Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורקינט חשמלי-נסיעה יומית מרכבת השלום לקרליבך

bitla
שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

קיבלתי הצעת עבודה בחברה שנמצאת ברחוב קרליבך בתל אביב, מכיוון שאני מגיע ברכבת והמרחק בין תחנת הרכבת לעבודה הוא כ2.5 קילומטר חשבתי להתנייד באמצעות קורקינט חשמלי, מקריאה ברשת הבנתי שישנה אכיפה רבה בעיקר בתל אביב לגבי נסיעה על המדרכות.

מכיוון שנסיעה על הכביש עם כלי שברירי כמו קורקינט נראת לי מסוכנת נורא רציתי לדעת

האם יש כאן מישהו שנוסע ברמה יום יומית מאחת מתחנות הרכבת בתל אביב למרכז העיר באופניים חשמליים\קורקינט?

האם אכן ישנם פקחים אשר נותנים דוחות לרוכבים?

תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרחק הוא חצי ממה שכתבת.

באזור בגין יש שיפוצים לקראת הרכבת הקלה. על הכביש הזה לא הייתי נוסע עם קורקינט.

נסה לברר על שבילי אופניים (יש מפות, חלקן מיקור המונים מומלץ) בפארק שרונה.

ימים לא חמים במיוחד, בחלק מהשעות נעים ללכת ברגל כזה מרחק. לא מוסיף יותר מדי זמן.

ומה עם הדרך מהבית לרכבת?

נ.ב. אני חושב שלאורך רחוב קפלן יש שבילי אופניים לכל האורך, ואז אפשר להגיע עד קרליבך ברחוב כמו דה-וינצי די בבטחה.

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שרחוב דה וינצי רלוונטי, רק להבהיר אני צריך להגיע לתחילת רחוב קרליבך(פינת לינקולן).

לפי המפות אין שבילי אופניים משם, האם אתה נוסע באיזור עם קורקינט\אופניים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש 2 ק"מ מרכבת השלום עד קרליבך.

עבדתי לא רחוק משם.

בגדול מקום בעייתי לאופניים/קורקינט.

אין שבילים ויש אכיפה. לכן תיאלץ לרכב על הכביש או לקחת סיכון ולרכב על המדרכה.

מצד אחד אתה עולה על הכביש עם כלי כלאיים שלא באמת מותאם לרכיבה על הכביש ומצד שני אתה מסכן הולכי רגל על המדרכה. תעשה את השיקולים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלנו מ 2.5, אין 2 ואין גם 1.5 ק"מ מתחנת השלום לרחוב קרליבך!

בינהם פחות או יותר מתחם שרונה, וזהו.

אני לא חושב שרחוב דה וינצי רלוונטי, רק להבהיר אני צריך להגיע לתחילת רחוב קרליבך(פינת לינקולן).

לפי המפות אין שבילי אופניים משם, האם אתה נוסע באיזור עם קורקינט\אופניים?

אני רוכב באופניים (לא חשמליים) ועובר באזור. ממש לא על בסיס יומי.

ציינתי את רחוב דה וינצי כיוון שיש שביל אופניים לאורך רחוב קפלן (עלייה), ודרך בגין לא רלוונטית כלל (וגם בשיפוצים, שגם קוטעים את רצף הרכיבה) ודה וינצי אולי לא מוגדר להיות רחוב ממועט תנועה לפי ההגדרות החדשות (ואולי כן, לא זוכר), אבל לטעמי אין בעיה לרכוב בו.

אני חושב שכן תוכל לחצות את הרחבה מעל חניון גבעון, אבל לא בטוח לגבי ההמשך בקניונים של החשמונאים. אני מאמין שתוך כמה ימים תגיע בעצמך למסלול שהוא די אופטימלי. סך הכל המרחקים קצרים מאוד, ורוב הזמן "יתבזבז" על חציית רמזורים.

ממליץ בחום באזורים אלה לחצות מעברי חציה לא ברכיבה. יש גם אכיפה על כך!

גם בככר גבעון, אם אסור לרכוב שם אז מדובר בהליכה של עשרות מטרים בודדים. מבאס לקטוע את רצף הרכיבה לעבודה אבל האזור עמוס בעסקים והולכי רגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 1.2 ק״מ, פלוס-מינוס כמה עשרות מטרים.

10 דקות הליכה + 5 דקות המתנה ברמזורים. לא רואה שום סיבה לרכוש כלי כלשהו למרחקים האלה.

הליכה רצופה בבגין ופנייה ימינה היכן שהשיפוצים מאפשרים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דוחות ויש אכיפה, מוזמן לראות סרטוני "שיימינג" של פקחים הנותנים דוחות לרוכבי כלים חשמליים

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם השלישית, אולי אשקיע בהדגשה: ישנו שביל אופניים (2 נתיבים) לאורך רחוב קפלן.

ועכשיו תגלית מפתיעה: יש שביל אופניים לאורך רחוב לאונרדו דה-וינצי.

הנה קישור למפה הציבורית שעליה המלצתי קודם לכן.

