Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוברים מדי פעם על גומיות הרכב עם מחדש פלסטיק/גומי+ המלצות על 2 מוצרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לפני שנה אולי את המוצר הזה מאוטוסטור. מחדש גומיות/מגן גומיות של קרפלאן, בצורה של סטיק.

http://www.autostore.co.il/%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A7-%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A9-%D7%92%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA-Carplan.html

למה לא ממליץ עליו? כי הוא עבה מדי. וכדי למרוח גומיות בצורה טובה צריך לעבור על כל המתאר/צורה שלהן עם מטלית שמרוחה בחומר. הסטיק מתאים רק לחלק העליון של הגומיות, לא לבפנוכו שלהן כי הוא עבה מדי ולא לצדדים כי אז הוא עלול להימרח על חלקים אחרים ברכב שקרובים לגומיה.

בקיצור, בכלל הצורה המעצבנת של גומיות הרכב צריך למרוח עליהן חומר הגנה עם מברשת דיטיילינג או עם מטלית שספוגה במעט חומר. זו הדרך הכי טובה. לחלופין - אפשר גם עם ספריי אירוסול. כמו המוצר הזה של סונקס שראיתי בהומסנטר/סולו - ספריי לגומיות. עולה איזה 40 שח.

בכל מקרה גם הג'ל לצמיגים של סונקס יכול לשמש לגומיות והוא באמת עושה עבודה מאד יפה.

ה'סכנה' היחידה בשימוש במוצר הספריי לגומי של סונקס היא הOVERSPRAY על ששאר חלקי הרכב, אבל לפחות בצורה של ספריי הגומיות מקבלות כיסוי מלא ולא חלקי כמו עם סטיק. אפשר גם לרסס את הספריי של סונקס על המטלית ואיתה לנגב. אבל אז זה כבר לא משנה, אפשר להשתמש בכל חומר אחר לחידוש גומי/פלסטיקה כי אתה גם ככה מתיז על המטלית קודם כל.

ניסיתי למצוא קישור למוצר, לא מצאתי. יש אותו בסולו של הומסנטר. ד"א מדי סופ"ש יש להם 3 מוצרי סונקס - השלישי ב10 שח. קונה 3 והשלישי ב 10 שח, מקבלים דאבל הנחה אם יש לך כרטיס מועדון - גם הנחת מועדון יעני מחיר מועדון על כל מוצר, ואם עשית כרטיס מועדון פעם ראשונה זה הנחה של 10 אחוז, בנוסף. יוצאת הנחה משולשת עם המבצע הזה.

חומר ניקוי כללי שאני רוצה להמליץ עליו - משמש גם לבית, צוצרת חברת קלין. יש אריזת תרסיס של 750 מל שעולה 10 שח ב "סופרשוק" ויש יותר משתלם - מיכל עם נוזל, 2 ליטר, עלה לי 12 שח בסופרשוק.

אני מכיר כבר את כל הביקורות של "תשתמש רק במוצר APC שמתאים לרכבים".בסדר, יש לי גם כזה, אבל הוא יקר. ובלאו הכי כמעט לא משתמש על פח הרכב ב APC. בכל מקרה - בדקתי את המוצר על מספר אזורים ברכב והוא לא מזיק. יש "סטריק" לבן אם אתה לא מנגב אח"כ אותו, אבל זה היה לי גם מהמוצר שכביכול מיועד לרכב של חברת קלינסטרס. עולה 50 שח לחצי ליטר - מחיר יקר לכל הדעות. המוצר של חברת קלין עולה 12 שח ל2 ליטר וניתן לדילול. עשיתי אותו בדילול של 1ל5 למשל והוא פעל לי פצצה. על כל מיני אזורים ברכב.

36003004_1501580573281329_8226032690298617856_n.jpg36228732_1501579969948056_1250502070650273792_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן יש את השיטה של שים אצבע מאחורי המגבת והרי לך הגעת למקומות הצרים של הגומיות.

אבל בוא תן לי להקריץ קצת מידע של אנשים שעוברים על גומיות קצת יותר מ "מדי פעם":

http://www.makemeup.co.il/store/product.php?id=607

4 גדלים מספיקים לכל גודל גומיה שתמצא ברכב שלך ויש ידית נחמדה שאפשר להחזיק.

