Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח נהיגה בחוסר זהירות - לבקש המרה לאזהרה או שיפוט?

שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי לפני שעה דו"ח בגין נהיגה בחוסר זהירות (6 נק ו 500 ש"ח).

לטענת השוטר עקפתי רכבים מצד ימין ונהגתי במהירות גבוהה.

את השוטר ראיתי עוד הרבה לפני שעצר אותי, לכן נהגתי באקסטרה זהירות כי הוא היה מאחורי לאורך זמן. עקפתי מכוניות בצורה הרגילה, מעבר מנתיב ימין לנתיב שמאל (כולל איתות) וחזרה מיד לנתיב הימני. אני מניח שבגלל ההקפדה לחזרה לנתיב הימני הוא החליט לתת לי דו"ח בגין עקיפה מצד ימין.

אני עם רישיון 9 שנים ללא שום דו"ח תנועה, לכן אני יכול לנסות לבקש להמיר את הדו"ח לאזהרה או לחלופין להגיש בקשה לשפיטה אם בעיניכם יש הצדקה לכך (השוטר ציין שמדידת המהירות היא לפי הספידומטר שלו).

מצב הדו"ח

20180627_144602.jpg

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שהתקינו מערכת ממוחשבת לכתיבת דו"חות, התקינו אותה בלי האופציה להזין סימני פיסוק. לא חבל?

תשמע, קראתי את דברי הנהג. השוטר התנגש בך? לא הבנתי מה קרה שם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל המרה לאזהרה צריך להודות.

בהודעתך בפורום אתה מכחיש הכל, ובתגובת הנהג טענת שהעקיפה מימין היתה מותרת במקרה שלך (שלדעתי לא מתאים, שני טורים מתייחס לעומס תנועה, לא לנסיעה במהירות שמשתמעת גם אינה המקסימלית המותרת) ולהעדר מדידה והתנהגות השוטר.

יתכן ואם תשלח מכתב שלוקח אחריות יתעלמו מהדברים ימירו לאזהרה, אבל זה על פי שיקול הדעת של המרכז לפניות נהגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שהתקינו מערכת ממוחשבת לכתיבת דו"חות, התקינו אותה בלי האופציה להזין סימני פיסוק. לא חבל?

תשמע, קראתי את דברי הנהג. השוטר התנגש בך? לא הבנתי מה קרה שם.

השוטר סטה בפראיות מהנתיב השמאלי לנתיב הימני ביותר שהינו נתיב השתלבות, והרכב שהגיע משם ורצה להשתלב כמעט נכנס בו (אותו נהג גם קיבל דו"ח).

בשביל המרה לאזהרה צריך להודות.

בהודעתך בפורום אתה מכחיש הכל, ובתגובת הנהג טענת שהעקיפה מימין היתה מותרת במקרה שלך (שלדעתי לא מתאים, שני טורים מתייחס לעומס תנועה, לא לנסיעה במהירות שמשתמעת גם אינה המקסימלית המותרת) ולהעדר מדידה והתנהגות השוטר.

יתכן ואם תשלח מכתב שלוקח אחריות יתעלמו מהדברים ימירו לאזהרה, אבל זה על פי שיקול הדעת של המרכז לפניות נהגים.

לא בטוח שהבנתי את ההודעה שלך.

עריכה אחרונה על ידי `Infinity

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל האם לבש המרה או להשפט.

בשביל המרה לאזהרה צריך להודות, והתגובה שלך כפי שהיא רושמה בדו״ח היא וכחנית, לכן לא בטוח שגם אם תחליט להודות ותשלח מכתב שבו אתה לוקח אחריות, שיענו לבקשתך.

לגבי המשפט, נושא מדידת המהירות לא ממש רלוונטי. אתה לא נאשם במהירות מופרזת ולכן אין צורך במדידה, אבל כחלק מעדות השוטר לתיאור נהגיתך כפרועה זה בהחלט מספיק.

גם התאונה שהשוטר כמעט עשה לא קשורה לאופן נהגיתך, השוטר היה בנהיגה מבצעית וזה רק תומך בגרסתו שהיה עליו להתאמץ כדי להשיג אותך.

