Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינט חשמלי-נסיעה יומית מרכבת השלום לקרליבך

bitla
שימו לב! השרשור הזה בן 2100 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, העיריה הצהירה שלא תאכוף את האיסור לרכב על המדרכה במצבים כאלו, בדומה לזה שהמשטרה הצהירה בזמנו שתאפשר לרוכבי אופנועים לרכב בשול בשעות העומס.

לדעתי (סליחה על חטיפת השרשור, אבל קשה לי שלא להגיב לנושא הזה), מדובר בטעות.

כל מגפת האופניים וכל שאר הכלים הנלווים בעיר זה הדבר הכי גרוע שקרה כאן מזה שנים, ושמעתי כבר כמה וכמה אנשים שבחרו שלא להצטרף לטרנד החדש הזה, מעידים עד כמה הרוכבים פוגעים באיכות החיים שלהם. כי בגדול, זה לקחת את מה שאנחנו הכי מצטיינים בו - להיות הכי חרא שרק אפשר למי שיותר חלש מאיתנו ולתרץ את זה בזה שאנחנו מסכנים, ובזה שמי שיותר חזק מאיתנו עושה לנו את זה - ולהפוך אותו לתופעה חיובית ונפוצה.

והתוצאה של זה היא שפשוט מפחיד ללכת פה. כי זה מתחיל באמהות שהשריצו ילד אחד מדי, ודוהרות פה בבקרים לבתי הספר בין הרכבים שעדיין חונים על כל מדרכה בכל רחוב צידי כאן, ונגמר בזה שראיתי לפני זמן מה איזה דוש יוצא דופן ממש, רוכב על סוג של סגווי בין השורות בסופר. וכולם, כמובן, בלי יוצא מן הכלל גם עם הטלפון ביד ואוזניות על הראש - למרות שגם זה אסור.

והתוצאה של התוצאה היא, שבי אישית פגעו כבר 4-5 פעמים, פגיעות קטנות, ברחובות שונים בעיר. ואני, כמובן, לא לבד. ואני, כמובן, אפילו לא נכנס לסטטיסטיקה הקשה של נפגעים בתאונות של רוכבי אופניים, כי למי כבר איכפת, אם לא רק שלא מתתי אלא אפילו לא הייתי צריך אישפוז.

למי שעדיין כאן וקורא, מומלץ לעקוב אחרי העמוד הזה, כדי להבין עד כמה המצב חרא. ואני חוזר וקורא לכולם: זה שמתאפשר לנו להיות עוד יותר חראות לאנשים אחרים שחיים כאן, לא אומר שאנחנו חייבים לעשות את זה. בטח לא בשביל תרוץ כל כך עלוב, כמו חסכון של 5 דק' בדרך לעבודה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, העיריה הצהירה שלא תאכוף את האיסור לרכב על המדרכה במצבים כאלו, בדומה לזה שהמשטרה הצהירה בזמנו שתאפשר לרוכבי אופנועים לרכב בשול בשעות העומס.

לדעתי , מדובר בטעות.

מרגיש שחוזרים לוויכוח הנצחי. צריך להשוות רוכב אופניים לנהג + 4 גלגלים. אין מקום במרכז העיר לכל הנהגים, בטח לא לחניה.

נגד כלים חשמליים צריך לאכוף ביד קשה. לרוכב "נורמלי" פשוט אין אפשרות מעבר, לא על הכביש, ולא על המדרכה בחלק מהמקומות שמתוארים כאן בשרשור במצב הקיים.

קמות עוד ועוד תשתיות, וכנראה המצב הקיים הוא מצב ביניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שביל מבגין אתה פונה כביכול לשרונה ואז מצד שמאל אחרי המעבר חציה יש שביל שיוצא בחשמונאים בבנק מזרחי ( במקום לנסוע על הכביש המשובש של העבודות בבגין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגיש שחוזרים לוויכוח הנצחי. צריך להשוות רוכב אופניים לנהג + 4 גלגלים. אין מקום במרכז העיר לכל הנהגים, בטח לא לחניה.

נגד כלים חשמליים צריך לאכוף ביד קשה. לרוכב "נורמלי" פשוט אין אפשרות מעבר, לא על הכביש, ולא על המדרכה בחלק מהמקומות שמתוארים כאן בשרשור במצב הקיים.

אתה צודק, אבל חסר גם המון המון חינוך. אופניים הם הרי רק סימפטום לחולי חברתי בעייתי יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערים גדולות ועמוסות מתל-אביב בשאר העולם, יש מקום לכל פתרונות התחבורה, רק צריך לרצות שיהיה מקום.