בגדול אני מאוד מסכים עם האנס HANS, למרות שאני רוכב גם מרחקים כאלה (שווה לי ההתעסקות עם נעילת האופניים, מקצר לי כמה דקות) אולי לך לא שווה ההתעסקות עם אחסון קורקינט לאורך היום וברכבת.

לא דיברת על הדרך אל הרכבת (מהבית).

יש המון המון המון מקום לשיפור שבילים קיימים ושמירת רצף (שניתן לראות בעמוד כמו הקבוצה "שבילי אופניים בכאילו") , אבל בהחלט אפשר להגיד על תל אביב שמושקעים בשנים האחרונות גם תשתיות (מאוד מאוד מוצדקות!) לשבילי אופניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמטריד אותי הוא האם ישנם דוחות ברכיבה על המדרכה, הרי מתחנת השלום אם אסע דרך קפלן אין שביל אופניים

אם יש מקום בארץ עם אכיפה, זאת הסביבה הזאת. הצנטרום של הפיילה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר אם יש שביל אופניים בדה-וינצ'י האמת.

אם אין, על קפלן מעזריאלי ועד אבן גבירול יש שביל אופניים ובאבן גבירול יש שביל אופניים. שניהם גרועים באותה המידה, פשוט אבן גבירול הוא רחוב עמוס יותר, עם יותר הולכי רגל.

אחרי שסיימת באבן גבירול, יש לך שתי אופציות.

אתה יכול לרכוב על המדרכה בקרליבך בחלק שבו התנועה היא בכיוון ההפוך, ליד הסינמטק, ומשם להגיע לחלק בקרליבך שבו התנועה בכביש היא בכיוון הנכון עבורך (כמובן שזו עבירה על החוק, ומסכן אותך ואת הולכי הרגל שם).

אתה יכול להמשיך ישר על יהודה הלווי, לפנות שמאלה לכיוון החשמונאים, ומשם עד לצומת עם קרליבך ואז ימינה (כל זה על הכביש, אין שבילי אופניים).

אפשר גם ללכת ברגל על בגין-חשמונאים-קרליבך. או בגין-קרליבך.

עריכה אחרונה על ידי Caveman

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קישרתי למפה הזאת בהודעתי האחרונה.

לפיה יש שביל אופניים בדה וינצי (לא שזה עקרוני) למיטב זכרוני ישנו שביל, לפחות בחלק שקרוב לקפלן. בהמשך יש שיפוצים אז אני לא זוכר בדיוק אם יש שביל והוא פעיל כרגע.

אופציה נוספת: לחצות את הכביש או לצאת בתחנת הרכבת בצד דרום, אני לא בטוח אם יש מעבר ואם לא אז לחבור למתחם של שדרות יהודית, ולהמשיך עם שונצינו עד יצחק שדה (שמביא אותך למקום הרצוי).

אגב, במפה הזאת יש אופציות מעניינות בסינון נכון: כבישים לא מומלצים לרכיבה, כבישים כן מומלצים לרכיבה והכי מעניין לטעמי: אזורי רכיבה רציפים.

(מאוד מומלץ לרכוב בעיר בציר צפון/דרום על שביל מסודר לצד הטיילת. השיפוצים היחידים הם מצפון לדולפינריום שם הולכי רגל יורדים אל השביל בגלל שיפוץ המדרכה. יש בעקרון רמזורים לאופניים כדי לאפשר להולכי רגל לחצות מעברי חציה מרומזרים, אבל יש רצף די ירוק. מתחיל ברחוב קויפמן ומגיע עד קו הנמל/נורדואו רצוף. משם אפשר לחבור לפארק הירקון שהוא באמת תענוג לאופניים ולהגיע עד האצטדיון בר"ג וגם מזרחה משם.

מה שאני אישית מאוד אוהב בשביל הזה, בניגוד לשבילי אופניים אחרים: שיש באמת מסה קריטית שלא מאפשרת להולכי רגל לזלוג אל שביל האופניים. וגם הפרדה כמעט מלאה מהכביש. רק רכבי תל-אופן חונים על השביל באופן ציני מדי פעם, או משאיות אם יש ארועים למשל בגן צ'ארלס קלור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי שגם בשחמונאים יש שביל.

זו הזדמנות נהדרת לבקש מכולכם: אל תרכבו על המדרכה, ולא רק כי מפחדים מפקחים. הולכי רגל הם גם בני אדם (חלק מאיתנו לפחות).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

יש בתל אביב מתווה מתירני יותר לגבי כלים לא חשמליים.

אם אני רוכב על מדרכה (ברחוב שאין בו שביל אופניים, והוא לא מוגדר ממועט תנועה, והמדרכה מאפשרת זאת) בקטעים שמתנגשים עם הולכי רגל לעולם ארד למהירות של הולך הרגל. יכול גם לעבור לכביש לקטע קצר או לרכוב בכביש (בקטעים שאני מגדיר ממועט תנועה).

ידוע לי שלא כל הרוכבים נוהגים כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...