מתיאור הנסיבות נהגתך מצטיירת כפרועה. הצידוק לפיו העקיפה מימין היתה מותרת לא יתפוס במהירות שבה התנהלה בתנועה, זה רלוונטי למצב של פקק, לא לתנועה שנוסעת 70 קמ״ש כשאתה רוצה לנסוע 100 (וזה מה שמצטייר מהתיאור). שים לב שלא קיבלת דו״ח על עקיפה מימין אלא על עבירה חמורה יותר של נהיגה בחוסר זהירות.

לדעתי, שלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב לדעתי שאתה זה שקיבלת את הדו"ח ולא המכוניות שהתנחלו על הנתיב השמאלי אבל מה אני מצפה בעצם ממשטרת ישראל שחס וחלילה תעשה את העבודה שלה? מה פתאום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה רלוונטי לעבירה שלי הנהיגה של השוטר? אני הייתי כבר בעצירה מלאה כשזה קרה. מעבר לכך, הוא עצר אותי כשעמדנו ברמזור אדום והוא נעמד בנתיב שלידי, ככה שעובדתית זה לא נכון מה שאתה אומר, לא נדרשה שום נהיגה מבצעית בשביל לעצור אותי.

במקטעים הפנויים עקפתי מכוניות מהנתיב השמאלי וחזרתי מידית לנתיב הימני (אחרי כל עקיפה בודדת). במקטעים העמוסים יותר נסעתי בימני כי לרוב הוא פחות עמוס. שוב מדובר על מקטע די ארוך שהוא נסע אחורי ככה להגיד שנסעתי 100 כאשר התנועה נסעה על 70 זה לא נכון, חלק מהזמן נסענו במהירות גובהה יותר וחלק בפחות.

בכל מקרה העצה שלך לא מועילה, גם אם אתה חושב שלא כדאי לי להגיש בקשה לשיפוט, למה לשלם את הדו"ח בלי לנסות להמיר לאזהרה?

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אחד מכם צילם את העניין אז המצב הרבה יותר טוב (או רע, בכל אופן: הרבה יותר ברור).

עלול להיות קצת מסוכן להישפט על עבירה כזאת, אפשר להגיע לשלילה. גם אם הדו"ח לא מוצדק.

חייב להבין: הבהבת לרכב שהתנחל בשמאלי?

אחרי שהבחנת בשוטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני לא זוכר. כשהוא עצר אותי הוא טען שהבהבתי לו (שזה בוודאות לא קרה כי הוא הוא היה מאחורי לרוב, ועקף אותי רק בפקקים כשכל אחד מאיתנו היה בנתיב אחר).

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי בדיוק אותו דבר.

ביקשתי להמיר וקיבלו את הבקשה.

לדעתי זה עדיף מאשר לבקש להישפט.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב לדעתי שאתה זה שקיבלת את הדו"ח ולא המכוניות שהתנחלו על הנתיב השמאלי אבל מה אני מצפה בעצם ממשטרת ישראל שחס וחלילה תעשה את העבודה שלה? מה פתאום...

קשקשן שאין לו מושג בכלל מה היה שם. העיקר לרשום משהו שלילי על משטרת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשקשן שאין לו מושג בכלל מה היה שם. העיקר לרשום משהו שלילי על משטרת ישראל.

ומי אתה הוד רוממותו שתחלק פה תיאורים לאנשים אחרים. מה זה "העיקר לרשום משהו שלילי על משטרת ישראל". אין פה העיקר, אם המשטרה הייתה עושה את העבודה שלה כמו שצריך (אני מדבר בכלליות אבל כמובן שיש טובים יותר ויש שפחות) אז לא היה צריך לרשום על זה בכלל שום דבר. והייתי רק משבח אותם ולא רושם שום דבר שלילי.

לגבי מה שהיה או לא היה שם, לאור התיאורים של פות"ש וגם לפי מה שהיה רשום בדו"ח זה מספיק בשביל להסיק את המסקנה הזאת. אבל גם בלי לדעת מה היה שם הייתי אומר את אותו הדבר מניסיון אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...