הנחת היסוד היא שאין לרוכב אופניים (מכל סוג) שום סיבה להיות על המדרכה. ואני לא מדבר על הורים עם ילדים קטנים על טרייסיקל צבעוני של הלו קיטי. כלים חשמליים זה דבר נפלא. זה חוסך כסף, זמן ומקום, כל עוד מי שמשתמש בהם עושה זאת כמו שצריך. ממש כמו שרובים לא הורגים אנשים...

נגד אותם משתמשים, ואם לא נגדם אז נגד ההורים שלהם, צריך לנהוג בקנסות והחרמות, תוך כדי שלא מאפשרים בכלל מכירה של כל הכלים שלא עומדים בתקן.

אבל יותר קל ומגניב לחלק דוחות לאלה שלא רוצים לרכוב על המדרכה מול המיניסטור, ומעדיפים לעשות את זה בצורה בטוחה יותר על הכביש, ולייצר כותרת בעיתון, מאשר לאכוף את כל העסק בצורה הנכונה.

מצב הביניים הזה כבר הפך מזמן לקבוע. רוב התשתיות שוות כקליפת השום, גם חדשות שנסללות ששם רואים את זה כבר כשמתחילים לסלול את הרחוב. השבילים לא רציפים, עם המון הפרעות לתנועה כמו דוכני פיס, עצים ותחנות אוטובוס שנוח פשוט לשים על השביל, רובם נמצאים על המדרכה וזה מסכן גם את הרוכבים וגם את הולכי הרגל, ויש הרבה שבילים שבחלקים מסוימים פשוט נגמרים, ואז או שאתה נזרק לכביש, או למדרכה.

מה עושים? חיים עם זה, ומנסים לשנות, אפילו שאין באמת אוזן קשבת בצד של העירייה.

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בשנה האחרונה פרסמה העירייה (תל אביב) מתווה שמסדיר לעת עתה את עניין מי רוכב איפה. המתווה הזה כן מתיר לרוכבי אופניים רגילים לרכוב במדרכה בתנאים מסויימים, בפורום התייחסנו למתווה הזה, ואתה לא התייחסת אליו בתגובתך.

אתה צודק, אבל חסר גם המון המון חינוך. אופניים הם הרי רק סימפטום לחולי חברתי בעייתי יותר.

נכון. כלים חשמליים הם משהו חדש, וההתנהגות איתם היא סימפטום חדש ודי מקומם. לא פחות גרוע: מכוניות שחונות על המדרכה, לפעמים 100% מהמדרכה. זה פשוט צפצוף גדול על העולם. גם מכוניות שחונות על שבילי אופניים.

וגם קטנועים שרוכבים על המדרכה. יכול להכניס לרשימה גם מאכילי חתולים במרחב הציבורי, והרשימה אינסופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שהתייחסתי, כתבתי:

הנחת היסוד היא שאין לרוכב אופניים (מכל סוג) שום סיבה להיות על המדרכה.

אני ממש לא מסכים שצריך לאפשר לאופניים, מכל סוג, להיות על המדרכה. לא מובנת לי ההבדלה הזו שהעירייה עושה בין רוכב על אופניים חשמליים או רגילים. הרבה רוכבי אופניים רגילים רוכבים במהירות דומות לחשמליים, ואף יותר מהר. יש לא מעט רוכבי אופניים רגילים שמתנהגים על הפנים, על הכביש ו/או על המדרכה.

כתבת שלרוכב אופניים רגילים אין אפשרות מעבר, וזו טעות, כי בהחלט יש לו, על הכביש. כשעושים את זה נכון, זה עדיף משמעותית על פני רכיבה על שבילים שהם תכלס חלק מהמדרכה (ומסוכנים לשני הצדדים), או על המדרכה במקומות שבהם אין שביל בכלל.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מתנגד למתווה.

אני חושב שהמתווה כרגע באמת מאוד מתירני אבל הנחת היסוד שלך שוללת את האפשרות מרוכב אופניים-מדוושים להתנהל באופן סביר בעיר.

הנקודה שלי היא שכל צורת תחבורה חלופית לרכב פרטי, עדיפה במרכזי ערים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב אופניים מדוושים, ומצליח להתנהל נהדר באופן יומי בעיר, מבלי לרכוב על מדרכות בכלל, ומבלי לרכוב על שבילי אופניים גרועים כדוגמת זה באבן גבירול. אני לא מפריע לאף אחד, ולמעשה מגיע מהר יותר לאן שאני צריך להגיע, בגלל שאני רוכב על הכביש בצורה הגיונית. ואני לא היחיד אגב.