מה שאני אוהב זה שיש קצה מחודד לספוג אז אתה עובד בצורה מדוייקת ופיזור החומר הרבה יותר אחיד מאשר עם מטלית או בכל צורה אחרת. שלא לדבר על זה שאתה לא משאיר residue מסביב.

כדי להכנס לנקודות מאד ספיציפיות אני חותך את הספוג הקטן כדי להתאים לעבודה. כי זה כל כך זול שלא אכפת לי לקנות עוד סט.

15 שח לסט. תקנה 2 סטים אחד לגומיות בחוץ ושני לפלסטיקים בתוך האוטו.

בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. אבל אני רואה שזה לא מחודד אלא עגול...אולי יש כזה בצורה של חרוט? ככה יחדור יותר לבפנוכו של הגומיות.

אני גם לא ממליץ על הסטיק של קרפלאן כי הוא מעט מדי חומר בשביל המחיר הזה. 29 שח לסטיק כזה לא שווה ולא משתלם בעליל.

איזה חומר ספציפית אתה מורח על הגומיות? מחדש פלסטיקה שיש לך ? של איזו חברה?

כמו שאמרתי הג'ל צמיגים של סונקס אחלה של חומר, גם לגומיות. אבל ת'כלס רוב המחדשי-פלסטיק שיש לרכב מתאימים גם לגומי, כל החומר לצמיגים גם מתאים.

אחפש את מה שאמרת לי פה באליאקספרס או ברשת מקססטוק בארץ קודם כל. אני בטוח שיש להם משהו דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר כבר את כל הביקורות של "תשתמש רק במוצר APC שמתאים לרכבים".בסדר, יש לי גם כזה, אבל הוא יקר. ובלאו הכי כמעט לא משתמש על פח הרכב ב APC. בכל מקרה - בדקתי את המוצר על מספר אזורים ברכב והוא לא מזיק.

מה יקר? במה אתה משתמש בננו לקס? תקנה גלון apc של מגוויארס המוכר והטוב 80 שקל קניתי לפני 4 שנים ולא גמרתי רבע ממנו ואני מאוד נדיב איתו. ואגב הוא יעלה לך אותו דבר:

המוצר של קלין 2 ליטר עולה לך 12. apc מג'ס, הדילול ניקח את הכי נמוך שלו זה 1/4 אז תעשה חשבון, ליטר יעלה 21.13, נחלק ב2 נדלל 1/4 קיבלת 2 ליטר חומר מוכן לעבודה ב10.56, חסכת שקל וחצי וקיבלת חומר טוב יותר עם קבלות. ובכללי אני מדלל לפלסטיק פנימי 1/10 וזה גם חזק, לסיכום -יקר זה לא.

ואגב, מניין לך שהוא לא מזיק, זה משהו שתצטרך לבחון לאורך זמן, ואגב ממה שהצלחתי לקרוא זה קצת מטושטש, מתוך ה"50 שימושים" שהם כתבו ביניהם "שטיפת מכוניות":2gunfire: "ריפודי רכב" לא ראיתי שם משהו שקשור לפלסטיקה, לדעתי זה רמז די ברור בשבילך לא להשתמש בו.

לגבי הגומיות אני משתמש פעם במגוויארס אינדוראס ג'ל פעם עם carpro perl עובד עם מטלית מיקרופייבר, אגב שיפופו פעם המליץ על המוצר הזה, מעניין לנסות

https://www.amazon.com/nextzett-91480615-Gummi-Pflege-Rubber/dp/B004B8GTQG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1530118566&sr=8-2&keywords=nextzett

פעם הם שולחים פעם לא, כרגע לא, אבל המשלוח יקר אם לא תהיה לך קניה ותצטרף על הדרך לא כדאי, אם מישהו מוצא אותו לרכישה היכן שהוא במחיר סביר שיעדכן

עריכה אחרונה על ידי Tnc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטוסטור אין לו את מג'ס כרגע. שאלתי אותו, אמר נגמר.

