Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא רכב (פורשה 944) אספנות מארה"ב.

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

משחק כרגע עם המחשבה להביא רכב מעניין משם. הבנתי פחות או יותר את חישוב העלויות והמיסים, די פשוט סך הכל, קח כל מה ששילמת ותוסיף על זה מיסוי דרקוני של 117% אם שפר עליך מזלך זה יהיה רק 103%.

עכשיו הבנתי שלפעמים המכס לא מאמין/לא מסכים עם מחיר הרכב שאתה מצהיר עליו. גם אם יש חשבונית עסקה. עד כמה התופעה הזו נפוצה ומה עושים במקרה הזה?

קראתי מעט דיונים על הרכב פה בפורום. אני מחפש רכב מהנה ומעניין. אני מחפש רכב בר אחזקה (יש חלקים זמינים!, בחו"ל זה בסדר), אני מחפש רכב יחסית אמין.

תקציב - לא רוצה להוציא יותר מ60K כדי להנחית בארץ רכב במצב טוב שאולי יצריך יישור קו קל. לפי חישוב של רכב בעלות של עד 5000$ אני אמור לעמוד בתקציב, וזה גם פחות או יותר המחיר שהרכב הזה נסחר בו, וגם המחיר שראיתי במחירון חינמי באינטרנט לרכב במצב טוב.

אשמח לשמוע את דעתכם, כולל את דעתכם על הרכב.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב שלך דיי נכון, רק שככל הידוע לי צריך לשלם מס גם על עלות היבוא, זאת אומרת עלות הרכב + עלות השילוח. נגיד והרכב עולה עולה 5000 דולר והמשלוח נגיד 1000 דולר אז יש לשלם מס לפי מחיר של 6000 דולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כמובן צודק.

יותר מזה. גם אם אשתמש בשירות של חברת שילוח בארץ שגם משחררת את הרכב מהמכס (עלות של כ-3000$), אז מדובר ב-5000+3000+ מכס שזה 8000*1.17 = 17360$ = כ-63K שקלים.

כנראה שלא אעשה זאת ואשחרר את הרכב ואשלח אותו בעצמי מה שיוריד את עלות השילוח לכ-1500$ וגם את המיסוי בכמעט 2000$, כלומר כ-50K שקלים.

השאלה היא אלו הפתעות אני מפספס פה...

בנוסף אשמח לפרטים על הרכב אם אתה מכיר אנשים שמחזיקים. הגירסה הרגילה ללא הטורבו כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס עלויות נסתרות של מס נמל , שני ימי עבודה לשחרור. הרבה הוצאות קטנות שמצטברות.

בעיקרון המס על יבוא רכב שלא ממדינת המקור (רכב גרמני מארהב) הוא הגבוה שציינת.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ירון תודה. לגבי ה117% ידוע, הבנתי שיש גם גרוע יותר מזה במקרה שמדינת הייצור לא בהסכם עם ישראל.

לאיזה סכום העלויות הקטנות האלו יכול להצטבר? האם גם עליהם משלמים מיסי יבוא?

לגבי ימי עבודה נלקח בחשבון.

מה שהכי מדאיג אותי הוא הערכת השווי של המכס. בכמה מקומות שקראתי זה נשמע כמו שוק, הבאת אוטו שנראה טוב מבחוץ עם צבע יפה? יש סיכוי שאכלת אותה. הבאת אוטו עם צבע שלא נראה טוב, אבל עבר שיפוץ מכאני מא' ועד ת' אף אחד לא ישים לב.

זה באמת ככה? עד כמה המוכסים נוטים להנפיץ הערכת שווי תלושה מהמציאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך הוכחות מוצקות בכמה קנית , ואתה דובר אמת ,

ולא קנית איזה מציאה במחיר לא הגיוני , אין לך מה לפחד.

אין לי מדגם מייצג , אבל ממספר אנשים שדיברתי , היו גם מקרים כאלו שהעריכו להם ביתר , אבל בגלל שהיו מסודרים

והיו הוכחות מוצקות למחיר הקניה (אם למשל העסקה מתבצעת באייביי , אז יותר קל לראות בכמה נסגרה המכירה ,ואם יש במקביל אסמכתאות להעברות הכספים ) הגישו ערעור (משלמים תחת מחאה ואז מגישים ערעור ) וקיבלו את הכסף בחזרה .

אני למשל ייבאתי פעמיים , ובשני המקרים קיבלו את ההצהרה שלי (פעם אחת דרשו עוד 700 ש"ח ) בגלל שהכל היה מסודר ולפי החוק.

יש כאלו שניסו להוריד הוצאות , קנו בחו"ל במחיר X שיפצו בעוד Y ואז הצהירו על מחיר קניה X , (כאשר במקרה כזה גם השיפוץ צריך להכלל במחיר ) ועלו עליהם . ואז הם בכו שהם "צריכים לשלם יותר"

בקיצור , אל תחשוב שבמכס יושבים אנשים שלא מבינים בכלום. הם מתעסקים בזה יום יום , אתה מייבא מספר בודד של רכבים במהלך החיים. לך ישר, ואל תחשוש.

תגבה את כל הפעולות שלך במסמכים מסודרים , העברות בנקאיות , התכתבויות , עלויות שילוח גם יבשתי וגם ימי .

ורוב הסיכויים שהכל יהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי טוב , תגיע באחד מימי השישי למפגש אספנות הקרוב למקום מגוריך ותשאל.

יהיו הרבה אנשים שישמחו לעזור לך ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...