אז כן, יש בהחלט דרך להתנהל באופן סביר בעיר, מבלי לסכן הולכי רגל על המדרכה.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוכב 100% כמו שקטנוע אמור לרכוב, אז לדעתי אתה מסכן את עצמך.

אולי אתה מגביל את עצמך לאזור מסוים. אין לדעת ואתה גם לא מפרט, ואולי אי אפשר לפרט הכל בכתב.

בכל אופן, השביל לאורך אבן גבירול - נתיב אחד בכל צד של הכביש. יש בו בעיות כמו חניות אופניים לרוחב השביל, חוסר רציפות במקטעים מסויימים והתנגשות עם תחנות אוטובוס במדרכות צרות. אני לא רואה אפשרות לרכוב בכביש או במדרכה, יחד עם הבעיות הקיימות בשביל. למשל בקטעים הלא רצופים באופן עקרוני אמורים לרדת מהאופניים. באופן מעשי אני לא יודע מי באמת ירד ממש מהאופניים למקטעים קצרים כאלה. זה לא מעשי!

כן מעשי להפחית מאוד מהמהירות במקטעים כאלה, וזה בערך המתווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eily, המצב לא ישתפר. זה עולה פעם אחר פעם בשיחות שמנהלת מפעילת העמוד שקישרתי אליו קודם. לאף אחד אין אינטרס.

ולכן היום בתור נהג כמעט דרסתי נסיכה (עם אוזניות) שהמשיכה ישר בנתיב שפונה ימינה (אפילו לא שמה לב שצפרתי לה ועצרתי ממש לידה), ובתור הולך רגל, כמעט ונדרסתי על ידי נסיך (עם אוזניות, עסוק בבחירת שיר בטלפון), שהיה "נחמד" מספיק כדי להתנצל אחרי שצעקתי עליו.

זו המציאות וזה ילך ויחמיר. בטח עם כל הקומבינות הטכנולוגיות, כמו מה שמוצע בתגובה מעלי. שהן נהדרות, עד שהנדרס התורן זה אתה או מישהו שאיכפת לך ממנו, ולא סתם עוד אזרח ישראלי אקראי אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוכב 100% כמו שקטנוע אמור לרכוב, אז לדעתי אתה מסכן את עצמך.

אולי אתה מגביל את עצמך לאזור מסוים. אין לדעת ואתה גם לא מפרט, ואולי אי אפשר לפרט הכל בכתב.

בכל אופן, השביל לאורך אבן גבירול - נתיב אחד בכל צד של הכביש. יש בו בעיות כמו חניות אופניים לרוחב השביל, חוסר רציפות במקטעים מסויימים והתנגשות עם תחנות אוטובוס במדרכות צרות. אני לא רואה אפשרות לרכוב בכביש או במדרכה, יחד עם הבעיות הקיימות בשביל. למשל בקטעים הלא רצופים באופן עקרוני אמורים לרדת מהאופניים. באופן מעשי אני לא יודע מי באמת ירד ממש מהאופניים למקטעים קצרים כאלה. זה לא מעשי!

כן מעשי להפחית מאוד מהמהירות במקטעים כאלה, וזה בערך המתווה.

אני רוכב כמו שרכב אמור לנסוע. עוצר ברמזורים, נותן זכות קדימה תמיד לרכבים אחרים, מסמן עם היד כשאני משנה כיוון, לא משתחל להם בשטח המת, לא מפתיע נהגים אחרים.

אני רוכב בכל תל-אביב בגדול, למרות שהמסלול היומי הוא באמת קבוע, סינמטק-אבן גבירול-ארלוזורוב-בורסה. מנסה להימנע מרחובות סואנים מאוד על ידי רכיבה ברחובות מקבילים שקטים יותר.

אז נכון, אחת לשבוע בערך יש איזה נהג מונית שמתעצבן שאני רוכב 2-3 קמ״ש לאט יותר ממנו ברחוב צר, ומצפצף או מנסה להפחיד אותי על ידי זה שהוא מתקרב ממש אלי, אבל בגדול ובאופן מפתיע, אנשים על הכביש מאוד אדיבים כל עוד לא עושים שטויות.

זה בהחלט אפשרי, רק צריך לרצות. אי אפשר להתנהל לפי החוק היבש עד הסוף, התשתית פשוט לא מאפשרת שימוש ורכיבה הגיונית באופניים. לרדת מהאופניים כל 10-20 שניות כדי לחצות מעבר חציה זה פשוט לא מעשי, ולרכוב על השבילים שהם חלק מהמדרכה זה גם לא מעשי, וגם מסוכן לרוכב ולהולך הרגל.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...