אולי המילה "ממליץ" שכתבתי בהתחלה חזקה מדי. אני לא מעודד אנשים להשתמש במוצרים שהם לא מרגישים טוב לגביהם. את החומר הזה אני מתשמש בו בזהירות ובדילול. אבל לא חושב שיחד עם כל השימושים שכתוב שהוא עושה, הוא יזיק באופן מיוחד לכל מיני חלקי מנוע שאתה מנקה למשל, או טאסות - למי שאין חישוקים, או אפילו צמיגים. בלאו הכי אחרי ניקוי אני תמיד מורח חומר הגנה - בין אם זה על צמיגים שמנקה, חלקי מנוע. כל מיני צירים שבין הדלתות שהיו מכוסים בשמן וכו' אני שוטף במים אחרי זה. כמו כל חומר , משתמש איתו יותר בזהירות.

אבל בחייך , עזוב, יש הרבה בולשיט בתעשיית הדיטיילינג. מכיר את התירוץ הזה של "תשתמש לאורך זמן ותראה מה יקרה", בסדר אחרי 10 שנים שתשתמש בחומר מסוים אולי אולי הפלסטיק יהיה קצת דהוי.

לא מאמין בזה. כמו שאמרתי - הקלין הזה לדעתי בדיוק כמו כל חומר ניקוי אחר שמשתמשים בו לתעשיית הרכב.

למשל - יש הרבה סרטוני יוטיוב גם של דיטיילרים על שימוש במותג סופרקלין. זה APC ויש גם דגריזר. עקרונית זה לשימוש ביתי ולא רק לתעשיית הרכב.

הנזק היחיד שאול אולי אולי יכול להיגרם זה לפח עצמו, כלומר לצבע. כאמור, לא משתמש בזה על הצבע ואפילו אם כן אז שוטף מיד. לדעתי אין שום סכנה של שימוש בחומר הזה אם אתה שוטף אחרי זה.

התעלמת מיכולת הדילול של קלין. אמרתי שאפשר לדלל אותו ואתה אומר לי שזה2 ליטר. זה לא 2 ליטר, זה לפחות 12-10 ליטר של נוזל יעיל, אפשר לדללו בקלות 1:4 או 1:5.

אני מכיר את ה"שריטה" של חובבי דיטיילינג שכל חומר שלא מיועד לתעשיית הרכב ספציפית יכול להזיק לרכב, אבל לא מקבל אותה.

איזה נזק כבר יכול הסופר קלין הזה לעשות אם אתה משתמש בו על בתי גלגלים או לנקות את אזור המנוע? נו באמת.

רק אגיד שאפילו חומרים שכן מיועדים לדיטיילינג מפשלים. אם לא תנקה את הקומפו שזה APC של חברת קלינסטרס, כפי שטענתי לעיל כבר, הוא משאיר סימנים לבנים. ככה גם הדגריזר של כימיקל גייז.

המנקה פלסטיקה קוקפיט רייניגר של סונקס שעולה 29 שח באוטוסטור השאיר לי סימנים לבנים על הפלסטיקה שהייתי צריך להעלים עם חומר מחדש פלסטיקה.

דברים שבאמת לא הייתי שם על הרכב זה כל מני מסירי שומנים מהסוג הביתי, טינר, טרפנטין ודברים שאני יודע באמת שמזיקים.

בוא נעשה את זה פשוט יותר , נסתכל ברשימת המרכיבים של הנוזל ניקוי כללי הזה ושל נוזל ניקוי כללי לתעשיית הרכב.

https://www.amazon.com/SuperClean-Multi-Surface-Degreaser-Biodegradable-Concentrate/dp/B0039ZBLEC

הנה 'ויכוח' דומהעל מנקה ביתי בשם סימפל גרין שמשתמשים בו הרבה בדיטיילינג.

https://www.autogeekonline.net/forum/auto-detailing-101-a/3433-simple-green-wheels-tires.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתייחס ל 2 נקודות שאמרת:

1. ניקוי של פלסטיקים - חד משמעית כשאני עובד על רכב של לקוח אני לא הולך להשתמש בכימיקל שלא נועד מלכתחילה לניקוי פלסטיק של רכב לכל סוגיו. זה פשוט סיכון שאתה לא רוצה לקחת מסיבות מובנות. אם אני רוצה לנסות מוצר שלא יועד לשוק הזה אני אנסה אותו על פלסטיק שלא נמצא על הרכב (כמו מכסה מנוע שמלמדים לעשות עליו פוליש אז אותו הדבר עם כימיקלים אחרים).

