כמה שנים ספורות לא יהיה אף יצרן שיעבוד עם גיר אוטומטי רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעה אישית שלי בלבד.

ב-2008 קיבלתי לשבוע טויוטה קורולה, שבדיוק הביאו אותה עם התיבה הרובוטית.

אני חייב לציין שאני ממש, אבל ממש נהינתי עם התיבה הזו.

הרכב היה סופר זריז, רק נגעת והרכב טס, הצריכת דלק הפילה אותי לרצפה מרכב 1,600 אוטומטי עם צריכה של 1:11, פתאום הצריכה נהייתה 1:15.

יש לי חבר שהיום יש לו את אותו דגם עם הרובוטי, יש תקלה בה לעיתים שצריך להחליף אותו חלק (שלא זוכר את שמו) פעם ב...

אבל כמו שאמרתי, באופן אישי, אני אוהב תיבה רובוטית.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שתוך כמה שנים ספורות לא יהיה אף יצרן שיעבוד עם גיר אוטומטי רגיל.

כשבשנת 1988 או 1989 יצאו סובארו ג'אסטי ופיאט אונו עם תיבות רציפות, עיתוני רכב נהגו עליהן וכל כך התלהבו מניצול טוב של המנוע ומהחיסכון שגם העריכו שתוך שנים ספורות כל התיבות האוטומטיות יהיו כאלה.

עברו 30 שנה, תיבות רציפות עשו מספר צעדים גדולים קדימה, היום הן עובדות מצויין ועדיין אי אפשר לאמור שזה הדבר הכי אמין והכי עמיד שיש, וגם לא הפך להיות נפוץ מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז משתמע מכך שאנשים שרוכשים רכבים בעלי גיר רובוטי dsg וכדומה.. יש להם הגבלת זמן של 3 שנים.

שאחריהם הם בחסדי הגיר והזמן

ומכיוון שרוב התקלות קורות לאחר תקופת האחריות, אז זו אולי הסיבה למה ממשיכים להשתמש בגירים האלה, שהיבואנים ירוויחו כסף על התיקונים

אחרת לא מובנת לי הסיבה למה היצרנים ממשיכים עם הגיר הזה שידוע גם להם אני מאמין על כשלונותיו?

אין ספק כשהגיר תקין הוא עובד טוב אבל האם זה שווה את הסיכון ואת ההוצאה הצפויה?

לא עדיף פשוט לרכוש רכב עם גיר פלנטרי שאמנם אולי יהיה פחות טוב ויצרוך יותר דלק אבל יהיה יותר אמין ויתן שקט?

אני אישית לא ארכוש רכב עם גיר רובוטי כל עוד לא הוכחה אמינותם ללונג ראן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין כשאתה עושה נסיעת מבחן באיביזה למשל או פאביה הרכב מעלה לך חיוך ומפתיע מאוד מי שלא נסע על השילוב מנוע -גיר הגרמנים וזה כניראה מה שמושך אותם.

הקוראניות לא מספקות את זה לדעתי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...