החומרים שאני משתמש האמת הם מכמה חברות, Angelwax, KochChemie, Nanolex, Scholl. הסיבה לכך כי אין חומר אחד שיכול לעשות ה-כ-ל. אז יש לי ארסנל שיוכל לטפל בהכל. אם אתה מחפש מוצר שהוא all-in-one אני דווקא מצאתי מבדיקות שעשיתי עם דווקא pre-cleaner של אנג'ל ואקס שאם תוסיף לו מים ותשמש בו בדילול קל אז תוכל לנקות כל משטח פלסטיק מכל דבר כמעט. חיצוני וגם פנימי. עושה שמות בכל צואה אנושית שנשארת על הפלסטיקים בתוך הרכב.

2. הגנה על פלסטיקים/גומיות - שוב. יש לי ארסנל גם לזה מכל אותן חברות שציינתי למעלה וגם חברות שלא ציינתי למעלה.

ה go-to שלי -> Angelwax AnGel בשביל פלסטיקים, nanolex בשביל גומיות, יש כמה דברים של קוח שאני צריך לנסות ויש חומר חדש שאני עובד איתו שנקרא black pearl שזה ציפוי חצי קבוע לגומי ופלסטיק (מעדיך אותו לגומי) וכמובן ציפוי לפלסטיקים Gtechniq C4. אז כמו שאתה רואה יש מבחר :)

btw, הפלסטיקים החיצוניים (אלה שלא מחוספסים) אם אתה מיישם פעם אחת איזשהי הגנה ומשתמש בqd בסוף השטיפה הם לא יהיו דהויים בערך... never. אז נקודה למחשבה :)

בקשר לספוגים שציינתי למעלה, אני מעדיף שלא יהיו מחודדים אלא מלכתחילה שטוחים כי אז יש כיסוי אחיד. אם אני צריך במיוחד מחודד אני פשוט חותך עם סכין מנתחים לצורה שאני צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עובד עם חומרים ברמה גבוהה מדי, הם לא יקרים מדי? רק דיטיילרים של מכוניות יוקרה ראיתי שעובדים עם חומרים מהצד הגבוה של הסקאלה. רוב הדיטיילרים עובדים עם חומרים שהם AFFORDABLE. גם בארה"ב. למשל לכלל הדרסינג ברכב - של פלסטיקה פנימית, חיצונית וגומי הכי הכי אקונומי להשתמש בהייפר דרסינג של מג'ס באריזת גלון, רצוי בדילול של 1:3 או 1:4.

ברור שבנוזל APC הזה לשימוש ביתי לא הייתי משתמש על רכבים של אחרים. לוקח אחריות רק על הרכב שלי. למרות שאני בספק שהיה נגרם נזק בלתי הפיך כלשהו, בשימוש נבון. (לשפוך את החומר כהשהוא לא מדולל על צבע הרכב או אזור אחר, ולא לנשטוף אחכ = זה למשל שימוש לא נבון, אבל מעט השפרצו על מטלית וניגוב מכסה מנוע וחלקי מנוע או טאסות או חישוקים נשמע לי שימוש לא מזיק. אח"כ גם ככה עובר עם מים להסיר שאריות החומר)

אם אתה דיטיילר שבאמת יש לו הרבה עבודה, החומרים שציינת נראים לי לא מספיק אקונומיים...

על איזה מוצר של ננולקס מדבר?

http://www.wax-it.be/shop/nanolex-tire-rubber-restorer?___store=en_us&___from_store=default

כמו כן, מאיפה אתה מזמין וכמה משלוח בערך עולה שם?

אצלי פלסטיקה חיצונית גם ככה לא דהויה לעולם כי אני כל הזמן מטפח אותה.

כמו שאמר אחד הדיטיילרים ביוטיוב "תמצא מה שעובד עבורך, ותשתמש בזה לעתים קרובות".

אפילו החומרים הפשוטים לפלסטיקה וגומי פועלים נהדר אצלי. מהצד הנמוך של הסקאלה. אבל חברות בעלות שם. הפלאשדש של קרפלאן לא רע, אפילו התחליב רב-השנים והותיק של STP ממש עושה עבודה טובה, יש מספיק חומרים זולים למדי שמספיקים להרבה זמן ועושים עבודה לא רעה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עובד עם חומרים ברמה גבוהה מדי, הם לא יקרים מדי?

האמת שלא וזה מה שרוב האנשים לא מבינים. כל החומרים (הספציפיים) שאני קונה הם מאד חסכוניים ולא דרושה כמות נדיבה כדי לעשות את העבודה. לכן יחס המחיר-תמורה גבוה מאד. בסוף, אחרי שאתה כבר מנוסה עם החומרים שאתה עובד איתם כל הזמן אתה יודע לעמוד את כמות החומר שאתה באמת צריך מבלי להתחיל להשתמש בכמויות "נדיבות" ואז להתחיל לנגב ככה שיותר מחצי מהחומר נשאר בתוך המטלית ניגוב שלך בסוף העבודה.

תן לי לתת לך דוגמא, בקבוק 500מ"ל של Angelwax AnGel שעלה פחות מ 100 שח מחזיק לי כבר יותר מ 5 חודשים. ואני משתמש בו על כל רכב כמעט שאני עובד עליו וגם בשטיפה פנימית כדי לתת פיניש יפה לפלסטיקים בתוך האוטו ורק עכשיו מתקרב ל 25-30% כמות שנשארה בבקבוק.

אבל היי... אני דיטיילר אז הינף העבודה גדול יותר. ומה אם אתה קונה את זה באותו המחיר ומשתמש בזה once every few X weeks... כמה אתה חושב שישאר לך אחרי שנה שימוש? הרבה.

רק דיטיילרים של מכוניות יוקרה ראיתי שעובדים עם חומרים מהצד הגבוה של הסקאלה. רוב הדיטיילרים עובדים עם חומרים שהם AFFORDABLE. גם בארה"ב. למשל לכלל הדרסינג ברכב - של פלסטיקה פנימית, חיצונית וגומי הכי הכי אקונומי להשתמש בהייפר דרסינג של מג'ס באריזת גלון, רצוי בדילול של 1:3 או 1:4.

ברור שבנוזל APC הזה לשימוש ביתי לא הייתי משתמש על רכבים של אחרים. לוקח אחריות רק על הרכב שלי. למרות שאני בספק שהיה נגרם נזק בלתי הפיך כלשהו, בשימוש נבון. (לשפוך את החומר כהשהוא לא מדולל על צבע הרכב או אזור אחר, ולא לנשטוף אחכ = זה למשל שימוש לא נבון, אבל מעט השפרצו על מטלית וניגוב מכסה מנוע וחלקי מנוע או טאסות או חישוקים נשמע לי שימוש לא מזיק. אח"כ גם ככה עובר עם מים להסיר שאריות החומר)

אם אתה דיטיילר שבאמת יש לו הרבה עבודה, החומרים שציינת נראים לי לא מספיק אקונומיים -> ההפך הוא הנכון :)

על איזה מוצר של ננולקס מדבר?

http://www.wax-it.be/shop/nanolex-tire-rubber-restorer?___store=en_us&___from_store=default

בדיוק זה.

כמו כן, מאיפה אתה מזמין וכמה משלוח בערך עולה שם?

אם יש יבואן רשמי למוצר אז בארץ (אם המחיר הוא לגיטימי) ואם לא אז מחול (המשלוח הוא תלוי משקל אז אני מזמין כמות כדי לחסוך על המשלוח פר מוצר).

אצלי פלסטיקה חיצונית גם ככה לא דהויה לעולם כי אני כל הזמן מטפח אותה.

כמו שאמר אחד הדיטיילרים ביוטיוב "תמצא מה שעובד עבורך, ותשתמש בזה לעתים קרובות".

אפילו החומרים הפשוטים לפלסטיקה וגומי פועלים נהדר אצלי. מהצד הנמוך של הסקאלה. אבל חברות בעלות שם. הפלאשדש של קרפלאן לא רע, אפילו התחליב רב-השנים והותיק של STP ממש עושה עבודה טובה, יש מספיק חומרים זולים למדי שמספיקים להרבה זמן ועושים עבודה לא רעה בכלל.

מקווה שזה יעזור :)

עריכה אחרונה על ידי nfsmw31
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...